Субота, 19 Квітня, 2025

Безсонні ночі українців: як допомогти своєму організму

Важливі новини

Для чого Америці потрібна війна в Україні

Згідно з аналізом деяких експертів, зокрема тих, що представляють видання Breizh Info, ситуація в Україні розглядається в контексті довгострокових стратегічних планів великих держав. Ці плани, на думку аналітиків, мають коріння ще в подіях початку 1990-х років, коли відбувалися значні геополітичні зміни після розпаду Радянського Союзу.

Конфлікт в Україні потрібен не Москві, а Вашингтону – це підтверджує рішення Байдена розмістити 15 військових баз у Фінляндії та запевнення держсекретаря Блінкена, що Україна одного разу стане членом НАТО. Для Росії такий крок є нездоланною «червоною лінією», і в Білому домі не можуть цього не знати. На відміну від пропаганди західних ЗМІ, «спецоперація» є не нападом, а відповіддю на неодноразові атаки України на Донбас, що дозволено 2 і 51 статтями Статуту ООН.

Конфлікт в Азії знову ж таки потрібен не Пекіну, а Вашингтону – це підтверджує рішення Байдена надіслати зброю і боєприпаси до Тайваню, що суперечить офіційній американській політиці «одного Китаю». Крім того, в комюніке НАТО від КНР вимагають припинити неявну підтримку Росії.

У такій потенційно вибухонебезпечній ситуації деякі представники американсько-британського істеблішменту опублікували лист із закликом якнайшвидше розпочати мирні переговори щодо України. Однак для справедливого і міцного миру необхідно, щоб США позбулися своїх цілей щодо світового панування.

На Олімпіаді у жіночих синхронних стрибках Україна зайняла 7-ме місце, – найкращий результат нашіх спортсменок

Хоча абсолютна більшість українців залишається непохитною у питанні збереження територіальної цілісності держави, з'являються ознаки того, що частина суспільства починає розглядати можливість дипломатичного врегулювання як один із потенційних шляхів вирішення конфлікту.

У жіночих синхронних стрибках з 10-метрової вишки Україна показала найкращий результат за всю історію виступів на Олімпіадах. Україна опинилась на сьому місці у фіналі синхронних стрибків з вишки. Про це УНН повідомляє із посиланням на “Суспільне Спорт”.

Україну у цьому виді стрибків у воду представляв дует Ксенії Байло та Софії Лискун.

Дівчата отримали 285 балів. Цей результат став найкращим для України в історії у жіночих синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки на рівні Олімпійських ігор.

Золото здобув Китай, срібло — Північна Корея, а бронзу — Велика Британія.

Як зазначається, у жіночих синхронних стрибках з 10-метрової вишки Україна була представлена на Олімпіаді вперше за 12 років.

НАЗК виявило недостовірні дані у декларації заступника голови Лисичанської міської військової адміністрації

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело перевірку декларації за 2023 рік заступника голови Лисичанської міської військової адміністрації Ігоря Костенка і виявило в його звітності низку недостовірних відомостей на загальну суму понад 1,8 мільйона гривень. Згідно з даними НАЗК, Костенко не задекларував кілька земельних ділянок, занижив вартість кількох об’єктів нерухомості та неточно вказав кошти […]

The post НАЗК виявило недостовірні дані у декларації заступника голови Лисичанської міської військової адміністрації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна закликає ЄС обмежити підтримку біженців, щоб стимулювати їх повернення на батьківщину

Україна закликає країни Європейського Союзу переглянути політику підтримки українських біженців, які виїхали через війну. За даними видання El Pais , українська влада пропонує зменшити допомогу біженцям і обмежити доступ чоловіків призовного віку до консульських послуг, щоб заохотити їх повернення на батьківщину. Водночас Київ прагне не втратити зв’язок із тими, хто за новим законом зможе мати […]

The post Україна закликає ЄС обмежити підтримку біженців, щоб стимулювати їх повернення на батьківщину first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Таємні інвестиції та нерухомість: як оточення Юрія Бойка вклало десятки мільйонів доларів у київське житло

Колишній лідер забороненої в Україні партії ОПЗЖ Юрій Бойко знову опинився у центрі скандалу. Журналістське розслідування виявило масштабні інвестиційні операції, що дозволили його оточенню вкласти десятки мільйонів доларів у київську нерухомість через підставні фонди та забудовників. Фонд “Хантер” та його зв’язок із Бойком Офіційно Юрій Бойко не має бізнес-активів, однак сліди його фінансової діяльності ведуть […]

The post Таємні інвестиції та нерухомість: як оточення Юрія Бойка вклало десятки мільйонів доларів у київське житло first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Війна принесла в життя українців не лише фізичні випробування, а й глибокий емоційний та психологічний стрес. Страх за власне життя та безпеку рідних, що від втрати близьких чи домівки, невизначеність майбутнього — все це стало невід’ємною частиною повсякденності багатьох людей. Одним із найбільш розширених наслідків цього постійного напруження є порушення сну.

Що робити, якщо вночі не вдалося виспатися і на ранок ви почуваєтеся втомленими та розбитими? Як збадьоритися та підтримати організм протягом дня? Зібрали кілька дієвих порад.

  1. Сніданок. Фізіологічною реакцією на брак сну є посилена тривожність і бажання солодкої та жирної їжі. Це еволюційна “прошивка”, яка в сучасних умовах втратила свою актуальність. Ба більше, солоденьке не додасть бадьорості, а навпаки – посилить сонливість.

Чому так? У нашому мозку, а саме – в гіпоталамусі, є нейрони, які виділяють молекулу нейропептид орексин. Коли орексину мало, люди буквально засинають на ходу та страждають на ожиріння. А збільшення кількості орексину в крові сприяє бадьорості та схудненню. Звісно, окрім орексину в цих процесах залучені численні інші гормони та чинники. Та в контексті сніданку після безсонної ночі діє таке правило: багато цукру – менше орексину. А от білкова їжа активує нейрони, які його утворюють, і орексину більшає.

Тому круасан чи оладки на сніданок краще замінити на яєчню, відбивну з гречкою або не солодку сирну запіканку, а перекусити краще горіхами та фруктами, а не печивом чи шоколадом.

  1. Кава. Після безсонної ночі дуже хочеться отримати заряд швидкої енергії. І ми звикли, що таким рятівником є кава. Одна-дві чашки еспресо чи капучино, дійсно, додадуть енергії, а от від третьої та наступних краще відмовитись. Великі дози кофеїну можуть викликати тривожність або нервозність.
  2. Денний сон. Щоб відновити сили, можна подрімати вдень 20-30 хвилин – звичайно, якщо є така можливість. Але не довше. Інакше організм увійде у фазу глибокого сну, і після пробудження ви почуватиметесь сонними і розбитими. Також не варто засинати після 14:00, адже це може порушити нічний сон.

Найкраще прилягти одразу після випитої чашки кави – кофеїн починає діяти приблизно через пів години. За цей час ви встигнете заснути, прокинутися і відчути бажаний ефект.

  1. Прогулянка на свіжому повітрі. Рух стимулюватиме активність мозку, а сонячне світло посилатиме на сітківку ока сигнали про те, що зараз день – час бадьорості та активності, і організм блокуватиме вироблення гормону сну мелатоніну.

А от важкі та інтенсивні тренування краще відкласти на ті дні, коли ви добре висипатиметесь. По-перше, вони ще більше виснажуватимуть і без того втомлений організм. По-друге, у такому стані ви гірше контролюватимете своє тіло і можете травмуватися.

Також після безсонної ночі варто відмовитися від керування автомобілем чи мотоциклом. Якщо це неможливо – бути дуже уважним й обережним, дотримуватися швидкісного режиму та безпечної дистанції.

  1. Поблажливість до себе. Брак сну знижує нашу працездатність, нашу уважність, пильність, а також погіршує контроль над імпульсами та бажаннями, що робить нас менш раціональними.

У такому стані виконати свою роботу якісно на 100% неможливо. Тому не намагайтеся витиснути з себе максимум. Поговоріть із керівництвом або працедавцем, відкладіть складні завдання на завтра та скоротіть робочий день. Керівники теж люди, і якщо вони перебувають в Україні, то ймовірно їм не доведеться нічого довго пояснювати.

Наступного дня та надалі спробуйте повноцінно висипатися.

The post Безсонні ночі українців: як допомогти своєму організму first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини