П’ятниця, 18 Липня, 2025

Як мер Марганця перетворив тепло для лікарень і шкіл на сімейний бізнес

Важливі новини

Депутати відточили кожен з 4200 мечів: огляд поправок до законопроєкту про мобілізацію

Комітет Ради з національної безпеки та оборони завершив ретельний огляд усіх 4200 поправок, запропонованих депутатами до законопроєкту про посилення мобілізації. Про це повідомили члени комітету — Костенко і Веніславський. Виявилось, що ряд питань все ще залишаються невирішеними, і комітет планує внести додаткові правки для їх врегулювання. Деякі аспекти, зокрема питання відстрочки, стимулювання до військового призову та обмежень для тих, хто не з'являється до військкомату, відкладено для обговорення під час уточнення кінцевої концепції законопроєкту.

Зауважено, що більшість запропонованих урядом покарань для ухильників від військової служби були вилучені під час розгляду. Щодо у

Бачу, ви, швидше за все, натиснули клавішу "Enter" без тексту. Чи є щось, що я можу допомогти вам зробити?

Новий закон передбачає відповідальність за зберігання дров без документів

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Адвокат Олексій Кінебас у коментарі «Суспільному» розповів, що якщо закон набуде чинності, правопорушниками можуть стати всі жителі сіл у Чернігівській області.

Він заявив, що комусь загрожує штраф, а комусь і кримінальна відповідальність.

«Внесено нову статтю до Кримінального кодексу та Адміністративного кодексу – незаконне зберігання деревини. Тепер може бути або адміністративна, або кримінальна відповідальність просто за зберігання, перевезення або збут. Наприклад, дві людини, подружжя, зберігають дрова на суму понад 30 000 гривень, не мають документів, де вони ці дрова купили. Кримінальна відповідальність передбачена від п’яти до семи років», – розповів адвокат.

Якщо шкоду через незаконну вирубку або пошкодження дерев і чагарників буде кваліфіковано як істотну, пояснює адвокат, за це загрожує від 34 000 гривень штрафу, аж до п’яти років позбавлення волі. Усе залежить від вартості пошкодженої деревини та обставин.

Якщо знищення дерев і чагарників кваліфікують як таке, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану, покарання прописано суворіше, пояснив Кінебас.

Ціни на часник в Україні змінилися через проблеми з імпортом

В Україні ціни на часник досягли рекорду, перевищивши позначку в 200 гривень за кілограм. І це не просто тимчасове подорожчання — експерти прогнозують, що цей овоч вже не буде дешевим. Зростання вартості часнику пояснюється кількома факторами. По-перше, через погіршення внутрішнього виробництва в Україні та труднощі з імпортом. У країні не вистачає товарного часнику для задоволення […]

The post Ціни на часник в Україні змінилися через проблеми з імпортом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Не для всіх корисні: лікар пояснила, коли гриби шкодять

Хоча гриби часто вважають джерелом корисного білка, не всім людям вони підходять. Про це заявила кандидат медичних наук, лікар-дієтолог, звернувши увагу на ризики для людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. За її словами, гриби справді містять білок, який організм може засвоювати. Але процес цей доволі складний, і для людей із хронічними хворобами шлунка – такими як […]

Звіт Роберта Амстердама: Докази нападів на Українську Православну Церкву та її представників

Адвокат Української Православної Церкви Роберт Амстердам виклав перед громадськістю деталі свого обсягового звіту, нараховуючи понад 250 сторінок, що включають докази нападів на УПЦ та її священиків, а також на її церковні споруди. У своєму відеозверненні він відверто закликав уряд України зупинити розгляд законопроекту 8371, який направлений на заборону УПЦ, характеризуючи його як прояв мови ненависті.

"Цей законопроект є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян під час війни, вигнання їх із церков, відмова громадянам у доступі до місць молитви — це абсолютно неприпустимо", — наголосив Амстердам. Він також закликав уряд припинити розділяти націю та намагатися вигнати братів проти братів.

Додатково, адвокат підкреслив, що УПЦ немає жодного пов'язання з Московським патріархатом. "Українська православна церква відкидає ідеологію 'русского мира'. Наша позиція у цьому питанні була вже висловлена митрополитом Київським Онуфрієм: 'Ми не будуємо ніякого 'русского мира'. Ми будуємо божий мир'", — зазначив він.

Амстердам також закликав до підтримки України зі сторони Сполучених Штатів. "Підтримка України є критично важливою не лише для України, а й для Америки. Як можна покласти довіру в США після Кабула і тепер Києва?", — висловив своє занепокоєння Амстердам у соцмережі.

Звіт Роберта Амстердама щодо нападів на Українську Православну Церкву (УПЦ) свідчить про серйозний рівень насильства та переслідувань, з якими церква та її представники зіштовхуються.Заклик адвоката до уряду України припинити розгляд законопроекту 8371, спрямованого на заборону УПЦ, є важливим кроком у захисті релігійних свобод та запобіганні подальшій ескалації конфлікту.Позиція УПЦ щодо ідеології "русского мира" і повне її відмежування від Московського патріархату є важливим елементом для збереження національної самостійності та державності України.Заклик до підтримки України з боку Сполучених Штатів є актуальним у контексті геополітичних турбулентностей та загрози міжнародній безпеці.Уряду України слід уважно розглянути звіт Роберта Амстердама і вжити необхідні заходи для забезпечення безпеки та захисту прав УПЦ та її вірян.

Марганець у Дніпропетровській області вже понад три роки перебуває під постійним терором російської армії. Щоденні артобстріли, дрони з боку окупованого Енергодара, перебої з водою та електрикою — усе це стало новою нормою життя для мешканців міста. Але на тлі цієї боротьби за виживання місцева влада, схоже, знайшла спосіб на ній заробити.

Центральним фігурантом є мер Марганця Геннадій Боровик. Після того, як у 2022 році приватна компанія «Апс пауер технолоджі», що забезпечувала місто теплом, збанкрутувала, її шість сучасних котелень викупила міськрада. Новим оператором теплопостачання стало комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг», очолюване колишнім директором тієї ж «Апс пауер технолоджі» Геннадієм Рябоконем. Саме з цього моменту й почався масштабний бізнес на міському бюджеті.

За півтора року КП уклало 71 угоду на загальну суму 123 млн грн. З них понад 112 млн грн пішли на купівлю паливних пелет — біопалива для котелень. Найцікавіше, що більшість коштів отримали лише чотири підприємниці: Світлана Сисоєва, Світлана Овдій, Галина Пасічник та Альона Єфімова. І всі вони прямо або побічно пов’язані з самим Боровиком.

Завищення цін — на мільйони

Ціни на пелети у контрактах із «Комбінатом» разюче вищі за ринкові. Наприклад, у 2023 році деревні пелети купували по 11 тис. грн за тонну, тоді як сусідні громади платили по 6,9 тис. грн. Загальна переплата — понад 8,2 млн грн.

У 2025 році ситуація погіршилася. Нові угоди з тими самими Сисоєвою та Овдій уклали на суму 76,8 млн грн — ціна знову завищена вдвічі. Лише після початку перевірки Держаудитслужби «Комбінат» поспіхом уклав додаткові угоди і знизив вартість закупівель на 29 млн грн. Формально — через «коливання цін». Але це «коливання» відбулося менш ніж за добу після основного контракту.

Сімейний підряд мера

Постачальниці виявилися або без досвіду, або напряму пов’язані з Боровиком:

  • Світлана Сисоєва — директорка дитячого комунального центру та викладачка танців, пелети зберігає на комбікормовому заводі, що належить меру.

  • Світлана Овдій — її бухгалтерка працює в тому ж заводі. Угоди на пелети — на понад 51 млн грн.

  • Галина Пасічник — продавчиня дитячого одягу, чоловік — підрядник «Комбінату» та співпрацює з фірмами Боровика.

  • Альона Єфімова — вказала контактним номером телефон зятя мера Дмитра Буряка, депутата міськради.

Саме Буряк також працював у КП, яке викупило котельні, та представляв інтереси міста на аукціонах. А керівник «Комбінату» Рябоконь — це колишній керівник «Апс пауер технолоджі», що збанкрутувала.

Попри виявлену схему, ніхто з фігурантів не поніс відповідальності. Мер Марганця відмовився коментувати ситуацію, відповівши грубо. Тим часом контроль за мільйонами бюджетних гривень залишається у колі його родини та наближених осіб.

Останні новини