Четвер, 17 Липня, 2025

Викрали хлопця і вимагали мільйон доларів: суд в Одесі виніс вирок банді

Важливі новини

Сомнолог розповіла про вплив сезонного переведення стрілок годинника на українців

Ключові елементи військового обліку:

Як розповіла Пилипенко, з точки зору біології та еволюції стандартним часом для людини, для її природи є саме “зимовий” час, а не “літній”, який штучно створений.

“Людина до кінця не могла адаптуватися до “літнього” часу. Вона в середньому недосипала протягом цих 7 місяців – 50 хвилин. Якраз те, що нарешті ми вже прислухалися до більшості світової спільноти, тому що американське товариство з дослідження сну, європейські, всі ратують за те, щоб все ж таки відмінили переведення на “літній” час, тому що це абсолютно з точки зору здоров’я недоцільно, і з точки зору економіки. З іншої сторони, якщо подивитися на зони ризику, або як це буде впливати… у будь-якому випадку переведення годинника впливає негативно на людину, тому що нам треба перейти цей фарватер. Переведення стрілок годинника негативно впливає, тому що у людини якраз буде збиватися циркадна ритміка”, – сказала Пилипенко.

За її словами, переведення стрілок годинника створює десинхронізацію.

“Тобто ми їмо в один і той же час, температура тіла знижується відповідно до коливань біологічного годинника, артеріальний тиск, серцеві скорочення. Це все регулюється нашим внутрішнім біологічним годинником. Якраз ці циркадні ритми контролюють зміну дня і ночі. Ми не можемо просто змусити себе заснути, тому що така година. Або ми не можемо прокинутися, тому що, наприклад, зараз шоста година, а не сьома. Ми будемо або вставати невиспані, або прокидатися раніше, коли переводять стрілки годинника.

У цьому якраз ця невідповідність, яку дуже складно багатьом людям пережити. У нормі здорова людина адаптується до нового часу протягом 24-48 годин. Але при умові, якщо вона абсолютна здорова, і при умові, що немає недосипання. В українців у всіх недосипання. Ми всі недосипаємо через нашого хворого сусіда. Ми всі автоматично в зоні ризику, тому що ми маємо всі недосипання. Ми перебуваємо в затяжному стресі, який виснажує нервову систему”, – додала сомнолог.

Вона зазначила, що українці відчують наслідки переведення часу вже наступного понеділка.

“Звісно, що наслідки будуть. У першу чергу це в понеділок, тому що ми встаємо за новим часом. Лягаємо за старим, а встаємо все ж таки за новим. Їсти, наприклад, походи у вбиральню і т.д. у нас все ще будуть регулюватися старим ритмом. Так, говорять, що, типу, у нас буде на годину більше для сну, але циркадний ритм у нас додається якраз світлом. От якраз світло є датчиком. Наскільки воно попадає інтенсивно на сітківку ока, настільки мозок отримує інформацію про те, що зараз день або ніч”, – зазначила Пилипенко.

Переведення стрілок годинника в Україні регулюється постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. У ній вказується, що на території України запроваджено час другого часового поясу з переведенням щорічно годинникової стрілки: в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

У 2011 році Верховна Рада зробила першу спробу скасування переведення стрілок годинника, ухваливши постанову №3914, яка передбачала залишити в Україні “літній” час.

Однак це викликало невдоволення в західній частині України, зумовлене недоліком щодо занадто раннього пробудження, адже там сонячний час різко відрізняється від 3-го часового поясу. Висловлювалися думки, що такий час зашкодить перш за все дітям, що відвідують школи та дитсадки.

Згодом Рада визнала постанову такою, що втратила чинність. Чутки про нове скасування переведення стрілок годинника розпочалися у 2012 році. Наводилися аргументи, що скасування буде зручним для проведення Євро-2012.

У жовтні 2020 року нинішній спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс до парламенту законопроєкт, який мав скасувати перехід на “зимовий” та “літній” час.

Ухвалення закону, на думку Стефанчука, “має забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – російської федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”.

Розглянули у ВР документ лише через 6 місяців. Проєкт закону був ухвалений основу із скороченням строку підготовки, адже документ передбачав, що Україна має зилишитися у “зимовому” часі. Однак вже за декілька днів законопроєкт був відправлений на повторне друге читання.

Розглянули законопроєкт в парламенті лише через 3 роки. 16 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №4201 про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній.

За законом, сезонний перехід часу на території України не здійснюється, а набрати чинності повинен з 1 січня 2025 року. Тобто Україна має залишитися у “зимовому” часі.

У вересні законопроєкт був переданий на Президенту України Володимиру Зеленському. Але нещодавно стало відомо, що Зеленський не має наміру підписувати закон про скасування сезонного переведення годинників. Повідомляється, що це рішення пов’язане з можливими економічними збитками та петиціями громадян.

Україна одна із останніх у світі по швидкості мобільного інтернету

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Згідно з даними на червень 2024 року, країна посідає 93 місце зі 108 вимірюваних, з середньою швидкістю в 21,24 Мбіт/с. Це на 2,5 раза нижче за світовий середній показник, що відзначається недостатньою ефективністю інтернет-інфраструктури на мобільних мережах в Україні.

Найшвидший мобільний інтернет у світі зафіксовано в Катарі – 334,63 Мб/с, а найповільніший – на Кубі, з показником 4,02 Мб/с.

