П’ятниця, 18 Липня, 2025

Банкова готується до перегонів

Важливі новини

Як вибрати безпечну полуницю та скільки можна їсти — поради дієтолога

Сезон полуниці — одна з найбільш очікуваних подій літа. Ця яскрава та ароматна ягода не тільки смачна, але й надзвичайно корисна. Проте, як застерігає лікар-дієтолог Марія Сайфулліна, вживати її потрібно з розумом — особливо людям із певними хронічними захворюваннями, дітьми та діабетикам. У коментарі для УНІАН експертка детально пояснила, чим полуниця корисна, коли її краще […]

Директор львівської фірми отримав умовний вирок за організацію секс-вечірки у селі Бартатів

Городоцький районний суд Львівської області виніс вирок Михайлу Гурину, директору львівської фірми «Капітолій», за організацію секс-вечірки в селі Бартатів під Львовом. Підприємець отримав умовне покарання, незважаючи на серйозні звинувачення у вчиненні правопорушення, пов’язаного з «звідництвом для розпусти». Згідно з вироком суду, Михайло Гурин організував і провів так звану «Порядну галицьку вечірку», на яку запрошувалися люди […]

The post Директор львівської фірми отримав умовний вирок за організацію секс-вечірки у селі Бартатів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

WTA звинуватили в моральному насильстві над українською тенісисткою

Українська тенісистка Леся Цуренко подала позов до федерального суду США проти Жіночої тенісної асоціації (WTA) та її очільника Стіва Саймона. Справа не лише про спорт – мова йде про моральний тиск, подвійні стандарти та ігнорування війни в Україні. Позов до Окружного суду Південного округу Нью-Йорка, який було подано ще в листопаді 2024 року, містить звинувачення […]

Українські штами бактерій загрожують Європі

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла Олена Мошинець, кандидатка біологічних наук і старша наукова співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. За її словами, такі відмови зумовлені страхом європейських лікарень перед інфекціями, які неможливо вилікувати доступними засобами.

Мошинець пояснила, що в європейських медичних установах використовують нові антибіотики для лікування резистентних штамів, однак українські бактерії вже встигли стати стійкими навіть до таких сучасних препаратів, зокрема до цефідероколу — одного з найновіших антибіотиків. Це змушує європейські клініки скорочувати програми реабілітації для українських військових і пацієнтів, оскільки ризик поширення небезпечних бактерій надто високий.

На думку мікробіологині, Україна повинна негайно реагувати на цю проблему, незважаючи на складнощі, пов’язані з війною та економічною кризою. Фармацевтичні компанії не реєструють нові антибіотики в Україні через високу частоту появи резистентних інфекцій, що створює замкнене коло.

«Міністерство охорони здоров’я звинувачує пацієнтів у неконтрольованому використанні антибіотиків, але проблема криється не тільки в амбулаторних випадках, а передусім у госпітальних інфекціях», — підкреслила Мошинець. Вона зазначила, що уникнути госпітальних інфекцій неможливо, однак їх можна мінімізувати за допомогою суворого інфекційного контролю, як це роблять у країнах Заходу.

Тим часом світова преса занепокоєна розвитком ситуації. Видання The Sunday Times опублікувало статтю під заголовком «Війна в Україні виявила супербактерії, що мутували, і здатні протистояти антибіотикам». У матеріалі згадується дослідження професора клінічної бактеріології Лундського університету Крістіана Рісбека, яке включало аналіз зразків від 141 пацієнта, що проходили лікування в українських клініках. Результати свідчать про серйозні загрози, пов’язані з поширенням резистентних інфекцій.

У Харківській області оголошено примусову евакуацію

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

На півночі громада межує з Куп’янським районом Харківської області, на півдні – з Лиманською громадою Донецької області.

Раніше Генштаб повідомляв, що за останню добу на цих напрямках було 3 і 6 атак РФ відповідно.

За інформацією нашого джерела, ОП розглядає варіант проведення “швидких та контрольованих виборів”.

В даному контексті варто згадати вбивство юриста Андрія Портнова в Іспанії, який мав значний вплив на судову систему і в тому числі на Конституційний суд, який до недавна не працював. Але після вбивства Портнова, Володимир Зеленський несподівано підписує Указ про призначення Олександра Водяннікова суддею Конституційного суду і розблокує його роботу.

Водночас спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук виходить в публічний простір із заявою про деталі підготовки нового закону про вибори, який має відповідати Конституції. А отже, Конституційний суд має в разі чого його схвалити.

Більше того, після зупинки бойових дій можуть бути звернення опозиційних сил щодо “конституційності дій влади” і тут знову потрібне роз’яснення Конституційного суду.

За словами джерела, “при житті Андрія Портнова судова система була єдиною гілкою влади, яку Єрмак-Татаров не змогли повністю підімяти під себе. За повну лояльність  Портнов вимагав не заважати йому в судовій системі і повернути контроль над ДБР. І цілком можливо, що саме погроза Портнова, що він не дасть КСУ підтримати рішення Зеленського, вбила його”.

Водночас, новий закон про вибори може отримати два нові моменти, наразі їх обговорюють із суддями Конституційного суду.

Перше, вибори будуть розтягнуті на три дні з огляду на можливі атаки держави-агресора.

Це дуже погана тенденція для військових частин, де не буде незалежного контролю спостерігачів, а на прифронтових територіях висока ймовірність махінацій.

Друге спірне питання – це голосування через Дію, яке хочуть прописати у новому законом, що повністю унеможливить любий зовнішній контроль за процесом голосування.

Можливість проголосувати через Дію хочуть надати в тому числі  громадянам України за кордоном,  а таких наразі мільйони.

Останні новини