Субота, 19 Квітня, 2025

Як банки в Україні працюватимуть 31 грудня та 1 січня

Важливі новини

Financial Times: Наступного тижня може вирішитися доля мирного врегулювання війни

Наступний тиждень може стати ключовим у питаннях мирових переговорів щодо України, після чого провідні світові лідери готуються до важливих дипломатичних зустрічей. 17 лютого в Парижі відбудеться саміт лідерів Європи, а в Саудівській Аравії заплановані переговори між дипломатичними представниками США та Росії. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела в дипломатичних колах. Представники США і […]

The post Financial Times: Наступного тижня може вирішитися доля мирного врегулювання війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві школи отримали право самостійно оголошувати карантин

Керівники освітніх закладів Києва отримали повноваження самостійно ухвалювати рішення щодо запровадження карантину в школах та дитячих садках. Це рішення прийматиметься в разі перевищення епідеміологічних показників серед учнів на грип та ГРВІ. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, додаючи, що за останній тиждень у столиці було зареєстровано 4955 хворих школярів. Згідно […]

The post У Києві школи отримали право самостійно оголошувати карантин first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Примітивний та злочинний піар від депутатів Броварів

Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед політиків, лінгвістів та звичайних громадян. Прихильники зміни назви аргументують свою позицію прагненням до мовної автентичності та відновлення історичної справедливості. Вони стверджують, що форма "Броварі" більше відповідає українським мовним нормам та історичним джерелам.

Зараз треба об’єднувати українське суспільство, а не створювати зайві лінії конфлікту, зокрема й суперечливими перейменуваннями. Політики, які порушують ці питання, мали би усвідомлювати, що це примітивний і навіть злочинний піар. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник.

Експерт зазначив, що під час війни питання різноманітних перейменувань необхідно відкласти, тому що у більшості випадків вони будуть викликати політичну дискусію. А суспільство має запобігати спробам деяких політиків піаритися на таких речах.

“На період війни всі перейменування мають бути відкладені. Бо передусім вони коштують грошей, у тій чи іншій мірі банальна зміна табличок, назв тощо. А по-друге, ці перейменування викликають політичні дискусії, іноді дуже тяжкі, які нам зовсім не потрібні зараз. Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування – це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати”, – зазначив Руслан Бортник.

Політолог також підкреслив, що для демократичного суспільства є нормальною практикою спитати у людей, чи погоджуються вони із можливою зміною назви свого міста.

Нині ж все виглядає так, що хтось хоче нав’язати жителям Броварів свою волю, без врахування їхньої думки.

Нагадаємо

На позачерговій сесії депутати Броварської міської ради майже одноголосно ухвалили рішення підтримати ініціативу щодо збереження назви міста “Бровари” та звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо збереження назви міста “Бровари” з урахуванням наукових та історичних досліджень.

Постанову про перейменування Броварів на Броварі раніше зареєструвала група народних депутатів на чолі з представником фракції “Голос” Романом Лозинським.

Коментуючи рішення міськради, мер Броварів Ігор Сапожко зазначив, що є три висновки наукових установ Національної академії наук України про те, що назва “Бровари” є історичною, і її треба зберегти.

Додав, що голосуванням на позачерговій сесії депутати підтвердили позицію більшості жителів Броварів, які виступають проти зміни назви міста.

“Враховуючи, що вже неодноразово розглядали на профільному комітеті ВР ініціативу перейменування міста, неодноразово були наші звернення з певними обґрунтуваннями, депутати сьогодні вирішили ще й ухвалити відповідне рішення органу місцевого самоврядування і звернутися до Верховної Ради щодо того, щоб залишити історичну назву міста Бровари.

На мою думку, враховуючи незалежні опитування, сьогоднішнім голосуванням, коли 24 депутати підтримали звернення до ВР, ми чітко висловили думку жителів, що місто має називатися Бровари”, – повідомив Ігор Сапожко.

В Асоціації міст України заявили, що рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні ухвалюватися з урахуванням думки громади. Профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Мобілізація жінок у 2025 році: що змінилося в законодавстві

У лютому 2025 року в Україні продовжується мобілізація військовозобов’язаних у зв’язку з триваючою війною проти Росії. Однак на відміну від чоловіків, для жінок, які хочуть долучитися до Збройних Сил України, нововведенням є зміна в законодавстві щодо військової служби. Нещодавно президент України підписав закон, який вносить зміни до “Закону України про військовий обов’язок і військову службу”, […]

The post Мобілізація жінок у 2025 році: що змінилося в законодавстві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАБУ та САП відправили до суду справу нардепа Лабазюка за надання неправомірної вигоди

Українське правоохоронне відомство, а саме Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, вживають рішучих заходів у боротьбі з корупцією на всіх рівнях влади. Найсвіжіший приклад цього — подання до суду справи проти народного депутата України від фракції "За майбутнє", Сергія Лабазюка. Його звинувачення стосуються надання неправомірної вигоди колишньому віцепрем'єр-міністру Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

Суть звинувачень полягає в тому, що у серпні 2023 року Лабазюк, як власник великого будівельного та аграрного бізнесу, використовуючи свій статус народного депутата, звернувся до вищого посадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди на відбудову інфраструктурних об'єктів на суму 1 мільярда гривень. У разі успішного отримання цих підрядів, він обіцяв "винагороду" у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. З метою досягнення домовленості щодо наступних кроків, народний депутат залучив директора своєї компанії.

