Неділя, 20 Квітня, 2025

ЗСУ вийшли з Суджі Курської області: офіційне підтвердження Генштабу

Важливі новини

Пішла з життя колишня дружина Жадана і директорка харківського театру

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Світлана Олешко була відомою режисеркою, яка своєю енергією та талантом надихала колег і глядачів. Її творчі роботи, такі як вистави “Енеїда”, “Червоний Елвіс” та “РадіоШансон: Вісім історій про Юрія Зойфера”, стали частиною сучасного українського театру. Театр “Арабески”, заснований нею в Харкові, здобув популярність завдяки новаторським постановкам і яскравому художньому підходу.

Після початку війни Світлана перебувала в Польщі, де працювала в Польському театрі ім. А. Шифмана. Попри вимушену еміграцію, вона продовжувала віддано працювати на благо театрального мистецтва.

Світлана Олешко та Сергій Жадан прожили разом 12 років. За час їхнього шлюбу народився син Іван. Після розлучення їхні стосунки залишилися дружніми, про що свідчить щира скорбота Жадана за втратою.

Після новини про смерть Світлани, її друзі та колеги висловили співчуття родині. Наталія, знайома режисерки, написала:

“Талановита, харизматична, світла, вона була джерелом натхнення для багатьох з нас. Своєю енергією та добром Світлана змінювала світ навколо себе.”

Світлана Олешко залишиться в пам’яті як видатна постать українського театру та людина, яка дарувала любов і натхнення. Її творчий спадок продовжуватиме жити на сценах театрів і в серцях глядачів.

Ситуація на фронті: за добу 112 бойових зіткнень, найбільше – на Покровському напрямку

За минулу добу на фронті зафіксовано 112 бойових зіткнень. Найбільше атак відбулося на Покровському напрямку, де ворог здійснив 36 штурмових дій. Про це повідомили у ранковому зведенні 15 лютого у Генеральному штабі ЗСУ. Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 112 бойових зіткнень – повідомили у Генштабі. За уточненою інформацією, вчора загарбники завдали по території України 66 […]

The post Ситуація на фронті: за добу 112 бойових зіткнень, найбільше – на Покровському напрямку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Майже половина українців економлять на їжі

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Одним із найбільших і болючих аспектів є витрати на їжу. За даними Центру Разумкова, майже половина українців змушена економити на продуктах харчування, вибираючи дешевші варіанти, що призводять до важкого матеріального становища населення.

Водночас, є й ті, хто намагається підтримувати рівень якості продукції, незважаючи на високу вартість.

Так, у воєнний час збільшилася і кількість тих, хто насилу зводить кінці з кінцями.

Якщо 2021 року 9% українців відповідали, що їм не вистачає грошей навіть на необхідні продукти, то у вересні 2024-го таких уже 12%.

Також зростає (з 6% до 9%) і кількість людей, які вважають, що живуть досить добре, але великі покупки на кшталт квартири або автомобіля залишаються для них недоступними.

При цьому зменшилася (з 44% до 41%) кількість тих, кому загалом на життя вистачає, але придбання меблів, холодильника або телевізора вже викликає труднощі. Таким чином, у країні з’являється дедалі більше сімей, які перейшли на режим економії, навіть якщо раніше вважали своє становище стабільним.

В Україні в 2025 році очікується зростання ціни на нерухомість до 25%

У 2025 році ціни на житло в Україні можуть зрости до 25%. Основними чинниками, які впливають на ринок нерухомості, стануть інфляція, валютні коливання, податкові зміни та державна підтримка купівлі житла. Такий прогноз оприлюднила засновниця Winboss.ua, керівниця компаній з управління проєктами у сферах IT, нерухомості та гемблінгу Олена Єльник, передає “Телеграф”. “2025 рік принесе підвищення цін на нерухомість […]

The post В Україні в 2025 році очікується зростання ціни на нерухомість до 25% first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні виявлено новий субваріант коронавірусу ‘Omicron’ – ‘FLiRT’

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Новий субваріант коронавірусу “Omicron” – “FLiRT” попередньо характеризується тим, що ще швидше передається від людини до людини й ще більшою мірою йде від імунної відповіді. Це означає, що людина яка не отримала бустерної дози вакцини має більший ризик захворіти.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

Кузін зазначив, що останні декілька місяців спостерігається зростання в абсолютних показниках захворюваність в Україні. Він нагадав, що на минулому тижні було зареєстровано три випадки нового субваріанту коронавірусу “Omicron” – “FLiRT”, який до цього на території України не зустрічався.

Це є одним з субваріантів, який попередньо характеризується тим, що ще швидше передається від людини до людини й ще в більшій мірі йде від імунної відповіді. Це означає, що людина яка не отримала бустерної дози вакцини має більший ризик захворіти, якщо в неї є актуальний рівень імунітету проти COVID-19 через вакцинацію

Він повідомив, що попри те, що не надано ще офіційних оцінок ризику, з боку ВООЗ є повідомлення про те, що поточна вакцина яка використовується в Україні та в світі є такою ж ефективною проти цього штаму “FLiRT”.

“Тому вакцинація є доступною, є вакцина на території України – більше півмільйона доз. Тобто сама вакцина залишається ефективним засобом”, – сказав Кузін.

Також він повідомив, що загальні симптоми “FLiRT” – це підвищення температури тіла переважно в перші дні захворювання, кашель. Може виникати головний біль, втома в м’язах й ці симптоми є загальними для будь-якого штаму.

15 березня стало відомо, що Збройні сили України вийшли з міста Суджа в Курській області, що тепер позначено на офіційній карті операції як під контролем Росії. Це підтвердив Генеральний штаб України, зазначивши, що українські сили зайняли більш вигідні позиції для подальших бойових дій.

Що стало причиною відступу?

Вихід з Суджі став частиною стратегії українських військових, спрямованої на збереження життів особового складу та зміцнення оборонних позицій в інших районах. Офіційне зведення Генштабу не деталізує усіх причин, але відомо, що ця тактика є частиною загальної стратегії Сил оборони України, яка також включає відмову від надмірних втрат на певних ділянках фронту.

Як ситуація виглядає на карті фронту?

Згідно з даними ISW (Institute for the Study of War), ще 12 березня повідомлялося про захоплення Суджі російськими військами, що було підтверджено через геолокаційні знімки. Ці кадри свідчать, що місто дійсно перестало бути під контролем України. За інформацією проекту DeepState, лінія фронту також була оновлена, що відобразило ці зміни.

Ситуація на Курському напрямку

Попри відхід Сил оборони з Суджі, ворог продовжує намагатися прорвати оборону українських сил. 15 березня на Курському напрямку відбулося 17 боєзіткнень, що свідчить про постійну напругу на цьому фронті. Однак ситуація залишається під контролем українських військових в інших секторах, що дозволяє маневрувати та зміцнювати свої позиції.

Важливість відступу: думка експертів

На думку ветерана російсько-української війни, майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, відхід з Суджі може бути не лише тактичним кроком, але й частиною більш масштабної стратегії, узгодженої з міжнародними партнерами, зокрема Сполученими Штатами Америки. Така тактика відступу може бути пов’язана з вимогами на стратегічному рівні та має на меті мінімізацію втрат та зміцнення позицій для майбутніх наступальних операцій.

Що далі?

Незважаючи на втрату Суджі, українські сили продовжують утримувати контроль над важливими ділянками на інших напрямках, і відхід з міста є частиною розумної тактики адаптації до постійно змінюваної ситуації на фронті. Очікується, що найближчими тижнями будуть продовжуватись бойові дії, а ситуація в Курській області залишатиметься на високому рівні напруги.

The post ЗСУ вийшли з Суджі Курської області: офіційне підтвердження Генштабу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини