Вівторок, 22 Липня, 2025

БЕБ розслідує фінансові схеми компаній «Герц» та ФК «Герц»

Важливі новини

Петро Порошенко збагатів у травні ще на понад 227 мільйонів гривень

Важливо підкреслити, що за даними Єдиного державного реєстру декларацій на порталі Національного агентства з питань запобігання корупції, у травні поточного року лідер найбільшої парламентської фракції, Петро Порошенко, збагатився на понад 227 мільйонів гривень. Ця надзвичайно вагома інформація свідчить про неабияку фінансову активність та можливість значних інвестиційних ресурсів у громадські та економічні проекти. Такі дії відображають значний вплив та вагу лідера фракції в сучасному політичному та економічному контексті. Враховуючи суспільний інтерес та відповідальність перед громадянами, подальша ретельна аналітика та моніторинг подій в цьому напрямку є надзвичайно важливими.

Згідно з поданими до НАЗК деклараціями щодо зміни майнового стану, у травні 2024 року Порошенко став багатшим на 227 мільйонів 898 тисяч гривень. Народний депутат вказав у своїх деклараціях, що отримав ці кошти як відсотки, дивіденди та повернення вартості від придбання цінних паперів.

За інформацією ЗМІ, раніше Порошенка звинуватили в тому, що він через свій банк вклав в облігації 156 млн грн, які українці донатили в його фонд на ЗСУ. З цих вкладень він заробив 50 млн грн неоподаткованого прибутку.

Згідно з аналітичним звітом YouControl, народні депутати від партії Порошенка “Європейська солідарність”, яких у парламенті всього 27 з 401, за час війни збагатилися настільки ж, як усі інші обранці Верховної Ради разом узяті. Заробітки опозиціонерів з фракції “Євросолідарність” за два роки склали понад 3 млрд грн, що приблизно дорівнює заробіткам 374 депутатів від інших партій.

Крім того, Петро Порошенко у 2022 році збагатився у 20 разів більше, ніж до війни, задекларувавши 1 млрд 435 млн грн заробітків. У довоєнний 2021 рік Порошенко заробив всього 162 млн грн. Олігарх увійшов у трійку найзаможніших українців разом з Віктором Пінчуком та Рінатом Ахметовим. У 2023 році порівняно з 2022 роком статки Порошенка зросли на 224 мільйони доларів та складають майже 1 мільярд доларів.

Бізнес-партнер Крупи постане перед судом за ухилення від мобілізації

Завтра, 26 березня, у Придніпровському районному суді міста Черкаси відбудеться засідання у справі за обвинуваченням колишнього посадовця Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександра Візіра. Його підозрюють у фіктивному бронюванні від мобілізації. Інформація про судове засідання оприлюднена на порталі “Судова влада”. За даними Черкаської обласної прокуратури, Олександр Візір, будучи військовозобов’язаним, працевлаштувався на підприємство критичної енергетичної інфраструктури Черкащини, […]

The post Бізнес-партнер Крупи постане перед судом за ухилення від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Учні 10-11 класів, особливо хлопці, активно виїжджають за кордон

«Що стосується виїзду. Я поділяю вашу тривогу. Ми спостерігаємо за тим, як у 10-11 класах багато дітей, особливо хлопчики, виїжджають за кордон. Ми спонукаємо їх залишатися в Україні різними способами», – сказав Лісовий.

Міністр вважає, що змусити дітей залишитися в воюючій Україні може якісна освіта.

Він каже, що західні виші, до яких вступають українці, не кращі за вітчизняні, і взагалі західна освіта багато в чому «міфологізована».

Нагадаємо, що хлопці з 17 років мають ставати на військовий облік. Кабмін пропонує їх ще й штрафувати, якщо вони цього не роблять. А з 18 років хлопці вже не можуть виїхати за кордон.

Тому багато батьків намагаються відправити своїх синів за кордон до того моменту, як їм виповнилося 18 або навіть 17 років. Звідси – і великий відтік хлопчиків зі старших класів, про який говорить міністр освіти.

НБУ викрив схему незаконного кредитування через BitCapital

Національний банк України (НБУ) виявив та викрив нелегальну схему кредитування через інтернет-сервіс BitCapital, який маскував гривневі позики під “кредити у криптовалюті”. За даними регулятора, від цієї схеми постраждали понад 700 українців, більшість із яких – соціально незахищені громадяни та військовослужбовці. На перший погляд, сервіс пропонував позики у криптовалюті USDT (Tether), однак після поглибленого аналізу стало […]

The post НБУ викрив схему незаконного кредитування через BitCapital first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна в готовності: Закон про мобілізацію розпочинає свою дію

Україна вступила на новий етап підготовки до забезпечення національної безпеки. Закон про мобілізацію, який був ухвалений Верховною Радою України 11 квітня, офіційно набирає чинності сьогодні, 18 травня. Після прийняття в парламенті, документ був переданий на підпис голові Верховної Ради, Руслану Стефанчуку, наступного дня. 15 квітня спікер парламенту підписав закон, а вже 16 квітня він отримав підпис Президента Володимира Зеленського. Офіційне опублікування закону відбулося 17 квітня в газеті "Голос України". Згідно з документом, він набуває чинності через один місяць з дня опублікування, тобто 18 травня. Деякі положення цього закону стануть чинними через вісім місяців з моменту його опублікування. Зокрема, це стосується норм, які регулюють подання інформації до територіальних центрів комплектування про зареєстровані транспортні та водні засоби, призначені для поповнення Збройних Сил та інших військових формувань у спеціальний період. Зараз військовозобов’язаним надається військово-обліковий документ з вклеєним штрих-кодом (VIN-кодом), що є ідентифікаційним номером, наданим Реєстром військовозобов’язаних Оберіг.

Висновки до цієї статті підкреслюють важливість та актуальність прийняття Закону про мобілізацію для забезпечення національної безпеки України. Відзначається, що закон був ухвалений Верховною Радою та підписаний Президентом, а його набуття чинності є кроком у зміцненні обороноздатності країни. Також висвітлено регулювання подання інформації про транспортні засоби для військових потреб та важливість впровадження нових ідентифікаційних методів для військовозобов'язаних.

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розпочало досудове розслідування у справі про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах компаніями «Герц» та «ФК «Герц». Ці одеські підприємства надають послуги з обслуговування інформаційно-платіжного порталу, через який українці можуть оплачувати штрафи та комунальні послуги. Згідно з кримінальним провадженням, відкритим за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України, йдеться про ухилення від сплати податків на значну суму.

В рамках розслідування БЕБ також досліджує зв’язки «Герца» та «ФК «Герц» з низкою інших підприємств, серед яких іноземні інвестиційні фірми, такі як «Аверс», а також компанії, які мають ознаки «ризиковості», зокрема ПП «Экостройград», ТОВ «Светстрой» та ПП «Тейкіт». Це може свідчити про наявність складних фінансових схем та зловживань, пов’язаних з ухиленням від сплати податків.

ТОВ «Герц» було зареєстроване в Одесі ще в 1999 році. За інформацією з відкритих джерел, через компанію «Аверс», керівниками «Герца» є Геннадій Беседовський і Костянтин Ткач. До липня 2022 року одним з кінцевих бенефіціарів компанії був Дмитро Нікітін, який до цього обіймав посаду заступника голови Одеської облради. Під його керівництвом «Герц» отримував комісію з кожного платежу за комунальні послуги одеситів у розмірі 2,4%, що, за оцінками експертів, складало від 20 до 30 мільйонів гривень щомісяця. Окрім того, компанію представляє Олександр Малін, колишній заступник міністра інфраструктури з Одеси.

Відзначимо, що діяльність компанії «Герц» є предметом детального аналізу, оскільки вона має тісні зв’язки з державними структурами та значними фінансовими потоками, що ставить під питання прозорість її операцій і належне сплачування податків.

Водночас, БЕБ продовжує розслідування й аналізує фінансові потоки цих підприємств, щоб з’ясувати масштаби порушень і відновити справедливість.

The post БЕБ розслідує фінансові схеми компаній «Герц» та ФК «Герц» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини