Неділя, 20 Квітня, 2025

Європейські країни не готові відправляти миротворців в Україну без США

Важливі новини

Як український бізнесмен Дмитро Коваленко заробив на агроімперію

Український бізнесмен Дмитро Коваленко, який сьогодні активно розширює свою бізнес-імперію в аграрному секторі, заробив свої капітали на торгівлі російським вугіллям. Його швейцарська компанія Adelon AG у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії “МелТЭК”, витративши на це понад 87 млн доларів США. Крім того, Adelon AG співпрацювала з іншими російськими вугільними підприємствами, такими […]

The post Як український бізнесмен Дмитро Коваленко заробив на агроімперію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Екс-керівнику Київського метрополітену висунули підозру в службовій недбалості через підтоплення тунелів

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно зі слідчими матеріалами, колишній керівник не забезпечив належної оцінки ризиків для об’єктів метро і не ініціював регулярних перевірок технічного стану тунельних конструкцій. Це призвело до руйнації окремих елементів тунелів, появи тріщин у стінах, а також порушення гідроізоляції, що викликало підтоплення та утворення сталактитів. Внаслідок цієї ситуації 8 грудня 2023 року довелося призупинити рух поїздів на відрізку між станціями “Либідська” та “Деміївська”.

Розрахунки показали, що за три місяці простою Оболонсько-Теремківська лінія завдала бюджету Києва збитків на суму понад 138,5 млн грн, а також призвела до недоотримання доходів підприємства в розмірі близько 26 млн грн. Під час досудового розслідування було проведено низку експертиз, зокрема пожежно-технічну, будівельно-технічну та економічну, які підтвердили неналежний технічний стан тунелю.

Віктор Брагінський, який керував Київським метрополітеном майже 10 років, потрапив у центр уваги після розслідування журналістів Bihus.info. Виявилося, що його мати, пенсіонерка, володіє дорогими квартирами, а колишня дружина будує дачу в елітному передмісті, що не відповідало офіційним деклараціям. Після заклику мера Києва Віталія Кличка Брагінський подав у відставку 15 березня 2024 року.

Подільська окружна прокуратура міста Києва висунула колишньому керівнику обвинувачення за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за службову недбалість з тяжкими наслідками. Оскільки він не з’явився на виклик, підозра була надіслана на його офіційну адресу, а правоохоронні органи проводять заходи для встановлення його місцеперебування.

Україну накриває хмара забрудненого повітря: де буде найгірша ситуація

Починаючи з 20 березня, низка українських регіонів може зіткнутися з різким погіршенням якості повітря. Причиною цього стане хмара забрудненого повітря, що надходить із Західної Європи. Очікується висока концентрація часток РМ2.5 – небезпечних мікрозабруднювачів, які можуть негативно впливати на здоров’я людей. Які області постраждають найбільше За даними погодного радара Ventusky, найбільше постраждає Житомирська область, де рівень […]

The post Україну накриває хмара забрудненого повітря: де буде найгірша ситуація first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Через зростання попиту на валюту українські банки нарощують постачання доларів і євро

Українська влада оприлюднила інформацію про нову ініціативу, яка викликала значний резонанс у суспільстві. Ця програма передбачає можливість для громадян, які вирішили залишити Україну, подати заявку на виїзд до Російської Федерації. Метою цієї ініціативи є створення механізму для потенційного обміну на українських військовослужбовців, які наразі перебувають у полоні.

Українці дедалі активніше скуповують готівковий долар, тому банки швидко нарощують завезення валютних банкнот у країну. За підсумками червня загальний обсяг постачань зріс на 13,2% порівняно з травнем 2024 року, і сягнув $1,3 млрд. А за перше півріччя підскочив на 59% (порівняно з аналогічним періодом 2023-го) і вийшов на $7,5 млрд. Для порівняння – у перше півріччя довоєнного 2021 року банки завезли в країну лише $1,4 млрд.

Про це свідчать дані свіжого звіту Національного банку.

$7,5 млрд – колосальна сума для України. Четвертий кредитний транш МВФ, якого український уряд домагався понад півроку і виконував під нього нескінченний перелік вимог, становив трохи більше третини від цієї суми – лише $2,2 млрд.

«Обсяги завезення готівкової інвалюти – це показник поточного попиту з боку населення. Просто так, про всяк випадок про запас, банк ніколи долар завозити не буде, оскільки швидко почне порушувати показник валютної позиції, за що НБУ по голові не погладить. Тому готівкову інвалюту закуповують стільки – скільки запитують клієнти. Каса повідомляє в казначейство, наскільки більше долара або євро потрібно закупити, після чого робиться замовлення і відбувається поставка.

Якщо раніше дрібні покупки фізосіб були в районі 200-300 доларів, то зараз по 500-700. Крім того, після нової хвилі девальвації нацвалюти дедалі частіше долар запитують гривневі вкладники – переводячи в американську валюту частину вкладу, термін якого закінчився, або взагалі весь депозит, і їм також потрібна готівка», – розповіли “Стране” в системному банку.

Щоб зрозуміти, що відбувається на валютному ринку, і проаналізувати поведінку населення, досить подивитися, як останнім часом змінювався офіційний курс НБУ гривня/долар:

– 1 травня – 39,5 грн/$;

– 1 червня – 40,5 грн/$;

– 1 липня – 40,45 грн/$;

– 18 липня – 41,46 грн/$;

– 26 липня – 41,2 грн/$

Пік подорожчання долара на міжбанку припав на другий тиждень цього місяця, коли безготівковий ринок сягав 41,65 грн/$. Тоді у банків ціна готівкового долара в касах виходила на 42,20 грн/$, а картковий курс на 42,5 грн/$.

Росія переходить на цілодобові нальоти “шахедами”

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Коваленко підкреслив, що щоденні нальоти “шахедів” також слугують засобом постійного психологічного тиску на цивільне населення, що, на думку окупантів, має на меті зламати мотивацію українців до спротиву.

“Втім, нові способи збиття “шахедів” на підході. Все буде ок”, — зазначив Коваленко, заспокоюючи громадськість.

Нещодавні атаки Росії

Останнім часом Росія активно проводить атаки на території України за допомогою дронів “шахед”. Зокрема, у суботу окупаційні війська знову завдали удару по Києву, внаслідок чого були зафіксовані падіння уламків у кількох районах та виникли пожежі.

Крім того, нещодавно повідомлялося, що Росія почала застосовувати дрони “шахед” із термобаричними боєголовками. Експерт з авіації та провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко зазначив, що окупанти постійно змінюють маршрути своїх атак, намагаючись завдати удару по великим українським містам з різних напрямків.

Європейські країни наразі не готові відправляти миротворців до України без підтримки з боку Сполучених Штатів, хоча б у вигляді участі в операціях з повітря та розвідки. Згідно з інформацією, наданою El Pais, більшість європейських держав висловлюють зацікавленість у наданні гарантій безпеки Україні, однак цього питання ще не досягнуто на рівні конкретних рішень. У п’ятницю, під час саміту ЄС, лідери обговорять можливість військової підтримки для України та роль Європейського Союзу в наданні цієї підтримки.

Основною темою для дискусій стане питання про посилення європейської армії на випадок потенційного нападу, а також про можливість надання миротворців для посилення національної безпеки України. Однак Угорщина обіцяє накласти вето на будь-які рішення щодо України, що може значно ускладнити процес ухвалення рішень. Більшість європейських країн вважає, що військова допомога Україні має продовжуватися, але питання про участь миротворців поки що залишається на стадії обговорення.

Учасники саміту також планують обговорити можливість розгортання військових сил під європейським прапором або проведення патрульних місій. Однак наразі дебати щодо цих кроків ще не набули конкретних форм, а європейські країни не уточнюють, які саме інструменти Політики безпеки та оборони можуть бути застосовані.

Незважаючи на те, що питання ще залишається відкритим, в п’ятницю ЄС обговорить ці аспекти не лише з країнами-членами блоку, але й з Туреччиною, Великою Британією та Норвегією, які не входять до складу ЄС.

The post Європейські країни не готові відправляти миротворців в Україну без США first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини