Середа, 23 Липня, 2025

47 людей та 7 організаторів спробували незаконно перетнути кордон біля Одеси

Важливі новини

Зеленський призначив Кіпера генпрокурором: Костін звільнений з посади голови Одеської ОВА

Після того як Володимир Зеленський разом зі своїм оточенням оголосили плани щодо зміни генерального прокурора України, грядуть великі зміни у політичному курсі країни. Андрія Костіна, чиє призначення на цю посаду було досить спірним і неоднозначним, тепер очікують звільнити. Причиною цього стали його прогалини в роботі, зокрема, недостатня активність у прокуратурі та необхідність консультувати президентський офіс щодо стратегічних рішень. Його часті від’їзди за кордон також викликали обурення в політичних колах, де його навіть називали "туристом". Найбільш відомим фактом, який виграв у приватних обговореннях, стала ситуація з підписанням Європейської ради по депутатах без відома президента. Це стало краплею, яка переповнила чашу, і призвела до рішення про звільнення.

Після відставки Костіна, його можуть призначити на посаду послом в Нідерланди, замість попереднього плану переїзду до Лондона. Нова політична кон'юнктура української діаспори вимагає активної участі у судових процедурах у Гаазі, що стає привабливим варіантом для Костіна. Тимчасово обов'язки Костіна може виконати його заступник, Олексій Хоменко.

Стосовно наступника на посаді генпрокурора, очікується, що Олег Кіпер, голова Одеської обласної адміністрації, стане головним кандидатом. Його сприятливі стосунки з президентським офісом та зв’язки з Банковою роблять його одним із головних претендентів. Проте, на тлі цього, виникають питання стосовно його минулого та зв'язків з Росією, а також ефективності його роботи у Одеській області. Ці обставини роблять невизначеність щодо кандидатури Кіпера, але він все одно залишається одним із основних кандидатів на посаду.

З іншого боку, в політичних колах назрівають інші варіанти. Наприклад, Олексій Хоменко чи Денис Іонушас, котрі також мають свої шанси. Проте, наразі їхня підтримка здається слабшою в порівнянні з Кіпером. Вирішальним стане рішення Верховної Ради, яке буде прийняте на початку наступної сесії 10 квітня.

Згідно з наведеною інформацією, можна зробити декілька висновків щодо політичної ситуації в Україні:

• Політичні зміни в органах влади: Рішення про звільнення генерального прокурора Андрія Костіна та його можливе призначення на посаду послом в Нідерландах вказують на певні зміни в органах влади України.

• Пошук нового генерального прокурора: Перехід на нового генерального прокурора, ймовірно, є частиною стратегії президента та його команди для поліпшення ефективності роботи прокуратури та забезпечення зміцнення правової системи країни.

• Внутрішні політичні дискусії: Існують різні точки зору на кандидатуру на посаду генерального прокурора. Це може призвести до внутрішніх політичних дискусій та боротьби за вплив у політичних колах.

• Важливість Верховної Ради: Рішення щодо призначення нового генерального прокурора буде прийняте Верховною Радою. Це свідчить про важливість парламенту як осередку прийняття стратегічних рішень у політиці країни.

Отже, в цілому, ці зміни в органах влади України свідчать про перебудову політичного ландшафту країни та пошук нових шляхів для зміцнення демократії та правової державності.

Сутичка в Хмельницькій області: Перипетії Конфлікту з Товариством Цивілізованої Комунальності

Військові заявили, що співробітники Територіального Центру Комплектації (ТЦК) у Дунаївцях вжили заходів примусу та викинули жінку з терцентру. Жінка намагалася дізнатися причину утримання свого сина, який мав під опікою хвору матір. Остання, не здатна самостійно пересуватися, мала всі необхідні документи, що підтверджували її стан. Зафіксовано відео, на якому видно, як перед будівлею ТЦК скупчилися люди, а жінка лежить на ношах, тримаючись за голову. Поблизу перебувають лікарі та поліцейські. Заяву від військкомату звучить, що жінка була виведена з приміщення силою через її непокірливість та відмову відповідати на вимоги правоохоронців. Наразі не уточнено, які саме дії здійснила жінка, але військові стверджують, що дотримувалися закону під час її видалення. Зазначено, що після події жінка відмовилася від медичної допомоги.

Згідно з інформацією, поданою у згаданій статті, ситуація в Хмельницькій області з конфліктом біля Територіального Центру Комплектації викликає серйозні обурення та обговорення серед громадськості. Наразі виникають суперечки між військовими та місцевими активістами щодо подій, які відбулися. Події, зняті на відео, викликали великий резонанс, а офіційні заяви військових викликають питання щодо використання сили та дотримання прав людини в подібних ситуаціях. Для розв'язання конфлікту та відновлення довіри громадськості до військових структур необхідно провести об'єктивне розслідування подій та забезпечити відповідальність за можливі порушення закону з обох сторін.

У школах України можуть заборонити російську мову навіть в укриттях

В Україні розглядається законопроєкт №13072, який передбачає створення україномовного середовища в школах. Згідно з ініціативою, російську мову хочуть заборонити не тільки під час уроків, а й на перервах, у їдальнях та укриттях. Законопроєкт покликаний заохотити учнів до спілкування державною мовою та сприяти формуванню української мовної компетентності та ідентичності. При цьому адміністрація навчальних закладів і педагоги […]

The post У школах України можуть заборонити російську мову навіть в укриттях first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Лондон і Париж розглядають відправку миротворців в Україну для забезпечення миру

Обговорення відправки миротворчих сил в Україну набирає обертів у політичних колах Лондона і Парижа. За інформацією британського видання The Telegraph, президент Франції Еммануель Макрон активно просуває цю ідею і вже порушив це питання у розмовах із президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском та британським лідером Кіром Стармером. Хоча Париж демонструє готовність підтримати миротворчу […]

The post Лондон і Париж розглядають відправку миротворців в Україну для забезпечення миру first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні виявлено новий субваріант коронавірусу ‘Omicron’ – ‘FLiRT’

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Новий субваріант коронавірусу “Omicron” – “FLiRT” попередньо характеризується тим, що ще швидше передається від людини до людини й ще більшою мірою йде від імунної відповіді. Це означає, що людина яка не отримала бустерної дози вакцини має більший ризик захворіти.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

Кузін зазначив, що останні декілька місяців спостерігається зростання в абсолютних показниках захворюваність в Україні. Він нагадав, що на минулому тижні було зареєстровано три випадки нового субваріанту коронавірусу “Omicron” – “FLiRT”, який до цього на території України не зустрічався.

Це є одним з субваріантів, який попередньо характеризується тим, що ще швидше передається від людини до людини й ще в більшій мірі йде від імунної відповіді. Це означає, що людина яка не отримала бустерної дози вакцини має більший ризик захворіти, якщо в неї є актуальний рівень імунітету проти COVID-19 через вакцинацію

Він повідомив, що попри те, що не надано ще офіційних оцінок ризику, з боку ВООЗ є повідомлення про те, що поточна вакцина яка використовується в Україні та в світі є такою ж ефективною проти цього штаму “FLiRT”.

“Тому вакцинація є доступною, є вакцина на території України – більше півмільйона доз. Тобто сама вакцина залишається ефективним засобом”, – сказав Кузін.

Також він повідомив, що загальні симптоми “FLiRT” – це підвищення температури тіла переважно в перші дні захворювання, кашель. Може виникати головний біль, втома в м’язах й ці симптоми є загальними для будь-якого штаму.

Розширення граничних можливостей: новини щодо транспорту і кордону

Останнім часом стало відомо, що на пункті пропуску між Україною та Молдовою, у районі Обжили — Плоть, співробітниками прикордонної служби було затримано п’ять транспортних засобів. У цих автомобілях перебували 47 осіб, які спробували незаконно перетнути кордон, а також сім організаторів цього події.

Відповідно до повідомлення журналіста Віталія Глаголи, інцидент стався на найбільшій ділянці українсько-молдовського кордону, де злочинні елементи намагалися використовувати транспорт для протиправних дій. Відмітною є деталь, що затримані особи мали намір незаконно перетнути кордон без відповідних документів і дозволів, що підкреслює важливість ефективної контрольно-пропускної системи на межі.

Прикордонні служби активно працюють над забезпеченням безпеки та порядку на кордоні, запобігаючи незаконним перетинам та сприяючи збереженню правопорядку в регіоні. Такі події є свідченням важливості ретельного контролю за переміщенням осіб та транспортних засобів через кордонні пункти пропуску, зокрема на таких стратегічно важливих маршрутах, як Обжили — Плоть.

Журналіст Віталій Глагола опублікував цю інформацію у своєму Telegram з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах. Він також зазначив, що спецоперація прикордонників разом із СБУ, ДБР і підрозділом “ГрР” відбулася 21 червня о 14:00.

Зараз тривають слідчі дії та пошуки інших причетних осіб до цього незаконного каналу. Глагола підкреслив, що за кожну особу, яка планує нелегально перетнути кордон, організатори отримують від 5 до 10 тисяч доларів США. Наразі ДПСУ та Національна поліція ще не надали офіційний коментар щодо цього інциденту.

Останні новини