Середа, 23 Липня, 2025

Війна в Україні наближається до ендшпілю — аналітики JP Morgan

Важливі новини

Тайсон Ф’юрі планує нокаутувати Усика

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Немає жодного секрету – я вийду на ринг, щоб нокаутувати його», – впевнено заявив Ф’юрі.

Проте, плани британця виходять за межі одного поєдинку. Він уже заглядає у майбутнє та мріє про трилогію з українцем. «Я шукав по всьому світу 20 років, щоб знайти когось, хто міг би кинути мені гідний виклик. І зараз ми знайшли цього хлопця», – поділився боксер своїми думками про майбутні бої.

Ф’юрі також додав, що планує провести три бої з українцем, що натякає на можливий великий цикл протистоянь між двома бійцями. За його словами, лише така трилогія зможе стати справжнім викликом для нього та дозволить підтвердити статус найсильнішого.

Після своїх попередніх боїв, Тайсон Ф’юрі здобув репутацію боксера, який готовий йти до кінця і не боїться ризикувати. І цього разу, його націленість на нокаут лише підтверджує серйозність намірів.

Чи вдасться українцю протистояти цьому плану і зірвати мрії Ф’юрі? Час покаже, але одне ясно – на рингу нас чекає справжнє шоу.

Начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель розповів про затримання членів наркосиндикату “Двадцатівські”

У січні цього року правоохоронні органи здійснили успішну операцію і затримали всіх учасників відомого наркосиндикату "Двадцятівські", що відомий своєю діяльністю у місті Кривий Ріг ще з минулого століття. Ця група, відома своїми міцними зв'язками із злочинним світом, протягом років перебувала поза полем зору правоохоронців, але завдяки наполегливій роботі спеціальних підрозділів їхні плани були спритно розкриті. Тепер наркоторговці, які були ключовими фігурами у цій злочинній організації, стоять перед правосуддям, а їхні мережі і схеми контрабанди наркотиків розкриті та ліквідовані. Це значний крок у боротьбі з незаконним обігом наркотиків і забезпеченні безпеки для мешканців нашого міста.

Про те, як будувалась робота синдикату, якою була ієрархія і як вдалося затримати всіх, включаючи організаторів, в інтерв’ю розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель.

Під час підготовки матеріалу використовувалися коментарі Андрія Рубеля, а також оперативна інформація ДСР та Національної поліції України.

“Двадцатівські” – криворізький синдикат наркоторговців, який діяв у місті із дев’яностих років. Його назвали на честь однойменного кварталу у Кривому Розі. “Двадцатівські” починали як банда рекетирів. Коли вони набули великого впливу, то стали “продавати” свою ліцензію на рекет іншим, не таким великим бандам. Ті, у свою чергу, віддавали частину “данини” від рекету самим “двадцятівським” за ліцензію та силову допомогу.

Паралельно з цим банда почала займатися виробництвом та розповсюдженням наркотиків. Незабаром банда перетворилася на справжній синдикат із власною ієрархією.

Фото з місця затримання (фото: Національна поліція України)

“Вони досить системно підійшли до побудови роботи, щоб їх не могли викрити. Кривий ріг поділено на райони, ці райони поділені на квартали. У кожному кварталі, у кожному районі у них були свої представники, які збували наркотики. Був навіть “силовий блок” – люди, які приїжджали, якщо виникали “проблеми”. Процес “виховання” своїх вони між собою називали “рибалкою”, – зазначає Рубель.

Загалом робота виглядала наступним чином – спочатку нарковмісні препарати банда отримувала незаконним шляхом, у тому числі й закордоном. Наприклад, у Сербії у “двадцатівських” була своя людина, яку вони називали “Аптекар”. До “Аптекаря” їздили кур’єри і забирали у нього таблетки, переважно псевдоефедрин. Вони ховали пігулки в днища автомобілів і в’їжджали в Україну через митні пункти, де немає сканерів.

Нарколабораторія (фото: скріншот оперативної зйомки)

У Кривому Розі таблетки розподілялися “кухнями”, де працювали “кухарі”. Шляхом різних маніпуляцій “кухарі” виготовляли із псевдоефедрину метамфетамін. Адреса “кухні” щоразу була різною і ніколи не повторювалася.

“Якби ми з вами були в цій групі, я б не знав, чим ви займаєтеся, а ви не знали б, що роблю я. У кожного була своя роль, у одного – заїхати на пошту, у другого – забрати соломинки (соломинки для напоїв, у них розфасовували наркотики – ред.), у третього – взяти сумку. І третій навіть не знає, що він забирає. Четвертий має принести сумку до квартири, де буде розфасовка, і вийти. П’ятий приходить і фасує, шостий забирає та віддає”, – зазначає начальник ДСР.

Відео із затримання (фото: скріншот оперативної зйомки)

Клієнти “двадцятівських” знали, що для видобутку наркотиків достатньо зателефонувати до “телефонного магазину”. “Оператор” вже знав, де знаходиться клієнт і відправляв його до “бариги”, який весь день чергував на тій самій ділянці. Коли у “бариги” закінчувалися наркотики, до нього приїжджав “дозаряджаючий” – він забирав гроші і давав метамфетамін. Загалом у Кривому Розі діяло близько 25 “телефонних магазинів”. “Двадцатівські” намагалися бути клієнтоорієнтованими – у їхньому синдикаті діяла система знижок та бонусів для “оптовиків” та постійних клієнтів.

Упродовж року правоохоронці документували роботу “двадцятівських” – за цей час у слідчих набралося 880 томів обвинувальних актів. За деякий час до затримання у Кривий Ріг привезли 1200 поліцейських та оперативників.

Щоб не викликати підозри, їх завозили блоками – всього шість блоків по 200 чоловік. У кожному блоці про повний перебіг операцій знали від 1 до 3 осіб. Затримати вирішили спочатку найвищі ланки банди – безпосереднього керівника, його праву руку та лідерів злочинних організацій, які збували наркотики. Також затримали ватажків силового блоку банди.

“Ну, це сильні хлопці, багаті люди. Вони легалізували отримані від наркобізнесу гроші, купували багато в Дніпропетровській області та Кривому Розі – вони мали нерухомість, авто, ресторани, магазини за кордоном”, – додав Рубель.

Загалом затримали 38 осіб – усіх членів банди. Організаторам синдикату загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, детективи Бюро економічної безпеки України у Волинській області викрили групу осіб, які налагодили реалізацію контрабандних товарів . Один із фігурантів затриманий.

Байден зміцнює позиції України перед приходом Трампа до влади – Bloomberg

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як пише видання, в останні дні Джо Байден намагається посилити позицію України проти росії до повернення Дональда Трампа в Білий дім, адже новообраний президент пообіцяв негайно припинити війну, розпочату володимиром путіним майже три роки тому. Ймовірно, це означає врегулювання шляхом переговорів, і Байден намагається зміцнити допомогу Україні.

Видання зазначає, що нещодавно адміністрація Байдена надала дозвіл Україні бити по території рф, що москва та табір Трампа оцінили як ескалацію.

Крім того, цього тижня Білий дім схвалив передачу Україні протипіхотних мін, пробачив майже 5 млрд доларів боргу та наклав санкції на великий російський банк, який здійснює платежі за продаж природного газу.

Ці кроки, серед інших, які ще розглядаються, є частиною плану Байдена зробити якомога більше, щоб зміцнити Україну до того, як Трамп вступить на посаду. Стратегія має на меті допомогти Зеленському, показавши, що Україна має потенціал помститися росії, якщо вона продовжить бойові дії

Зазначається, що це не означає, що останні кроки Байдена будуть абсолютно небажаними для Трампа, який міг би використати сильнішу Україну як розмінну монету для врегулювання, що він міг би оформити як перемогу.

“Деякі рішення, які Байден приймає зараз, можуть допомогти Трампу, імовірно, поставивши Трампа в сильнішу позицію для припинення війни, з Україною в більш сильній позиції для будь-яких переговорів”, – сказав заступник директора Євразійського центру Atlantic Council Шелбі Мегід.

Українці витратили понад трильйон гривень через ПРРО

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Попри значне збільшення загальної суми витрат, основний двигун цього зростання — не розмір середнього чека, а активізація кількості покупок. У 2024 році середній чек зменшився до 345 грн, що у 3,7 рази менше, ніж у 2020 році (1300 грн).

Середня кількість транзакцій на місяць цьогоріч досягла 340 мільйонів, що у 24 рази більше, ніж у 2021 році, коли фіксувалося лише 14 мільйонів операцій щомісяця.

Такі дані демонструють три важливі тенденції:

Експерти вказують, що ці показники також є результатом державної політики щодо впровадження цифрових рішень для бізнесу, таких як ПРРО. Україна стає однією з країн, де цифрові технології займають ключове місце в економіці.

Які напої покращують роботу кишківника і травлення — поради дієтологів

Здоров’я кишківника давно вийшло за межі лише теми травлення. Сучасні дослідження показують, що від мікрофлори залежить імунітет, рівень запалень у тілі, а також — психологічне самопочуття. Ми часто зосереджуємось на їжі, але рідини відіграють не меншу роль. У щоденний раціон варто додавати ферментовані продукти, багаті на живі культури, натуральні соки з клітковиною, а також чаї […]

Аналітики одного з найбільших банків світу JPMorganChase заявили, що припинення вогню в Україні можливе вже в липні 2025 року. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на геополітичний огляд банку. Прогноз заснований на аналізі поточних темпів бойових дій і дипломатичної динаміки навколо війни.

За оцінками експертів, навіть у разі подальшого просування російських військ у нинішньому темпі повне захоплення України могло б тривати понад сто років. Це змушує сторони шукати політичне рішення — нехай навіть тимчасове.

JPMorgan стверджує, що війна вже увійшла в свою фінальну фазу — так званий «ендшпіль». Імовірним варіантом розвитку подій є припинення вогню без укладення повноцінної мирної угоди, за аналогією з конфліктом у Грузії.

Аналітики розглядають чотири сценарії завершення війни:

1. Сценарій «Південна Корея» (15%)

Україна зберігає контроль над більшістю територій, отримує безпекові гарантії від Заходу, але не вступає до НАТО. Натомість відновлюється за рахунок $300 млрд заморожених російських активів. Це найоптимістичніший варіант, але й один із найменш імовірних.

2. Сценарій «Ізраїль» (20%)

Україна отримує потужну військову та економічну підтримку від Заходу, зберігаючи здатність до стримування Росії. Однак загроза війни нікуди не зникає. Такий варіант можливий без розміщення іноземних військ на українській території.

3. Сценарій «Грузія» (50%)

Найімовірніший, на думку JPMorgan. Україна втрачає частину підтримки, західна допомога скорочується, а євроінтеграція сповільнюється. Ризик політичної нестабільності зростає, а вплив Росії — посилюється.

4. Сценарій «Білорусь» (15%)

Найгірший варіант. Якщо США відмовляться від підтримки, а Європа не зможе компенсувати цей розрив, Росія нав’язує Україні капітуляційні умови. Це означатиме поразку України та руйнування світового порядку.

Останні новини