Середа, 23 Липня, 2025

Акторка Вероніка Мішаєва-Яковлєва звинуватила викладача у домаганнях

Важливі новини

Не потрібно фетишизувати членство в НАТО – Лузін

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

“Я не вважаю себе в праві давати поради Україні, адже я не є її громадянином. Але, на основі того, що я досліджую і обговорюю зі своїми колегами, важливо не фетишизувати членство в НАТО. Це не повинно бути самоціллю,” — підкреслює Лузін.

За словами Лузіна, Україні вже є союзником НАТО і найбільшим отримувачем допомоги від Альянсу. “Українська армія, ще до 2022 року, переходила на стандарти НАТО. Це стосується не тільки зброї, але й освіти та підготовки,” — додає він.

Лузін вказує на приклад Фінляндії та Швеції, які швидко вступили до НАТО завдяки десятиліттям співпраці з Альянсом. “Фінляндія і Швеція вже де-факто були союзниками НАТО, і коли виникла необхідність, вони отримали де-юре статус,” — пояснює експерт.

“Не можна забувати про Боснію і Герцеговину, яка з 2010 року має статус кандидата, але реальних зрушень не відбувається через політичні та економічні труднощі. Найголовніше — це не запрошення вступити, а внутрішні реформи та розвиток,” — зазначає Лузін.

Він також проводить паралелі з іншими країнами, які не є членами НАТО, але мають тісні зв’язки з Альянсом. “Ізраїль і Австралія не є членами НАТО, але це союзники Заходу. Південна Корея і Японія також пройшли довгий шлях економічного та військового розвитку, щоб стати справжніми партнерами США,” — додає Лузін.

Лузін підкреслює, що важливо зосередитися на внутрішніх перетвореннях, а не тільки на формальних аспектах членства.

“Не варто фетишизувати членство в Альянсі чи ПДЧ. Справжня мета — це внутрішні зміни та розвиток,” — резюмує він.

Важливо зосередитися на внутрішніх реформах та перетвореннях, які зроблять країну сильнішою і більш незалежною, незалежно від формального статусу в Альянсі. Це довгий шлях, який потребує значних зусиль, але саме він приведе до справжнього партнерства і безпеки для України.

Через 25 років південь України може залишитися без води

Україна вже сьогодні стикається з дефіцитом води, і ситуація, за прогнозами експертів, лише погіршуватиметься. Економіст-географ Іван Савчук, асоційований дослідник Лабораторії «Географія міст» у Парижі, попереджає: упродовж наступних 25 років південь України може залишитися без достатнього водозабезпечення. Це не лише екологічна проблема, а й критичне питання для енергетичної безпеки держави. Зміни клімату та посухи впливають на […]

Шабунін і ЦПК вимагають відставки керівників НАБУ, яких вони самі обрали

Виявлення нечесності заступника директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Гізо Углави, стає невід’ємною складовою боротьби проти корупції в країні. Голова "Центру протидії корупції", Віталій Шабунін, у своїй останній заяві, підкреслив, що цей випадок наочно демонструє недоліки у системі відбору та перевірки персоналу, проведених саме Центром під час конкурсних процедур. Це свідчить про неефективність заходів, які мають на меті забезпечення чесності та компетентності кандидатів на ключові посади в органах боротьби з корупцією.

Підтвердження нечесності одного з високопосадовців НАБУ є сигналом для серйозного перегляду процедур відбору та перевірки кандидатів. Це також вимагає посилення контролю та внесення відповідних змін у роботу Центру протидії корупції з метою забезпечення абсолютної прозорості та об'єктивності у відборі кадрів. Необхідно вжити кардинальних заходів для зміцнення довіри громадськості до процесу відбору та роботи антикорупційних органів загалом.

Це стало очевидним через той факт, що саме Віталій Шабунін очолював раду громадського контролю при НАБУ в період формування першого складу бюро. Його колегами в цій раді у 2015–2016 роках були його співробітники з ЦПК, Дар’я Каленюк, а також Денис Бігус і нинішній член Вищої ради правосуддя Роман Маселко.

Згаданий Гізо Углава був призначений першим заступником директора НАБУ у квітні 2015 року на підставі розпорядження від керівника бюро Артема Ситника.

Створення НАБУ було однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), а громадський контроль за відбором доброчесних та незалежних працівників був доручений антикорупційним активістам під керівництвом Віталія Шабуніна. Однак за оцінками експертів, більшість досягнень, які він приписував собі, фактично виявилися непродуктивними.

Нагадаємо, що цей скандал пов’язаний з витоком інформації, до якого, за даними експертів, причетні самі антикорупціонери, зокрема Віталій Шабунін і Денис Бігус, які в своїх “розслідуваннях” користувалися витоками інформації з НАБУ.

На даний момент стосовно Віталія Шабуніна відкрито кілька кримінальних проваджень. Зокрема, недавно суд зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) зареєструвати кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України.

Йдеться, зокрема, про те, що Віталій Шабунін, який наразі працює бойовим медиком, переміщується по Києву на автомобілі Nissan Pathfinder, який був ввезений в Україну без митного оформлення як гуманітарна допомога для армії.

Раніше ДБР порушило проти Віталія Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та ухилення від мобілізації.

Також варто відзначити, що від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, серед яких журналісти, активісти та члени громадських організацій.

Як працює сірий імпорт електроніки в Україні

Попри гучні заяви голови парламентського комітету з питань фінансів Данила Гетманцева про боротьбу з “сірим” ринком електроніки, масштабні схеми ухилення від податків в Україні продовжують працювати безперебійно. І поки бюджет втрачає десятки мільярдів гривень щороку, мережі магазинів, такі як Ябко, Avic та iPeople, відкривають нові точки продажу і спокійно розширюються. Ключова частина схеми — фіктивні […]

Чи можливий компроміс? Трамп пропонує переговори між Україною та Росією

Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила про намір розпочати переговори за участю України, Росії та інших сторін для врегулювання війни. Представники Трампа підкреслюють, що для досягнення миру необхідні компроміси з обох сторін, проте в Україні така ініціатива викликає сумніви. Про це повідомляє CNN посилаючись на слова Трампа. Дональд Трамп, повідомив, що його команда працює над організацією переговорів […]

The post Чи можливий компроміс? Трамп пропонує переговори між Україною та Росією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська акторка Вероніка Мішаєва-Яковлєва, відома за ролями у популярних серіалах “Розтин покаже”, “Слід”, “Дільничний з ДВРЗ”, та інших, зробила резонансну заяву про домагання з боку її викладача під час навчання у Київському університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

У 2016 році, коли Вероніка навчалася на другому курсі університету, вона брала участь у гастрольному турі прифронтовими містами Донецької та Луганської областей. Разом зі студентами поїхав і викладач Юрій Висоцький, який, за словами акторки, в автобусі почав домагатися її.

“В якийсь момент відчуваю руку на коліні, яка підіймається все вище. Я зрозуміла, що він хоче торкнутися до моєї геніталії. Це було дуже повільно і непомітно. У мене вистачило сил скинути цю руку. Це був повний шок,” — розповіла Мішаєва-Яковлєва в інтерв’ю журналістці Аліні Доротюк.

Після інциденту Вероніка була настільки шокована, що в неї з’явилися думки про самогубство.

“Справді думала, що єдиний вихід — піти й повіситися. У мене тоді зламався світ. Я сприймала його як майстра, ніби це щось святе. Це зломило мене. Нікому не могла розповісти про це,” — поділилася акторка.

На цьому домагання не закінчилися. Пізніше, під час перебування у вузькому коридорі, викладач підійшов до студентки та поставив їй питання:

“А які у нас з тобою стосунки?”

Коли Вероніка відповіла, що бачить у ньому лише фігуру батька чи дідуся, він запропонував їй “подумати” над цим.

Повертаючись до Києва, на зупинці у Харкові, акторка хотіла поспілкуватися з батьками. Але, за її словами, викладач перебив їхню розмову, ймовірно, побоюючись, що вона може розповісти про інциденти.

Юрій Висоцький усі звинувачення заперечує, називаючи їх “спланованою кампанією” проти нього.

Заява Мішаєвої-Яковлєвої викликала суспільний резонанс. У соцмережах акторку підтримали за її сміливість говорити про пережите. Багато хто закликав до проведення ретельного розслідування, аби з’ясувати всі обставини й захистити майбутніх студентів від подібних випадків.

Ця історія порушує важливе питання про домагання у творчих та освітніх закладах, де молоді люди часто стають вразливими перед зловживаннями з боку старших. Відвертість Вероніки може стати каталізатором змін і закликом до створення безпечнішого середовища для студентів.

The post Акторка Вероніка Мішаєва-Яковлєва звинуватила викладача у домаганнях first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини