Субота, 19 Квітня, 2025

Андрій Веревський виводив гроші через фірми “Ядро-торг” та “Ядро-трейд”

Важливі новини

У Верховній Раді суперечки через законопроєкт про заборону УПЦ МП

Значна частина народних обранців висловлює активну підтримку цій законодавчій ініціативі. Вони аргументують свою позицію необхідністю захисту національних інтересів України, зміцнення її духовного суверенітету та протидії зовнішньому впливу. На їхню думку, такий крок є важливим для забезпечення інформаційної безпеки держави та консолідації українського суспільства навколо спільних цінностей.

За словами Кошкіної близько 70 народних депутатів з “Європейської Солідарності”, “Голосу” та мажоритарники зі “Слуги народу” заявили, що не будуть брати участь у всіх голосуваннях у Верховній Раді, крім продовження воєнного стану.

Як зазначає журналістка, таким чином народні обранці поставили ультиматум керівництву партії “Слуга народу”, якщо законопроєкту щодо УПЦ МП не буде в порядку денному.

Соня Кошкіна вказує, що до другого читання законопроєкту у Верховній Раді вдалось зібрати необхідні 226 голосів, однак потрібно більше, щоб підстрахуватись. За її словами у “Слузі народу” є депутати, які вагаються щодо заборони УПЦ МП.

Зокрема до цієї групи входить голова фракції Давид Арахамія та ще близько 30 обранців партії монобільшості. Крім того, Кошкіна вказує, що у “Слузі народу”, є інша група з 70 депутатів, які “не підписали підтримку законопроєкту щодо заборони УПЦ МП та не мають наміру підтримувати його у другому читанні”.

“Серед них, згідно з оновленим списком підписантів, — Жан Беленюк, Євген Брагар, Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Павло Халімон, Георгій Мазурашу, Юрій Корявченков, Сергій Кальченко, Оксана Дмітрієва, Юлія Яцик (днями вийшла з фракції “СН”), Максим Павлюк, Артем Культенко, Наталія Локтіонова, Максим Перебийніс, Маргарита Шол, Павло Якименко тощо”, — заявила Кошкіна.

В Україні під мобілізацію підпадають ще 3,7 мільйона чоловіків старше 25 років – Білозір

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За словами нардепа, із загальної кількості чоловіків:

Білозір зазначила, що багато чоловіків перебувають на тимчасово окупованих територіях або виїхали за кордон.

Депутатка також звернула увагу на активне обговорення ідеї зниження мобілізаційного віку до 18 років. За її словами, така ініціатива викликає обурення в суспільстві.

“Зараз матері вивозять молодь із сіл. Хтось уже втратив старшого сина на фронті і боїться за молодшого,” — зазначила вона.

Військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв висловив думку, що зниження мобілізаційного віку може допомогти стабілізувати фронт, але зауважив, що в суспільстві така ідея не підтримується через небажання відправляти рідних на війну.

Україна закликає Байдена скасувати заборону на використання американської зброї у світлі атак на Харківську область

За інформацією американського видання Politico, Україна виступила з вимогою до адміністрації президента Джо Байдена щодо скасування заборони на використання американської зброї для ударів проти Росії. Це виникло внаслідок серії нападів російських військ на Харківську область, які призвели до численних жертв та руйнувань. Група українських парламентарів перебуває у Вашингтоні цього тижня, щоб отримати підтримку Конгресу у цьому питанні. Мета України полягає у нанесенні удару по російських військових складах за межами своїх кордонів для припинення наступальних операцій Росії. Українські представники, зокрема голова фракції "Слуга народу" Арахам

Висновки до вищезгаданої статті наступні:

Україна висловила вимогу до адміністрації президента Джо Байдена щодо зняття заборони на використання американської зброї для ударів проти Росії, у

Беатриса з Закарпаття: перемога Миколи Греченюка в тендерах та розкішне життя дочки в королівському стилі

Беатриса з Закарпаття: історія Миколи Греченюка, який перемагає в тендерах та балує свою дочку розкішними прикрасами

У 2015 році, коли Микола Греченюк був депутатом сільської ради від Партії регіонів, його родичі та близькі отримали щонайменше чотири земельні ділянки в Підвиноградові. Це було здійснено в межах права на безкоштовне отримання землі, яке гарантується Конституцією України. Ділянки отримали Беатриса Миколаївна Греченюк (дочка), Михайло Васильович Греченюк (брат), Михайло Михайлович Крайнер (водій Греченюка за даними ЗМІ) та Маріанна Олександрівна Крайнер (дружина водія Греченюка). Судові процеси щодо виділення цих земельних ділянок тривали до 2021 року, але зазначені особи все ж отримали право на землю.

Сам Микола Греченюк володіє в Підвиноградові чотирма земельними ділянками та будинком. У свою чергу, його дочка Беатриса має у своєму володінні три ділянки та власний маєток. Крім того, Микола Греченюк є засновником ТОВ "Лігаспецбуд", якому вдалося перемогти в ряді тендерів. Згідно з даними "Прозоро", ця компанія брала участь у щонайменше 124 конкурсах і виграла підрядів на загальну суму близько 370 мільйонів гривень.

Життя Беатриси Миколаївни Греченюк, або Беатрікс, як вона зазначається у реєстрах, мало пов'язане з простотою. Вона демонструє своє розкішне життя на своїй сторінці в Instagram, де не поступається своїм подружкам, серед яких сестра Романа Гринкевича – Ольга, та колишня дружина народного депутата Миколи Тищенка – Алла Барановська. Її чоловік, Андрій Петьовка, син народного депутата Василя Петьовки, також є відомою особистістю. Пара веде розкішне життя, яке оздоблюється поїздками в екзотичні країни та шануванням розкішних товарів. Крім того, Беатриса вказує у своєму Instagram, що займається дизайном інтер'єрів та володіє рестораном Darlin' restobar у Мукачевому, де подаються розкішні страви та вино.

У 2015 році Беатриса Греченюк вийшла заміж за Андрія Петьовку, який, крім автобізнесу, також невдало балотувався в Мукачевому від партії "Рідне Закарпаття". У червні 2022 року, коли загострився конфлікт між Україною та Росією, нардеп Василь Петьовка звернувся до керівництва Закарпатської обласної військової адміністрації з проханням про перепустку для свого сина на виїзд за кордон на три місяці. Зазначено, що Андрій Петьовка волонтерить від Благодійного фонду "Наша паляниця". Серед інших осіб, для яких просив дозвіл на виїзд, був і Микола Греченюк, сват Андрія Петьовки. Національне агентство з питань запобігання корупції склало на Петьовку адмінпротокол за цим фактом, але після того, як було підтверджено їхнє повернення в Україну, претензій більше не виникло.

У липні 2022 року, коли діяли зазначені перепустки, Беатриса Греченюк народила дочку. Ймовірно, саме в цей час чоловік та батько подорожували за кордоном не для волонтерства, а для придбання подарунків на родинне свято. Проте, згідно з Instagram, найрозкішнішу подорож Беатриса влаштувала у вересні 2023 року в Італії, можливо, разом із своєю сім'єю. Їхня подорож пройшла не просто в готелі, а в справжньому палаці.

Сім'я з Закарпаття завжди відзначалася своєю пристрастю до розкошів, але те, що можна побачити на їхніх сторінках у соціальних мережах, може здивувати найвідоміших світських левиць. Варто замислитися, чи не фінансується це все за рахунок контрабанди, яка масово ввозиться через Закарпатську область, яка є лідером серед областей України за обсягами незадекларованих товарів.

У вищезгаданій статті висвітлено приклад недоречного використання влади та впливу для особистих користей. Розкрито, як члени сімей впливових осіб використовують свої зв'язки для отримання переваг, таких як земельні ділянки та дозволи на виїзд за кордон, навіть у період війни. Ця практика викликає сумніви щодо коректності та прозорості дій у владних структурах.

Крім того, стаття розкриває життя осіб, які мають вибагливий спосіб життя, який суперечить їхньому статусу та джерелу доходу. Зауважується, що деякі елементи розкішного способу життя можуть бути фінансовані з тіньових джерел, зокрема контрабанди, що створює загрозу для законності та економічної стабільності країни.

Узагальнюючи, стаття наголошує на необхідності боротьби з корупцією, забезпеченні прозорості та відповідальності владних структур перед громадянами, а також на важливості розвитку механізмів контролю за діяльністю посадових осіб та їхніх родичів.

В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА

Резонансна справа про зловживання державною програмою єВідновлення в Ізюмі привела до звільнення очільника міської військової адміністрації Валерія Марченка. Харківська обласна військова адміністрація (ОВА) рекомендувала його відставку, а нову кандидатуру вже погоджено Офісом президента. Про це повідомив глава Харківської ОВА Олег Синєгубов на пресконференції 26 грудня. Причиною кадрових змін стали викриття у справі заступника Марченка, якому […]

The post В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Олігарх Андрій Веревський, власник агрохолдингу “Кернел”, опинився у центрі фінансового скандалу. За наявною інформацією, він нібито вивів значні кошти через компанії “Ядро-торг” та “Ядро-трейд”. Крім того, його дії призвели до втрат державного бюджету України на суму 1,5 мільярда гривень через несплачені податки, а також позбавили акціонерів “Кернел” їхніх законних прав на власність.

Про це пише видання Антикор.

В травні 2024 почались цинічно продумані акційні каруселі. Андрій Веревський не публічно, через підставні компанії випускає 216 мільйонів акцій компанії “Кернел”. Ціна на акції швидко падає.На Варшавській фондовій біржі з 43 до 1 злотого, тобто майже до нуля. Очікувана біржова паніка, інвестори масово скидають акції. В результаті Веревський купує необхідні 50% акцій і стає повноправним власником “Кернел” і монополістом на поставки олії.

Це чат ошуканих інвестиційних брокерів, їх понад 500. В кожного був пакет щонайменше на 100 тисяч акцій.

Кожен день колишні акціонери “Кернел” рахують скільки б їх акції коштували сьогодні, а коштують на сьогодні вже 23 злотих, тобто 243 гривні за акцію.Найменший пакет викуплений Веревським пакет акцій вже коштує 243 тисячі гривень, а продавали акціонери за 23 тисячі гривень. Справу інвесторів зараз розглядає суд в Люксембурзі.

Поки суд йде, компанія Веревського справно вантажить вироблену олію через порти Одеси й Одеської області. З травня 2024 по березень 2025 компанія “Кернел” зробила офіційно усього 13 поставок олії. Це дуже-дуже підозріло мало для олійного монополіста та одного з провідних світових поставщиків.

Усього за рік Україна зробила 153 тисячі поставки соняшникової олії по морю. Щоб проаналізувати кожну поставку ми використовували систему ImportGenius, вона дає дані по імпортерах і продуктах, її можна вважати офіційною базою, навіть без заходу балкера в порт США. Цією базою користуються переважно митні брокери, самі імпортери, щоб слідкувати за ринком поставок конкурентів та акціонери компаній (такі, як ті, яких на акціях кинув пан Веревський), щоб аналізувати попит ринку збуту.

З портів півдня України було вивезено 750 тисяч тонн олії за період з травня 2024 по березень 2025, з них Кернел відвантажив тільки 325 тонн. Кожну зі 153 тисяч поставок доводиться перевіряти вручну, це тонни інформації. Але тільки таким чином можна виявити так званий “лівий груз”. Потрібно звертати особливу увагу на поставщиків з невідомими іменами, або спільним словом в назві. І ось на ринку поставок в системі з’являються нові гравці “Ядро-трейд” та “Ядро-торг”.


Як видно на діаграмі кожна компанія зробила лише по одній поставці та просто зникла.

Звісно, можна припустити, що на монополізований ринок вийшов новий гравець, не зміг конкурувати з таким гігантом як Кернел і згорнув бізнес. Але що у “Ядро-трейд”, що в “Ядро-торг” місцем реєстрації вказано: м.Київ,  провулок Тараса Шевченка, 3. За цією ж адресою зареєстрована і група Кернел. Співпадіння?.. Не думаємо…


Тепер розберемо розрахунок за відправку. Офіційні поставки Кернела проплачувались білінговим чеком, тобто чеком компанії. Поставки “Ядро-трейд” та “Ядро-торг” простим чеком, тобто з карти на карту.

Якщо пояснювати портові схеми простими словами, то це виглядає так: “Підкиньте 26 тонн олії на Стамбул, в нас безготівково, просто друзі за кордоном і олія на пиріжки потрібна”. Коли вантаж доставлений – фірма зникає, наче її та не було. Таких відправок було 215 пов’язаних з Кернел. 215 по 24-26 тонн, кожна відправка має свій податок. З відправок простим чеком податок береться, коли вантаж доставлено, тобто по факту виконаного замовлення. Але тут фірми з яких можна взяти податок анулюється, просто зникає з портового реєстру, наче її ніколи й не існувало. Взяти податок з неіснуючої фірми неможливо, а компанія, яка власне і створила фірму-прокладку таку як “Ядро-торг” залишається в чистому прибутку. 215 відправок без оподаткування це приблизно 1,5 мільярда гривень.

На цей час в портах півдня України на завантаження очікує близько 75 тисяч тонн соняшникової олії. Ці вантажі вже внесені в базу ImportCenius, по деяким вже пройшла проплата простим чеком, так само з карти на карту. Всі ці вантажі мають вийти з портів до кінця березня. Тобто у НАБУ, БЕБ та АМКУ ще є час, щоб перевірити фірми, які відповідають за поставку. Поки вони не зникли, як “Ядро-торг” та “Ядро-трейд”, а Україна знов не залишилася без великого шмата податкового мита.

А для Андрія Веревського виявилося, що стати мільярдером Forbs просто, як по маслу, для цього потрібно кинути акціонерів, стати монополістом і просто не сплачувати податки. А потім довго-довго плакатися в інтерв’ю, як важко вижити простому бізнесу в умовах війни.

The post Андрій Веревський виводив гроші через фірми “Ядро-торг” та “Ядро-трейд” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини