Субота, 19 Квітня, 2025

Аналіз загибелі українських бійців у битві під Кринками: Військові розглядають подробиці, особи загиблих наразі невідомі

Важливі новини

Законопроєкт від «Голосу»: українська мова в освітньому просторі стане обов’язковою

Ключові елементи військового обліку:

Згідно з запропонованим законопроєктом, державна мова має бути основною в школах, як під час уроків, так і поза їх межами. Документ також передбачає перевірку мовленнєвих компетенцій учнів, а відповідальність за створення українськомовного середовища покладається на вчителів і директорів навчальних закладів.

Піпа зазначає, що не має ілюзій щодо того, що один законопроєкт здатний вирішити всі мовні проблеми в школах. За даними моніторингу 2023-2024 років, лише 41% учнів спілкуються між собою українською мовою під час уроків і на перервах. Це свідчить про необхідність змін, зокрема через тиск на українськомовних дітей, конфлікти та випадки булінгу, які виникають через мовні бар’єри.

Міністерство освіти та науки України також висловило підтримку ідеї заборони спілкування російською мовою на перервах у школах. Це підкреслює загальну тенденцію до зміцнення української мови в освітньому процесі та формуванні національної ідентичності молодого покоління.

Армія РФ наближається до Селидового, загроза для Курахового зростає

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Довго й ефективно обороняти місто надзвичайно важко через складнощі ландшафту. Коли дійдуть до траси, то штурм міста буде швидшим за зачистку Суджі. Ворог перейшов трасу Вугледар-Мар’їнка і закріпився на наших колишніх позиціях. Падіння Селидового загрожує насамперед обороні міста Курахове, яке мало би прикриватися саме з висот із напрямку Селидового, і це угруповання мало би бути відсіченим досить великим водосховищем”, – пише Ворошнов.

Також, за його оцінкою, є загроза напівоточення угруповання у Вугледарі, якщо РФ вдасться захопити низку важливих об’єктів уздовж траси Вугледар-Мар’їнка.

Фактично Ворошнов підтверджує, що наступ РФ на покровському напрямку, який наразі йде більше не на захід, у бік Мирнограда, а на південний захід, глобально в напрямку Врем’ївського виступу, має на меті обійти із заходу другу лінію української оборони на всьому донецькому фронті від Очеретиного до Вугледара.

Адвокат назвав умови за яких ТЦК може анулювати бронювання

Військовозобов’язані українці, які отримали відстрочку від мобілізації завдяки роботі на критично важливих підприємствах, все частіше отримують повістки з вимогою пройти військово-лікарську комісію. Це викликає у багатьох занепокоєння: чи не стане такий виклик підставою для скасування броні? Як пояснив адвокат Юрій Айвазян на порталі «Юристи.UA», сам факт проходження ВЛК не анулює бронювання. За його словами, територіальні […]

Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило суттєві порушення у декларації голови міжрайонної спеціалізованої профпатологічної медико-соціальної експертної комісії Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Зіновії Николишин. Йдеться про незадекларовані земельні ділянки, невідповідність доходів і витрат та недостовірні дані про заощадження. Загальна сума невідповідностей склала 12,75 млн гривень. Згідно з результатами перевірки за 2023 рік, Николишин […]

The post Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК

В Україні, під час дії воєнного стану, громадяни призовного віку зобов’язані дотримуватись військового обліку. Невиконання цих обов’язків може призвести до того, що особу оголосять у розшук ТЦК (Територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Юрист практики військового права в ЮК “Приходько і партнери” Ярослав Звоненко розповів РБК-Україна про основні причини, через які чоловіків можуть оголосити у […]

The post Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Представниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк розкрила, що розслідування щодо трагедії з українськими військовополоненими в районі села Кринки Херсонської області продовжується, а також ведеться ідентифікація загиблих захисників. У своїй заяві вона підкреслила, що аналіз відео, що стало доступним у мережі, ускладнений, однак експерти, включаючи поліцейських, вже працюють над ним. За її словами, внаслідок цієї трагедії Україна звернулася за підтримкою до міжнародних організацій, зокрема до ООН та МКЧХ.

Гуменюк наголосила на тому, що подібні випадки страти беззбройних військовополонених вже неодноразово мали місце, і всі вони документуються для подальшого кримінального провадження. Вона відзначила, що опубліковане відео свідчить про те, що російські окупанти не змогли досягти успіху в районі Кринок, не зважаючи на безуспішні атаки. Навіть при великій кількості штурмів, які іноді досягали 16 за добу, вони зазнали значних втрат у особовому складі, але не змогли досягти своєї мети.

“Росіяни намагаються шукати способи витіснення ЗСУ з їхнього плацдарму, однак їхні спроби наразі безуспішні”, — зазначила Гуменюк. “Вони зараз здійснюють у середньому лише п’ять-шість штурмів на добу, проте досі не вдається застосувати бронетехніку в бойових діях”.

У результаті аналізу подій, пов’язаних з трагедією у районі Кринок Херсонської області, можна зробити кілька висновків. По-перше, розслідування цього події триває, і ідентифікація загиблих українських військових є одним із пріоритетів. По-друге, Україна активно звернулася до міжнародних організацій для отримання підтримки у з’ясуванні обставин цієї трагедії.

За результатами аналізу відеоматеріалів стало очевидно, що російські окупанти не змогли досягти успіху в районі Кринок, хоча намагалися застосовувати інтенсивні військові дії. Їхні спроби збільшити кількість штурмів та відступні дії виявилися неефективними, що свідчить про відсутність успіху у їхній стратегії в цьому регіоні.

Зазначається, що російські сили продовжують шукати способи витіснення українських військових, проте поки не досягли бажаного результату. Це свідчить про стійкість та високу бойову готовність Збройних Сил України в цьому районі, що зберігає оборону та контролює ситуацію на фронті.

Останні новини