Вівторок, 15 Липня, 2025

Встановлено винних у вбивстві журналіста Reuters у Краматорську: дані української розвідки

Важливі новини

Хліб може подорожчати на 20% до кінця 2025 року — прогноз Всеукраїнської асоціації пекарів

До кінця 2025 року вартість хліба в Україні може зрости на 20%. Такий прогноз озвучив голова Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко в коментарі ЗМІ. «Не здивуюсь, якщо так станеться. Усе до цього йде», — зазначив Тараненко. За його словами, головними чинниками потенційного подорожчання є зростання цін на всі ключові компоненти хлібобулочних виробів: борошно, дріжджі, жири […]

Арахамія хоче конфіскувати “покинуті” авто

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як пише видання 360ua.news, офіційна мета ініціативи – забезпечення національної безпеки, оскільки такі транспортні засоби можуть використовуватися для диверсій. Проте за цією ідеєю може ховатися масштабна схема із отримання надприбутків.

Щоб обґрунтувати необхідність законодавчих змін, для громадськості підготовлено пояснення: “покинуті машини становлять загрозу безпеці, бо їх можуть замінувати або використовувати для диверсій”. Джерела повідомляють, що для “наочності” небезпеки навіть розглядається сценарій демонстративного підриву кількох автомобілів у різних містах.

Щоб уникнути негативних суспільних настроїв, частину конфіскованих авто планують публічно передати військовим на фронт. Проте проблема полягає в тому, що “покинутими” можуть вважати автівки, які просто залишилися без руху на кілька днів. Такий статус машина може отримати і за заявою “пильного громадянина”.

Ще до прийняття змін у законодавство, за словами джерел, оточення Арахамії вже готується зайняти нішу цього “бізнесу”. Схема виглядає так:

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт із переконливими доказами нападів на УПЦ та її представників

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам відмітив, що згідно зі зібраним звітом, який складає понад 250 сторінок, документовані факти нападів на УПЦ, на її святині та духовенство. Цю інформацію він розкрив у своєму відеозверненні. Також він знову висловив заклик до української влади про утримання від подальшого розгляду законопроекту 8371, який має на меті заборонити діяльність УПЦ. "Цей законопроект є виявом мови ненависті. Атаки на вірян у часи війни, їх вигнання зі святинь, відмова у доступі до молитовних місць — це абсолютно неприпустимо. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту та припинити розділяти націю, націлювати братів проти братів", — проголосив Амстердам. Також адвокат підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом. "Українська православна церква не тільки не підтримує, але і відкидає ідеологію 'русского мира'. Більше того, позиція церкви щодо цих ідей вже була публічно висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: 'Ми не будуємо жодного 'русского мира'. Ми будуємо божий мир'. УПЦ повністю ідентифікує себе з державою Україна та закликає до її захисту від першого дня російського вторгнення", — прокоментував він позицію церкви. Крім того, сьогодні Роберт Амстердам звернувся з закликом до Сполучених Штатів Америки з проханням про підтримку України. "Особисто від себе: підтримка України є критично важливою не лише для України, але й для Америки. Як можна відкинути людей, підставивши їх на кожному кроці? Хто буде довіряти США після Кабула і зараз Києва?", — написав Амстердам у своєму пості в соціальній мережі "Х".

У вищезгаданій статті адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, заявив про складений звіт, у якому міститься понад 250 сторінок доказів нападів на УПЦ, її церкви та духовенство. Він виступив з закликом до уряду України припинити розгляд законопроекту 8371, який пропонує заборонити діяльність УПЦ, назвавши його проявом мови ненависті. Амстердам підкреслив, що УПЦ не має зв'язків з Московським патріархатом і повністю ідентифікує себе з Україною. Він також звернувся до Сполучених Штатів з проханням про підтримку України. Ці висновки свідчать про серйозність ситуації щодо релігійної свободи в Україні та потребу в захисті прав інших віросповідань від будь-якої форми переслідування.

Хто має право на бронь, а хто підлягає мобілізації з 1 лютого

Воєнний стан і мобілізація в Україні продовжені до 9 травня 2025 року, що означає: чоловіки, які не мають відстрочки або заброньовані, зобов’язані стати до лав армії. Водночас деякі категорії громадян можуть отримати бронь від мобілізації. Розглянемо, хто може розраховувати на бронювання, кому ця можливість недоступна та які умови необхідно виконати для отримання броні. Хто може […]

The post Хто має право на бронь, а хто підлягає мобілізації з 1 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Що робити, якщо постійно хочеться їсти: 2 діючих лайфхаки

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

В нормі у людини має бути три повноцінних прийоми їжі плюс 1 або 2 перекуси залежно від потреби. В інший час ми не маємо нічого жувати аби не провокувати стрибки цукру в крові. Проте іноді крім повноцінного харчування ми маємо постійні перекуси, не завжди збалансованою їжею, яка насичує на дуже короткий період. Усе це провокує людину на постійне під’їдання, що може негативно позначитися як на здоров’ї, так і на вазі. Нутриціологиня Анна Буховська розповіла, чому ми можемо відчувати постійний голод, та які лайфхаки допоможуть прибрати цю звичку.

“Звичайно, якщо вам постійно хочеться їсти, потрібно розбиратися індивідуально, в чому причина. Це може бути недостатня кількість калорій в раціоні, тобто людина фізично не доїдає і через це буде весь час хотіти їсти”, — каже нутриціологиня.

Навіть якщо ви не пропускаєте прийоми їжі або з’їдаєте свою норму калорій за рахунок солодкого, то також швидко зголоднієте, адже така їжа дуже швидко.

“Усе це фізіологічні моменти, але є ще й психологічні. Наприклад, коли ми постійно в стресі та хочемо його зменшити. Еволюційно так склалося, що коли ми їмо, то більш-менш почуваємося у безпеці та розслабляємося, тобто їжа стає таким собі острівцем безпеки. Таким чином цей процес жування заспокоює”, — каже Анна Буховська.

Постійне під’їдання може мати низку негативних наслідків для здоров’я, в тому числі збільшення ваги. Іноді ви можете навіть не помічати цього, адже кидаєте щось в рот на автоматі, без відчуття голоду або навіть розуміння того, чи є у вас потреба в їжі та коли ви їли востаннє.

“По-перше, потрібно збалансувати раціон та мати три основні прийоми їжі. Це має бути нормальна кількість їжі, а не 100 г, та в раціоні мають бути всі групи продуктів: овочі, фрукти, різні каші, бобові, які багато хто ігнорує”, — радить нутриціологиня. “Також в раціоні обов’язково мають бути різні жири та якісний білок. Якщо хоч чогось з цього не буде, людина буде швидко ставати голодною”.

Білок можна отримати з різних джерел, в тому числі рослинних, адже в раціоні мають бути присутні усі групи продуктів. Основними джерелами білка є м’ясо риба, бобові, морепродукти тощо. Ви можете обирати з того, що ви їсте та з того, що вам доступно в цей момент.

“Ще один лайфхак, кий допоможе, це їсти щось хрумке. Багато хто починає їсти восени та взимку більше шкідливої їжі, наприклад, чипси, сухарики, хрусткі солодощі. На цей випадок є гарні замінники! Можна купувати фруктові чипси, які йдуть без додатків або овочеві (але вони не всім подобаються на смак) без олії.”, — радить Анна Буховська.

Якщо звичайні картопляні чипси готуються у фритюрі, більш здорові фруктові та овочеві готуються шляхом дегідратації, тобто висушення. Вони корисні, тому ви можете їх спокійно вживати, якщо вам хочеться похрумтіти або щось пожувати під час перегляду улюбленого серіалу або подкасту.

“Це також може бути свіжа морква, в магазинах є спеціальна бебі-морква, яка добре підходить на перекус. Крім того, що вона буде свіжим елементом на вашій тарілці, вона ще буде хрустіти та заспокоювати”, — наголошує нутриціологиня.

Анна Буховська рекомендує також різноманітні горіхи, насіння, різноманітні хлібці та сухарики – все те, що зможе задовольнити потребу у жуванні.

“Горіхи важливо їсти цілі, адже важливий саме момент жування. Ви також можете підсушувати хліб на пательні, грилі чи навіть в духовці, готувати сніданки з лаваша, які за умови підсушування на пательні, виходять надзвичайно хрусткими”, — каже Анна Буховська. “Тобто потрібно додавати різні текстури, їсти не тільки пюре з котлеткою, а й цільне м’ясо, яке потрібно жувати. Адже фактор жування дуже важливий і момент, коли їжа хрумтить, приносить нам задоволення”

Якщо ви помітили, що постійно голодні та постійно перехоплюєте їжу, перегляньте свій раціон та намагайтеся чітко дотримуватися режиму повноцінного триразового харчування. Намагайтесь вживати всі групи продуктів, щоб отримувати необхідні нутрієнти та закривати дефіцити. Обов’язково додавайте якісь хрусткі елементи та не будьте категоричні до улюблених продуктів.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Українські спецслужби поділилися з агентством раніше невідомими деталями щодо нападу 24 серпня, повідомляє Голос Америки, Вони повідомили, що ракета була запущена з місця поблизу Таганрога, російського міста на узбережжі Азовського моря неподалік українського кордону.

Ракету «Іскандер» 9М723 випустили російські сили, дислоковані в південному прикордонному районі Ростова, повідомляє агентство. Вона влучила у готель Сапфір, де зупинялася команда Reuters, через 7 хв після запуску і через 3 хв після того, як українські ВПС опублікували повідомлення про загрозу.

Поблизу місця запуску ракети на той момент діяли два російські підрозділи: 1-а гвардійська ракетна бригада 49-ї армії та 107-а гвардійська ракетна бригада 35-ї армії.

У Генштабі ЗСУ відповідь на запит Reuters повідомили, що поблизу Таганрога була ще й третя частина, яка могла завдати удару: 47-а ракетна бригада 8-ї армії.

За інформацією Генштабу, ця ракета має точність до 30 метрів від наміченої цілі. Росія продовжує наполягати, що “завдає ударів тільки по об’єктах, прямо чи опосередковано пов’язаних з військовою інфраструктурою”.

Агенція Reuters надіслала письмовий запит про коментар командиру 107-ї російської бригади, але не отримала відповіді, а телефонний дзвінок було перервано як тільки журналістка представилася.

Командир іншої бригади Віталій Бобир спочатку обмінювався повідомленнями з кореспондентом Reuters на платформі Telegram, але коли йому розповіли про суть, написав, що це неправильний номер.

38-річний Еванс, колишній британський військовий, який з 2022 року працював інструктором з безпеки Reuters, внаслідок удару загинув миттєво. Важко поранений відеооператор Іван Любиш-Кірдей за повідомленнями родини вийшов з коми, але досі не прийшов до свідомості.

Анастасія Медведєва, прессекретарка прокуратури Донецької області сказала, що прокурори також розглядають можливість того, що Росія навмисно цілила у групу журналістів.

За словами власника готелю Юрія Алієва, після вторгнення Росії в лютому 2022 року готель працював лише для журналістів.

Reuters спростував заяву речниці МЗС Росії Марії Захарової, яка стверджувала ніби-то Еванс був колишнім співробітником зовнішньої розвідки Великобританії MI6.

Польська журналістка Моніка Андрушевська також отримала легкі поранення, перебуваючи в машині біля готелю під час атаки, повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Останні новини