Середа, 23 Липня, 2025

2 червня в історії: іменинники, традиції та прикмети цього дня

Важливі новини

В чому причина зниження темпів мобілізації в Україні

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Поряд із цим залишаються невирішеними нагальні питання – демобілізація та строки служби, а також масові випадки самовільного залишення частини.

Щодо аспектів того, як підвищити темпи мобілізації, то експерти вказують три моменти, на які варто звернути увагу:

-повага до військовослужбовців має бути «не на словах, а на ділі»; -нетерпимість до ухильників; -матеріальні та інші преференції для військових, які проходять службу.

Щодо останнього експерти зазначають, що нині багато бійців витрачають значну частину зарплати на забезпечення своїх підрозділів, а не на власні потреби.

Метапневмовірус: що потрібно знати про симптоми захворювання

Україна фіксує випадки захворювання на метапневмовірус – вірус, що викликає симптоми, схожі на звичайне респіраторне захворювання. Відсутність вакцини та специфічних ліків проти нього викликає занепокоєння серед громадян. Проте медики заспокоюють: ця інфекція не є новою і зазвичай протікає в легкій формі. Старий знайомий вірус Як пояснює доктор медичних наук, професор Сергій Крамарьов, метапневмовірус супроводжує людство […]

The post Метапневмовірус: що потрібно знати про симптоми захворювання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Продукти для армії перетворили на бізнес: затримано 9 фігурантів справи

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом Генерального прокурора затримали дев’ятьох осіб, які організували масштабну корупційну схему на постачанні продуктів харчування до військових частин і навчальних закладів ЗСУ. У центрі махінацій — власник двох комерційних компаній, який створив злочинну організацію з метою збагачення за рахунок армії. За даними слідства, до складу групи входили ще восьмеро […]

Дружина дніпровського митника отримала грошовий “подарунок” на 2,8 мільйона

Поки в країні триває війна, економічна криза та масові перевірки доходів посадовців, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції Дніпровської митниці Сергій Борисов декларує родинне збагачення майже на 3 мільйони гривень. У його електронній декларації за 2024 рік зазначено, що його дружина Надія Борисова отримала грошовий подарунок у розмірі 2,8 млн грн. Джерело […]

The post Дружина дніпровського митника отримала грошовий “подарунок” на 2,8 мільйона first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Інструктор київської автошколи попався на схемі за 14 тисяч гривень

У Києві викрито черговий випадок корупції під час складання іспитів на водійські права. Цього разу фігурантом став інструктор автошколи «Онега» Богдан Раєв, якого суд визнав винним у зловживанні впливом на службовців територіального сервісного центру МВС № 8041. За даними слідства, у березні цього року Раєв запропонував своїй учениці «допомогти» з отриманням водійського посвідчення категорії «В» […]

Другий день літа в Україні та світі позначений кількома важливими подіями — як церковного, так і культурного характеру. Хоч офіційних державних свят сьогодні немає, цей день має свою символіку в народному календарі та в християнській традиції.

Яке сьогодні свято в Україні

2 червня не передбачено державних чи неофіційних свят, але українці можуть присвятити день спогадам про видатних співвітчизників, які народилися цього дня. Серед них: актор і режисер Юрій Тимошенко, композитор Леопольд Ященко, легкоатлет Володимир Голубничий, художник-аніматор Едуард Кирич, кінорежисер Ярослав Лупій та поет Володимир Барна.

Церковне свято

Вірянам сьогодні варто знати про важливі церковні згадки. За новоюліанським календарем 2 червня вшановують пам’ять патріарха Никифора Константинопольського, мученика Пофіна Ліонського та Києво-Братську ікону Богородиці. Останній моляться про захист дітей, мир в Україні й охорону від зла.

У старому церковному стилі цей день присвячений священномученикам Олександру, Астерію та Фалалею. Вважається, що молитви цього дня мають особливу силу.

Міжнародні свята

У світі 2 червня відзначають Всесвітній день відповідального туризму — символічне свято, покликане привернути увагу до етичної подорожі та безпечного відпочинку. Також в Італії святкують День проголошення республіки, а в Болгарії — День Христо Ботєва, національного героя.

Серед відомих особистостей, які народилися цього дня — художник Доменіко ді Бігорді, письменники Маркіз де Сад і Томас Гарді, Папа Римський Пій X, поет Карл Г’єллеруп, актор Закарі Квінто та легендарний плавець Джонні Вайссмюллер.

Народні традиції та прикмети

У народному календарі 2 червня відоме як день Никифора-дубодера. Предки саме цього дня заготовляли кору дуба — для лікувальних і господарських потреб. Також дівчата плели вінки з польових квітів — вважалося, що це принесе щастя та добробут.

Серед прикмет:

  • якщо багато шишок на ялинках — буде врожай огірків;

  • пізнє цвітіння горобини — до пізньої осені;

  • якщо соловей співає — до спекотної погоди;

  • серпокрильці та ластівки низько літають — буде дощ.

Що сьогодні не можна робити

Народна традиція забороняє 2 червня:

  • відвідувати кладовище;

  • позичати гроші чи особисті речі;

  • купувати дорогі речі;

  • заздрити чужому щастю.

Вірянам радять присвятити час молитві, особливо до Києво-Братської ікони Богородиці, прохаючи миру та захисту для родини.

Останні новини