П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Журналісти викрили масштабну схему виводу грошей в офшори

Важливі новини

Напруження на кордоні: військові дії російських піхотних підрозділів у Вовчанську

Українські військові продовжують впевнено відстоювати свою територію в східних областях, використовуючи передові технології та тактики. Дмитро Лазуткін, речник військового відомства, зазначив, що використання FPV-дронів та артилерії дозволяє українським військовим ефективно протистояти окупантам, особливо у складних умовах бою, коли ворог намагається підвозити піхоту.

Російські піхотні групи, входячи на територію Вовчанська Харківської області, спробують закріпитися на півночі міста, ведучи бої. Лазуткін підкреслив, що г

Українські військові продовжують впевнено відстоювати свою територію, використовуючи передові технології та тактики боротьби проти окупантів. Наразі ситуація у місті Вовчанськ Харківської області залишається напруженою через вторгнення

Звіт адвоката Роберта Амстердама: факти нападів на УПЦ та її представників

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі свого розслідування, повідомивши про створення звіту, обсяг якого перевищує 250 сторінок, що містить безсуперечні докази нападів на УПЦ, а також акти насильства проти її священиків та церковних споруд. У своєму відеозверненні він відкликався про законопроект 8371, який став прямою загрозою для УПЦ та вважає його виявом мови ненависті, закликаючи уряд утриматися від його подальшого розгляду.

Амстердам підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом і активно виступає проти ідеології "русского мира". Він цитував заяву митрополита Київського Онуфрія, який заявив про будівництво "божого миру", відмовляючись від будь-яких спроб асоціювати себе з російською агресією. Крім того, Амстердам закликав до підтримки України зі сторони США, вважаючи її критично важливою не лише для самої України, а й для міжнародної спільноти в цілому, особливо в контексті останніх подій у Києві та Афганістані.

У вищезгаданій статті адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам виклав докази нападів на УПЦ та її представників, підтримуючи свої слова звітом обсягом понад 250 сторінок. Він виступив проти законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті. Амстердам також підкреслив незалежність УПЦ від Московського патріархату та відмову від ідеології "русского мира". Заклик до підтримки України з боку США був також висловлений з метою підтримки країни в умовах геополітичних викликів. Ці висновки підкреслюють активну позицію та боротьбу за права і незалежність УПЦ в умовах сучасної політичної ситуації в Україні.

Зеленський змінив посла України в Німеччині

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну посла України в Німеччині. За інформацією видання BILD, яке посилається на джерела в дипломатичних колах, нинішній посол Олексій Макєєв, який обіймає посаду з вересня 2022 року, буде замінений на Євгена Корнійчука, нинішнього посла України в Ізраїлі. Хоча офіційною причиною зміни є регулярна ротація дипломатів, експерти зазначають, що […]

The post Зеленський змінив посла України в Німеччині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Корупція, як гангрена з’їдає Україну

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Директор юридичного департаменту Нацбанку Олександр Зима повинен бути відсторонений від виконання обовʼязків на час розслідування кримінального провадження проти нього. Йдеться про ймовірне зловживання Зимою владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків. Таку думку висловив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.

У нас сьогодні держава з’їдена повністю корупцією. І річ у тім, що ті чиновники, які відпрацьовують свої завдання по цьому “напрямку” – їх захищають, в будь-який спосіб. Я переконаний, що коли вже відкрити провадження, коли вже доведені певні обставини злочинів – тобто присутні потерпілі – на цьому фоні, звісно, чиновник повинен бути відсторонений від займаної посади. І повірте мені, що процесуальних норм для цього більше ніж достатньо

За його словами, чиновникам можуть допомагати уникати кримінальної відповідальності впливові особи. Зокрема, у випадку з Зимою, це може бути керівництво Нацбанку, яке теж, ймовірно, є співучасником і організатором порушень.

“Корупція – це поки що невиліковна хвороба України, яка її з’їдає, як гангрена, і якихось рішучих дій чи рішень поки що ніхто не приймає… такі чиновники (як Зима – ред.) повинні бути відсторонені щонайменше від займаної посади на час проведення слідства, і звільнені по факту доведення вини у суді і завершенні справи”, – підкреслив Шабовта.

Шевченківський районний суд Києва визнав потерпілою співзасновницю банку “Конкорд” Юлію Сосєдку у кримінальному провадженні щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, директором юридичного департаменту Національного банку України Олександром Зимою.

Кримінальна справа стосується листа Національного банку України до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підписом Олександра Зими, яким він рекомендував Фонду відкликати позови, подані “Конкордом” проти НБУ. У документі йшлося про чотири позови банку “Конкорд” до НБУ, у яких банк вимагав скасувати штрафи на загальну суму майже 63,5 мільйона гривень. Ці позови були подані ще до того, як Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію “Конкорду” й увів туди тимчасову адміністрацію.

Співзасновниця “АТ “АКБ “Конкорд” Олена Сосєдка заявила, що Національний банк України проігнорував пропозиції акціонерів банку “Конкорд” перед його ліквідацією, а потім ще й за вказівкою регулятора їх позбавили права на справедливий суд.

Столицю накрила “брудна” хмара: у КМДА попередили про небезпечне повітря

У Києві зафіксували погіршення якості повітря. Як повідомили у Київській міській державній адміністрації, в столиці спостерігається підвищення рівня забрудненості через накопичення пилу в атмосфері. Що відбувається? Через маловітряну погоду та високий атмосферний тиск завислі частинки пилу не розсіюються, що призводить до зростання рівня забрудненості повітря. У КМДА рекомендують жителям столиці дотримуватись заходів безпеки: Обмежити перебування […]

The post Столицю накрила “брудна” хмара: у КМДА попередили про небезпечне повітря first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Протягом останніх 20 років імена двох сестер-бізнесменок із Дніпра, Юлії та Олени Сосєдок, неодноразово з’являлися у контексті масштабних банківських схем, які спричинили мільярдні збитки українській державі. Нещодавні розслідування показали, що сестри Сосєдки брали участь у складних фінансових схемах з використанням офшорних компаній та банківських установ, які зрештою були ліквідовані за підозрою у відмиванні грошей та фінансуванні незаконних операцій.

Історія почалась ще на початку 2000-х років, коли Юлія та Олена Сосєдки стали засновницями ЗАТ «Фінансовий союз банк» у Дніпрі. Спочатку цей банк виглядав як звичайна фінансова установа, однак вже за кілька років його діяльність привернула увагу правоохоронних органів. З 2007 по 2009 рік банк потрапив під підозру в організації масштабного конвертаційного центру, через який з України вивели понад 2,2 мільярда доларів США. Гроші переводились на закордонні фірми-одноденки, зареєстровані у Великій Британії, які фактично існували тільки на папері. Попри гучні скандали та розслідування, жодних реальних вироків чи покарань у справі банку винесено не було.

Цікаво, що британські компанії, на які виводилися мільярди гривень, створювалися за посередництва компанії International Overseas Service (I.O.S.), яка спеціалізується на відкритті фірм в офшорних зонах. Одна з таких компаній, Phill Trade Limited, була заснована у Лондоні в той самий період, коли сестри Сосєдки увійшли до керівництва «Фінансового союзу». Ця компанія й досі залишається активною, а серед її засновників окрім Юлії Сосєдки фігурує також Дмитро Фоменко, її бізнес-партнер в Україні. Фоменко згодом заявляв про погрози з боку відомого кримінального авторитета Олександра Петровського («Наріка»), однак це не завадило йому продовжувати партнерство з сестрами.

Після втрати банком «Фінансовий союз» ліцензії у 2015 році, Юлія та Олена Сосєдки не лише уникли відповідальності, а й змогли відкрити новий банк – «Конкорд». Проте і ця установа не уникла скандалів: у 2023 році НБУ відкликав ліцензію в «Конкорду» через системні порушення законодавства щодо запобігання відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. Це вже друга банківська установа, яку сестри втратили через порушення законодавства, але знову ж таки без кримінальних наслідків для себе.

Сьогодні справи щодо попередніх банківських махінацій родини Сосєдок так і залишаються незакритими, проте правоохоронці й досі не винесли жодного обвинувального вироку. Тим часом, як показують останні розслідування, за участі цих бізнесменок було незаконно виведено з країни понад 2 мільярди доларів. Незважаючи на численні розслідування, сестри Сосєдки й далі успішно ведуть фінансову та благодійну діяльність, що викликає серйозні питання щодо ефективності правоохоронної системи в Україні.

Поки правоохоронці шукають докази, сестри Сосєдки продовжують вести бізнес, використовуючи офшори та формуючи нові схеми з ухилення від податків, а держава продовжує втрачати мільярди гривень, які могли б піти на її відновлення.

The post Журналісти викрили масштабну схему виводу грошей в офшори first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини