П’ятниця, 25 Липня, 2025

300 тисяч дітей виїхали з України напередодні навчального року — Ніна Южаніна

Важливі новини

У Києві школи отримали право самостійно оголошувати карантин

Керівники освітніх закладів Києва отримали повноваження самостійно ухвалювати рішення щодо запровадження карантину в школах та дитячих садках. Це рішення прийматиметься в разі перевищення епідеміологічних показників серед учнів на грип та ГРВІ. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, додаючи, що за останній тиждень у столиці було зареєстровано 4955 хворих школярів. Згідно […]

The post У Києві школи отримали право самостійно оголошувати карантин first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Телеведучий Олексій Суханов хоче всиновити дитину з дитбудинку

Телеведучий та зірка проєкту “Говорить вся країна” Олексій Суханов вперше публічно заявив про свій намір стати батьком. За словами журналіста, він уже розпочав процедуру усиновлення дитини з дитячого будинку. Про це Суханов розповів в інтерв’ю YouTube-проєкту ТСН “Наодинці”. “Я відчуваю, що вони (діти – ред.) будуть через два роки. Я зараз дію в цьому напрямку”, […]

СБУ затримала топ-менеджера «Енергоатому» за хабарництво

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ. Мова йде про директора НАЕК “Енергоатом” з контрольно-ревізійної роботи та комплаєнсу Олександра Скопича.

У межах кримінального провадження задокументовано, що в обмін на «данину» у 15 відсотків від розміру контракту він обіцяв постачальникам прискорений розрахунок за відповідний контракт.

Зловмисника затримали на гарячому, коли він отримав 100 тис. грн від постачальника паливно-мастильних матеріалів, який забезпечує державне підприємство, що видобуває уран.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Викриття проводили співробітники Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

Затриманому на хабарі посадовцю АТ НАЕК “Енергоатом” обрано запобіжний захід. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Розкриття таємниць Куп’янського наступу: чому російські війська застрягли в лабіринті лісу

На Куп’янському напрямі, хоча російські війська мають істотну перевагу на землі та в повітрі, вони вперто б’ються чолом в українську оборону. Костянтин Машовець, військовий оглядач, з іронією пропонує розглянути цей передовий досвід як модель для інших ділянок фронту. Однак очевидно, що противник зіштовхнувся з певними труднощами. Спроби російського командування "розгорнути успіх" у районі сіл Табаївка та Крохмальне за допомогою 2-ї "Таманської" мотострілецької дивізії 1-ї "Гвардійської" танкової армії не виявилися успішними. Їхні спроби просунутися в бік флангу та тилу українських підрозділів, що утримують рубіж Іванівка – Котлярівка, зазнали невдачі. Навіть альтернативна тактика, направлена на сіла Піщане, зіткнулася із запереченням ЗСУ. Більше того, позиції противника у цих районах не сприяють організації ефективних наступальних дій через перевагу висот українських військ. Будь-яке збільшення концентрації сил противника стає очевидним для українських військ, які завдають уражень та ускладнюють процеси розгортання. Підрозділи 15-го мотострілецького полку та 1-го танкового полку 2-ї мотострілецької дивізії російського ворога, які намагаються просуватися, зіткнулися з серйозними труднощами. Командування противника планує підсилити свою ударну групу додатковими силами і засобами, що може призвести до серії акцентованих атак вздовж дороги Куп’янськ – Сватово.

Поза обговореним районом, триває активна діяльність "ворушок" на північ від села Синьківка та на північний захід від нього. Військові підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади, підсилені відділами 138-ї окремої мотострілецької бригади об'єднаних у складі 6-ї загальновійськової армії противника, продовжують намагатися прорватися вздовж річки Оскіл та залізниці, що йдуть з півночі, уздовж загального напрямку від Синьківки до Петропавлівки на лівобережну частину Куп'янська та дороги Куп'янськ – Сватове. Проте їхні спроби мають свої особливості. Вони намагаються "протиснутися" через оборону ЗСУ, діючи з лісистої місцевості південніше Лимана Першого, але кожен раз, коли вони виходять на відкриту місцевість, зазнають щільного вогневого ураження. Навіть у випадках, коли передові підрозділи цих двох бригад змушені залишити свої винесені вперед спостережні пункти та позиції відділень. Командування противника на цьому напрямку намагається діяти незвичайно та нестандартно, постійно змінюючи напрямки атак і штурмів — то західніше від Синьківки, то східніше (від Вільшани), то навіть "через ліс", а іноді навіть проводячи одночасні атаки, але раз за разом зіштовхуються з густим вогнем ЗСУ. Я розумію, що причинами їхньої невдачі можуть бути різні фактори, проте цікаво, скільки ще резервів противника зітратить командування 6-ї Загальновійськової армії на ці невдачі, перш ніж вони зрозуміють (чи пригадають) одну просту істину, яку їм викладали у відповідних, очевидно, ще радянських військово-навчальних закладах? У противника достатньо сил і засобів, перевага у повітрі та артилерії є, але їхні наступи знову й знову призводять лише до прямих атак "на вижимання". Як кажуть, "хазяїн — барин", і це також відображається на їхній стратегії. Було б корисно розповсюдити цей передовий досвід 6-ї Загальновійськової армії на інші напрямки та ділянки фронту.

Противник продовжує активні дії на Куп'янському напрямку, намагаючись прорватися через оборону ЗСУ.Російські війська, незважаючи на перевагу в озброєнні, стикаються зі складнощами при спробах наступу.Командування противника намагається змінити тактику дій та здійснює невдачні атаки з різних напрямків.Наступ противника не дає бажаних результатів через ефективну оборону та відсутність успішних стратегій.Важливою є подальша передача передового досвіду української армії на інші ділянки фронту для успішного відбиття атак противника.

Операція РФ біля Селидового: українські сили готуються до можливого відступу

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Геолокаційні матеріали від 22 та 23 жовтня показують, що російські сили просунулися на північному сході міста уздовж вулиці Східної, а також на північ вздовж вулиць Берегової та Захисників у напрямку до центру Селидового. Крім того, 23 жовтня з’явилися записи, які підтвердили, що підрозділи 114-ї мотострілецької бригади РФ захопили село Ізмайлівку, що на південний схід від Селидового.

Наступ на південні околиці Новоселидівки та просування росіян на поля поблизу Цукуриного свідчать про наміри РФ розширити контроль над цією частиною Донецької області. Однак зосередження російських військ у цьому регіоні може виявитися двояким мечем. За словами експертів ISW, Україна продовжує активно обороняти Селидове, що затримує просування російських військ, імовірно, зосереджених на південному фланзі Покровська — ключової оперативної мети Росії.

Попри те, що росіяни досягли певних успіхів, українські захисники продовжують утримувати позиції в Селидовому. Однак існує ймовірність того, що Сили оборони можуть змушені будуть відступити через загрозу оточення. Зокрема, експерт з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке заявив, що українським військам вдалося тимчасово зупинити російський наступ у районі Селидового, проте тиск на цьому напрямку залишається високим.

Ця ситуація ще раз підкреслює, що битва за Донецьку область продовжує залишатися одним із найгостріших фронтів війни, де кожна тактична перемога чи поразка може суттєво вплинути на подальший розвиток подій.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За її словами, це свідчить про те, що громадяни не отримують чітких сигналів від влади щодо планів на майбутнє – особливо щодо осінньо-зимового періоду та військових можливостей країни.

Депутатка додала, що багато хто продає своє майно і залишає країну, переважно виїжджаючи до Польщі.

Раніше міністр освіти Лісовий також говорив про масовий від’їзд школярів 10-11 класів.

Останні новини