Вівторок, 22 Липня, 2025

Військові нарахували собі 840 тисяч за фейкову участь у боях

Важливі новини

Військовий з Львівщини отримав п’ять років за самовільне залишення частини

На Львівщині суд виніс вирок військовослужбовцю, який самовільно залишив свою частину під час служби. Подія сталася у серпні 2024 року, коли уродженець Тернопільської області залишив військову частину і не повернувся до 31 січня 2025 року. За цей час чоловік не виконував своїх обов’язків, що й стало підставою для кримінального провадження. Під час досудового розслідування обвинувачений […]

The post Військовий з Львівщини отримав п’ять років за самовільне залишення частини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ахметов фінансує конгресменку від демократичної партії

Останні розслідування щодо фінансування політичних кампаній у Сполучених Штатах привернули увагу до можливих міжнародних зв'язків деяких політиків. Зокрема, з'явилася інформація про потенційний зв'язок між українським бізнесменом Рінатом Ахметовим та конгресменкою Шейлою Черфілус-Маккормік, яка представляє Демократичну партію.

У 2021 році основним джерелом доходу Черфілус-Маккормік стала SCM Consulting Group. Конгресменка отримала від компанії винагороду за консультаційні послуги на суму $5,745,793. За документами це була “заявлена сума гонорарів за консультації та участь у роботі в Trinity Health Care Services”.

12 березня SCM Consulting Group подала заявку на реєстрацію як консалтингова фірма в галузі охорони здоров’я та бізнесу, водночас ім’я Черфілус-Маккормік було вказано в графі зареєстрованого агента.

Конгресменка Черфілус-Маккормік активно підтримувала Україну, виступаючи за ухвалення Закону про ленд-ліз на захист демократії в Україні у 2002 році, який усуває бюрократичні бар’єри і прискорює постачання військової допомоги Києву.

Разом із конгресменом Тедом Льє вона представила законопроект про визнання Росії спонсором тероризму. Ґрунтуючись на початкових санкціях, схвалених Конгресом, законопроєкт ще більше ізолює Росію і посилює економічні наслідки для режиму Путіна.

Дружина співака Пономарьова: хто вона і чому її роками приховували

Хто ж вона — загадкова обраниця Олександра Пономарьова, про яку вже понад десятиліття говорять у кулуарах шоу-бізнесу? Після років мовчання співак нарешті показав, з ким ділить життя. Чутки про нову жінку в житті артиста з’явилися ще 11 років тому, одразу після його другого розлучення з Вікторією Мартинюк. До того в Олександра вже була гучна історія […]

Тігіпко розширює свою фінансову імперію: нова угода з польським банком

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Бізнесмен і колишній голова Національного банку Сергій Тігіпко розширює свою фінансову імперію. Пресслужба його групи ТАС сьогодні, 18 жовтня, заявила про укладення договору про купівлю Ідея Банк, яким володів польський Getin Holding.

У повідомленні уточнюється, що загальний баланс Ідеї за 30 червня 2024 року був на рівні $162 млн, а офіційна вартість угоди становила $34 млн – майже вп’ятеро менше.

У гривні $34 млн за поточним офіційним курсом – це 1,4 млрд грн і 78% регулятивного капіталу Ідея Банку на 1 вересня 2024 року. Банк купили з уцінкою або дисконтом, кажучи фінансовою мовою.

Продаж Ідея Банку – став вимушеним для польського холдингу. На ній наполягав Національний банк України після того, як ще навесні 2023 року відсторонив польського власника Лєшека Чарнецкі та його Getin Holding від управління українською структурою через кримінальну справу в Польщі.

Репутацію польських власників в Україні було визнано небездоганною і їх позбавили права впливу на банк. Це сталося через кримінальну справу стосовно Чарнецкі (суд навіть відправляв його до ув’язнення), порушену польськими правоохоронними органами ще 2018 року – його звинувачували в обмані клієнтів і шахрайстві, пов’язаному з фінансовою пірамідою GetBack. Силовики заявили, що інвесторам обманом продавали облігації GetBack, і ті в підсумку зазнали великих збитків.

Getin Holding працював в Україні 17 років і ще 2007 року купив Ідея Банк. Сильною стороною цієї фінустанови вважається кредитування населення: за даними Нацбанку, на 1 вересня 2024 року вона була на 9 місці серед 62 банків з кредитування населення з портфелем 4,6 млрд грн. Переважно це карткові кредити та кредити готівкою. На той час банк обслуговував 443 тис вкладників, які тримали у нього на рахунках 3,6 млрд грн – перебував на 23 місці за депозитами населення. 8 місяців 2024 року Ідея банк закінчив із прибутком 473 млн грн і заплатив податків на 158 млн грн.

Для Сергія Тігіпка Ідея стане третім банком у володінні. Йому також належить ТАСкомбанк і Універсал Банк (monobank). За даними НБУ, він володіє обома безпосередньо на 100%. Регулятор зареєстрував під ім’ям Тігіпка банківську групу, до якої входять також страхові компанії («Універсальна», СК «ТАС»), брокери, фінансові компанії, недержавний пенсійний фонд, кілька компаній на Кіпрі та багато іншого. Також бізнесмен має компанії в металургії, вагонобудуванні, сільському господарстві, харчовій промисловості, нерухомості, логістиці.

Перший трудовий досвід: коли і як підлітки можуть працювати влітку

Літні канікули — це не лише відпочинок, а й можливість для підлітків здобути перший трудовий досвід і заробити власні кошти. Проте працевлаштування неповнолітніх має свої правові особливості, які регулюються законодавством України. З якого віку можна працювати За загальним правилом, офіційно працювати можна з 16 років. У такому разі додаткові дозволи не потрібні. Проте закон передбачає […]

Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України викрив схему незаконного привласнення бюджетних коштів, у якій брали участь троє військових. Їм уже оголосили про підозру.

За даними слідства, схему організував тодішній командир однієї з військових частин. До оборудки він залучив ще двох підлеглих — головного сержанта та водія-електрика. Останній і став «отримувачем» бойових виплат: йому щомісяця нараховували по 30 тисяч гривень за нібито участь у бойових діях, а також одноразово видали 100 тисяч гривень.

Проте виявилось, що весь цей час «бійця» взагалі не було на фронті — він перебував у Кропивницькому.

Таким чином, з червня 2023 по березень 2024 року троє фігурантів схеми незаконно заволоділи понад 840 тисяч гривень бюджетних коштів, які згодом розподілили між собою.

Правоохоронці вже вручили підозру всім трьом учасникам. Їм інкримінують заволодіння чужим майном організованою групою. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Останні новини