Понеділок, 14 Липня, 2025

«Врадіївка» на Рівненщині: сина заступника мера, що убив жінку, відпустили на волю без покарання

Важливі новини

Атака на Одесу: Російська агресія за часів візиту прем’єра Греції

Ранок 6 березня приніс небезпеку та напад на мирне місто Одеса з боку Росії. Це сталося у той час, коли в місті перебував прем’єр-міністр Греції, Кіріакос Міцотакіс. За даними грецьких ЗМІ, о 11:43 російська армія атакувала Одесу. Напад стався лише за 150 метрів від місця, де знаходився кортеж президента України Володимира Зеленського та грецька делегація під керівництвом Кіріакоса Міцотакіса. Щасливо, внаслідок обстрілу ніхто не постраждав. За словами джерел уряду, безпека прем’єр-міністра та грецької делегації не була порушена, всі залишилися неушкодженими.

Щодо зустрічі між Зеленським та Міцотакісом, то, за даними видання, вона пройшла у звичайному режимі і тривала довше, ніж планувалося — півгодини в загальному. Прем’єр-міністр Греції підтвердив, що його країна продовжуватиме надавати допомогу Києву в межах своїх можливостей та підкреслив підтримку Європейським та Євроатлантичним перспективам України.

Також лідери двох країн відвідали будівельний комплекс, який минулої суботи був атакований російським безпілотником, що призвело до трагічної загибелі 12 осіб. Президент України Володимир Зеленський прокоментував удар по кортежу в Одесі, зазначивши, що в результаті є жертви та поранені. Ця атака стала ще одним напруженим етапом у складних відносинах між Україною та Росією, а також підкреслила важливість міжнародної підтримки для збереження миру та безпеки в регіоні.

У висновках до цієї статті можна зазначити, що напад Росії на мирне місто Одеса виявився вкрай небезпечним та загострив ситуацію на міжнародній арені. Незважаючи на те, що прем'єр-міністр Греції перебував у місті, інцидент не спричинив жертв або поранень серед учасників делегації. Проте цей напад ще раз підкреслив необхідність міжнародної підтримки та співпраці для забезпечення миру та стабільності в регіоні. Важливою є і продовжена готовність Греції надавати допомогу Україні в умовах російської агресії.

Батьківство на порозі: Віталій Козловський очікує на першу дитину

Український співак Віталій Козловський з нетерпінням очікує народження своєї першої дитини. За повідомленням джерел, обраниця Віталія перебуває у стані вагітності, хоча ім'я обранки не розкривається. Раніше, у прямому ефірі співак зізнався у шлюбі, але ім'я своєї партнерки залишив в таємниці. Журналісти раніше припускали, що це може бути Юлія Бакуменко, з якою Віталій співпрацював тривалий час.

Важливо зазначити, що зараз джерела підтверджують, що саме Юлія Бакуменко є вагітною. Ця новина відкрила додаткові деталі щодо особистого життя співака, який раніше виражав бажання мати дитину. У минулому році Віталій поділився, що довго мріяв про батьківство, але цей момент не відразу настав.

"Я давно готовий стати батьком. Проте, це не завжди легко. Часом приходиться працювати над цим. Можливо, це через різні фактори, такі як клімат або стреси. Ми продовжуємо працювати над цим. І якщо це дійсно станеться, це буде найбільше радість у моєму житті", — підкреслив Віталій Козловський.

Український співак Віталій Козловський незабаром стане батьком, оскільки його обраниця перебуває у стані вагітності. Ім'я майбутньої матері залишається в таємниці, але джерела підтверджують, що це Юлія Бакуменко, з якою співак має довгострокові стосунки. Віталій раніше виражав бажання стати батьком, і ця новина принесла йому радість. Хоча шлях до батьківства може бути складним, співак зазначив, що він і його партнерка продовжують працювати над цим. Це ще один крок у особистому житті Віталія Козловського, який сповнений очікувань і надії на майбутнє.

29-річний чоловік одружився з колишньою тещею, щоб виїхати з України

На одному з українських прикордонних пунктів викрито чергову спробу обійти заборону на виїзд чоловіків призовного віку. Цього разу головними фігурантами стала пара з Кіровоградщини — 29-річний чоловік і 47-річна жінка, яка виявилася його… колишньою тещею. Під час перевірки документів подружжя запевняло, що їх поєднало справжнє кохання, і нібито різниця у віці не стала на заваді […]

Стратегія експорту вітчизняної зброї: думка Олександра Камишіна

Україна наразі не активно розглядає можливість розпочати експорт зброї через відсутність необхідної політичної підтримки, заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. За останні роки український оборонний сектор показав значний ріст, проте фінансування з державного бюджету не завжди вистачає на повне використання потенціалу. Деякі виробники висловлюють бажання отримати ліцензії на експорт, але поки що ця ініціатива не знаходить достатньої підтримки на політичному рівні. "Виробники мають право на повне використання своїх потужностей або на можливість експорту. Однак це потребує підтримки з боку політики, яку наразі недостатньо. Тому ми шукаємо фінансування для підприємств з метою збереження виробництва в Україні", — підкреслив Камишін. Він також відзначив позитивний крок у цьому напрямку, зазначивши, що Данія виділила значні кошти на закупівлю української зброї для Збройних Сил України.

У висновках до цієї статті можна зазначити, що Україна наразі не активно розглядає можливість експорту зброї через відсутність необхідної політичної підтримки. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості, Олександр Камишін, підкреслив, що хоча український оборонний комплекс має зайві потужності, фінансування не завжди вистачає на їх повне використання. Деякі виробники виразили бажання отримати експортні ліцензії, проте ця ініціатива поки що не має достатньої підтримки на політичному рівні. Камишін підкреслив важливість забезпечення фінансування для збереження виробництва зброї в Україні.

Корупція, як гангрена з’їдає Україну

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Директор юридичного департаменту Нацбанку Олександр Зима повинен бути відсторонений від виконання обовʼязків на час розслідування кримінального провадження проти нього. Йдеться про ймовірне зловживання Зимою владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків. Таку думку висловив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.

У нас сьогодні держава з’їдена повністю корупцією. І річ у тім, що ті чиновники, які відпрацьовують свої завдання по цьому “напрямку” – їх захищають, в будь-який спосіб. Я переконаний, що коли вже відкрити провадження, коли вже доведені певні обставини злочинів – тобто присутні потерпілі – на цьому фоні, звісно, чиновник повинен бути відсторонений від займаної посади. І повірте мені, що процесуальних норм для цього більше ніж достатньо

За його словами, чиновникам можуть допомагати уникати кримінальної відповідальності впливові особи. Зокрема, у випадку з Зимою, це може бути керівництво Нацбанку, яке теж, ймовірно, є співучасником і організатором порушень.

“Корупція – це поки що невиліковна хвороба України, яка її з’їдає, як гангрена, і якихось рішучих дій чи рішень поки що ніхто не приймає… такі чиновники (як Зима – ред.) повинні бути відсторонені щонайменше від займаної посади на час проведення слідства, і звільнені по факту доведення вини у суді і завершенні справи”, – підкреслив Шабовта.

Шевченківський районний суд Києва визнав потерпілою співзасновницю банку “Конкорд” Юлію Сосєдку у кримінальному провадженні щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, директором юридичного департаменту Національного банку України Олександром Зимою.

Кримінальна справа стосується листа Національного банку України до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підписом Олександра Зими, яким він рекомендував Фонду відкликати позови, подані “Конкордом” проти НБУ. У документі йшлося про чотири позови банку “Конкорд” до НБУ, у яких банк вимагав скасувати штрафи на загальну суму майже 63,5 мільйона гривень. Ці позови були подані ще до того, як Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію “Конкорду” й увів туди тимчасову адміністрацію.

Співзасновниця “АТ “АКБ “Конкорд” Олена Сосєдка заявила, що Національний банк України проігнорував пропозиції акціонерів банку “Конкорд” перед його ліквідацією, а потім ще й за вказівкою регулятора їх позбавили права на справедливий суд.

Суд на Рівненщині виніс вирок у резонансній справі Євгенія Павлишина, сина Павла Павлишина — першого заступника міського голови Вараша та колишнього директора Рівненської АЕС. Сина посадовця визнано винним у вчиненні злочину, однак призначене покарання виявилось умовним, що збурило громадськість.

Так, згідно з текстом вироку Володимирецького районного суду Павлишина-молодшого визнано винним у смерті літньої жінки, яку він побив на власній турбазі влітку 2022 року.

«Павлишина Євгенія Павловича визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України, та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 2 (два) роки. На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 роки…», – йдеться в рішенні суду.

Також суд частково задовольнив цивільний позов родичів загиблої жінки, присудивши всього лишень по 50 000 грн компенсації моральної шкоди кожному. Окрім цього, з Павлишина стягнуто 102 920 грн судових витрат за проведення експертиз.

Телеграм-канал «Справедливий Вараш», який системно висвітлює справу, публікує шокуючі дані про те, як відбувалось «виведення» Павлишина з-під кримінальної відповідальності.

«Це вже не просто черговий епізод корупції. Це – демонстрація абсолютної безкарності сім’ї Павлишиних, де гроші, зв’язки і страх стали основою для уникнення відповідальності навіть за найважчі злочини».

Згідно з дописом, Євген Павлишин відзначався агресивною поведінкою ще з юності — обливання машин активістів кислотою, організовував підпали автомобілів, провокував постійні конфлікти. Кульмінацією стало жорстоке побиття жінки, яка померла в лікарні, так і не прийшовши до тями.

У повідомленні каналу наводяться деталі грубої фальсифікації справи.

«Три ексгумації поспіль, щоб добитися “правильних” висновків експертиз.

На це витрачено понад 400 000 доларів, щоб підкупити експертів, прокурорів і суддів.

Однак навіть під час однієї з ексгумацій офіційний судово-медичний експерт, який був присутній під час розтину, підтвердив, що на тілі загиблої було чотири гематоми, а не одна, як писали в підроблених документах», – зазначає «Справедливий Вараш».

Регіональний канал стверджує, що директорка лікарні, кума батька підозрюваного, навмисно маніпулювала медичною документацією, щоб представити смерть жінки як нещасний випадок.

Також повідомляється про активне приховування свідків, затягування слідства, зникнення доказів, про тиск на всіх, хто намагався домогтися правди, з боку поліції, прокуратури і навіть СБУ.

Активісти готують публічні звернення з цього приводу до Генеральної прокуратури України, Державного бюро розслідувань, українських і міжнародних журналістів-розслідувачів, антикорупційних громадських організацій.

«Разом ми змусимо систему дати відповідь!» — йдеться в заяві «Справедливого Вараша».

Нагадаємо, влітку 2022 рого на території бази відпочинку “Холодок” (с. Рудка Вараського району Рівненської області) Євген Павлишин — син колишнього керівника Рівненської АЕС Павла Павлишина — побив двох жінок. Потерпілі 64-річна матір та її донька орендували на базі, яка належить Павлишину, будиночок для відпочинку. Згодом старша жінка від нанесених їй травм померла у лікарні.

Кримінальну справу проти Павлишина-молодшого спочатку кваліфікували як “умисне вбивство”. Але згодом – за два роки слідства – Нацполіція зненацька змінила кваліфікацію провадження. І до суду воно було скероване як справа за “хуліганство”.

Тож, початкова кваліфікація справи Павлишина виглядала так: ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження), ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження), ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

А пізніше, переписавши звинувачення на користь обвинувачуваного, правоохоронці інкримінували Павлишину тільки «умисне нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості, які не є небезпечним для життя і не потягли за собою наслідків, передбачених у статті 121 ККУ — ст. 122 ч. 1». Хоча насправді постраждала жінка померла в лікарні не приходячи до свідомості.

Останні новини