Вівторок, 15 Липня, 2025

Як обрати оптимальну програму медичного страхування в Україні

Важливі новини

У Київському міжнародному університеті відкриють простір, присвячений Параджанову

27 травня в Києві відкриється музей, присвячений творчості всесвітньо відомого режисера Сергія Параджанова. Новий культурно-освітній простір розташується в Київському міжнародному університеті за адресою вул. Львівська, 49. Як повідомили в Департаменті культури КМДА, відкриття відбудеться о 11:30 і передбачає: сучасну експозицію з рідкісними матеріалами, колажами та особистими речами митця; авторські інсталяції, натхненні його творчістю; виступи діячів […]

Чому саме Західна Україна може статти ціллю для ядерного удару

Військовий експерт Ігор Романенко висловив думку, що головною метою є "перерізати" ланцюги постачання західної зброї, що стало причиною гострої обговореності в контексті нинішнього конфлікту в Україні. Стрімкі події в регіоні та збройні столкнення між Росією та західними країнами надихнули Романенка на аналіз поточної ситуації.

Експерт акцентує увагу на важливості військово-технічного співробітництва між Україною та західними партнерами, а також на стратегічних аспектах перекриття ланцюгів постачання зброї. Він розглядає це як один із ключових аспектів в контексті глобальної безпеки та військово-політичних відносин.

Зазначені коментарі Ігоря Романенка нагадують про важливість розуміння геополітичних динамік, що визначають поточну міжнародну сцену. Його аналіз вказує на необхідність стратегічного підходу до військових питань та розуміння взаємозв'язків між постачанням зброї та безпекою у світі.

Таким чином, погляди військового експерта стають важливим внеском у розуміння сучасних викликів та загроз, що впливають на стабільність і безпеку у регіоні та в світі загалом.

Зараз терористичній Росії немає сенсу застосовувати ядерну зброю, проте населення західної України має бути поінформоване про потенційну загрозу, про це заявив військовий експерт, колишній заступник начальника Генштабу Ігор Романенко.

Ядерна зброя РФ За його словами, погрози від кремлівського диктатора Володимира Путіна звучать не вперше, але наразі немає об’єктивних підстав для використання ядерної зброї Росією.

Експерт вважає, що зараз не той час, коли Росії доцільно застосовувати ядерну зброю, адже окупанти наступають і використовують звичайне конвенційне озброєння для вирішення завдань. Крім того, з військової точки зору, застосування ядерної зброї на лінії зіткнення створить серйозні проблеми для тієї сторони, яка її застосує, що матиме важкі наслідки, відзначив Романенко.

Втім, на думку експерта, інформацію про можливу ядерну загрозу необхідно доносити до цивільного населення західних регіонів України. “Людям потрібно розповідати, як саме діяти в умовах ядерної загрози, де шукати укриття, як себе поводити та убезпечити. Таку роботу потрібно виконувати, цивільне населення має бути готовим до можливих викликів та наслідків”, — відзначив Романенко.

На запитання, чому британська розвідка вказує на можливий ядерний удар саме по західному регіону України, експерт відзначив, що терористична Росія вважає, що через цей регіон проходять основні логістичні маршрути постачання озброєння та військової техніки. Саме тому, на його думку, окупанти хочуть зробити цю територію непридатною для проживання, щоб обірвати всі можливі логістичні маршрути. Райони з радіаційним забрудненням потрібно буде оминати. Як додав Романенко, саме в цьому росіяни бачать військовий сенс.

Росія атакує Київ відтермінованими касетними боєприпасами: небезпека зберігається навіть за добу

У ніч на 1 травня Київ знову став мішенню російської атаки дронами. Цього разу, за даними Київської міської військової адміністрації (КМВА), ворог використав відтерміновані касетні боєприпаси, які можуть детонувати не одразу, а за годину, день або навіть більше. Як повідомив речник КМВА Євген Ієвлєв в ефірі телеканалу “КИЇВ24”, під час атаки ворожі безпілотники розкидали по […]

Ще немає підозр у справі загибелі військовослужбовців 128-ї бригади, слідство продовжує розслідування

Розслідування поки що не надало жодних обвинувачень особам, які можуть мати відношення до загибелі військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади у Запорізькій області. Незважаючи на інтенсивну роботу правоохоронних органів та спеціальних служб, розкриття цієї трагедії залишається поки що недосяжною метою. Влада обіцяє зробити все можливе для того, щоб привести винних до відповідальності та надати справедливого суду. Але доти, поки немає конкретних доказів та підтверджень, справа залишається в тумані невизначеності, а близькі та рідні загиблих воїнів продовжують чекати на справедливість.

“У цьому кримінальному провадженні проводиться комплекс слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою забезпечення повного, всебічного, ефективного та неупередженого дослідження обставин вчинення кримінальних правопорушень і закінчення досудового розслідування у розумні строки”, – йдеться в документі.

Розслідування триває за фактами державної зради і недбалого ставлення до військової служби. Журналісти, з матеріалів судового реєстру, дізналися, що слідчі ДБР вилучили мобільний телефон та два ноутбуки у командира реактивної артилерійської батареї.

“На цій техніці, як зазначає слідство, встановлено шпигунське програмне забезпечення, за допомогою якого міг статися витік інформації про місце розташування військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Частина з них була задіяна у заході з нагородження до Дня ракетних військ і артилерії, коли Росія нанесла прицільний ракетний удар по українських захисниках”, – зазначається в матеріалі.

Також було допитано заступника командира розвідувальної роти з морально-психологічного забезпечення, який входив до кола військових, що знали про нагородження військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади 3 листопада 2023 року.

За його словами, у середині жовтня 2023 року він зіткнувся з проблемами входу в акаунт у месенджері Signal, де пізніше публікувалися дані про нагороджених осіб. Свідок зазначив, що змінив сім-карту і увійшов до групи в Signal з новим номером. Він також звернув увагу на те, що в акаунті з його попереднім номером змінився нікнейм на “ivan75hz”, хоча він цього не робив. Наразі суд арештував телефон цього військового.

Крім того, щодо командира 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади полковника Дмитра Лисюка було складено протокол про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 статті 172-16 Кодексу про адмінправопорушення (“Бездіяльність військової влади”). Військовослужбовцю закидалося те, що протягом 3-7 листопада 2023 року він не повідомив (ані усно, ані письмово) про загибель військових керівнику Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони. Таким чином командир бригади порушив дисциплінарний статут ЗСУ та внутрішні інструкції Міноборони, стверджує слідство, – додали журналісти.

Ця справа розвалилася в суді, оскільки прокуратура не зібрала достатньо доказів (не відібрала пояснень у полковника Лисюка, не вказала свідків). Нагадаємо, 4 листопада у 128-й бригаді сталася трагедія – окупанти завдали удару по українських військовослужбовцях в одному з прифронтових сіл Запорізької області під час шикування для вручення нагород із нагоди дня ракетних військ та артилерії.

У Закарпатській області оголошено триденну жалобу за загиблими воїнами. 128-ма бригада підтвердила загибель 19 воїнів через ракетний удар РФ. У ДБР повідомили, що Міноборони розслідує дії посадовців, які організували шикування бійців 128-ї бригади.

Зеленський: Україна може програти війну, якщо США скоротять допомогу за президентства Трампа

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Про це він сказав в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, коментуючи можливі зміни в політиці США після обрання Дональда Трампа президентом.

«Якщо вони будуть скорочувати, я думаю, ми програємо. Звичайно, у будь-якому разі ми залишимося і будемо боротися. У нас є виробництво, але його недостатньо, щоб перемогти. І я думаю, його недостатньо, щоб вижити. Але якщо таким буде американський вибір, ми вирішимо, що нам робити», – сказав Зеленський.

На запитання, чи зможе Трамп вплинути на Путіна і покласти край війні, Зеленський заявив, що «це буде непросто».

При цьому він сказав, що США сильніші за Росію і закликав Трампа знизити ціни на нафту.

«Я чув сигнал у ЗМІ від президента Трампа про те, що він думає знизити ціни на енергоносії, на нафту, і це потрібно зробити», – додав Зеленський.

