Субота, 19 Квітня, 2025

З “Слуги народу” збираються піти ще 40 депутатів – джерела

Важливі новини

Росія почала запускати дрони з токсичним покриттям

15 квітня 2025 року двоє співробітників ДСНС з Михайлівської громади потрапили до лікарні у важкому стані через хімічне отруєння після контакту з уламками російського дрона Shahed. Про це повідомила пресслужба громади. За офіційною інформацією, рятувальники оглядали місце падіння безпілотника, торкнулись його залишків — і за короткий час їх госпіталізували. Попередньо встановлено: корпус дрона був покритий […]

Самогубство в приміщенні ТЦК на Полтавщині: поліція не виявила ознак насильства

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Ознак насильства не виявлено.

Він відмовився проходити ВЛК, про що був складений акт. Раніше його засудили до умовного покарання за ухилення від призову.

Україну чекають снігопади, ожеледиця та зниження температури

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Про це розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Олена Палагнюк.

За словами синоптикині Олени Палагнюк, країна готується до переходу в зимовий сезон, що відображається у характерних погодних змінах.

Атмосферний фронт циклону, що сформувався над Балканами, вже спричинив снігопади на Закарпатті та в Карпатах. Найближчими днями він продовжить поширюватися територією України, поступово наближаючи країну до зимового сезону.

“У неділю фронт зміститься на схід, що призведе до підвищення атмосферного тиску. Це сприятиме зменшенню швидкості вітру, а також припиненню опадів майже на всій території України, за винятком східних і південно-східних областей. Небо стане менш хмарним”, – зазначила Олена Палагнюк.

Температура залишиться стабільною: вночі очікується -2-7 °C, удень близько нуля. У західних регіонах стане трохи тепліше порівняно з суботою, а в південних областях, навпаки, прохолодніше.

Новий тиждень розпочнеться із сухої погоди, за винятком невеликого снігу на крайньому сході України.

У неділю, 24 листопада, атмосферний фронт зміститься на схід, і більшість територій залишаться без опадів. Водночас у східних та південно-східних областях прогнозується мокрий сніг із налипанням і ожеледдю. Температура вночі становитиме -2-7 °C, вдень близько нуля. У Карпатах прогнозується невеликий сніг із нічною температурою -6-11 °C та денною -1-6 °C.

У понеділок, 25 листопада, по всій території України переважатиме хмарна погода з проясненнями, без значних опадів. Невеликий сніг можливий лише на крайньому сході. Температура вночі знизиться до -2-7 °C, вдень залишатиметься близькою до нуля.

Синоптики попереджають про ожеледицю на дорогах, особливо в північних і західних областях, тож водіям варто бути обережними. Вітер буде переважно північний і північно-західний, у західних регіонах південний, швидкістю 5-10 м/с.

Особливу увагу слід звернути на східні та південні області, де місцями очікується налипання мокрого снігу та ожеледь. У Карпатах можливі складні умови через зниження температури та невеликий сніг.

Україна поступово адаптується до зимового клімату, а новий сезон обіцяє стати стабільним початком холодної пори року.

У Київській області поліція підозрює п’ятьох працівників Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації в розкраданні коштів на відновлення зруйнованого житла

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як ідеться в повідомленні, серед підозрюваних – ексзаступник голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишній начальник відділу та троє її працівників.

Вони уклали низку договір із підрядником, однак власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

У Нацполіції розповіли, що для відновлення житлових будинків адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, яке нібито спеціалізується на ремонті та житловому будівництві.

Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Загалом підприємство отримало на свої рахунки з бюджету понад 6 млн гривень.

Підрядник мав реставрувати десятки пошкоджених будинків за лічені місяці – заміна даху, вікон, фасаду тощо. Однак чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості про їхні обсяги та вартість, які не відповідали дійсності, після чого підписували документи.

У результаті, постраждалі власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

На сьогодні лише за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн.

Поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності. За попередніми оцінками, сума завданих збитків може сягати десятків мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів у Києві та Київській області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, комп’ютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Як довго Україна може утримувати територію в Курській області РФ – аналіз Sky News

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Професор Кларк вважає, що основною причиною обмеженого часу утримання є тиск, який створює цей факт на Кремль. Для Володимира Путіна збереження територіальної цілісності Росії є ключовим аспектом його політичного виживання. За словами аналітика, російське керівництво має чітко продемонструвати, що “російська земля священна” і що вторгнення на територію Росії не залишиться без жорсткої відповіді. Враховуючи, що Росія не зазнавала такого вторгнення з 1941 року, цей інцидент є справжнім викликом для Путіна, який не може дозволити собі показати слабкість у цей момент.

З іншого боку, Кларк підкреслює, що Україні немає потреби утримувати цей район протягом тривалого часу. Політичний ефект уже досягнуто: українське вторгнення створило новий фронт і продемонструвало силу та рішучість Києва. Цей крок привернув увагу міжнародної спільноти та підсилив підтримку з боку Заходу.

Кларк зазначає, що ЗСУ не ставлять собі за мету тривале утримання Курської області. На його думку, українські війська вважатимуть свою місію виконаною, якщо зможуть утримувати захоплену територію протягом місяця або шести тижнів. За цей час вони можуть спробувати максимально використати ситуацію для посилення своїх позицій у війні, після чого ймовірно будуть планувати виведення своїх сил із регіону.

Українське вторгнення в Курську область є важливим тактичним ходом, який, однак, навряд чи переросте в довготривалу окупацію. Професор Майкл Кларк переконаний, що головним завданням України в цьому маневрі було створити політичний та військовий тиск на Росію, що вже принесло свої плоди. Однак, реалістичні прогнози свідчать про те, що утримання цієї території навряд чи триватиме більше кількох тижнів.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Зокрема, близько 40 народних обранців готові скласти свої повноваження та покинути країну. Це може призвести до значних змін у балансі сил у парламенті та посилити політичну нестабільність, що серйозно вплине на діяльність уряду і президента Зеленського.

У відповідь на потенційні загрози Офіс Президента почав вживати заходи для обмеження руху “ненадійних” депутатів за кордон. Це частково є спробою контролювати ситуацію та не дозволяти потенційним “відступникам” впливати на політичний процес, перебуваючи за межами України. Одним з варіантів, які обговорюються в ОП, є введення обмежень на виїзд депутатів, які можуть бути частиною цього розчарованого крила фракції.

Відхід цілої групи депутатів може мати серйозні наслідки для “Слуги народу”. Якщо значна частина депутатів вирішить покинути парламент, це поставить під загрозу стабільність коаліції та уряду, що, в свою чергу, ускладнить прийняття важливих законопроектів та проведення реформ. Тиск на депутатів також може означати спробу стабілізувати ситуацію всередині фракції, уникнувши подальших розколів.

Останні новини