Субота, 19 Квітня, 2025

Замість фронту – на продаж: шахраї заробляли на ввезенні авто під виглядом гуманітарки

Важливі новини

Українська ППО відбила масовану атаку ворожих дронів

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За інформацією від Командування Повітряних Сил України, захисники успішно знищили 32 дрони над одинадцятьма областями. Серед них — Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Сумська, Харківська, Полтавська, Вінницька, Черкаська та Тернопільська області. Ще 18 безпілотників, що були зафіксовані у повітряному просторі України, було втрачено під час рейду, оскільки вони вийшли з поля зору українських систем ППО.

Нічні повітряні бої вкотре показали здатність української протиповітряної оборони захищати країну від нових загроз. Українські сили ефективно відбили атаку, забезпечивши безпеку ключових об’єктів та населення в умовах воєнного стану. Це досягнення демонструє як важливість сучасних систем ППО, так і майстерність українських військових.

Попри зусилля агресора, сила української оборони залишається міцною, адже щоденні випробування лише загартовують досвід українських воїнів, які продовжують тримати оборону і готуються до нових викликів.

В Україні приховують правду про фронт – The Economist

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Один із представників українських силових структур в інтерв’ю журналу порівняв обмеження, накладені на комунікацію з Зеленським, з його перебуванням у “сауні”, натякаючи на те, що в умовах війни він отримує вкрай підібрані, оптимістичні дані, які не відображають всієї тяжкості ситуації на передовій.

«Справа навіть не в тому, що його (Зеленського) тримають у теплій ванні. Його тримають у сауні», — сказало джерело The Economist, підкреслюючи, що президенту та громадськості не дозволяють знати всю правду про складну ситуацію на фронті, щоб уникнути розладу в тилу.

Ці заяви супроводжуються інформацією про плани російських військ почати новий наступ у Запорізькій області, яку раніше повідомляли джерела в Головному управлінні розвідки України (ГУР). Це ставить під сумнів здатність української армії своєчасно відреагувати на нові загрози, оскільки засоби зв’язку та обміну інформацією між військовими та вищим керівництвом виглядають значно більш обмеженими, ніж вважалося раніше.

Очевидно, що бажання не викликати паніку серед населення є важливим фактором для військових стратегій, однак це також ставить під питання рівень довіри до інформації, яку отримує не лише президент, але й весь український народ. Подібні інсайди свідчать про складність ситуації на фронті, де ризик перебільшення або заниження даних може мати непередбачувані наслідки для майбутніх бойових операцій.

Українські науковці – бомжі, чи як МОН зневажає своїх академіків

Фурса у своїй статті намагається розглянути проблему з різних аспектів, не уникаючи при цьому непопулярних, але важливих істин про роль оподаткування в економіці країни, що перебуває у стані війни.

«Чим займається український вчитель або студент за кордоном – не питання української держави. Вона не питає, чи він студент, чи він бомжує», – сказав Винницький.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук, присутня на нараді, спробувала зупинити свого колегу, зауваживши: «Пане, Михайле, ну що це ви таке говорите?». Однак це не змогло завадити хвилі критики, яка накотилася після публікації відео.

Доктор гуманітарних наук Павло Левчук, який також був на нараді, висловив своє обурення у Facebook, вказуючи на неприйнятність таких висловлювань. Його підтримала українська письменниця та правозахисниця Анастасія Мельниченко, яка назвала заяви Винницького принизливими для українських науковців, що працюють за кордоном.

Мельниченко зазначила, що в той час, як Росія активно просуває свої наративи у західних університетах, українські науковці отримують підтримку від західних інституцій. Вони публікують наукові статті, пишуть монографії та впроваджують стандарти західної академії в Україні. Однак, за словами активістки, Міністерство освіти не вважає їх важливими для держави.

«Але для МОН ми “бомжі”, і “не науковці”. І МОН в особі Винницького всіляко демонструє, що ми державі Україна не потрібні», – додає Мельниченко.

Наступного року Мельниченко працюватиме в університеті Турку на спеціально створеній позиції для українських аспірантів. Вона матиме можливість проводити дослідження, користуватися університетською інфраструктурою та співпрацювати з провідними дослідниками. За її словами, українські науковці мають чудові можливості за кордоном, але держава не цінує їхнього внеску.

Винницький не коментував цей інцидент, і від очільника МОН Оксена Лісового також не було жодних заяв з цього приводу.

Нічні удари: дрони ГУР МО знищили російський корвет “Сергій Котов”

Українські морські безпілотники здійснили успішну атаку на російський патрульний корабель проєкту 22160 "Сергій Котов" у Чорному морі у ніч проти 5 березня. Інформацію про цей інцидент оприлюднило Головне управління розвідки Міноборони. За даними ГУР, атаку здійснив спецпідрозділ ГУР МО України "Group 13" за допомогою морських дронів Magura V5. Корабель отримав серйозні пошкодження корми та бортів. Зазначається, що це вже не перший раз, коли "Сергій Котов" потрапляє під атаку з боку українських сил. Цей новітній патрульний корабель проєкту 22160 був спущений на воду у 2021 році і увійшов до складу Чорноморського флоту РФ після початку вторгнення в Україну у липні 2022 року. Росія планувала встановити на ньому зенітно-ракетні комплекси. Атака на "Сергія Котова" є результатом довготривалої операції і стала ще одним актом українського опору проти російської агресії.

У результаті ракетного удару української армії, нанесеного вночі напередодні 26 грудня 2023 року у місті Феодосія, було знищено кілька ключових кораблів російського флоту. Зокрема, було потоплено великий десантний корабель "Новочеркаськ", а також малі ракетні кораблі "Аскольд" і "Великий Устюг". Підводний човен, який був носієм "Калібрів", також отримав влучання. Ремонт та відновлення цих кораблів можуть зайняти кілька років, якщо взагалі буде можливим. Цей успішний удар спричинив витіснення Чорноморського флоту РФ з західної частини Чорного моря та розблокував транспортний коридор до портів Великої Одеси, що є важливим досягненням для оборони України.

У результаті ракетного удару, нанесеного українською армією, було зруйновано кілька важливих кораблів російського Чорноморського флоту, зокрема, великий десантний корабель "Новочеркаськ" та малі ракетні кораблі "Аскольд" і "Великий Устюг". Також постраждав підводний човен-носій "Калібрів". Ці події призвели до витіснення російського флоту з певної частини Чорного моря та розблокування транспортного шляху до портів Великої Одеси.

Російська армія вибирає новий курс: прорив у Харківській області здійснюється в напрямку села Зелене

На сході України ситуація знову набирає напруги, оскільки звіти про збільшення активності російських військ на кордоні з Україною з'являються на ще одному напрямку. За повідомленнями, війська Російської Федерації розпочали наступ у Харківській області в напрямку села Зелене, що викликає серйозну турботу та обурення українського уряду та громадськості. Інформацію підтверджує карта, що з'явилася на українському ресурсі Deep State. Зведення Генерального штабу підтверджують факт атак РФ. Розташування Зеленого навколо кордону, між двома вже активними напрямками наступу російських військ – у бік Вовчанська та Липціва. Російські джерела відзначають, що таким чином росіяни прагнуть "закріпити фланги" двох напрямків. Додають, що тиждень тому вже була спроба атаки, але Збройні Сили України її відбили.

Ситуація на сході України набуває загострення через збільшену активність російських військ на кордоні. Російська армія розпочала наступ у Харківській області в напрямку села Зелене, що викликає серйозні обурення та турботу українського уряду та суспільства. Відбиття таких атак є важливим завданням для Збройних Сил України. Слід уважно спостерігати за розвитком ситуації та вживати необхідних заходів для забезпечення безпеки та захисту територіальної цілісності країни.

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили незаконну схему ввезення автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги для Збройних сил України. Про це повідомила пресслужба відомства.

Як встановило слідство, організатори схеми підробляли офіційні листи-прохання від імені благодійних організацій, у яких зазначалася нібито потреба у транспортних засобах для українських військових.

“Таким чином зловмисники уникали сплати мита та податків при імпорті автівок. Транспорт реалізовували за готівку”, – повідомили у БЕБ.

Під час обшуків у фігурантів справи вилучили п’ять транспортних засобів, оформлених на благодійні організації, а також документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку та мобільні телефони.

БЕБ викрило схему незаконного ввезення авто під виглядом допомоги для ЗСУ

Фото: Бюро економічної безпеки

БЕБ викрило схему незаконного ввезення авто під виглядом допомоги для ЗСУ

Фото: Бюро економічної безпеки

БЕБ викрило схему незаконного ввезення авто під виглядом допомоги для ЗСУ

Фото: Бюро економічної безпеки

Наразі тривають слідчі дії, правоохоронці встановлюють усіх причетних до схеми осіб.

Нагадаємо, бізнесмени і податківці, прокурори і митники, представники БЕБ, НАБУ, поліцейські і військові, посадовці низки органів і навіть фігуранти журналістських розслідувань, власники елітних авто, вартісної нерухомості – усе це кандидати на директора Бюро економічної безпеки України.

The post Замість фронту – на продаж: шахраї заробляли на ввезенні авто під виглядом гуманітарки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини