Неділя, 20 Квітня, 2025

Заставу за голову АМКУ Павла Кириленка вніс бізнесмен з неоднозначною репутацією

Важливі новини

Підготовка України до переговорів про реструктуризацію державного боргу: що очікувати в квітні

Інвестори, які утримують облігації України на рівні 20 мільярдів доларів, організовують комітет кредиторів та готуються до переговорів щодо реструктуризації у квітні. Цей комітет створено для ефективного ведення діалогу з урядом Києва та перегляду умов боргових зобов'язань. Офіційні переговори можуть розпочатися перед весняними зборами Міжнародного валютного фонду, запланованими на 17 квітня у Вашингтоні. Це значна подія, яка стане першою спробою формалізувати діалог між приватними власниками облігацій та Україною. До цього моменту консультації мали неофіційний характер, але згідно з отриманою інформацією, українське управління боргом уже звернулося до деяких інвесторів у спробі утворити групу кредиторів. Очікується, що до комітету кредиторів увійдуть від восьми до 12 великих компаній, спеціалізованих на управлінні активами.

• Інвестори, які володіють облігаціями України на суму 20 мільярдів доларів, формують комітет кредиторів та готуються до переговорів про реструктуризацію боргу.

• Офіційні переговори можуть початися перед весняними зборами Міжнародного валютного фонду у квітні.

• Це стане першою спробою у формалізації діалогу між приватними власниками облігацій та Україною.

• Комітет кредиторів може включати від восьми до 12 великих компаній з управління активами.

• До цього моменту консультації мали неофіційний характер, але українське управління боргом вже звернулося до деяких інвесторів у спробі утворити групу кредиторів.

Олексій Владіміров – ресторатор, “волонтер” та “рєшала” Віталія Кличка

За даними журналістського розслідування, опублікованого в "Українській правді", виникли припущення про можливий вплив особистих зв'язків Владімірова на процес отримання контрактів у будівельній та оборонній галузях.

За даними журналістів, 37-річний Владіміров офіційно володіє київським рестораном грузинської кухні “Сапераві”, який нібито не приносить прибутку. На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну він робив знімки у військовій формі. У мобільному застосунку Getcontact його номер зберігається як “Кличко гуманітарка”, “Відкат от тендера”, “Кличко. Цемент” тощо.

Журналісти також зазначають, що Владіміров має дружні стосунки з мером Києва Віталієм Кличком, про що свідчить його активність у соціальних мережах.

У 2023 році, під час війни між Україною і Росією, у Владімірова значно збільшилась кількість нових автомобілів преміумкласу. Зокрема, у червні він придбав спорткар Lamborghini Huracan, а у вересні — позашляховик Range Rover останньої моделі.

За інформацією джерел УП, Владіміров заробляє на державних будівельних підрядах у Києві, використовуючи свої зв’язки з мером столиці. Також він отримує прибуток в оборонній сфері завдяки дружнім стосункам свого батька з Олексієм Петровим, керівником державної компанії-спецекспортера зброї Головного управління розвідки Міноборони України.

Журналісти УП ідентифікували одного з найближчих друзів Владімірова — Дмитра Половка, чия мати володіє компанією (ДСЗ), яка після початку вторгнення РФ почала вигравати багатомільйонні тендери в Києві. За даними з публічних баз, у 2022 році компанія матері Половка отримала приблизно 7 млн гривень за контрактами, у 2023-му — близько 50 млн гривень, а у 2024-му — 50 млн гривень лише за перше півріччя.

У Києві затримали підозрюваного у смертельній стрілянині в готелі

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Стрілка, який вчинив стрілянину в готелі та смертельно поранив чоловіка, затримано. Більш детальна інформація згодом

«Подія сталася сьогодні близько 1:00 ночі. У приміщенні готелю між двома компаніями виник конфлікт і надалі штовханина, під час якої один із фігурантів дістав зброю та здійснив кілька пострілів у бік опонентів.

Від отриманих поранень 27-річний чоловік загинув на місці, поранення також дістали товариш потерпілого та охоронець закладу. Останніх у задовільному стані було госпіталізовано.

МОЗ розпочне перевірку військово-лікарських комісій у Києві: заявив глава Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підкреслив необхідність перевірки всіх військово-лікарських комісій у Києві у зв'язку з рядом серйозних проблем, зокрема, великою кількістю скарг на хабарництво під час медоглядів. Він наголосив, що ганебні випадки хабарництва та неправомірної поведінки лікарів мають припинитися, а маніпуляції повинні отримати належну оцінку правоохоронних органів. Ляшко зазначив, що Міністерство охорони здоров'я активно співпрацює з правоохоронцями та військовими адміністраціями для забезпечення дотримання законності та боротьби з корупцією у військово-лікарських комісіях. Він закликав громадян бути активними та повідомляти про будь-які порушення, щоб вирішити ці проблеми. У разі необхідності звертатися до військово-лікарських комісій у цивільних медичних закладах можна за номером телефону: 0 800 60 20 19.

Загальні висновки з даної статті вказують на серйозні проблеми у військово-лікарських комісіях, зокрема, на випадки хабарництва та недбалості лікарів, які потребують негайного врегулювання. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив про необхідність перевірки цих комісій та підкреслив важливість співпраці з правоохоронними органами для забезпечення дотримання законності. Важливою є активна участь громадян у повідомленні про порушення, щоб вирішити ці проблеми та забезпечити надання справедливих та об'єктивних медичних висновків військовозобов'язаним.

Екс-керівника Міноборони Лієва, підозрюваного у розтраті понад 1,5 млрд гривень, випустили без заходів запобігання

Високий антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення про звільнення експосадовця Міноборони Олександра Лієва, якого підозрювали у спробах маніпулювати під час закупівель боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень, під особисте зобов'язання. Інформацію про це поширив адвокат Назар Кульчицький у коментарі для “Суспільного”. Підглядаючи за трансляцією засідання, стало відомо, що прокурор, з невідомих причин, був відсутній. Суд повернув справу проти Лієва до Національної поліції, так як Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не змогли знайти достатніх доказів для підозри у розкраданні, про що повідомив суддя Ярослав Шкодін. Екс-керівник Міноборони Лієв, підозрюваний у заволодінні майже 1,5 мільярдами гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ, залишився без заходів запобігання. Про це інформував його адвокат Кульчицький. Лієва було взято під варту з заставою у 50 мільйонів гривень 12 лютого, проте через місяць його відпустили додому під особисте зобов'язання. 9 квітня ВАКС скасував це рішення, але Лієв не повернувся до СІЗО, оскільки термін його утримання в заключенні завершився 8 квітня. Це означає, що він залишився без заходу запобіжного характеру, пояснив адвокат. 17 квітня ВАКС знову розглянув клопотання щодо зміни заходу запобіжного характеру, але за згодою обвинувачення його залишили без розгляду.

Загальний висновок щодо статті про експосадовця Міноборони Олександра Лієва вказує на складність та неоднозначність правозастосування в ситуаціях корупційних діянь. Рішення суду щодо звільнення Лієва під особисте зобов'язання свідчить про нестабільність у впровадженні ефективних запобіжних заходів у випадках серйозних корупційних злочинів. Також варто відзначити неефективність роботи правоохоронних органів, які не змогли представити достатні докази для підозри у розкраданні. Відсутність прокурора під час засідання суду також викликає певні сумніви щодо об'єктивності судового процесу. Усі ці фактори підкреслюють важливість подальшого розгляду та удосконалення механізмів протидії корупції та забезпечення правосуддя в Україні.

За голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, якого негативу усунули незаконному збагаченню, внесли заставу у 30 мільйонів гривень. За інформацією ЗМІ, кошти надійшли від компанії, бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан.

Про це пише Absolution Leaks.

Гроші за Кириленка внесла компанія ТОВ «Керамет». Власником 75% фірми є ТОВ «Астрелла Кепітал», кінцевим бенефіціарним власником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан.

Це син Олега Мкртчана, колишнього мільярдера, який раніше був одним із власників та генеральним директором промислової корпорації «Індустріальний союз Донбасу». З 2019 року Олег Мкртчан відбуває тюремне покарання у Росії, суд визнав його винним у шахрайстві в особливо великому розмірі.

«Керамет» та інші компанії з цієї групи беруть участь в державних закупівлях та аукціонах (наприклад, «Укрзалізниці» та «Нафтогазу України») і за деякими з них вже були помічені ознаки ймовірного порушення антиконкурентного законодавства. Дотримання якого контролює АМКУ, який очолює Павло Кириленко.

The post Заставу за голову АМКУ Павла Кириленка вніс бізнесмен з неоднозначною репутацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини