Середа, 23 Липня, 2025

Асоціація міст України заявляє про тиск на місцеве самоврядування через затримання мерів

Важливі новини

Схеми хабарництва: Загуменний вимагає взятки за підприємства критичної інфраструктури у Києві

За даними, отриманими від наших джерел у Київській міській державній адміністрації (КМДА), Дмитро Миколайович Загуменний, керівник апарату, вимагає хабарі в розмірі 1000 доларів США від кожного комунального підприємства (КП) у місті за класифікацію його як об'єкта критичної інфраструктури. Ця класифікація дозволяє підприємству отримати "бронь" від мобілізації його працівників. Процес бронювання вже розпочали в адміністрації міста. Якщо правове регулювання стосовно адміністрації та департаментів є чітким на законодавчому рівні, то для підприємств потрібно, щоб вони відповідали критеріям критичної інфраструктури. Остаточне рішення про віднесення КП до цієї категорії приймає керівник апарату КМДА, Дмитро Загуменний. За нашою інформацією, саме для Загуменного керівники столичних КП збирають цю суму. Хоча 1000 доларів на перший погляд може здатися невеликою сумою, але слід пам'ятати, що в столиці таких підприємств понад 1500. Варто зазначити, що Дмитро Загуменний займає посаду керівника апарату КМДА з 2018 року. У грудні 2023 року проти нього була висунута підозра про ухилення від військової служби шляхом надання допомоги столичним депутатам у відрядженнях до військової адміністрації міста.

У звіту наведено інформацію щодо вимагання хабарів керівником апарату КМДА Дмитром Загуменним в обмін на класифікацію комунальних підприємств Києва як об'єктів критичної інфраструктури. Виявлено, що Загуменний збирає по 1000 доларів США з кожного підприємства, використовуючи своє службове положення. Такі дії порушують законодавство та створюють негативний вплив на економічну ситуацію в місті. Також виокремлено інформацію про попередню підозру Загуменному у сприянні ухиленню від військової служби. Ці дані підтверджують необхідність подальшого розслідування та прийняття відповідних заходів щодо забезпечення законності та боротьби з корупцією в органах влади.

Кабмін вирішує проблему нестачі електроенергії

Уряд активно працює над вирішенням проблеми дефіциту генеруючих потужностей в Україні. Шляхом спонукання бізнесових структур та приватних осіб до активного створення власних джерел енергії, влада сподівається на покращення ситуації в енергетичному секторі країни. Нові ініціативи та програми сприятимуть розвитку альтернативних джерел енергії та створять стимули для впровадження енергоефективних технологій. Залучення приватного сектору до цього процесу не лише забезпечить стабільність енергопостачання, а й сприятиме зростанню інвестиційної привабливості України та створенню нових робочих місць у сфері енергетики.

Як ми вже писали, частина підприємців цим уже почала займатися, але купувати свої генеруючі установки по кишені далеко не кожному.

Останніми днями влада зробила низку заяв з обіцянкою допомогти в цій справі.

Учора прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін готує програму пільгового кредитування на закупівлю енергетичного обладнання як для громадян, так і для бізнесу. І сказав, що вчора уряд затвердив порядок надання фінансової підтримки фізособам, які встановлюватимуть генерувальні установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Мабуть ідеться про сонячні панелі, вітрові та теплові установки.

Шмигаль повідомив, що сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 тис. грн. А максимальна сума кредиту – 480 тисяч гривень строком на 5 років.

Коли саме запрацюють нові кредитні програми і які будуть умови кредитування бізнесу, прем’єр не уточнив.

У банківській же спільноті очікують, що енергетичні кредитні програми (і для фізосіб, і для бізнесу) запустять через Фонд розвитку підприємництва, який наразі веде держпроект кредитування «5-7-9%».

Фінансисти розповіли, що напередодні спеціальну нараду з енергетики провів голова НБУ Андрій Пишний, на якій закликав банки активніше кредитувати енергетичні проєкти, насамперед з генерації.

За словами банкірів, голова НБУ заявив, що влада вважає своїм пріоритетом населення – саме його насамперед намагатимуться забезпечити електроенергією. Бізнес же піде за залишковим принципом.

Чиновники вважають, що компанії зобов’язані самі думати, як себе забезпечувати світлом, а не розраховувати на владу, а банкіри їм мають у цьому допомогти грошима, відкривши кредитні програми.

“Пишний постарався максимально натиснути на банки і заявив, що “енергетика має стати головним пріоритетом у кредитуванні”. Великі проекти на великі суми потрібно фінансувати групами (банків), у рамках консорціумного кредитування. При цьому настійно залучати місцеву владу, ОТГ (об’єднані територіальні громади). Щоб стимулювати енергетичне кредитування, НБУ пообіцяв спростити вимоги до застав (дозволять надавати менше забезпечення) як виняток. Щодо ціни такий розрахунок: при середній ціні гривневих ресурсів у 6% (депозити + кошти на картах/поточних рахунках) від банків чекають кредитування в середньому під 13-14% річних, і частину з цієї ставки може покривати центральна влада або влада на місцях. Нацбанк розраховує, що банки запустять і впровадять нові енергетичні кредити протягом 6 місяців”, – сказало джерело “Страны” в одному з банків.

А також уточнило, що з інших питань (не енергетичних) Андрій Пишний говорив про повернення права власників на виведення дивідендів з прибутку банків, яке заборонене з початку повномасштабного вторгнення. Що саме вирішать – поки неясно. Обіцяють відповісти ближче до кінця літа, після того, як НБУ перерахує капітали банків за новими вимогами. По суті Пишний дав зрозуміти, що дозволить виведення дивідендів, якщо зрозуміє, що банки зможуть безболісно виконувати вимоги капіталізації. Але якщо їм самим не вистачатиме коштів, репатріацію дивідендів не дозволять.

У Закарпатській області виявлено нелегальне виробництво сигарет у закинутій стайні

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Вхід до цеху був ретельно замаскований. Потрапити всередину можна було лише через отвір у стіні, який закидали копицями сіна.

На виробництві позмінно працювали по 4 людини, які виготовляли орієнтовно 20 000 пачок сигарет на добу. Тютюнову продукцію упаковували в пачки з логотипами українських та іноземних виробників і наклеювали підроблені марки акцизного податку. Готовий товар щодня вивозили кількома бусами та доставляли до оптового покупця, який надалі продавав цигарки на місцевому ринку, а також в інших областях Західної та Центральної України.

За результатами обшуків правоохоронці вилучили виробничу лінію, понад 50 тис. пачок цигарок, 2,5 тонни тютюну, майже 1 млн марок акцизного податку, 2 млн порожніх пачок для пакування цигарок, більш ніж 5 млн ящиків для фасування готової продукції тощо.

Орієнтовна вартість вилученої тютюнової продукції становить 5 млн грн.

Росіяни завдали удару по ринку в Херсоні, багато жертв (ФОТО)

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За попередньою інформацією, обстріл відбувся близько 9:00, коли херсонці здійснювали покупки на ринку. За словами Прокудіна, ударом були пошкоджені торгові точки та зупинка громадського транспорту, де перебували люди.

“Під ударом опинилися торгівельні точки, де зранку херсонці купляли чи продавали продукцію”, – розповів Прокудін.

За даними Херсонської обласної прокуратури, семеро мирних жителів загинули — троє жінок і четверо чоловіків. Троє людей отримали поранення і наразі їм надається медична допомога. Національна поліція повідомила про шість загиблих.

Попередньо відомо, що серед постраждалих щонайменше вісім осіб. За словами Прокудіна, п’ятеро людей загинули на місці, троє — у лікарні під наглядом лікарів.

Прокудін оприлюднив відео з місця трагедії, на якому зафіксовані страшні наслідки атаки: тіла загиблих, поранені люди, розкидані товари та зруйновані будівлі. Місто знову переживає трагічні наслідки війни, яка триває без кінця.

Графіки відключення електроенергії ймовірно будуть введені по всій країні (ДЖЕРЕЛА)

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як повідомляють наші джерела у НЕК “Укренерго”, від завтра по всій країні ймовірно будуть введені графіки відключення електроенергії.

Таке рішення було прийнято на екстреному засіданні НЕК “Укренерго”, після масштабних обстрілів РФ об’єктів енергетичної інфраструктури України. За інформацією джерел, електроенергія із столичного регіону буде “розподілятись по системі”.

Нагадуємо, раніше Президент України Володимир Зеленський повідомив, що ворог запустив близько 120 ракет і 90 дронів, метою ворога була енергетична інфраструктура. Сили ППО знищили понад 140 повітряних цілей.

Асоціація міст України (АМУ) виступила із заявою, в якій наголошує на зростаючій хвилі затримань і арештів міських голів по всій країні. Представники організації звинувачують силові структури у використанні правоохоронних механізмів для тиску на місцеве самоврядування.

«Тиск на органи місцевого самоврядування продовжує посилюватися. Йдеться, зокрема, про порушення законодавства, процедур і справедливості під час проведення процесуальних дій правоохоронними та судовими органами проти голів невеликих громад уже у 2025 році», – йдеться у зверненні Асоціації до Зеленського.

Наводяться такі приклади: мера Нетішина відсторонили від посади на 2 місяці та відправили під домашній арешт за купівлю муніципалітетом дронів для військових підрозділів. Мера Дрогобича доставили в ТЦК через святкування Дня Соборності. Мера Ірпеня відправили в СІЗО «за законний виїзд за кордон батька-одинака, у дворічного сина якого померла мама».

«Це лише частина випадків першого місяця поточного року, коли штучними справами органів державної влади громади позбавляють обраних мешканцями керівників», – заявляє Асоціація, закликаючи президента втрутитися в ситуацію.

The post Асоціація міст України заявляє про тиск на місцеве самоврядування через затримання мерів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини