Середа, 23 Липня, 2025

Військовий розповів, що думає про зниження мобілізаційного віку

Важливі новини

Майно першої заступниці голови НБУ розпродають через суд

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила про черговий продаж свого майна в рамках судового провадження. Згідно з її звітом до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), 8 січня 2025 року було продано паркомісце на вулиці Волинській, 10 у Києві. Його вартість склала 519,1 тис. грн, що на 16,8 тис. грн більше, […]

The post Майно першої заступниці голови НБУ розпродають через суд first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Лікарі досі не готові до переливання крові: проблема, яку не вирішили за три роки війни

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За його словами, навіть за майже три роки війни університетські програми медичних закладів не були змінені, і молоді медики не отримують необхідної підготовки до трансфузії (переливання крові), що є поширеною практикою в арміях країн НАТО.

“У нашій армії, на жаль, це поки що далеко від очевидності,” — зазначив лікар, підкреслюючи, що заняття з переливання крові не є масовим явищем навіть на стабілізаційних пунктах, де є лікарі та медичне обладнання.

“Це трапляється не часто, але моя бригада та кілька інших все ж займаються цим,” — додав він.

Зберігання та переливання крові є дуже витратною процедурою, і “Світанок” не може стверджувати, що армія повністю забезпечена необхідними ресурсами. Він також підкреслив, що основною причиною смертності на полі бою є масивні кровотечі, і навіть коли пораненого вдається врятувати на полі бою, наступні ускладнення через відсутність належного переливання крові часто призводять до фатальних наслідків.

Окрім цього, лікар згадав про важливість співпраці між бригадами та Центрами переливання крові, яка є, але в екстрених ситуаціях, коли потрібно перелити багато крові одночасно, часу на транспортування її з банку крові може не вистачити.

“Ми маємо компоненти крові, але інколи потребуємо саме цільної крові, оскільки зберігати тромбоцити в польових умовах є дуже складно,” — пояснив лікар.

Він також наголосив на необхідності глибших змін в освітніх програмах медичних університетів, щоб лікарі були готові до переливання крові та інших складних процедур, важливих для збереження життів на полі бою.

Смертельне ДТП з дітьми в Хмельницькому

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Аварія сталася о 07:45 ранку. Автобус “ЛАЗ Лайнер” перевозив 19 дітей та 4 дорослих з селища Любар Житомирської області до села Микуличин Івано-Франківської області. За попередніми даними, водій автобуса не впорався з керуванням, що призвело до перекидання транспортного засобу.

На момент аварії в автобусі перебувало 23 особи: 19 дітей, двоє дорослих, які супроводжували групу, та два водії. Одна 12-річна дівчинка та один дорослий загинули на місці, кількість травмованих та характер їхніх травм наразі уточнюється. Усі потерпілі були доставлені до лікарні для надання медичної допомоги.

На місці події працює слідчо-оперативна група відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Хмельницькій області. Тривають слідчі дії, включаючи огляд місця ДТП та документування наслідків аварії. Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвели до тяжких наслідків.

The Times: Україна має близько 50 ракет ATACMS, але їх дефіцит залишається проблемою

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Проте, за інформацією британського видання The Times, ця кількість залишається обмеженою для проведення широкомасштабних операцій, попри наявність достатньої кількості пускових установок у Збройних силах України.

Нагадаємо, за даними МО РФ під час удару по Брянській області використовувалося 6 ракет ATACMS, а за даними західних ЗМІ – 8.

Якщо наступні атаки здійснюватимуться такими ж «пакетами», то запасів ракет вистачить приблизно на 6-8 ударів.

Вчені знайшли спосіб зменшити апетит — і це не таблетки

У боротьбі із зайвими кілограмами ми шукаємо все: від модних дієт до експериментальних добавок. Але є дещо цілком природне і доступне — тилакоїди. Це компоненти, які містяться в зелених листках рослин, і, за словами науковців, можуть стати несподіваним союзником у боротьбі за здорову вагу. Що таке тилакоїди Тилакоїди — це мікроскопічні мембрани всередині клітин рослин, […]

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов’язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Луценко вважає, що в Україні вже достатньо чоловіків призовного віку, які не служать в армії. Він підкреслив важливість аналізу причин, чому ці молоді чоловіки не стали на захист Батьківщини, вказуючи на те, що масове явище в армії, пов’язане з “системою оборонного забезпечення” (СОЧ), є результатом невирішених проблем у структурі військових сил. На його думку, залучення ще молодших мобілізованих не вирішить цієї проблеми.

“Я вважаю, що це питання — відволікання уваги, перекладання з хворої голови на здорову. Ми не дивимося в суть проблеми, яка в нас перед очима”, — зауважив Луценко.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко зазначив, що зниження мобілізаційного віку до 21 року залежить від фази ведення бойових дій. За його словами, важливо готувати суспільство до опору, а рішення про вікові категорії повинні ухвалювати військові командири.

Ветеран АТО та військовий експерт Євген Дикий також підтримав думку, що в Україні немає необхідності знижувати мобілізаційний вік. Він підкреслив, що в країні існує великий мобілізаційний резерв, достатній для заміни існуючого складу Збройних сил України.

Останні новини