Субота, 19 Квітня, 2025

Як зберегти здоров’я мозку: рекомендації НСЗУ

Важливі новини

До кінця літа ув’язнені, мобілізовані до ЗСУ, опиняться на фронті

Ця заява викликала значний резонанс як в українському суспільстві, так і серед міжнародних спостерігачів. Експерти з різних галузей активно обговорюють правові, етичні та практичні аспекти такого рішення.

Зараз ці особи перебувають у процесі військової підготовки, яка триватиме принаймні два місяці.

Кілька ув’язнених розповіли виданню, що готові мобілізуватися, тому що хочуть свободи і спокути. Інші були мотивовані вищою зарплатою, яка може дозволити їм утримувати свої сім’ї, виконуючи при цьому патріотичний обов’язок.

Малюська повідомив, що початкова кампанія з вербування засуджених, як очікується, дасть близько 5000 нових рекрутів, а “за найсприятливіших обставин” їхня кількість може потроїтися.

Тим часом 24 ОМБр повідомляє про формування у своєму складі батальйону “Характерники”, в якому служитимуть колишні ув’язнені. Вони вже склали військову присягу і проголосили “молитву українського націоналіста”

“Серед них дуже багато патріотів, які неодноразово виявляли бажання захищати Батьківщину. Є багато людей із бойовим досвідом. Найближчим часом “Характерники” почнуть виконувати бойові завдання і покажуть себе на полі битви”, – йдеться в повідомленні бригади.

Повний розклад матчів збірної України з футболу на 2025 рік

Збірна України з футболу у 2025 році має великий виклик: команда боротиметься не тільки за вихід у елітний дивізіон Ліги націй, але й за кваліфікацію на Чемпіонат світу 2026 року. У 2025-му українці зіграють вісім офіційних матчів, серед яких важливі поєдинки проти Бельгії та команд з групи D відбору на ЧС-2026. Календар матчів збірної України […]

The post Повний розклад матчів збірної України з футболу на 2025 рік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ярослава Магучіх прагне перевершити свій світовий рекорд

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Скажу так, якщо у 2021-му були взагалі мої перші Олімпійські ігри, то в 2024-му – перші пробні після світового рекорду. Після них уже починається підготовка до Лос-Анджелеса,” — зазначила Магучіх, повідомляє sport.ua.

Ярослава розповіла, що після встановлення світового рекорду їй знадобилося чимало часу для відновлення. “Організм витратив на це стільки енергії, що я дні чотири просто ходила й нічого не могла робити. Хоча ментально я вже була готова до цієї висоти. А фізично — так, ще раніше, коли стрибала 2,06 у приміщенні й 2,05 у Брюсселі. Але тоді, можливо, психологічно все ж не була такою стійкою,” — пояснила спортсменка.

Магучіх зазначила, що вона готова до нових досягнень і має намір перевершити свій світовий рекорд. “Зараз уже готова й сама хочу перевершувати 2,10, але це рекорд. Це висота, яку люди інколи стрибають один раз і все. Та мені хочеться вище. Думаю, до 2,15 можна стрибати — є такі сили,” — додала чемпіонка.

Нагадаємо, що 7 липня Магучіх встановила новий світовий рекорд у стрибках у висоту на етапі Діамантової ліги в Парижі, подолавши висоту у 2,10 метра та побивши 37-річний рекорд, встановлений Стефкою Костадіновою.

Також на Олімпійських іграх у Парижі українські спортсменки Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко завоювали золоту та бронзову медалі у стрибках у висоту, подолавши висоти у два метри та 1,95 метра відповідно.

Уряд Сирії вводить строгий закон про мобілізацію: що це означає для країни?

Наші джерела розкрили, що у Сирійському парламенті активно обговорюється законопроєкт щодо мобілізації, але народні обранці зіткнулися з опозицією до жорстких положень у цьому документі. Політик Мар'яна Безугла на своїй сторінці в соціальній мережі зазначила про "паніку" голови оборонного комітету Завітневича після виключення з проєкту поправок, що передбачали відповідальність за ухилення від мобілізації. Після голосування засідання було закрите.

"Після тижнів "бла-бла" щодо мобілізації комітет нарешті розпочав розгляд конкретних поправок і зразу ж зіткнувся з першим питанням, яке виглядало як підготовлений "обговорений" "тематичний блок". Але це виявилося просто марнуванням часу. Сьогодні нам не вистачило голосів для прийняття обмежень прав громадян за пропозицією ТЦК СП. Ця норма була виключена. У голови комітету спостерігається певне занепокоєння — засідання було закрите", — написала Безугла.

Вона пояснила, що проголосувала за зняття цієї норми, оскільки вона була "сформульована некоректно та не узгоджується" з адміністративним і кримінальним кодексами, "і без відповідальності це просто стало б репресивною політичною заявою та породило б додаткові корупційні ризики, які нам вже мало".

Висновки до вищезгаданої статті можна сформулювати наступним чином:

• Український парламент розглядає законопроєкт щодо мобілізації, однак обговорення зустріло опозицію щодо жорстких положень цього документа.

• Депутати не змогли узгодити певні аспекти, зокрема відповідальність за ухилення від мобілізації, що призвело до затримки у процесі прийняття закону.

• Деякі політики виступають проти непропорційних обмежень, які не корелюються з існуючими законами та можуть стати джерелом корупційних ризиків.

• Закриття засідання після неуспішного голосування за певні поправки свідчить про напруженість і розбіжності в підходах до вирішення питань мобілізації в країні.

Росія завдала ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури на заході України

Сьогодні російські війська здійснили ракетний обстріл об’єктів критичної інфраструктури в Івано-Франківській області. Завдяки злагодженій роботі підрозділів протиповітряної оборони постраждалих вдалося уникнути. Про це повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук на своїй офіційній сторінці у Telegram. “Ранок в Україні розпочався з ракетного обстрілу. Ворог застосував різні типи озброєння. На Прикарпатті ціллю були об’єкти критичної інфраструктури. В […]

The post Росія завдала ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури на заході України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мозок – це головний керівник нашого організму, і його здоров’я погано впливає на пам’ять, концентрацію, настрій та загальне самопочуття. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) прийняла ключові поради, які гарантують підтримку мозкової активності та запобігти розвитку когнітивних розладів.

Мозок є центром управління всього тіла, адже керує такими органами, як серце та легені. Також мозок регулює роботу внутрішніх органів, пам’ять, відчуття, відповідає за наше мислення та мовлення

– нагадали в НСЗУ.

В першу чергу варто регулярно звертатися до сімейного лікаря для профілактичних оглядів. Зокрема треба перевіряти артеріальний тиск, рівень цукру та холестерину в крові.

  • також варто вести активний спосіб життя, виконувати фізичні вправи кілька разів на тиждень по 30-60 хвилин;
  • необхідно дотримуватися режиму сну, спати 7-9 годин;
  • важливо лягати спати і прокидатися в один і той самий час;
  • дотримуватися харчового балансу;
  • у раціоні мають бути білки, жири та вуглеводи.

Уникайте смаженої їжі, алкоголю та паління

– додали в НСЗУ.
  • Потрібно постійно тренувати мозок.

У цьому допоможуть читання, вивчення мов і складання пазлів.

І ніколи не потрібно забувати про позитивне мислення. Зосередженість на хороших емоціях та почуття вдячності можуть змінити сприйняття стресових ситуацій і покращити настрій.

Вчора, 14 березня, у світі відзначався Всесвітній день сну. Сон є одним з трьох ключових стовпів здоров’я разом із правильним харчуванням і фізичною активністю. У цей день міжнародні медичні організації нагадують людям про проблему недосипання і безсоння та закликають людство до здорового способу життя.

The post Як зберегти здоров’я мозку: рекомендації НСЗУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини