Середа, 23 Липня, 2025

Власний Starlink: Україна починає випуск супутникових терміналів

Важливі новини

Дрони для ЗСУ зникли у прірву: як корупція в Міноборони підриває обороноздатність України

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Окрім цього: ▫️Продукція постачалася без відповідних ліцензій і не відповідала технічним вимогам. ▫️Компанії ухилялися від сплати податків через звільнення від митних платежів і ПДВ. ▫️Кошти, отримані злочинним шляхом, виводилися за кордон через афілійовані банківські рахунки.

Ключовими фігурантами у цій схемі виступають перелік компаній, серед яких:

▪️ТОВ «Бойові птахи України» (ЄДРПОУ 44774645) – участь у схемах з розкрадання коштів через закупівлі БПЛА.

Компанія є значним гравцем на ринку безпілотників, головним продуктом якого є комплекс «ВАЛК-1 Галка», відомий як «Валькірія».

Співпрацює з такими відомими партнерами, як Roshen, УкрЕнерго, Нафтогаз і Фонд Сергія Притули.

Інформація про власників цієї компанії не наводиться, але її діяльність значно посилилася під час війни.

▪️ТОВ «Модуль 5» (ЄДРПОУ 39340926) – постачання неякісної продукції за завищеними цінами.

Власником є Андрій Зброй, який також володіє дизайнерським бюро ODESD2, продакшеном Zbroy films і компанією Zbroy drones.

Наразі компанія займається постачанням військової техніки, зокрема безпілотників, але конкретні деталі її військових контрактів залишаються невідомими.

▪️ТОВ «Флеш Тех» (ЄДРПОУ 45043589) – завищення вартості дронів. ▪️ТОВ «ВНА Трейд» (ЄДРПОУ 38682913) – маніпуляції з тендерами і ухилення від податків.

Усі угоди передбачали 70% передоплати за продукцію, яка не відповідала заявленим характеристикам, що створило загрозу для життя військових та завдало шкоди обороноздатності країни. Адже кошти компанії отримали, натомість послуги надати забули.

Усі зазначені компанії фігурують у розслідуванні, пов’язаному із ввезенням дронів та їх подальшим продажем без сплати податків і відображення у бухгалтерській звітності.

Схоже, Міноборони використовує публічні закупівлі для армії як майданчик для власної наживи й збагачення, де життя бійців ЗСУ не означають зовсім нічого.

ГО «НОН-СТОП» закликає правоохоронні органи якнайшвидше розпочати розслідування зазначених фактів, накласти арешт на рахунки компаній: ТОВ «Бойові птахи України», ТОВ «Модуль 5», ТОВ «Флеш Тех», ТОВ «ВНА Трейд», провести перевірку банків, які сприяли виведенню коштів.

Оновлення керівництва районів Києва: список поданих кандидатур

В розпорядженні нашої редакції список голів районних у місті Києві державних адміністрацій, які подані на затвердження Кабміну. Як повідомляють наші джерела, голова Оболонської РДА Кирило Фесик та голова Печерської РДА Наталія Кондрашова зберігають свої крісла, як ставленики Андрія Єрмака. Шевченківський район столиці очолить заступник Кирила Фесика, Сазанович Олександр Романович. Олександр Сазанович особа, можна сказати не […]

The post Оновлення керівництва районів Києва: список поданих кандидатур first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна попереджає про серйозні наслідки у разі скасування безмитної торгівлі з ЄС

Київ закликає Європейський Союз продовжити угоду про безмитну торгівлю, термін якої спливає 5 червня 2025 року. Український уряд попереджає, що у разі її припинення економіка країни може зазнати “справді руйнівних” наслідків, оскільки експорт до ЄС приносить майже 10% валютної виручки. Угода про скасування мит і квот на український експорт була ухвалена ЄС після повномасштабного вторгнення […]

The post Україна попереджає про серйозні наслідки у разі скасування безмитної торгівлі з ЄС first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Центри національного спротиву відкриються в кожній області, – Верещук

Вже у травні Верховна Рада отримає низку законопроєктів, спрямованих на створення системної підготовки цивільного населення до спротиву агресору. Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук, зазначивши, що йдеться не просто про зміни в законодавстві, а про створення нової екосистеми національного спротиву. За словами Верещук, робота над законопроєктами велася спільно з представниками Міністерства […]

В Офісі Президента відповіли на заклики США знизити мобілізаційний вік

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Немає сенсу чути заклики до України знизити мобілізаційний вік, нібито для того, щоб призвати більше людей, коли ми бачимо, що раніше оголошене обладнання не надходить вчасно. Через ці затримки в Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих солдатів,

За словами Литвина, партнери України мають повний доступ до даних і можуть порівняти обіцянки з реальними поставками.

Не можна очікувати, що Україна компенсує затримки в логістиці або нерішучість у підтримці молодих хлопців на фронті,

Нагадаємо

Адміністрація Байдена закликає Україну змінити мобілізаційне законодавство для призову з 18 років. За даними AP, це необхідно для швидкого збільшення чисельності ЗСУ.

Українська компанія Stetman підписала ліцензійну угоду зі шведською фірмою Requtech про виробництво супутникових терміналів, які можуть стати альтернативою Starlink. Про це повідомив генеральний директор Stetman Дмитро Стеценко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, ідеться про серійне виробництво терміналів на базі шведської моделі Resa. Це пласкі антени, схожі на ті, що використовуються у наземних мобільних системах типу Starlink від Starmod. Requtech надасть українській компанії повну технічну документацію, а Stetman адаптує розробку під власні потреби — зі своїм дизайном, захистом і українськими компонентами.

«Завдяки цьому Україна отримає не лише альтернативу Starlink, за що ми щиро вдячні за своєчасну технологічну підтримку, але й власне виробництво супутникового обладнання», — підкреслив Стеценко.

Першочергово термінали виготовлятимуть для внутрішнього використання — особливо в умовах війни та ризиків для цифрової інфраструктури. У майбутньому продукцію планують експортувати, зокрема в межах розвитку європейської супутникової мережі.

Обсяг виробництва наразі не фіксований. Проте, за оптимістичним сценарієм, вже через шість місяців Stetman може налагодити випуск від 2 000 до 10 000 терміналів щомісяця, сплачуючи шведській компанії ліцензійні відрахування за кожен пристрій.

Попри запуск виробництва, у Stetman не закликають відмовлятися від Starlink. Навпаки, Стеценко наголошує на важливості резервних систем та фінансової диверсифікації, щоби країна могла використовувати обидві технології одночасно.

Останні новини