Медичне страхування стало важливою частиною забезпечення здоров’я українців, адже воно дає можливість швидкого доступу до медичних послуг без необхідності оплачувати їх із власної кишені. Страхові компанії в Україні пропонують різноманітні програми медичного страхування, що дозволяють покрити витрати на лікування, діагностику, медикаменти та інші медичні послуги. Однак серед безлічі варіантів важливо правильно обрати оптимальну програму, яка відповідає вашим потребам і фінансовим можливостям.

Медичне страхування в 2024 році розвивається доволі активними темпами, а в НБУ надали інформацію, що чисті страхові премії за підсумками січня-вересня 2024 року досягли 4,3 млрд грн., що на 16,2% більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року. В Україні таке страхування є добровільним, отже, кожен за бажанням може обрати компанію та поліс на певну страхову суму, щоб отримувати впродовж року медичні консультації, медичний асистанс та лікування як у державних, так і в приватних медичних закладах. В чому переваги добровільного медичного страхування і які послуги доступні власникам такої страховки?

Послуги за полісом: яке наповнення медичної страховки пропонують в 2024 році

В Україні медичне страхування найбільшого поширення набуло в корпоративному сегменті, коли компанії-роботодавці надають поліси працівникам в межах соцпакетів. Це впливає на поширення культури медстрахування, кажуть фахівці.

“Зацікавленість продуктами медичного страхування зростає, але привчає користуватися цими послугами переважно корпоративний сегмент. Саме роботодавці привносять культуру медичного страхування і стимулюють його розвиток в Україні. Підприємства все частіше таким чином намагаються захистити своїх працівників. Також це дозволяє їм підвищувати свою привабливість на ринку праці в умовах зростаючого кадрового голоду“, — вважає Марина Зварич, директор департаменту продажів особистих видів страхування СК ІНГО.

Загалом програми добровільного медичного страхування (ДМС) в Україні пропонує не так вже й багато компаній. Деякі страхові компанії сконцентровані на послугах лише корпоративному сегменту, наприклад, СК “Універсальна” та PZU, але є й компанії, які пропонують медичне страхування як компаніям, так і громадянам – це СК ІНГО, ARX, СК УНІКА, VUSO та деякі інші.

Не всі поліси однакові - страхові програми відрізняються опціями та наявністю лімітів і франшизиFullscreen
Не всі поліси однакові – страхові програми відрізняються опціями та наявністю лімітів і франшизи
Фото: Пресслужба МОЗ

Самі ж поліси добровільного медичного страхування (ДМС) у компаніях можуть суттєво відрізнятись. Є так звані базові страховки, вони коштують 2-4 тис грн. на рік, але і опцій в такому полісі мало – два-три виклики швидкої та кілька консультацій лікаря-терапевта. Звісно, про діагностику, стаціонар або оплату медикаментів взагалі не йдеться.

Щоб мати комплексне медичне обслуговування – консультації різних спеціалістів, оплату діагностики, медикаментів, а за потреби і стаціонару – необхідний інший поліс, за яким страхова сума буде не менше 100 тис грн., а краще – 180-250 тис. грн. “Варто звертати увагу на розмір страхової суми, на яку можна отримувати медичні послуги. Якщо кілька років тому можна було обмежитися 100-150 тис. грн, то сьогодні ми радимо обирати страхову суму не менше 250 тис. аби не мати ускладнень у разі перебування на стаціонарному лікуванні у приватних клініках”, — зазначає Марина Зварич.

Протягом останнього року вартість медичного страхування зросла приблизно на 20%. Подорожчанню сприяло зростання вартості медичних послуг й медикаментів та загальні інфляційні процеси

Страховки на більшу страхову суму вже матимуть краще наповнення та гарантуватимуть клієнту обслуговування у приватних клініках, оплату необхідних досліджень, аналізів, покриття витрат на ліки, призначені лікарем. Такий річний поліс вже буде коштувати 12-25 тис. грн. або дорожче, це залежить від рівня клінік, вказаних у договорі, від страхової суми і від наявності лімітів. Наприклад, у полісі може бути визначений ліміт на стоматологію – 3 тис. грн. Все, що вище ліміту, сплачує самостійно власник полісу.

В останні роки поліси ДМС дорожчають. На це впливає і загальна інфляція, і зростання вартості медикаментів та загалом подорожчання медичного обслуговування.

Щоб мати комплексне медичне обслуговування, необхідний поліс, за яким страхова сума буде не менше 100 тис грн

“Протягом останнього року вартість медичного страхування зросла приблизно на 20%. Подорожчанню сприяло зростання вартості медичних послуг й медикаментів та загальні інфляційні процеси. Застраховані стали частіше звертатися по медичну допомогу, змінився характер та тип захворювань. Люди максимально скоротили час очікування планової допомоги. Якщо раніше вони могли планувати отримання НЕ термінової допомоги протягом 3-6 місяців, то зараз цей період скоротився до 1 місяця”, — зазначила Марина Зварич. За її словами, якщо раніше серед застрахованих домінували захворювання типу ГРВІ, то сьогодні на перший план виходять кардіо-захворювання та неврологічні хвороби. Відповідно, це вплинуло на зростання середнього чеку одного захворювання.

Які послуги оплачує страхова при настанні страхового випадку за полісом ДМС

Як зауважила Марина Зварич, за останні роки сформувалась класична структура наповнення полісу ДМС, яка наразі вважається оптимальною: амбулаторно-поліклінічна допомога, стаціонар та невідкладна допомога. Решта – це вже додаткове покриття, яке компанії додають до полісу на власний розсуд. Йдеться про покриття стоматологічних послуг і деякі додаткові послуги. Наприклад, пов’язані з лікуванням певних критичних захворювань, таких як цукровий діабет та онкологія. Або деяких профілактичних послуг, таких як профогляди, вакцинації тощо.

“Також слід відзначити новий вид страхових програм – кобрендових. Принципова відмінність таких програм в тому, що медичні послуги надаються лише у медичних закладах певного бренду. Таке страхування дозволяє поєднувати всі переваги страхової та приватної медицини”, — розповіла Марина Зварич.

Головні опції полісу добровольного медичного страхування:

  • Швидка допомога
  • Амбулаторне лікування
  • Діагностика
  • Медикаменти
  • Стаціонар
  • Цілодобова підтримка 24/7

На думку Марини Зварич, покупцям полісу ДМС в першу чергу слід звертати увагу на наповнення страхової програми: амбулаторно-поліклінічна допомога, стаціонар та невідкладна допомога. По-друге, на рівень медичних закладів, в яких можна обслуговуватися, чи включене до програми забезпечення медикаментами і в якому обсязі, чи передбачені для цього покриття франшиза і яка саме. Крім того, додає експертка, варто перевірити, чи існує така опція як виклик лікаря додому, покриття денного стаціонару, а якщо стаціонар передбачений, то в яких саме клініках.

У дорогих полісах є можливість скористатися послугами не лише державних, але й приватних клінікFullscreen
У дорогих полісах є можливість скористатися послугами не лише державних, але й приватних клінік

“Зазвичай страховим полісом не буде покриватися шкода здоров’ю, яку людина отримала перебуваючи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Така поведінка розглядається як навмисне наражання на ризик. Якщо ви займаєтесь екстремальними видами спорту, для цього передбачене окреме страхування. Не входять у стандартне покриття шкода здоров’ю військових внаслідок воєнних ризиків (для цивільних такого виключення немає). Не покриваються певні групи хвороб, наприклад, вроджені патології, ВІЛ/СНІД, психічні захворювання та залежності. Лікування таких станів є складним і тривалим, а вартість може суттєво перевищувати межі стандартного страхового покриття”, — розповіла Марина Зварич.

Деякі страхові компанії не страхують за програмами ДМС осіб старше 60 років, а також людей з інвалідністю. Не буде укладений договір, якщо людина хвора на наркоманію, алкоголізм, або якщо перебуває на обліку через туберкульоз, у шкірно-венерологічному або психоневрологічному диспансері.

У всіх страховках ДМС є обмеження: перелік діагнозів, за наявності яких лікування не покриє страхова компаніяFullscreen
У всіх страховках ДМС є обмеження: перелік діагнозів, за наявності яких лікування не покриє страхова компанія
Фото: 24 канал

В полісах ДМС компанії зазвичай прописують ряд виключень – коли страховка не покриє лікування. Зазвичай це стосується таких захворювань, як ревматизм, пороки серця, хронічна недостатність кровообігу, гепатит В або С, цироз печінки, інсулінозалежний цукровий діабет, хронічна ниркова недостатність II ступеня і вище, енцефаліт, розсіяний склероз епілепсія, паркінсонізм, шизофренія, хвороба Бехтерева, злоякісні новоутворення.

Важливо, що зараз, коли в країні війна та не рідкими стають поранення через обстріли, компанії вказують у полісах, що воєнні ризики для цивільних можуть покриватись страховкою. Але це не стосується районів ведення активних бойових дій.

Психічні захворювання та злоякісні новоутворення часто в полісах - у переліку виключеньFullscreen
Психічні захворювання та злоякісні новоутворення часто в полісах – у переліку виключень
Фото: УНІАН

Щодо воєнних ризиків, то, наприклад, в СК ІНГО сьогодні таке покриття є стандартним для цивільних осіб, що знаходяться на територіях, де не ведуться активні бойові дії. Тобто компанія покриває лікування шкоди здоров’ю через війну, що включено в усі поліси медичного страхування ІНГО без доплати. Загалом, каже Марина Зварич, згідно з договором страхування компанія організовує та сплачує медичну допомогу на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій і зон активних бойових дій. “Тобто, у всіх місцях, де фізично можуть надати допомогу цивільні медики. Також за кордоном доступні послуги телемедицини, які включені до деяких страхових полісів”, — каже експертка.

Медичне страхування в 2025 році: яких змін чекати

Найімовірніше, в 2025 році компанії, які пропонують фізичним особам поліси ДМС, будуть продовжувати надавати послуги медичного страхування, а програми медстрахування, як і сьогодні, будуть відрізнятись і наповненням послуг, і страховою сумою, і ціною. На думку Марини Зварич, прогноз ринку добровільного медичного страхування (ДМС) в Україні на 2025 рік залежить від кількох ключових факторів: економічної стабільності, законодавчих та регуляторних змін і попиту на медичні послуги.

Загалом вартість полісів ДМС наступного року буде зростати. “Згідно з тенденціями 2024 року, можна прогнозувати зростання обсягу ринку ДМС на 10-15%. Збільшення кількості застрахованих осіб буде відбуватися завдяки роботодавцям. Кількість корпоративних клієнтів ймовірно зросте на 20%“, — зазначає Марина Зварич.

В Україні зростає попит і на медичні послуги, і на медичне страхування, кажуть фахівціFullscreen
В Україні зростає попит і на медичні послуги, і на медичне страхування, кажуть фахівці

Водночас популярність медичного страхування поступово може збільшуватись, особливо у великих містах, де громадяни часто прагнуть убезпечити свою родину від довгих черг до профільних лікарів та подбати про поліси для дітей, які потребують регулярних оглядів лікаря. В Україні, незважаючи на скорочення населення, все ж зберігатиметься високий попит на послуги клінік і діагностичних центрів.

Важливо, що зараз, коли в країні війна, компанії вказують у полісах, що воєнні ризики для цивільних можуть покриватись страховкою

“Війна продовжується, отже збережеться підвищена увага до здоров’я та медичного захисту. Люди й надалі шукатимуть засоби компенсувати певні обмеження державної медицини, що буде стимулювати попит на добровільне медичне страхування (ДМС). Водночас підприємства можуть активніше впроваджувати програми корпоративного страхування для підтримки своїх працівників. Страховики все краще адаптують свої продукти до нових потреб, пропонуючи покриття не лише традиційних медичних витрат, а й послуги з телемедицини, психологічної підтримки чи реабілітації”, — зазначила директор департаменту продажів особистих видів страхування СК ІНГО Марина Зварич.

The post Як обрати оптимальну програму медичного страхування в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини