Неділя, 20 Квітня, 2025

Аналіз правок у законопроєкті про мобілізацію: робота Комітету з нацбезпеки

Важливі новини

Стармер та Макрон тиснуть на Байдена: Україна може отримати дозвіл на використання Storm Shadow для ударів вглиб Росії

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Таким чином вони хочуть зірвати зусилля Трампа щодо скорочення підтримки України з боку США, пише газета The Telegraph. За її даними, британський і французький лідери обговорять це питання вже сьогодні в Парижі.

«У Лондоні є надії на те, що Байден, нарешті, дасть схвалення», – пише газета.

«Ми дуже зацікавлені в тому, щоб максимально використати час від сьогодні і до 20 січня (тобто інавгурації Трампа – Ред.), а не просто відкласти все до наступної адміністрації», – додало джерело в британському уряді.

При цьому видання пише, що план Стармера «може бути сприйнятий Трампом як спроба підірвати зовнішню політику США», що загрожує погіршенням відносин між прем’єром і новим президентом.

Зеленський привітав Трампа з перемогою

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Український президент пригадав свою зустріч із Трампом у вересні та зазначив, що цінує його підхід «мир через силу».

«Це саме той принцип, який практично може наблизити справедливий мир в Україні. Я сподіваюся, що ми разом втілимо це в життя. Ми з нетерпінням чекаємо ери сильних Сполучених Штатів Америки під рішучим керівництвом президента Трампа», — написав Зеленський.

Він також висловив сподівання на потужну двопартійну підтримку України у США.

«Я з нетерпінням чекаю можливості особисто привітати президента Трампа та обговорити шляхи зміцнення стратегічного партнерства України зі Сполученими Штатами», — додав глава держави.

НАБУ планує витрати на 7,5 млн грн на закупівлю ноутбуків та кондиціонерів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Національне антикорупційне бюро України планує закупити ноутбуків для своїх співробітників на майже 7,5 мільйонів гривень. Замовлення розділили на два лоти: перший на 102 комп’ютери, а другий на 85. Про це свідчать дані на сайті Prozorro.

Очікувана вартість тендеру складала понад 10 мільйонів гривень, однак ТОВ “Портал Арена” запропонувало поставити в НАБУ ноутбуки за майже 7,5 мільйонів гривень.

Як відомо, НАБУ протягом трьох років планує взяти на роботу близько 300 працівників, більшість з них – детективи і аналітики. У 2024 році триває лише перший етап цього відбору.

Навіть якщо у 2024 році НАБУ набрало третину з оголошених вакансій, тобто 100 нових працівників, все одно їм не потрібно по два ноутбуки на руки. Тому виникають сумніви щодо доцільності такої кількості нової техніки.

НАБУ також хоче закупити кондиціонери з обігрівом на майже 1,3 мільйони гривень, у той час, як влада і міжнародні організації попереджають про надскладну енергетичну ситуацію цією зимою. До того ж бюро витратить понад 50 тисяч гривень на закупівлю трьох портативних метеостанцій.

Вражає цифрами і бюджет, який витрачається на утримання антикорупційних органів. Витрати на НАБУ, САП та ВАКС за весь час їх існування становлять приблизно 12-13 мільярдів гривень. Водночас бюджетні апетити антикорупційних органів ростуть щороку. Оплачують це все платники податків, для яких підготували вже чергові підвищення зборів.

Водночас до ефективності антикорупційних органів досі залишаються великі питання. Іноземні експерти у звіті за результатами оцінки діяльності НАБУ виявили низку проблем. Зокрема, аудитори дійшли висновку, що детективи потребують спілкування з психологами та омбудсменом, щоб повідомляти про проблеми на робочому місці.

Окрім того, міжнародні аудитори констатували, що ВАКС розглядає справи роками, а детективи НАБУ можуть розслідувати їх десятиріччями. Однак, як показує практика, тривалість розслідування антикорупціонерів ніяк не впливає на його якість, адже “гучні” справи НАБУ проти високопосадовців вже неодноразово розвалювалися в судах.

На Київщині помічницю нотаріуса судитимуть за підробку понад 1500 документів

Помічницю київської нотаріуски судитимуть за незаконне посвідчення понад 1500 документів від імені керівниці, яка з 2022 року перебувала за кордоном. За даними слідства, вона здійснювала нотаріальні дії без належних повноважень, використовуючи доступ до офіційних бланків, печатки, цифрового підпису нотаріуса та нотаріальних реєстрів Міністерства юстиції України. За інформацією Київської міської прокуратури, помічницю звинувачують у внесенні фальшивих […]

The post На Київщині помічницю нотаріуса судитимуть за підробку понад 1500 документів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

СБУ розкрила деталі допитів військових КНДР, які потрапили в полон

Служба безпеки України повідомила про перші випадки захоплення у полон військових із Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). Як стало відомо, двоє солдатів із Північної Кореї були взяті у полон під час бойових дій. Зазначається, що СБУ отримала беззаперечні докази участі КНДР у війні РФ проти нашої держави. Йдеться про двох військових Північної Кореї, одного з яких […]

The post СБУ розкрила деталі допитів військових КНДР, які потрапили в полон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На днях стало відомо з джерел в парламенті, що Офіс Президента наказав розглянути всі пропозиції до законопроєкту, що стосується мобілізації, до кінця поточного тижня. Генеральний штаб терміново вимагає прийняти закон із жорсткими нормами, аби збільшити резерви до завершення весни. Комітет з національної безпеки продовжує активно розглядати правки до законопроєкту. Згідно з повідомленням, сьогодні вже розглянуто 875 пропозицій. Цю інформацію оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко на своїй сторінці у соціальній мережі. За його словами, робота щодо розгляду правок триває, і хоча це займає час, комітет зосереджений на виконанні завдання. “Сьогодні ми вже розглянули 875 правок. Завтра маємо намір розглянути близько половини від загальної кількості, яка перевищує 4000. Чи зможемо ми це здійснити — це питання, але я буду тримати вас в курсі подій”, — зауважив Гончаренко. Варто нагадати, що розгляд пропозицій до законопроєкту про мобілізацію сповільнюють самі депутати. На засідання Комітету з національної безпеки приходить лише частина обраних представників, і правки розглядаються тільки в присутності їхніх авторів.

У висновках слід зазначити, що законопроєкт щодо мобілізації має велике значення для національної безпеки України, оскільки його прийняття сприятиме поповненню резервів армії та зміцненню обороноздатності країни. Важливою є активна робота Комітету з національної безпеки, яка полягає у ретельному розгляді пропозицій та правок до законопроєкту. Незважаючи на те, що цей процес вимагає часу, депутати зосереджені на виконанні завдання та швидкому прийнятті закону. Важливо також відзначити необхідність більш активної участі всіх депутатів у розгляді цього питання, щоб забезпечити ефективність роботи Комітету та швидке ухвалення законодавчого акту.

Останні новини