Середа, 23 Липня, 2025

Заступник голови ЖКГ Харкова збрехав у декларації на 8 мільйонів

Важливі новини

120 винищувачів ЄС можуть захистити Україну від атак Росії

Європейські країни активно розглядають ідею створення спеціальної військово-повітряної місії під назвою “Повітряний щит”, яка дозволила б захистити українське небо від російських ракет і дронів без формального залучення НАТО. Ідеться про розгортання 120 винищувачів країн Європейського Союзу, які б патрулювали повітряний простір над Києвом та західними регіонами України. Головна мета – захистити мирне населення, критичну інфраструктуру […]

The post 120 винищувачів ЄС можуть захистити Україну від атак Росії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія вдарила по Україні балістичними ракетами та дронами Shahed

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За інформацією Повітряних сил ЗСУ, обстріли розпочалися ввечері 17 листопада та тривали до ночі. З території Воронезької області росія випустила по Сумщині дві балістичні ракети “Іскандер-М”. Крім того, було застосовано керовану ракету Х-59, яку запустили з повітряного простору Курської області.

Окрім ракетного обстрілу, з Курщини було випущено 11 безпілотних літальних апаратів, включаючи ударні дрони типу “Shahed”. Вісім із них вдалося збити силам ППО у Полтавській, Харківській, Черкаській, Чернігівській та Київській областях. Три дрони, на жаль, було втрачено через складні погодні умови та інтенсивність атаки.

Завдяки оперативній роботі Повітряних сил України, вдалося уникнути значних руйнувань та жертв. Однак атака вчергове підтверджує, що росія продовжує цілеспрямовано бити по критичній інфраструктурі та цивільних об’єктах.

“Ми готові до захисту від подібних ударів і продовжуватимемо посилювати систему ППО для захисту наших міст,” — зазначили в Офісі Президента.

Це вже не перша масована атака на українські регіони в останні тижні. Ворог намагається вивести з ладу критичну інфраструктуру перед зимовими холодами, що може призвести до перебоїв з електро- та теплопостачанням у багатьох містах.

Українські сили ППО продовжують ефективно відбивати ворожі атаки, однак у зв’язку з інтенсивністю обстрілів у країні можливі тимчасові проблеми з електропостачанням та зв’язком.

Україна готується до нових можливих атак і продовжує зміцнювати оборонні можливості. Влада закликає громадян бути готовими до надзвичайних ситуацій і слідувати вказівкам місцевих органів управління у разі повітряних тривог.

Варто пам’ятати про важливість дотримання правил безпеки під час повітряних тривог і за можливості ховатися у спеціально облаштованих укриттях.

Дружина ведучого Володимира Остапчука показала свій новий будинок

Катерина та Володимир Остапчуки переїхали до нового будинку. Лише вчора телеведуча повідомила у соцмережах, що родина шукає нове житло, а вже сьогодні поділилася першими кадрами з нового помешкання. На оприлюднених фото можна побачити світлий інтер’єр із великими вікнами, дерев’яною підлогою та мінімалістичними сходами. Простір виглядає сучасно та наповнений природним освітленням. Катерина вже анонсувала плани облаштувати […]

Двом працівникам Київського метрополітену оголошено підозру через затоплення тунелів

Сікорський закликав переглянути існуючі обмеження на постачання певних видів озброєнь, наголошуючи на необхідності посилення оборонних можливостей України в умовах поточних викликів. Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед європейських лідерів та експертів з питань безпеки.

Згідно з повідомленням прокуратури, головний інженер та начальник служб колії, тунельних споруд і будівель не здійснили обов’язковий огляд і обстеження тунелю на синій гілці, що призвело до його руйнування 8 грудня минулого року.

Експертизи засвідчили, що експлуатація тунелю була неналежна і не відповідала будівельним нормам.

Суд просять звільнити і відправити підозрюваних під домашній арешт.

Перевіряється причетність й інших чиновників, зокрема з КМДА.

Нагадаємо, восени минулого року було закрито шість станцій на синій гілці метро: Деміївська, Голосіївська, Васильківська, Виставковий центр, Іподром і Теремки.

Мерія тоді стверджувала, що виною тому порушення під час будівництва за часів Януковича.

Імпортери штучно піднімають ціни на медикаменти через новий реєстр МОЗ

Оновлений Каталог цін на лікарські засоби, який запустило Міністерство охорони здоров’я разом із новим держреєстром, вже викликає тривогу у фахівців. За словами заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, механізм ціноутворення, передбачений МОЗ, може стати інструментом штучного підвищення цін на медикаменти. У своєму дописі на Facebook політолог звернув увагу на аномально високі ціни, які задекларували […]

Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Костянтин Коротич подав декларацію, яка виявилася далекою від реальності. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило невідповідності на 8,38 млн гривень, а перевірка його фінансових операцій свідчить про можливі махінації.

Чиновник заявив, що ні він, ні його дружина Інна, ні діти – син і дочка Валерія – не мають закордонних паспортів. Проте державний реєстр (ЄДДР) це спростовує: усі вони мають документи для виїзду за кордон. Навіщо Коротич приховав цю інформацію? Одна з можливих причин – уникнення питань про подорожі чи активи за межами України.

У розділі про автомобілі чиновник вказав неточні дані щодо вартості та дати придбання транспортних засобів:

  • Mazda CX-7 (2008 року) – Коротич зазначив, що придбав авто 5 листопада 2008 року за 336 тис. грн, хоча реальна дата купівлі, за реєстром, 18 листопада 2008 року, а вартість невідома. Чиновник виправдовується тим, що “документів немає”, тому вказав “ринкову вартість”.

  • Opel Vivaro (2008 року) – задекларував авто за 15,4 тис. грн, хоча воно ще у 2020 році було передано стягувачу Саулу О.С. за борги. Попри це, Коротич продовжує його декларувати, пояснюючи, що боржник не переоформив авто.

Не менш цікава ситуація зі банківськими рахунками. Коротич не вказав свої рахунки в “ПриватБанку”, “ТасКомБанку” та “Універсал Банку”, а також рахунки дружини та сина в “Укргазбанку” та “ПриватБанку”. Це виглядає як системне замовчування фінансових активів.

Особливу увагу привертає борг чиновника перед його сестрою Наталією. У декларації Коротич вказав, що винен їй 7,46 млн грн, а з відсотками борг зріс до 8,21 млн грн. Однак, як встановив Верховний Суд у 2023 році, ця угода є фіктивною. Вона була укладена з метою уникнення виплат реальним кредиторам. Тобто чиновник знав про рішення суду, але свідомо вніс недостовірні дані у декларацію.

Ще одна “цікава” позика – 2,89 млн грн від Саула, оформлена 18 жовтня 2017 року. Однак за рішенням суду сума цієї позики зменшена до 2,71 млн грн. Коротич “переплутав” на 176 тис. грн, що виглядає як навмисне завищення фінансових зобов’язань для коригування загальної суми активів.

За результатами розслідування НАЗК встановило факт порушення, що має ознаки злочину за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації). Це означає, що чиновнику загрожує кримінальна відповідальність.

З огляду на кількість виявлених маніпуляцій та масштаб прихованих активів, Костянтин Коротич став ще одним прикладом чиновника, який намагається використати деклараційні лазівки для приховування статків і тіньових фінансових потоків.

The post Заступник голови ЖКГ Харкова збрехав у декларації на 8 мільйонів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини