Середа, 23 Липня, 2025

Як український бізнесмен Дмитро Коваленко заробив на агроімперію

Важливі новини

Ворожий FPV-дрон поранив семирічну дівчинку на Миколаївщині

У ніч на 28 травня російські війська атакували Галицинівську громаду Миколаївського району, застосувавши ударний безпілотник типу FPV. Внаслідок влучання у селі Лупареве постраждала семирічна дівчинка. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. «Медична допомога була їй надана на місці», — зазначив Кім у своєму Telegram-каналі. Окрім пораненої дитини, внаслідок атаки пошкоджено щонайменше […]

Готівка, ювелірка і Porsche: що приховав у декларації ексзаступник міністра

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило у декларації колишнього заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немілостівого недостовірні дані на суму понад 10 млн гривень. Про це йдеться у висновку агентства за результатами перевірки документів. Серед порушень, які зафіксувало НАЗК, — неправдиві відомості про закордонний паспорт. У декларації Немілостівий вказав, що не […]

Українці можуть отримати “тисячу Зеленського” тільки до кінця лютого

Програма “Зимова єПідтримка” триває, і українці мають можливість отримати тисячу гривень до кінця лютого 2025 року. Заявку на виплату можна подати до 28 лютого, а витратити отриману суму можна до 31 грудня 2025 року. Про це повідомила пресслужба “Дії”. Програма доступна для всіх громадян України, за винятком тимчасово окупованих територій. Важливо, що “Зимова єПідтримка” поширюється […]

The post Українці можуть отримати “тисячу Зеленського” тільки до кінця лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мер Нетішина опинився на лаві підсудних

Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк опинився в центрі гучного скандалу, що розділив думки мешканців громади та викликав широкий резонанс у Хмельницькій області. У грудні 2024 року він офіційно отримав підозру у кримінальній справі, пов’язаній із закупівлею дронів неналежної якості для потреб ЗСУ. Суд відсторонив його від посади, але питання залишається відкритим: чи це спроба усунути […]

The post Мер Нетішина опинився на лаві підсудних first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Порошенко збагатився на майже 40 мілйонів за два останні місяці

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Згідно з поданими деклараціями за червень та липень, Порошенко заробив понад 38 мільйонів 200 тисяч гривень. Це викликало хвилю критики у ЗМІ та суспільстві, оскільки раніше з’явилася інформація про інші фінансові махінації, пов’язані з Порошенком та його партією.

Один з найбільших скандалів стосується інвестицій Порошенка в облігації через його власний банк. Згідно з повідомленнями ЗМІ, Порошенко інвестував 156 мільйонів гривень, які були зібрані українцями для його фонду на підтримку Збройних Сил України (ЗСУ), в облігації державного боргу. Ця інвестиція принесла Порошенку прибуток у 50 мільйонів гривень, який залишився неоподаткованим.

Крім того, аналітичний звіт YouControl вказує на те, що депутати від “Європейської солідарності”, яких у парламенті всього 27 з 401, під час війни збагатилися на суму більшу, ніж усі інші депутати разом узяті. У 2022 році, попри військовий стан та економічні труднощі в країні, Порошенко задекларував майже 1,5 мільярда гривень заробітків, що в 20 разів більше, ніж до війни. Таким чином, він увійшов у трійку найзаможніших олігархів України.

У 2023 році, порівняно з 2022 роком, статки Порошенка зросли ще на 224 мільйони доларів, і наразі оцінюються майже в 1 мільярд доларів.

Додатково, згідно з повідомленнями ЗМІ, кошти, які були зібрані фондом Порошенка та пов’язаною з ним громадською організацією “Справа громад” на підтримку ЗСУ, використовувалися для внесення застав підозрюваним у кримінальних справах, а також для отримання прибутку на купівлі-продажу державних облігацій.

Ще один скандал стосується того, що за даними НАЗК, “Європейська солідарність” Порошенка вивела з державного бюджету на власний рахунок 35 мільйонів гривень. Ці кошти, які мали бути використані для фінансування політичних партій, були привласнені через схему з купівлею державних облігацій.

Український бізнесмен Дмитро Коваленко, який сьогодні активно розширює свою бізнес-імперію в аграрному секторі, заробив свої капітали на торгівлі російським вугіллям. Його швейцарська компанія Adelon AG у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії “МелТЭК”, витративши на це понад 87 млн доларів США. Крім того, Adelon AG співпрацювала з іншими російськими вугільними підприємствами, такими як “Сибэнергоуголь” і “Сибпромнедра”, що в сумі дало понад 100 млн доларів закупівель.

Навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну торгівля російським вугіллям продовжувалася – принаймні до серпня 2022 року. Документально підтверджено, що 12 липня 2022 року Adelon AG підписала інвойс на постачання російського вугілля з білоруською компанією “Эккойл Кемикл”, яка, за даними слідства, фігурувала у справі про постачання вугілля з окупованих територій “Л/ДНР”.

До вторгнення Дмитро Коваленко також активно працював з російським вугіллям через свої українські компанії “Інтеркоалтрейдінг” та “Коалтрейдіндастрі”. Перша з них наразі перебуває у процедурі банкрутства, а друга продовжує роботу.

Отримані від російського вугілля прибутки Коваленко направив на аграрний сектор. У 2023 році він скупив одразу кілька великих компаній – “Грейн Термінал”, “Оверфуд”, “Аграрна елеваторна компанія”, на базі яких створив групу “Гранова”. Формально її мажоритарним власником є кіпрська Afex Investments Ltd, а кінцевим бенефіціаром – його син Даниїл Коваленко.

У 2024 році “Гранова” отримала дохід понад 11 млрд грн, ставши одним із лідерів аграрного ринку України. Основним торговим партнером групи є все та ж Adelon AG, яка за 2024 рік стала найбільшим постачальником кукурудзи до Єгипту – на суму 42,37 млн доларів.

Коваленко також закуповує кам’яну сіль у Єгипті, що дозволило йому увійти в український ринок солі. У грудні 2023 року було створено ТОВ “Солт Індастрі”, власником якого також є Afex Investments Ltd. Компанію очолив ексдиректор “Артемсолі” Віктор Юрін. За перший рік роботи “Солт Індастрі” виграла 68 із 73 державних тендерів і уклала контракти на 90 млн грн, постачаючи технічну сіль для комунальних та автодорожніх служб.

У 2024 році за сприяння голови Мукачівської райдержадміністрації Сергія Гайдая, який раніше очолював Луганську ОВА, Свалявська міська рада підтримала створення індустріального парку “Енерджі Груп”. Ініціатором та керуючою компанією парку стала ТОВ “ВДЛ”, що належить Коваленкові.

Компанія отримала в оренду на 35 років понад 10 гектарів землі в промзоні Сваляви. Офіційно “ВДЛ” вже інвестувала понад 100 млн грн у створення парку. Перший проєкт – підприємство з виробництва скла та віконних конструкцій “Енерджі Глас Технолоджис”, яке також належить Коваленкові. Крім того, зареєстровано ще кілька його компаній: “Так Енерджі Груп”, “Генератор Енерго”.

Дмитро Коваленко сьогодні позиціонує себе як патріотичний бізнесмен, що вкладає гроші у розвиток економіки України. Проте факт залишається фактом: його бізнес-імперія побудована на мільйонних угодах із російським вугіллям після початку війни. І хоча він успішно інвестує у зерно, сіль та виробництво, його торгові зв’язки ведуть до компаній, які працювали із вугільною галуззю РФ та окупованими територіями.

The post Як український бізнесмен Дмитро Коваленко заробив на агроімперію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини