Вівторок, 15 Липня, 2025

88 днів на рік у телефонах: як смартфони “крадуть” наше життя

Важливі новини

Від Tesla до Toyota: які авто обирають українські міністри

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

4 жовтня 2024 року заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний, який до роботи в уряді мав успішну кар’єру в IT, придбав Tesla Model S 2020 року за 1,3 мільйона гривень. З огляду на вказані в декларації заощадження (76,5 тис. доларів, 30 тис. євро та 380 тис. грн готівки), придбання автомобіля не стало для чиновника фінансовим тягарем.

Заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов купив Toyota Venza 2014 року за 452 тисячі гривень. Вартість такого автомобіля на ринку стартує від 600 тисяч гривень, але може бути нижчою, якщо автомобіль має великий пробіг або був у ДТП. Цікаво, що його колега з Мінстратпрому Дмитро Грищак обрав старішу модель Toyota Venza 2012 року, але заплатив на 200 тисяч більше – 660 тисяч гривень.

12 вересня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко придбав Skoda Octavia 2019 року за 630 тисяч гривень. Машина була куплена у компанії, яка займається пригонкою та розмитненням авто. Ця ціна відповідає ринковій вартості автомобіля.

У той час, як державні фінанси перебувають під пильним наглядом суспільства, купівля дорогих автомобілів урядовцями викликає певні питання. Особливо на фоні різних цін на схожі машини чи занижених офіційних сум угод. Проте, згідно із законодавством, витрати урядовців мають відповідати їхнім доходам, а зазначені у деклараціях статки не свідчать про порушення.

Сніданок, який допомагає худнути: 5 простих продуктів

Схуднення не обов’язково має асоціюватися з вічним голодом і обмеженнями. Дієтологи наголошують: усе починається зі сніданку. Саме він задає тон усьому дню — або стабілізує рівень цукру в крові й дає енергію, або запускає «американські гірки» апетиту, бажання щось перекусити та тягу до солодкого вже за кілька годин. Про це пише видання Eat This, Not […]

Світле свято Великодня: історія, заборони та знакові події 20 квітня

Сьогодні православні християни святкують найбільше церковне свято року — Великдень, або Воскресіння Христове. Це день духовної перемоги, символ надії та оновлення. Християни всього світу згадують воскресіння Ісуса Христа як доказ перемоги над смертю та гріхом, а також виконання Божої обіцянки про спасіння людства. Назва «Великдень» має глибоке коріння і походить від єврейського свята Песах, що […]

Небезпечна знахідка: у Києві виявили пакунок з гранатами

У Подільському районі Києва під час проведення робіт місцевий житель виявив підозрілий пакунок, у якому, ймовірно, знаходилися гранати. Про це повідомила Патрульна поліція Києва. Зазначається, що на лінію “112” надійшло повідомлення про виявлення небезпечного предмета. Заявник розповів, що поряд з місцем проведення робіт він вияв пакунок з ймовірними гранатами. Поліція прибула за адресою, огородила місце […]

The post Небезпечна знахідка: у Києві виявили пакунок з гранатами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАЗК виявило порушення в декларації ексдипломата

НАЗК виявило у декларації експосла України в Іспанії Анатолія Щерби недостовірні дані на суму понад 11 мільйонів гривень. Йдеться про нерухомість, банківські рахунки, корпоративні права та доходи, які дипломат не вказав у своїх звітах. Найгучніше питання — квартира в Іспанії площею 75 кв.м, орендована дружиною Щерби ще в серпні 2022 року. Середня вартість такого житла […]

The post НАЗК виявило порушення в декларації ексдипломата first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Новий звіт дослідження OnePoll показав тривожні цифри: середньостатистичний дорослий проводить близько шести годин на день, “прилипнувши” до смартфона, що в сумі дає 88 днів на рік — майже чверть року витрачається на скролинг у мережі.

Найбільше часу в телефонах проводять представники покоління Z — понад шість з половиною годин щодня. Дослідження також виявило низку психологічних наслідків такого способу життя.

Тривожні цифри:

  • 10% зізналися, що проводять за екранами своїх телефонів понад 12 годин на день;

  • 50% відчувають, що їхня “соціальна батарея” розряджається через кількість часу, витраченого на онлайн-спілкування (серед покоління Z — 62%);

  • 52% почуваються пригніченими через тиск, пов’язаний із необхідністю постійно бути в курсі подій у соцмережах;

  • 59% заявили, що за останній рік час, проведений у телефоні, зріс;

  • 47% перебувають “завжди онлайн”, а потік повідомлень, які вони отримують, є “постійним” (60%);

  • 64% ностальгують за 90-ми роками і сумують за часами, коли люди спілкувалися без смартфонів;

  • 32% відкладають складання планів із друзями через цифрову перевантаженість, а 18% навіть не можуть уявити собі організацію зустрічей через втому від онлайн-активності.

Час, витрачений на живе спілкування, скоротився на 35% за останні 24 роки, тоді як час, проведений за телефоном, збільшився більш ніж удвічі (на 54%).

Це справді страшні цифри в масштабах усього людства. Бездумний скролинг соцмереж забирає час, який міг би бути використаний для справжнього життя, розвитку та добрих справ.

Останні новини