Вівторок, 22 Липня, 2025

Законопроєкт про демобілізацію під час воєнного стану відкладений до весни 2025 року

Важливі новини

Примітивний та злочинний піар від депутатів Броварів

Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед політиків, лінгвістів та звичайних громадян. Прихильники зміни назви аргументують свою позицію прагненням до мовної автентичності та відновлення історичної справедливості. Вони стверджують, що форма "Броварі" більше відповідає українським мовним нормам та історичним джерелам.

Зараз треба об’єднувати українське суспільство, а не створювати зайві лінії конфлікту, зокрема й суперечливими перейменуваннями. Політики, які порушують ці питання, мали би усвідомлювати, що це примітивний і навіть злочинний піар. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник.

Експерт зазначив, що під час війни питання різноманітних перейменувань необхідно відкласти, тому що у більшості випадків вони будуть викликати політичну дискусію. А суспільство має запобігати спробам деяких політиків піаритися на таких речах.

“На період війни всі перейменування мають бути відкладені. Бо передусім вони коштують грошей, у тій чи іншій мірі банальна зміна табличок, назв тощо. А по-друге, ці перейменування викликають політичні дискусії, іноді дуже тяжкі, які нам зовсім не потрібні зараз. Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування – це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати”, – зазначив Руслан Бортник.

Політолог також підкреслив, що для демократичного суспільства є нормальною практикою спитати у людей, чи погоджуються вони із можливою зміною назви свого міста.

Нині ж все виглядає так, що хтось хоче нав’язати жителям Броварів свою волю, без врахування їхньої думки.

Нагадаємо

На позачерговій сесії депутати Броварської міської ради майже одноголосно ухвалили рішення підтримати ініціативу щодо збереження назви міста “Бровари” та звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо збереження назви міста “Бровари” з урахуванням наукових та історичних досліджень.

Постанову про перейменування Броварів на Броварі раніше зареєструвала група народних депутатів на чолі з представником фракції “Голос” Романом Лозинським.

Коментуючи рішення міськради, мер Броварів Ігор Сапожко зазначив, що є три висновки наукових установ Національної академії наук України про те, що назва “Бровари” є історичною, і її треба зберегти.

Додав, що голосуванням на позачерговій сесії депутати підтвердили позицію більшості жителів Броварів, які виступають проти зміни назви міста.

“Враховуючи, що вже неодноразово розглядали на профільному комітеті ВР ініціативу перейменування міста, неодноразово були наші звернення з певними обґрунтуваннями, депутати сьогодні вирішили ще й ухвалити відповідне рішення органу місцевого самоврядування і звернутися до Верховної Ради щодо того, щоб залишити історичну назву міста Бровари.

На мою думку, враховуючи незалежні опитування, сьогоднішнім голосуванням, коли 24 депутати підтримали звернення до ВР, ми чітко висловили думку жителів, що місто має називатися Бровари”, – повідомив Ігор Сапожко.

В Асоціації міст України заявили, що рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні ухвалюватися з урахуванням думки громади. Профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Ведуча Леся Нікітюк приховувала вагітність навіть від колег

Український стендап-комік та ютубер Даніл Повар прокоментував таємну вагітність популярної телеведучої Лесі Нікітюк. Обидва знімалися у комедії «Песики», саме на знімальному майданчику якої Леся дізналася про свою вагітність. Проте довгий час вона ретельно приховувала свій стан від колег і підписників. Даніл зізнався, що під час зйомок навіть не помітив вагітності Лесі. «Чесно, взагалі не було. […]

В Україні змінилися правила подачі заяв на відстрочку від мобілізації

В Україні військовозобов’язані громадяни, які хочуть отримати відстрочку від мобілізації, повинні особисто звертатися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП). Вони мають подати заяву про відстрочку разом з військово-обліковим документом. Цей процес був уточнений після змін, внесених до Постанови Кабінету Міністрів №560. З 16 січня 2025 року вступили в силу нові правила, […]

The post В Україні змінилися правила подачі заяв на відстрочку від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Демчак визнав провину і уникнув тюрми: 3 роки умовно і 2 мільйони для ЗСУ

Вищий антикорупційний суд затвердив заочну угоду про визнання винуватості між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та колишнім народним депутатом Русланом Демчаком. Політик, який нині перебуває за кордоном і значиться у розшукових базах, погодився на покарання та взяв на себе низку фінансових зобов’язань. Згідно з вироком, Демчаку призначено 3 роки позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном один рік. […]

Стан Збройних Сил України: Виклики та Шляхи Вирішення у Контексті Переваг Російської Армії

У виступі перед парламентом, командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України, генерал-полковник Юрій Содоль, звернув увагу на важливу проблему, що стосується недостатньої кількості особового складу в армії. Він підкреслив, що це питання стає критичним для національної безпеки України. Спеціально зазначивши, що військові підрозділи оперативно-стратегічного угруповання "Хортиця", яке він очолює, мають значний дефіцит особового складу, що серйозно обмежує їх можливості на фронті. Відомий військовий лідер пояснив, що багато відділень, які зазвичай складаються з 8-10 бійців, зараз опинилися з лише 2-4 вояками. Це негативно впливає на ефективність оборони, особливо у зв'язку зі зростанням загроз, таких як дрони-камікадзе та FPV-дрони. Командир акцентував увагу на тому, що недостатня кількість бійців у військових підрозділах ускладнює здійснення ефективної оборони на всьому фронті. Він висловив своє занепокоєння тим, що відповідні бригади змушені обороняти значно менші території, ніж це передбачено стандартами. Юрій Содоль закликав депутатів прийняти законопроєкт про мобілізацію, щоб забезпечити необхідну кількість бійців для Збройних Сил та забезпечити ефективний захист країни.

У виступі перед парламентом командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України, генерал-полковник Юрій Содоль, викликав увагу до нагальної проблеми недостатньої кількості військовослужбовців у армії. Він підкреслив, що ця проблема серйозно обмежує обороноздатність країни, особливо в контексті зростаючих загроз з боку Російської Федерації. Содоль закликав народних депутатів ухвалити законопроєкт про мобілізацію для забезпечення необхідної кількості бійців для армії та ефективного захисту країни. Це свідчить про необхідність негайних заходів з урядового та законодавчого рівня для зміцнення обороноздатності України та забезпечення національної безпеки в умовах зростаючих загроз зовнішнього ворога.

Уряд України розробив законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців у період дії воєнного стану, але його подання до Верховної Ради заплановано не раніше весни 2025 року. Про це повідомив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

За словами заступника міністра оборони України, проєкт вже готовий, але для того, щоб він був поданий на розгляд, потрібно забезпечити умови, які б не призвели до загрози існуванню держави Україна.

Затримка з поданням законопроєкту обумовлена необхідністю розробки механізму заміни великої кількості військовослужбовців, які можуть бути демобілізовані. За словами чиновників, важливою частиною цього процесу є забезпечення того, ким або чим можна замінити цих людей на передових ділянках фронту.

На сьогодні мобілізаційний резерв України складає 3,7 мільйона осіб, а загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років налічує 11,1 мільйона осіб. У Міноборони наголошують, що до подання законопроєкту ще необхідно завершити низку підготовчих заходів для гарантування безпеки країни в умовах триваючої війни.

Нагадаємо, згідно з первісними планами Міноборони, роботу над законопроєктом мали завершити до 18 грудня 2024 року, проте з огляду на складність ситуації, терміни подання законопроєкту було перенесено на наступний рік.

The post Законопроєкт про демобілізацію під час воєнного стану відкладений до весни 2025 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини