Середа, 23 Липня, 2025

Військова прокуратура розслідує можливі махінації з фінансуванням тероборони Києва

Важливі новини

Скандальний посадовець Печерського ТЦК отримав квартиру і позашляховик після справи про списання офіцерів

Заступник начальника відділення рекрутингу та комплектування Печерського районного ТЦК у Києві Юрій Моргай, який фігурував у справі про незаконне списання з військового обліку щонайменше 24 офіцерів запасу, уникнув відповідальності та суттєво покращив своє матеріальне становище. Як з’ясувалося, хоча суд і визнав Моргая винним, провадження у справі було закрито — через закінчення строку накладення адміністративного стягнення. […]

Нацрада України розширила список заблокованих сайтів

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення розширити список сайтів, через які користувачі все ще можуть отримувати доступ до медіасервісів Baskino, Filmix та HD REZKA, які перебувають під обмеженням. Це рішення прийняте після виявлення нових вебсайтів, що продовжували надавати доступ до цих заборонених платформ для українських користувачів, попри попередні блокування. Оновлений список […]

The post Нацрада України розширила список заблокованих сайтів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російська атака залишила українське місто без світла та газу

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Сумська обласна військова адміністрація (ОВА) повідомила, що російські окупанти завдали ракетно-авіаційного удару по об’єктах інфраструктури Сум. Внаслідок обстрілів було пошкоджено лінію електропередачі, газопровід, будівлю місцевої лікарні та кілька автомобілів.

Наразі на місці подій працюють всі необхідні служби. Влада уточнює наслідки цієї ворожої атаки, проводяться заходи з відновлення електро- та газопостачання.

Перед атакою на Суми, в ніч на 13 серпня, російські війська випустили по Україні 38 ударних безпілотників типу “Shahed” та дві балістичні ракети “Іскандер-М”/KN-23. Повітряні сили України змогли знищити 30 з цих дронів, проте частина з них досягла своїх цілей, спричинивши значні руйнування.

Ця атака стала черговим проявом російської агресії, спрямованої на знищення критичної інфраструктури та створення додаткових проблем для цивільного населення України.

Мирна угода України з РФ у 2022: розкриття західним виданням

The Wall Street Journal розкриває умови мирної угоди між Україною та Росією: що вона передбачала та які пункти залишились невирішеними

Україна відмовилася від пропозиції РФ про узгодження відповіді в разі нападу на країну, оскільки це могло б обмежити можливості відповіді на агресію. Замість цього Україна вимагала закриття свого повітряного простору і надання їй зброї в разі нападу, але Росія на це не погодилася. Документ, який обговорювався, базувався на договорі 1990 року, що регулював створення об'єднаної Німеччини. Переговори тривали до червня 2022 року, але не призвели до угоди. Зрештою, вони були припинені на ініціативу України, оскільки стало очевидним масштаб російських військових злочинів в Україні, а також покращилися військові успіхи України, підтримані постачанням зброї з боку Заходу. Україна не погодилася підписати договір про припинення війни у 2022 році через ряд причин, включаючи позицію Бориса Джонсона.

• Україна відмовилася від пропозиції РФ про узгодження відповіді в разі нападу на країну через обмеження можливостей відповіді на агресію.

• Замість цього Україна вимагала закриття свого повітряного простору і надання їй зброї в разі нападу, але Росія на це не погодилася.

• Переговори базувалися на договорі 1990 року, що регулював створення об'єднаної Німеччини.

• Переговори тривали до червня 2022 року, але не призвели до угоди. Зрештою, їх припинили на ініціативу України через масштаб російських військових злочинів в Україні та покращення військових успіхів України, підтриманих постачанням зброї з боку Заходу.

• Україна не погодилася підписати договір про припинення війни у 2022 році через ряд причин, включаючи позицію Бориса Джонсона.

Росія незаконно використовує український бренд

Представники України наголосили на важливості збереження національної культурної та економічної спадщини. Вони підкреслили, що географічні зазначення є не лише комерційними марками, а й символами регіональної ідентичності та традицій.

Українська урядова делегація закликає Генеральну Асамблею Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), що наразі відбувається в Женеві, відреагувати на привласнення росією географічного зазначення “Мелітопольська черешня”, передає Мінекономіки.

12 липня 2024 року федеральна служба з інтелектуальної власності рф (роспатент) на своєму сайті повідомила про реєстрацію позначення “Мелітопольська черешня”. Зокрема, йдеться про те, що “Мелітопольська черешня” стала першим зареєстрованим регіональним брендом так званих нових регіонів рф (насправді – тимчасово окупованих територій України) — географічним зазначенням від Мелітопольського району Запорізької області.

роспатент також закликав представників тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської області реєструвати свої бренди та інші об’єкти інтелектуальної власності з метою просування своїх товарів та послуг на ринках, й заявив про те, що надасть усю необхідну допомогу.

У відомстві наголошують, що Україна неодноразово висловлювала рішучі протести на полях Генеральних Асамблей ВОІВ проти постійних порушень міжнародних стандартів у сфері інтелектуальної власності владою російської федерації. Зокрема, росія продовжує надавати неправдиву інформацію про адреси заявників з тимчасово окупованих територій України через міжнародні системи реєстрацій торговельних марок та промислових зразків.

Голова урядової делегації, заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів, наголосив на недопустимості таких дій з боку росії: “Дуже складно вживати в одному реченні слова “росія” та “інтелектуальна власність”, бо москва довела, що ніколи не поважала ані права, ані власності, ані здобутків інших. Світова спільнота ніколи не визнає цю крадіжку. Мелітополь буде звільнено і Мелітопольська черешня залишається українською”.

Це — черговий злочин країни-терористки проти національного надбання українців, — зазначила директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР офісу) Олена Орлюк, яка також входить до складу урядової делегації:

“росія вбиває наших дітей, стирає в попіл наші міста і нашу самоідентифікацію. Те, що роспатент фактично вкрав українське географічне зазначення, — черговий доказ жалюгідності москви. Не маючи свого спадку, вони окуповують, крадуть і приписують собі чужі здобутки”.

Коли було зареєстровано ГЗ “Мелітопольська черешня” і що це таке

В Україні “Мелітопольська черешня” була зареєстрована як географічне зазначення в липні 2020 року (реєстр географічних зазначень за посиланням).

Географічне зазначення (ГЗ) — це об’єкт інтелектуальної власності, який ідентифікує товар, що походить із певного географічного місця, та підтверджує його відповідність високим стандартам якості. Для того, щоб зареєструвати ГЗ, потрібно пройти низку дозвільних процедур у різних органах (залежно від виду продукту), адже йдеться про високу якість й унікальність продукту та його репутацію.

Країною походження “Мелітопольської черешні” є Україна в межах міжнародно визнаних кордонів.

Отже, своїми діями росія вкотре нівелює будь-які міжнародні зобов’язання та міжнародні угоди, у даному разі — у сфері інтелектуальної власності.

Зокрема, Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС) визначає механізми захисту прав інтелектуальної власності, в т.ч. географічні зазначення, в державах-членах Світової організації торгівлі, до якої також входить росія.

Конвенція про заснування Всесвітньої організації інтелектуальної власності 1967 року, учасницею якої Україна виступила як держава-співзасновниця ООН, ставить за мету сприяння охороні інтелектуальної власності у всьому світі шляхом взаєморозуміння та співробітництва між державами, на основі поваги суверенітету та рівності.

Україна у 2019 році імплементувала норми європейського законодавства в частині правової охорони географічних зазначень на виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС. Й ГЗ “Мелітопольська черешня”, як і інші географічні зазначення України, було офіційно передано Європейській стороні для отримання правової охорони на території ЄС.

Україна буде використовувати всі юридичні механізми для захисту своїх географічних зазначень.

Росія привласнює інтелектуальну власність України з 2014 року — з моменту окупації півострова Крим. Зокрема, рф незаконно зареєстровані такі кримські вина як “Балаклава”, “Магарач”, “Новий Світ”, “Меганом”, що також є географічними зазначеннями України.

Спеціалізована військова прокуратура розслідує можливе розкрадання значних сум, які були виділені Київською міською державною адміністрацією (КМДА) на потреби 112-ї бригади територіальної оборони Збройних сил України.

Про це повідомляє детективне бюро Absolution.

За інформацією слідства, з 2022 року посадовці КМДА, департаменту муніципальної безпеки, а також представники бригади в змові з приватними компаніями організували схему, в рамках якої бюджетні кошти були привласнені шляхом укладення договорів на постачання товарів і послуг для військових за завищеними цінами, без проведення публічних тендерів.

Протягом 2023-2024 років військова частина отримала 615 мільйонів гривень на закупівлю безпілотників та іншого обладнання для оборони. Однак, за словами правоохоронців, ці кошти були переведені у готівку через фіктивні компанії, а отриманий прибуток розподіляли між учасниками злочинної схеми.

Під час обшуків в частині слідчі вилучили низку комерційних пропозицій від фірм, серед яких «ІНФЛЕНС», «РОБОТРЕНД», «ОІЛ ТРАНС», «УКРДОЗВІЛ», «Мінерал-Плюс» та «ПРАЙМ ТЕХНОЛОДЖІ ЛІМІТЕД». Це свідчить про можливу причетність цих компаній до вищезгаданої схеми.

Прокуратура продовжує розслідування, і встановлюються всі обставини та особи, що стоять за цією масштабною фінансовою аферою.

Нагадаємо, командир 112-ї окремої бригади територіальної оборони Владислав Косенко, який очолив підрозділ у 2023 році, паралельно займається бізнесом. Він надає рієлторські послуги, пропонуючи нерухомість у Київській області на сайті rieltor.ua.

The post Військова прокуратура розслідує можливі махінації з фінансуванням тероборони Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини