Понеділок, 14 Липня, 2025

Альтернатива Starlink: в Україні з’явився власний супутниковий термінал

Важливі новини

Податкова роз’яснила, коли не потрібно платити податки з грошових переказів

У 2025 році питання оподаткування грошових переказів знову стало актуальним після повідомлень у ЗМІ про те, що українці зобов’язані сплачувати податки з будь-яких надходжень на банківські картки — навіть у розмірі 1 гривні. Інформація викликала бурхливу реакцію серед громадян, однак у Державній податковій службі України заявили, що частина таких повідомлень є фейковими та не відображає […]

Оприлюднено нові цифри загиблих і зниклих безвісти у Бучанській громаді

Архівний відділ Бучанської міської ради оприлюднив оновлені дані щодо кількості жертв серед мешканців громади під час російської окупації. Офіційні цифри свідчать про те, що трагедія набрала ще більших масштабів, ніж повідомлялося раніше. За інформацією міської ради, у Бучанській громаді загинули 582 людини. Деякі з них були розстріляні російськими військовими, але багато смертей стали наслідком відсутності […]

The post Оприлюднено нові цифри загиблих і зниклих безвісти у Бучанській громаді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на всі напої з доданим цукром. Про це повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на проєкт Бюджетної декларації на 2026–2028 роки. Новий «солодкий» акциз стосуватиметься широкого спектру продукції — як газованих, так і негазованих напоїв, включно з енергетиками, соковмісними напоями та ароматизованою водою. Ініціатива має не лише наповнювати […]

Раритет із 90-х: у Києві помітили рідкісний шестидверний лімузин Volvo

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У Києві сфотографували раритетний варіант Volvo 940 1992 року в кузові лімузин. Таких автомобілів випустили лише 550. Світлини авто опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram.

Лімузини Volvo 940 виготовляли у шведському ательє Nilsson. Автомобіль подовжували приблизно на метр, причому додавали третю пару дверей.

У салоні встановлено три ряди сидінь, а в оздобленні використана шкіра. Зазвичай лімузини Volvo комплектували телевізором, телефоном та мінібаром.

Під капотом Volvo 940 Nilsson встановлено 2,3-літровий бензиновий двигун. У різні роки його пропонували у версіях потужністю від 118 до 170 сил.

Стан цього Volvo 940 Nilsson залишає бажати кращого. Його лакофарбове покриття місцями потріскалося та облізло і видно подряпини на кузові.

Справа в тім, що автомобіль досить активно експлуатували не за призначенням. Кілька років тому саме цей лімузин Volvo бачили на ринку в Броварах. Продавці використовували його для підвозу продуктів до своїх торгових точок.

У Києві конфлікт між військовою та міською адміністрацією: справа дійшла до звинувачень у брехні

У Києві загострився конфлікт між міською владою і керівником Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком. КМДА публічно звинуватила КМВА у зволіканні з підписанням ключових розпоряджень, зокрема щодо оборони, а у відповідь Ткаченко звинуватив підлеглих Кличка у брехні, корупції та популізмі. 7 липня Київська міська державна адміністрація оприлюднила звернення до Ткаченка, в якому наголосила, що з […]

На тлі повномасштабної війни питання надійного зв’язку в Україні стало критичним, особливо у фронтових та прифронтових зонах. У цих умовах ключовим викликом стала вразливість традиційних каналів комунікації перед ворожими системами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Відповіддю на цю загрозу стала поява першого вітчизняного супутникового терміналу — UASAT.

Супутниковий термінал UASAT GEO 74 — флагманський продукт українських інженерів, розроблений з нуля для роботи в умовах постійної загрози з боку ворога. Основний акцент зроблено на стійкість до перешкод і стабільність сигналу навіть у середовищі активної РЕБ. Саме тому понад 65% випадків використання термінала припадає на стаціонарне розгортання у бойових зонах.

Технічні характеристики також вражають:

  • Швидкість віддачі — до 100 Мбіт/с,

  • Швидкість завантаження — до 5 Мбіт/с,

  • Споживання енергії — лише 30 Вт,

  • Автономна робота без живлення — до 3 годин.

Ці параметри дозволяють забезпечити відеозв’язок, передавання великих обсягів даних, координацію підрозділів і дистанційну роботу в умовах бойових дій.

Один із найважливіших аспектів UASAT — локальне виробництво. Усі компоненти та складання здійснюються в Україні, що гарантує контроль якості, відсутність залежності від імпорту та оперативність постачання в умовах війни.

Розробники вже оголосили плани на 2025 рік: понад 50 тисяч пристроїв буде вироблено і підключено по всій території України — як для військових, так і для критичної інфраструктури.

Запуск UASAT є не лише технічним проривом, а й стратегічною подією для національної безпеки. Уперше з’явилася вітчизняна альтернатива міжнародним супутниковим системам, зокрема Starlink, які досі були фактично єдиною надійною опцією для армії й волонтерів.

В умовах війни, коли питання автономності та контролю над критичною інфраструктурою є першочерговими, поява UASAT демонструє, що Україна здатна самостійно вирішувати найскладніші інженерні завдання — навіть у тилу, навіть на лінії фронту.

Останні новини