Неділя, 20 Квітня, 2025

ЄС не надасть Україні додаткову зброю

Важливі новини

Рух “Чесно” оприлюднив реєстр найбільших державних зрадників: на першому місці – Порошенко, Деркач і Шуфрич

У світлі оприлюднених документів Руху "Чесно" Петро Порошенко неодноразово знаходився під оглядом у зв'язку з різноманітними злочинними діями проти національної безпеки. Поряд із ним у цьому списку фігурують інші відомі особистості, серед яких Ілля Кива, Нестор Шуфрич, Олексій Ковальов, Олександр Дубінський, Андрій Деркач, Віктор Медведчук, Олег Волошин, Тарас Козак, Ренат Кузьмін, Олександр Пономарьов, Вадим Рабінович. Згідно з викладеним у матеріалах Руху "Чесно", у період з 2014 по 2015 роки Порошенко спільно з Медведчуком організували незаконну купівлю вугілля на державних шахтах у зоні конфлікту на Донбасі та у Луганській області, коли ці підприємства перебували під контролем російських терористів.

Слід відзначити, що у лютому 2024 року Державне бюро розслідувань завершило попереднє розслідування щодо діяльності Петра Порошенка. Крім звинувачень у державній зраді, Порошенко перебуває під судовим преследуванням у зв'язку з 130 кримінальними провадженнями. Наприклад, згідно з відомостями, отриманими від Віктора Медведчука, у 2016 році саме Порошенко звернувся до нього з проханням сприяти у привласненні нафтопроводу, враховуючи особисті зв'язки Медведчука з керівництвом Російської Федерації. За свідченнями Медведчука, Порошенко особисто контролював усі аспекти цього справи, включаючи судові рішення, дії прокуратури, а також ухвалення рішень Антимонопольним комітетом та Фондом державного майна. За оцінками експертів, в результаті цих дій державі завдано значних збитків у розмірі до 210 мільйонів доларів.

У висновку слід підкреслити серйозність обвинувачень, які висунуто проти Петра Порошенка та інших осіб у списку державних зрадників, опублікованому Рухом "Чесно". Зазначимо, що ці обвинувачення стосуються не лише порушення законодавства, а й здійснення дій, що мають прямий вплив на національну безпеку України та економічний стан країни. Дослідження і розслідування, проведені відповідними органами, свідчать про серйозну ситуацію з порушенням законодавства та важливих національних інтересів. Відповідно, необхідно вжити відповідних заходів, щоб забезпечити справедливість, правопорядок та відновлення довіри до державних інституцій.

Україна та Росія не досягли згоди щодо транзиту газу за участю Азербайджану

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

ЄС та Україна попросили Азербайджан сприяти обговоренню з росією газової транзитної угоди, термін дії якої спливає наприкінці цього року.

Джерело в SOCAR сказало, що SOCAR виступала посередником у переговорах між українськими та російськими енергетичними компаніями протягом майже року на прохання України та ЄС.

Співрозмовник сказав, що топ-менеджери зустрічалися з високопоставленими представниками українських енергетичних компаній 2 травня у Стамбулі та 29 серпня у Відні, додавши: “Зрештою, українська та російська сторони не змогли домовитися про умови”.

SOCAR, російський енергетичний гігант “Газпром” та українська державна компанія “Нафтогаз” не відразу відповіли на запити щодо надання офіційних коментарів.

Україна, яка бореться із вторгненням росії з лютого 2022 року, заявила, що не продовжуватиме контракт, за яким до Європи щорічно надходить близько 15 мільярдів кубометрів російського газу.

Президент Володимир Зеленський заявив у четвер, що Київ може розглянути можливість продовження транзиту газу, але лише за умови, що москва не отримає оплату до закінчення війни.

На Закарпатті запрацював логістичний хаб

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

На Закарпатті запрацювало підприємство “Термінал Чорнотисів”, яке функціонує як новий мультимодальний термінал – так званий “сухий порт”. Про це повідомив начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Зазначається, що цей мультимодальний термінал є великим логістичним хабом на території Берегівського району.

Основна функція підприємства – здійснення перевантаження різноманітних вантажів, зокрема, не лише сільськогосподарської продукції, олії, а в перспективі також нафтопродуктів – з метою подальшого транспортування отримувачам у всіх куточках світу,

Термінал має вдале географічне розташування – поруч із кордоном з Угорщиною та Румунією.

Підприємство активно нарощує виробничі процеси, має намір у 2025 році в кілька разів збільшити обсяги перевантаження товарів.За словами глави ОВА, виробнича площа підприємства – 14,1 га. Загальна сума здійснених на сьогодні інвестицій становить близько 282 млн грн.

Чого очікувати від курсу долара

Валютний ринок України знаходиться під впливом багатьох важливих факторів, які визначають динаміку курсу національної валюти. Серед ключових чинників особливу роль відіграють:

Експерт Українського інституту майбутнього Данило Монін вважає, що “затишшя” на валютному ринку може зберегтися не лише у листопаді, а й у грудні. Він підкреслив, що з середини жовтня до кінця року Україна отримає близько 17 мільярдів доларів міжнародної допомоги, що суттєво збільшить резерви країни.

“Національний банк України (НБУ) має можливість підтримувати курс на рівні 41-41,5 гривні за долар до кінця грудня. Девальвація гривні наразі не є доцільною, оскільки це лише підвищить інфляцію,” — зазначив Монін. За його прогнозом, у листопаді 100 доларів можуть коштувати від 4100 до 4150 гривень.

Банкір Сергій Фурса передбачає, що протягом 2025 року курс долара в Україні може зрости, але поступово. “Наприкінці 2025 року курс може становити 44-45 гривень за долар, що означає, що 100 доларів обійдуться в межах 4400-4500 гривень,” — зазначив він.

Монін радить українцям купувати валюту, проте з обережністю, оскільки немає термінової необхідності в цьому кроці. В умовах можливого зміцнення гривні до кінця року, варто зважати на ситуацію на валютному ринку.

Зеленський Трампу: «Ми не хочемо поспішати із закінченням війни»

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

«Трамп знає про моє бажання нікуди не поспішати на шкоду Україні. Країна вже давно бореться за свій суверенітет. Скільки б президентів або прем’єр-міністрів не хотіли оголосити про припинення війни, ми не збираємося просто здаватися і відмовлятися від нашої незалежності», – сказав український президент в інтерв’ю журналу Le Parisien.

За його словами, у «заморожуванні» війни і швидких домовленостях із Росією є «небезпека». «Ми повинні поставити Путіна на місце», – додав він.

Також Зеленський заявив, що наразі Трамп не має доступу до всієї необхідної інформації про війну, зокрема, до даних розвідки, Пентагону та дипломатичних каналів.

«Коли він буде там (у Білому домі, – Ред.), ми зможемо говорити однією мовою, з однаковим рівнем інформації», – сказав український президент.

Нагадаємо, раніше Трамп говорив, що вже отримує щотижня доповіді від спецслужб і відомств щодо ситуації в Україні. На цій підставі він заявляв, що втрати ЗСУ вищі, ніж офіційно декларовані.

Раніше Дональд Трамп неодноразово закликав до якнайшвидшого припинення вогню і сказав, що Зеленський має бути готовим до переговорів із РФ для закінчення війни. Але Зеленський, як бачимо, зараз дає зрозуміти, що не хоче припиняти вогонь найближчим часом.

Учора ЗМІ повідомили, що в Україну після нового року може прибути його представник Кіт Келлог.

За даними нашого джерела в Офісі Президента, зустріч у Рамштайні 19 березня на жаль, ризикує стати найбільш безрезультатною в історії. Україна не отримає додаткової зброї — просто немає з чого, і найгірше стоїть справа з боєприпасами. Ініціативи Франції, Великої Британії та Чехії щодо збору грошей на закупівлю старої радянської зброї не дозволять Збройним Силам України відновити запаси, втрачені на фронті.

Прага очолює ініціативу щодо закупівлі для України 500 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм і 300 000 снарядів калібру 122 мм. Загалом 18 країн погодилися фінансувати ці закупівлі в рамках чеської ініціативи. Деякі уряди, такі як Норвегія, Бельгія та Нідерланди, вже зробили фактичні фінансові зобов’язання, хоча інші, зокрема Франція та Німеччина, не вказали точних сум. Президент і прем’єр-міністр Чехії представляють різні цифри про обсяги закупівель. Згідно з останніми звітами, Чехія зібрала кошти лише на 300 тисяч снарядів, не досягши об’єму в 800 тисяч, який раніше обіцяв президент.

“Ми зібрали достатньо коштів для першої партії у 300 тисяч снарядів. Проте нашою метою є закупівля значно більшої кількості!” — написав прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала на своїй сторінці в соціальній мережі, що суперечить попереднім заявам президента. Раніше Павел заявив, що Чехія забезпечила кошти на закупівлю 800 тисяч снарядів за межами ЄС для України, яка потребує додаткових боєприпасів.

У зустрічі у Рамштайні 19 березня прогнозується найбільш безрезультатна зустріч в історії. Україна не отримає додаткової зброї через відсутність ресурсів, а проблеми з боєприпасами залишаються актуальними. Ініціативи Франції, Великої Британії та Чехії щодо закупівлі старої радянської зброї не вирішать проблему України з дефіцитом боєприпасів. Всі ці країни мають намір фінансувати закупівлі, але деякі з них надали конкретні зобов’язання, тоді як інші не вказали точних сум. Різні представники чеського уряду надають різні цифри щодо кількості закупленої зброї для України, що свідчить про неоднозначність в роботі чеського уряду.

Останні новини