Середа, 23 Липня, 2025

Батьківщина і УДАР уклали політичний союз перед виборами

Важливі новини

Рахунок потонулих у Тисі зростає

Під час виконання службових обов'язків, відділення "Бодалово" прикордонної служби України, в суботу, 12 червня, здійснювало патрулювання на українсько-угорській ділянці кордону, коли сталася нещасна подія — виявлено тіло чоловіка без ознак життя. Цей трагічний випадок трапився у непосредній близькості до річки Тиса, що є природним кордоном між Україною та Угорщиною. Спеціальна комісія була створена для розслідування цього інциденту, та з'ясування обставин, що його оточують.

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України.

Тіло невідомого перебувало у річці Тиса. Течією його винесло до українського берега. Прикордонникам вдалося витягнути потопельника на берег.

До місця подій викликали співробітників ДСНС та Національної поліції.

Особу загиблого наразі встановлюють.

У ДПСУ зазначають, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, на ділянці відповідальності Мукачівського прикордонного загону це вже 35-й потопельник, якого виявили у Тисі на кордоні з суміжними країнами.

Нагадаємо, 30 травня біля українсько-румунського кордону виявили тіло чоловіка з ознаками довготривалого перебування у воді.

Депутата Берегівської міської ради затримали на Закарпатті за незаконне переправлення ухильника через кордон

Згідно з наявною інформацією, депутата підозрюють у сприянні незаконному перетину кордону. Такі дії, якщо їх буде доведено, є серйозним порушенням закону і можуть мати значні наслідки як для самого депутата, так і для політичної партії, яку він представляє.

Про це розповіли джерела в правоохоронних органах.

“Затримано депутата від фракції Європейська солідарність Віктора Саєнкова. Слідчі встановили, що він за 14 тисяч доларів допоміг ухильнику перетнути державний кордон. Під час обшуку в Саєнкова вилучили хабар у розмірі 14 тисяч доларів, гранату і мисливську рушницю”, – говорить джерело.

Він також додав, що за цим фактом порушено кримінальну справу.

Депутату загрожує від семи до дев’яти років позбавлення волі.

Криворізький залізорудний комбінат Коломойського зупинився через борги

Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК), один із ключових активів групи “Приват”, опинився у критичному стані. Практично все виробництво зупинено, а більшість працівників переведено в простій до квітня 2025 року. Зарплати та подальше функціонування підприємства залишаються під питанням. Формальною причиною називають проблеми зі збутом продукції та неможливість оплатити електроенергію. Втім, неофіційно причина глибша: фінансові канали Ігоря Коломойського […]

The post Криворізький залізорудний комбінат Коломойського зупинився через борги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Перспективи мобілізації в Україні: реальність чи утопія?

Українська масова мобілізація: міф чи реальність економічного виклику

Аналіз відомого економіста доктора Андрія Длігача, що цитується УНІАНом, висвітлює важливий аспект сучасної ситуації в Україні. За його словами, нинішня країна не має необхідних фінансових ресурсів для масштабної мобілізації, яка б становила 500 тисяч українців. Зазначається, що навіть масовий призов в масштабах понад 15% наявного резерву може призвести до економічної катастрофи. Експерт підкреслює, що подальше збільшення обсягів мобілізації може призвести до масового закриття підприємств і загострення економічної ситуації в країні.

Зазначається, що зараз максимально доступна кількість для мобілізації становить лише 230 тисяч осіб. Таким чином, потрібно шукати альтернативні підходи, такі як рекрутинг та оптимізація використання наявних людських ресурсів.

Цей аналіз свідчить, що масова мобілізація в Україні є вкрай складною фінансовою задачею. Єдиним можливим варіантом допомоги у цій ситуації може бути втручання з боку міжнародних партнерів, проте навіть вони повинні будуть враховувати не лише постачання зброї та техніки, а й надання фінансової підтримки, що може бути ускладненим через обмеження у фінансовій допомозі та невизначеність стосовно її майбутнього продовження. Умови сучасної української економіки не дозволяють самостійно впоратися з цим викликом.

Висновки до вищезгаданої статті:

• Масова мобілізація в Україні стикається з серйозними фінансовими обмеженнями, що ускладнюють можливість призову значної кількості осіб.

• Навіть невелике збільшення обсягів мобілізації може мати негативні економічні наслідки, такі як масове закриття підприємств та загострення економічної ситуації.

• Сучасні обмеження економічних ресурсів не дозволяють Україні самостійно впоратися з викликом масової мобілізації.

• Необхідна допомога з боку міжнародних партнерів може стати вирішальною у забезпеченні необхідних ресурсів для ефективної оборони та збереження стабільності в країні.

СБУ розкрило масштабне пограбування України Медведчуком і його спільниками

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Служба безпеки України (СБУ) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершили розслідування масштабної справи, що стосується незаконної приватизації державного нафтопроводу «Самара-Західний напрямок». У результаті розслідування, яке проводилось за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та Харківської обласної прокуратури, були зібрані вагомі докази, що підтверджують злочинність дій, пов’язаних із цією справою.

Наразі про підозру повідомлено екснардепу Віктору Медведчуку та чотирьом представникам колишнього топменеджменту «Прикарпатзахідтрансу», які безпосередньо брали участь у заволодінні та управлінні нафтопроводом. Підозра оголошена за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема:

Згідно з матеріалами справи, організатором схеми незаконної приватизації виступив екснардеп Віктор Медведчук, який, як стверджується, реалізовував свою схему з 2015 року у тісній координації з тодішнім вищим політичним керівництвом України та Російської Федерації. У рамках схеми Медведчук залучив сторонні особи, які отримали керівні посади на підприємстві, що нібито приватизувало нафтопровід.

Нафтопродуктопровід «Самара-Західний напрямок» після розпаду СРСР залишився у власності Росії. З 2005 року Україна намагалася довести своє право на володіння ним, і лише у 2014-2015 роках це право було підтверджено Апеляційним і Вищим господарським судами. Однак за підтримки тодішнього вищого керівництва України Медведчуку вдалося оскаржити це рішення через Рівненський господарчий суд і оформити продаж нафтопроводу швейцарській компанії, фактично контролюваній учасниками схеми.

Після заволодіння нафтопроводом Медведчук та його спільники забезпечили його функціонування через підприємство «Прикарпатзахідтранс», а прибутки виводили на рахунки афілійованих зарубіжних компаній. Вся інформація підкріплена доказами, зібраними НАБУ та СБУ, а також показами самого Віктора Медведчука, які він надав добровільно в обміні з Російською Федерацією.

З травня 2019 року прокачування дизельного пального через нафтопровід було заблоковано з метою повернення його у державну власність, а правоохоронні органи перевіряли законність приватизації. У січні 2024 року Верховний суд України остаточно визнав українську частину нафтопроводу державною власністю.

Юлія Тимошенко і Віталій Кличко вийшли на новий рівень політичної співпраці. Про неї давно говорили неофіційно, але останні події в Київраді й у парламентських колах підтверджують: союз уже працює. За даними джерел у столичній владі, сторони погодили “понятійний” договір про розподіл ролей на майбутніх виборах.

У Києві Батьківщина отримає 30% списку на вибори до Київради, УДАР — решту 70%. У свою чергу, на парламентських виборах ситуація буде зворотною: 70% квоти отримає “Батьківщина”, а 30% — партія Кличка. Такий розклад виглядає вигідним для обох сторін — Кличко зберігає контроль над столицею, Тимошенко отримує шанс повернутися до великої політики через розкручену мережу УДАРу.

Першим сигналом стали дії “Батьківщини” у справі зняття Володимира Бондаренка з посади секретаря Київради. Спочатку фракція Тимошенко підписала звернення разом із “Слугами народу”, але під час таємного голосування її представники не дали жодного голосу. Таким чином, формально підтримавши ініціативу Банкової, вони насправді її саботували.

Другим маркером стало голосування за проєкт УДАРу, який посилює повноваження мера Києва і позбавляє впливу начальника КМВА. Батьківщина підтримала документ майже в повному складі, окрім тих, кого вважають наближеними до Дениса Комарницького — тіньового куратора частини Київради.

На Банковій цю гру вже помітили. І якщо раніше ще були спроби “фліртувати” з Тимошенко, зараз їх стає менше. Це не лише політичний сигнал, а й потенційна загроза для фінансових донорів обох партій.

Близька до Тимошенко Влада Молчанова, бізнес-партнери її оточення Андрій Веревський та Юрій Косюк, а також інші великі гравці мають усі шанси потрапити в поле зору правоохоронних структур. Аналогічна ситуація вже трапилася з Іллею Кауфманом, Костянтином Жеваго, Віктором Бондарєвим, тими ж Комарницьким і навіть Романом Насіровим — його дружина, до слова, досі є депутаткою Київради від “Батьківщини”.

Політична гра за Київ набирає обертів. Союз Тимошенко і Кличка може радикально змінити розклад не лише в столиці, а й на національному рівні. Але цей союз також загрожує низкою конфліктів з Банковою — особливо, якщо його почнуть сприймати як реальну загрозу для впливу Офісу президента.

Імовірно, найближчі місяці покажуть, чи буде цей союз ситуативною коаліцією заради виборів, чи початком глибшого політичного альянсу.

Останні новини