Ситуація зі стаціонарним інтернетом краща: Україна посідає 70 місце серед 159 країн зі швидкістю 80,2 Мб/с. Тут лідером є Сінгапур (285,02 Мб/с), найгірший показник знову у Куби (2,8 Мб/с).

І так, упевнені, всім дуже важливо дізнатися, як йдуть справи з інтернетом в окупантів. У РФ обидва показники вищі, але плюс-мінус схожі з нашим: 86 місце з 25,6 Мб/с мобільного інтернету і 60 місце з 87 Мб/с стаціонарного.

Адвокат Роберт Амстердам представив доказову базу нападів на УПЦ та її каплиці та духовенство

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам заявив, що зібрав звіт обсягом понад 250 сторінок із доказами нападів на УПЦ, на її церкви та її священиків. Про це він зазначив у своєму емоційному відеозверненні, висловивши глибоке занепокоєння щодо ситуації. Відзначивши важливість збереження релігійної свободи та захисту прав вірян, він знову закликав владу України утриматися від подальшого розгляду законопроекту 8371, який, на думку Амстердама, є проявом мови ненависті та може призвести до подальшого розділення суспільства.

"Цей законопроект є нічим іншим як проявом мови ненависті. Напади на вірян під час війни, вигнання їх із церков, відмова громадянам у доступі до місць, де вони можуть молитися, абсолютно неприпустимі. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти населення, нацьковувати брата проти брата", – відзначив Амстердам.

Адвокат розкрив також ключовий аспект — неприналежність УПЦ до Московського патріархату. "Українська православна церква не підтримує і відмежовується від ідеології “русского мира”. Більше того, позиція церкви щодо ідей “русского мира” вже давно публічно висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: “Ми не будуємо ніякого “русского мира”. Ми будуємо божий мир", – додав він, підкресливши повну співвіднесеність УПЦ з державою Україна та підтримку її захисту від російського вторгнення.

Крім того, Амстердам виступив із закликом до підтримки України з боку США, підкресливши, що ця підтримка має стратегічне значення для обох країн. "Від себе особисто: підтримка України критично важлива для Америки, не тільки для України. Як можна кинути людей, підвівши їх на кожному кроці? Хто повірить США після Кабула і тепер Києва?", – підкреслив він у своєму повідомленні в соцмережі.

У вищезгаданій статті адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, виклав свою позицію стосовно законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ. Він наголосив на тому, що цей законопроект може призвести до подальшого розділення суспільства та порушення релігійних свобод. Амстердам також підкреслив неприналежність УПЦ до Московського патріархату та її повну співвіднесеність з державою Україна. Він закликав уряд зупинити розгляд цього законопроекту та наголосив на важливості підтримки України з боку США. Зазначена позиція відображає стурбованість адвоката стосовно захисту прав УПЦ та відсутність будь-яких зв'язків з Московським патріархатом, а також акцентує на важливості міжнародної підтримки для збереження суверенітету України.

Євгенія Кулеба – основний претендент на крісло голови Шевченківської РДА міста Києва

За інформацією наших джерел, депутатка Київської міської ради від «Слуги Народу» Євгенія Кулеба найближчим часом може очолили Шевченківську РДА міста Києва. Нагадаємо, після призначення головою КМВА Тимура Ткаченко стало питання про зміну голів столичних районів. На кожен район у Ткаченко по 4 претенденти, зокрема й усі чинні, за кожною з кандидатур хтось стоїть: Офіс, правоохоронці, […]

The post Євгенія Кулеба – основний претендент на крісло голови Шевченківської РДА міста Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Березень 2025: великий місяць змін та усвідомлень

Березень 2025 року принесе значні енергетичні зрушення, адже нас чекають одразу три потужні астрологічні події: ретроградний Меркурій, ретроградна Венера та місячне затемнення. Це місяць внутрішніх пошуків, кармічних уроків і важливих рішень у сфері кохання та кар’єри. Овен Березень 2025 року для Овнів обіцяє багато змін. На початку місяця ви відчуєте натхнення для нових починань. Ваші […]

The post Березень 2025: великий місяць змін та усвідомлень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київський районний суд міста Одеси оголосив вирок членам злочинного угруповання, які у 2021 році викрали 20-річного одесита з метою викупу. Зловмисники вимагали від родичів хлопця один мільйон доларів США.

Як повідомляє Національна поліція України, події розгорталися у березні 2021 року. Група осіб викрала 20-річного жителя Одеси та незаконно вивезла його до Києва. Там хлопця утримували у квартирі кілька днів, погрожуючи йому фізичною розправою.

Щоб змусити родину заплатити викуп, зловмисники записували відео з погрозами: приставляли пістолет до голови юнака та змушували його благати про допомогу. Налякані родичі, не маючи змоги зібрати запитану суму, звернулися до поліції.

У ході спецоперації співробітникам поліції вдалося встановити точне місце перебування заручника. Потерпілого звільнили, а членів угруповання — затримали. Після завершення досудового розслідування їм було висунуто обвинувачення у викраденні людини з корисливих мотивів.

Суд визнав усіх підсудних винними. Залежно від ролі кожного у скоєному злочині, їм призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 10 років із конфіскацією майна.

У поліції зазначають, що затримані були частиною організованої групи, яка діяла з чітким розподілом ролей та заздалегідь спланованим планом викрадення.

 

Останні новини