Четвер, 24 Липня, 2025

Багатодітним чоловікам необхідно нотаріально доводити утримання дітей для відстрочки від мобілізації

Важливі новини

Звіт Роберта Амстердама: Докази нападів на УПЦ та її представників

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам, заявивши про складений ним звіт, що згодом виявився об'ємним та вражаючим документом обсягом понад 250 сторінок, заповненим безпримірною кількістю доказів, щодо нападів на УПЦ, на її святині, церковні споруди та священнослужителів, привернувши до себе увагу віруючих та громадськості в цілому. Він у своєму відеозверненні наголосив на тому, що законопроект 8371, спрямований на заборону УПЦ, є виявом мови ненависті, та закликав уряд України припинити його розгляд, а також заохочувати поділ нації та конфлікт між братніми народами. Він наголосив, що УПЦ не має жодного стосунку до Московського патріархату і відмовляється від ідеології "русского мира", що була публічно відхилена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм. Крім того, він наголосив, що УПЦ повністю співпрацює з державою Україна та активно захищає її від російської агресії. У своєму заклику до підтримки України з боку США, Роберт Амстердам відзначив, що підтримка України є ключовою не лише для самої України, але й для безпеки Сполучених Штатів Америки, закликаючи не залишати українців на час випробувань, і нагадавши про необхідність вірити в здатність США підтримати свої обіцянки, особливо після подій у Кабулі та Києві.

У висновку можна зазначити, що заяви Роберта Амстердама, адвоката Української православної церкви, є дуже важливими т

Зеленський анонсував «План стійкості» в парламенті

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Загалом, за словами Железняка, у виступі «було дуже багато води». Трансляція виступу не велася.

Нардеп наводить основні тези президента:

– «Ми не торгуємо безпекою або суверенітетом. Ми не відмовимося від прав на всю свою територію»;

– виборів до кінця війни не буде;

– зменшення мобілізаційного віку не буде. «Але запропонуємо контракти з мотиваційним пакетом тим, хто не досяг мобілізаційного віку», – додає нардеп Гончаренко;

– буде створено Міністерство об’єднання України, до кінця року представлять кандидатуру міністра;

– у березні 2025 року буде індексація пенсій на рівень інфляції;

– планується закон про множинне громадянство;

– поставлено завдання наступного року зробити 3 тис. крилатих ракет;

– з’явиться військовий омбудсмен і Технологічна ставка;

– прямі кошти для бригад мають бути збільшені;

– до кінця року будуть заповнені всі вакансії українських послів і будуть заміни по країнах G7;

– Зеленський ініціює створення «культурного Рамштайна»;

– наступного року з’являться «помічники ветерана» – 11 000 фахівців із супроводу ветеранів;

– хочуть створити кафедри україністики в іноземних університетах;

– «Час московської церкви закінчився».

Ремонтна розкіш: Прокурор Андрій Андрєєв оновлює два оселі у Конча-Заспі за $1,5 млн кожна

Прокурор Офісу Генерального прокурора, Андрій Андрєєв, наразі займається ремонтом у двох елітних будинках, розташованих у престижному районі Конча-Заспи, кожен з яких обійшовся йому та його родині у 1,5 мільйони доларів. Проте, за цим видатком ховається цілий ланцюг подій, що викликає серйозні питання.

За даними поліції, будинки, які належать прокурору, розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, незважаючи на відсутність відповідної документації. Це стимулює інтерес до того, як саме сім'я прокурора здійснила придбання цих нерухомостей, а також хто саме з його колег брав участь у цьому процесі та продовжує надавати допомогу.

Наразі кримінальне провадження стосовно цієї справи знаходиться у розгляді київської поліції. Поліцейські розслідують обставини захоплення та забудови елітними будинками території, при цьому кваліфікуючи дії прокурора за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу як шахрайство в особливо великих розмірах, що є особливо тяжким злочином.

Під час розслідування виявлено, що щодо власника дитячого оздоровчого комплексу ЗАТ "Київгума" порушено справу про банкрутство, після чого було призначено управителя, який незаконно почав відчужувати землю та недобудовані об'єкти на цій території. Цей процес був прикритий заступником начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національною поліцією України та органами, що борються з організованою злочинністю, який, за словами слідства, отримав у подяку за це два елітні будинки.

Незважаючи на намагання перешкодити розслідуванню, на ділянки було накладено судовий арешт, але керівництво прокуратури вирішило не клопотати про передачу майна до Агентства з питань управління непублічним майном, а натомість прокурор Андрій Андрєєв разом із дружиною почав ремонт у заарештованих будинках, висловивши вдячність друзям із Київської місцевої прокуратури.

Несподівано для прокурора, його радість від майбутнього новосілля може бути затронута діями Національного агентства з питань запобігання корупції, яке розпочало перевірку на предмет можливого незаконного збагачення. Крім того, Державне бюро розслідувань розпочало своє провадження за фактом незаконного збагачення та недостовірного декларування активів прокурором Андрієвим.

Отже, намічається не лише нове місце проживання, але й можливі юридичні та кримінальні проблеми, які можуть стати серйозним випробуванням для прокурора та його друзів-прокурорів.

У висновку можна зазначити наступне:

• Ситуація навколо ремонту елітних будинків у Конча-Заспі, які належать прокурору Андрієву та його родині, викликає серйозні питання та обурення у громадськості.

• Ці будинки розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, що викликає сумніви щодо легальності їх придбання та забудови.

• Кримінальне провадження стосовно цієї справи було розпочате поліцією, а також Національним агентством з питань запобігання корупції та Державним бюро розслідувань, що свідчить про серйозність ситуації.

• Політичні та корпоративні зв'язки прокурора Андрієва, які можуть використовуватися для уникнення відповідальності, також стають об'єктом уваги слідства.

• Зростаюча увага громадськості та розслідувальних органів до цієї справи свідчить про необхідність в прозорості та відповідальності у владі та судочинстві.

Отже, справа про ремонт елітних будинків у Конча-Заспі стала не лише справою про нерухомість, але й про відстоювання принципів правової держави та боротьбу з корупцією в Україні.

Яку позицію зайняли європейські країни щодо України

Європейські країни готові розширювати допомогу Україні та наполягають на своїй участі у переговорах щодо війни. Про це йдеться у спільній заяві глав МЗС Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України. Міністри підкреслили, що підтримуватимуть Київ до встановлення справедливого та стійкого миру, який гарантуватиме інтереси України та європейських союзників. Вони також закликали до […]

The post Яку позицію зайняли європейські країни щодо України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Одещині відновили ремонт школи в селі Маяки: ціни будматеріалів накрутили за старими традиціями

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Арматура по 60 тисяч гривень за тонну за ринкової ціни на рівні 33 тис. Непластифікована полівінілацетатна дисперсія коштує 292 грн/кг, тоді як різні компанії продають її за ціною від 113 до 175 грн.

Антисколіозні столи з регулюванням висоти замовили по 2 856 грн/шт. Фірма «Луч» продає такі столи на чверть дешевше за 2 034 грн/шт, а «Vital Style» пропонує антисколіозний стіл для «Нової української школи» вдвічі дешевше – за 1 392 грн/шт.

Так, лише на п’яти позиціях із кошторису переплата йде майже на мільйон гривень.

Але крім цього в кошторисі є позиції, які замовник прописав дуже нечітко, щоб йому не дорікали порівнянням із ринковими цінами.

Наприклад, двоповерховий підйомник для людей з обмеженими фізичними можливостями коштуватиме 1,89 млн грн. Його характеристики та габарити невідомі. Це дуже дорого. Нещодавно лікарня в Нікополі за такі гроші замовила ліфт на сім поверхів.

У зв’язку зі стрімким розвитком суспільства та введенням нових нормативних актів українським законодавством, виникла необхідність у зміні умов щодо отримання відстрочки від військової мобілізації для багатодітних батьків. Зокрема, з метою забезпечення об’єктивної перевірки факту фактичного утримання дітей, ухвалено рішення про обов’язковість нотаріального підтвердження цього обставини для чоловіків з числа багатодітних сімей.

Зазначена ініціатива визначає, що батько, який претендує на відстрочку від мобілізації через своє багатодітнє становище, повинен пред’явити документальне підтвердження про фактичне утримання кожної зі своїх дітей. Це може бути підписане ним особисто заявлення або довідки від органів опіки та піклування, що підтверджують факт опіки над кожним з дітей. Однак, для забезпечення надійності та об’єктивності цієї інформації, необхідне її нотаріальне посвідчення.

Такий підхід впроваджено з метою запобігання можливим випадкам недостовірного представлення інформації стосовно утримання дітей та забезпечення справедливості в розгляді питань щодо надання відстрочки від військової служби. Рішення про обов’язкове нотаріальне підтвердження факту утримання дітей багатодітними батьками стало важливим кроком у напрямку покращення військової мобілізаційної системи та забезпечення її ефективності та справедливості для всіх категорій громадян.

Це рішення спрямоване на забезпечення прозорості та точності даних щодо осіб, які претендують на відстрочку від мобілізації.

«Військовозобов’язаний і батько трьох неповнолітніх дітей визнаний придатним до військової служби. Згідно з мобілізаційним законом, він автоматично має отримати відстрочку від мобілізації. Його діти народжені від двох жінок, з якими чоловік розлучений, поки не живе, але продовжує фінансово утримувати дітей. Що вигадав ТЦК? Там додатково вимагають договір між чоловіком і його колишнім подружжям про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей”, – повідомив нардеп Ігор Фріс.

Згадка про письмовий договір між батьками, в якому потрібно прописати, з ким проживатимуть діти і ступінь участі другого з батьків у їхньому вихованні, є в урядовій постанові № 560.

Фріс розцінює цю вимогу як незаконну.

«Уряд цією постановою запровадив додаткові вимоги для військовозобов’язаних щодо підтвердження ними певних юридичних фактів і документів, що розцінюється як перевищення норм і положень закону про мобілізацію», – заявив нардеп.

Останні новини