Вівторок, 15 Липня, 2025

Атака на телевежу в Харкові: Порушено сигнальне забезпечення, – повідомляє Організація Військових Аналізів

Важливі новини

Винницький: країні потрібні не блогери, а лікарі, вчителі й інженери

Україна переживає серйозний дисбаланс на ринку праці — країні бракує фахівців у критично важливих галузях. Міністерство освіти і науки визначило перелік спеціальностей, які є пріоритетними у контексті відновлення держави. Про це заявив заступник міністра Михайло Винницький в ефірі Українського радіо. За словами Винницького, першочергова потреба — це фахівці, які працюють з людьми: Лікарі різних профілів […]

Встановлено винних у вбивстві журналіста Reuters у Краматорську: дані української розвідки

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Українські спецслужби поділилися з агентством раніше невідомими деталями щодо нападу 24 серпня, повідомляє Голос Америки, Вони повідомили, що ракета була запущена з місця поблизу Таганрога, російського міста на узбережжі Азовського моря неподалік українського кордону.

Ракету «Іскандер» 9М723 випустили російські сили, дислоковані в південному прикордонному районі Ростова, повідомляє агентство. Вона влучила у готель Сапфір, де зупинялася команда Reuters, через 7 хв після запуску і через 3 хв після того, як українські ВПС опублікували повідомлення про загрозу.

Поблизу місця запуску ракети на той момент діяли два російські підрозділи: 1-а гвардійська ракетна бригада 49-ї армії та 107-а гвардійська ракетна бригада 35-ї армії.

У Генштабі ЗСУ відповідь на запит Reuters повідомили, що поблизу Таганрога була ще й третя частина, яка могла завдати удару: 47-а ракетна бригада 8-ї армії.

За інформацією Генштабу, ця ракета має точність до 30 метрів від наміченої цілі. Росія продовжує наполягати, що “завдає ударів тільки по об’єктах, прямо чи опосередковано пов’язаних з військовою інфраструктурою”.

Агенція Reuters надіслала письмовий запит про коментар командиру 107-ї російської бригади, але не отримала відповіді, а телефонний дзвінок було перервано як тільки журналістка представилася.

Командир іншої бригади Віталій Бобир спочатку обмінювався повідомленнями з кореспондентом Reuters на платформі Telegram, але коли йому розповіли про суть, написав, що це неправильний номер.

38-річний Еванс, колишній британський військовий, який з 2022 року працював інструктором з безпеки Reuters, внаслідок удару загинув миттєво. Важко поранений відеооператор Іван Любиш-Кірдей за повідомленнями родини вийшов з коми, але досі не прийшов до свідомості.

Анастасія Медведєва, прессекретарка прокуратури Донецької області сказала, що прокурори також розглядають можливість того, що Росія навмисно цілила у групу журналістів.

За словами власника готелю Юрія Алієва, після вторгнення Росії в лютому 2022 року готель працював лише для журналістів.

Reuters спростував заяву речниці МЗС Росії Марії Захарової, яка стверджувала ніби-то Еванс був колишнім співробітником зовнішньої розвідки Великобританії MI6.

Польська журналістка Моніка Андрушевська також отримала легкі поранення, перебуваючи в машині біля готелю під час атаки, повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Світле свято Великодня: історія, заборони та знакові події 20 квітня

Сьогодні православні християни святкують найбільше церковне свято року — Великдень, або Воскресіння Христове. Це день духовної перемоги, символ надії та оновлення. Християни всього світу згадують воскресіння Ісуса Христа як доказ перемоги над смертю та гріхом, а також виконання Божої обіцянки про спасіння людства. Назва «Великдень» має глибоке коріння і походить від єврейського свята Песах, що […]

“15 хвилин і відпустимо”: нова схема вимагання грошей під прикриттям мобілізації

Сергій Лукашов, військовослужбовець 46-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ та колишній очільник Кам’янського районного управління поліції, поділився історією про корупційні схеми, які, за його словами, діють у процесі мобілізації. Він розповів про інцидент, що стався на одному з блокпостів у Київській області. Там поліцейські запропонували чоловіку, якого зупинили для перевірки документів, уникнути поїздки до територіального центру […]

Лікарі б’ють на сполох: Ozempic пов’язують із втратою зору

Медики дедалі частіше фіксують випадки втрати зору серед пацієнтів, які приймають популярний препарат Ozempic. Цей лікарський засіб використовують для лікування цукрового діабету другого типу, а також для боротьби із зайвою вагою. Як пише Mail Online, вже відомо про кілька досліджень, автори яких пов’язують ін’єкції із серйозними побічними явищами. Зокрема, мова про запалення та блокування кровотік до […]

The post Лікарі б’ють на сполох: Ozempic пов’язують із втратою зору first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Окупаційні сили Російської Федерації (ЗС РФ) нанесли напад на телевізійну телевежу в місті Харків. За даними Організації відновлення Армії (ОВА), в результаті цього нападу немає жертв, однак внаслідок атаки в місті спостерігаються перебої з телевізійним сигналом. Про це повідомив у Telegram голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у понеділок, 22 квітня. У мережі опублікували момент удару по телевежі, внаслідок чого її верхня частина зруйнована. Синєгубов також повідомив, що співробітники перебували в укритті під час тривоги та ніхто не постраждав.

“На цю хвилину є перебої із сигналом цифрового телебачення. Тому вчергове звертаємось до громадян: довіряйте лише офіційним джерелам інформації”, — наголосив начальник Харківської ОВА.

Міський голова Харкова Ігор Терехов у Telegram о 16:37 повідомляв, що у місті “дуже гучно”. Пізніше очільник Харкова додав, що окупанти цілили по інфраструктурному об’єкту. “Інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється”, — написав Терехов.

Повітряна тривога в Харківській області тривала з 14:55 до 17:26. У цей час Повітряні Сили ЗСУ повідомляли про загрозу застосування окупантами балістичного озброєння і можливе застосування ЗС авіаційних засобів.

Нагадаємо, 27 березня СБУ затримала двох агентів ФСБ, які готували ракетні удари по об’єктах телекомунікацій у трьох регіонах. Зокрема, один із підозрюваних збирав інформацію про технічний стан Київської телевежі після її обстрілу у березні 2022 року.

Загалом, із вищезгаданої інформації можна зробити декілька висновків. По-перше, окупаційні сили Російської Федерації продовжують активні дії на території України, атакуючи важливу інфраструктуру, зокрема телевежі, що має потенційно негативний вплив на комунікаційну ситуацію в країні. По-друге, важливою є реакція влади та місцевих органів на ці напади, зокрема, забезпечення безпеки персоналу та вжиття заходів для відновлення роботи телевізійних мереж. Нарешті, ці події ще раз підкреслюють необхідність посилення заходів безпеки та розвідки для запобігання подібним нападам у майбутньому.

Останні новини