Цей випадок є ілюстрацією наполегливої роботи правоохоронних органів виявлення та припинення корупційних схем, що порушують закон та підірвують довіру до державних інституцій. НАБУ та САП продовжують активно діяти в інтересах правопорядку та чесності, незалежно від статусу чи впливу осіб, залучених до корупційних правопорушень. Це також служить важливим сигналом для інших посадовців та представників влади про неприпустимість корупційних діянь та відповідальність за них перед законом.

Нагадаємо, що боротьба з корупцією є однією з ключових пріоритетних завдань для побудови сильної, прозорої та справедливої держави, яка здатна забезпечити добробут та розвиток своїм громадянам. У світлі цього, кожен випадок виявлення корупції та притягнення винних до відповідальності є кроком у напрямку будівництва правової держави, де немає місця для корупційних проявів та привілеїв.

Пізніше обвинувачені передали вищому посадовцю Державного агентства відновлення неправомірну вигоду у розмірі 150 тисяч доларів США. Передача хабаря відбулася на парковці одного зі столичних супермаркетів, а гроші були приховані в китайській шкатулці.

Лабазюк заперечував, що намагався підкупити чиновників, стверджуючи, що його провокували на хабар. Справа кваліфікується за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, за що йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

28 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Лабазюку, проте заставу у сумі 40 мільйонів 260 тисяч гривень за нього внесли, і він вийшов з-під варти в той же день.

У НАБУ відзначили, що це уже другий народний депутат, якого звинувачують у наданні неправомірної вигоди у сфері відновлення.

У квітні 2024 року до суду направили обвинувальний акт із справою щодо іншого депутата.

Що відомо про Сергія Лабазюка

Депутат Верховної ради України трьох скликань (теперішнього дев’ятого скликання, восьмого та сьомого скликань). З 2012 року обирається до парламенту по одному і тому ж мажоритарному округу №188, до якого входить частина Хмельницького, колишні Хмельницький та Волочиський райони.

Один із народних депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року. 1 серпня 2014 року подав заяву з проханням вважати результат голосування як «не голосував». Згодом заявив, буцімто насправді він не голосував за ці закони.

Наразі у Верховній Раді є членом депутатської групи “За майбутнє” та членом Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Народився у 1980 році у Волочиську Хмельницької області. Є засновником та на цей час почесним президентом ТОВ “Група компаній “Вітагро”, яка займається рослинництвом, садівництвом та тваринництвом.

Одружений. Дружина депутата Віолета Лабазюк наразі є головою Хмельницької обласної ради.

Фігурант антикорупційних розслідувань за фактом політичної корупції та тендерних махінацій.

В грудні 2020 року ветеран АТО Олексій Кравчук заявив про погрози його родині після того, як він опублікував відео, де Лабазюк ображав його побратимів.

Є інформація про причетність підприємства ТОВ «Інвестиційна компанія „Вітагро“» Лабазюка у прихованій приватизації державного підприємства «Завод „Маяк“».

Через дію воєнного стану в Україні більшість жителів країни залишаться без традиційних вихідних на Новий рік 2025. Це стосується не лише працівників багатьох сфер, але й банків, які хоч і працюватимуть, але з деякими особливостями.

Графік роботи банків та СЕП

Національний банк України (НБУ) повідомив, що система електронних платежів (СЕП) залишатиметься доступною 24/7 у період зимових свят, проте частина послуг буде обмежена.

30 грудня:

  • Банки та СЕП працюватимуть у звичному режимі.
  • Платежі в іноземній валюті через Державну казначейську службу та Укрексімбанк здійснюватимуться до 13:00.
  • Операції з погашення та обслуговування держборгу в національній валюті можливі до 16:00.

31 грудня та 1 січня:

  • СЕП працює в стандартному режимі.
  • Обмежено надсилання платіжних повідомлень до/від Державної казначейської служби.

НБУ наголошує, що банки мають забезпечити безперебійну роботу банкоматів і достатній запас готівки в касах.

“ПриватБанк” у більшості відділень працюватиме за стандартним графіком з 9:00 до 18:00, із перервою на обід з 13:00 до 14:00. Однак у деяких точках каси 1 січня будуть закриті. Актуальну інформацію можна знайти на офіційному сайті банку або за допомогою інтерактивної мапи.

“Ощадбанк” також працюватиме в звичайному режимі — з 9:00 до 17:00 без перерви на обід. Однак у різних регіонах графік може відрізнятися, тому клієнтам радять уточнювати інформацію через офіційний ресурс банку.

Що слід врахувати клієнтам?

  1. Перевіряйте графік роботи конкретного відділення. Більшість банківських точок працюють у звичайному режимі, але можливі регіональні винятки.
  2. Плануйте заздалегідь готівкові та безготівкові операції. У святкові дні доступ до деяких державних платежів може бути обмеженим.
  3. Скористайтеся онлайн-сервісами. Усі основні послуги, включаючи перекази, залишатимуться доступними через мобільні додатки.

Попри воєнний стан і відсутність традиційних святкових вихідних, банки України докладають зусиль, аби забезпечити стабільну роботу фінансової системи навіть під час зимових свят.

The post Як банки в Україні працюватимуть 31 грудня та 1 січня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини