Середа, 23 Липня, 2025

Бізнес-партнер Крупи постане перед судом за ухилення від мобілізації

Важливі новини

Радник ОП відповів Трампу на його скандальну заяву

Дональд Трамп, обраний президент США, нещодавно висловив думку, що прагнення України до вступу в НАТО стало каталізатором війни з Росією. Однак експерти, зокрема радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, заперечують цю тезу, наголошуючи, що реальні причини агресії Росії значно глибші і не мають стосунку до Альянсу. Михайло Подоляк під час інтерв’ю телеканалу FREEДОМ зазначив, […]

The post Радник ОП відповів Трампу на його скандальну заяву first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Законопроєкт про військову поліцію передбачає доноси на ухильників і дезертирів за гроші та дозволяє вдиратися у квартири порушників

Важливість розгляду нового законопроєкту про військову поліцію Верховною Радою України неможливо переоцінити. Цей документ несе в собі ряд ключових питань, які стосуються військового законодавства та правового порядку в нашій країні. Проєкт містить ряд положень, які вимагають ретельного аналізу та обговорення з усіх сторін.

Однією з центральних проблем є наявність суперечливих аспектів у тексті законопроєкту. Важливо врахувати всі можливі наслідки введення цих положень у практику. Інтереси військових, безпеки країни та прав людини мають бути враховані у кожному аспекті законодавчих змін.

Наприклад, одним із питань є забезпечення належних прав та обов'язків військовослужбовців, що може зазнати змін з введенням нового закону. Необхідно забезпечити збалансований підхід до цього питання, щоб не порушити принципи справедливості та ефективності військового управління.

Також, слід звернути увагу на можливість виникнення прогалин у правовому регулюванні певних аспектів діяльності військової поліції. Важливо забезпечити її здатність діяти в рамках закону, одночасно уникнувши можливих конфліктів з іншими військовими чи цивільними структурами влади.

Ураховуючи ці аспекти, Верховна Рада має велику відповідальність у розгляді та прийнятті законопроєкту про військову поліцію. Необхідно забезпечити відкрите обговорення та врахування всіх сторінніх думок для прийняття обґрунтованих та належних рішень щодо майбутнього військового законодавства України.

Стаття №9 законопроєкту містить норму, за якою військова поліція може «здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально і морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень».

Хоча в цій статті про ухильників конкретно не сказано, проте юристи, опитані ТСН, вважають, що йдеться, найімовірніше, саме про них.

У законопроєкті військовим поліцейським хочуть надати право в окремих випадках проникати в житло порушників законодавства про військову службу. А це, зокрема, й ухильники.

«У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей і майна або з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, у випадках і на підставах, передбачених законом, проникати до житла або до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури», – ідеться в законопроєкті.

«З урахуванням того, що на рівні законопроєкту передбачено зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде проводити оперативно-розшукові дії щодо ухильників, які не оновили свої військово-облікові дані, не стали на військовий облік, яких оголосили в розшук і вони не з’явилися в ТЦК», – заявила адвокатка Катерина Аніщенко.

Ексдипломат України в Угорщині оскаржив депортацію і попросився до Росії

Угорський суд скасував рішення імміграційної служби про депортацію колишнього українського дипломата С. Александрова до України. Про це 23 червня повідомило видання Blikk. Александров, який у 2010-х роках працював у посольстві України в Будапешті, оскаржив рішення про депортацію, вказавши, що хоче покинути Угорщину не на батьківщину, а до Росії. Його адвокат Габор Сюч заявив, що Александров […]

Жінка підірвала гранату під час застілля, загинули троє

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

29 листопада о 22:39 підліток зателефонував до поліції, повідомивши про виявлення тіла дідуся. На місце події виїхала слідчо-оперативна група разом із криміналістами.

У будинку поліцейські знайшли тіла 32-річної жінки, її 55-річної матері та 70-річного батька. Встановлено, що під час застілля загиблі розпивали алкогольні напої, коли жінка взяла до рук гранату невідомого походження та привела її в дію.

При обшуку приміщення правоохоронці виявили ще три приховані гранати. Боєприпаси вилучено, а їх походження з’ясовується.

За фактом трагедії поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення обставин інциденту та джерела походження гранат.

Росія відмовляється вести переговори з Україною до повернення контролю над Курською областю

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Якщо переговори відбудуться, Росія хоче переконатися, що тільки українська земля буде предметом обговорення», – вважає видання.

Те ж саме говорять російські експерти. «Зрозуміло, що Москва не почне жодних переговорів, поки вони не виженуть усіх українських солдатів із Курська», – сказав газеті Костянтин Ремчуков, головний редактор “Независимой газеты”.

При цьому видання констатує, що Росія, хоч і посилює атаки в Курській області, але домагається лише вельми обмежених успіхів. Водночас стратегія утримання Курської області несе ризики для України, «оскільки досвідчені підрозділи покинули свої позиції (на східному фронті – Ред.) і зосередилися на курській операції».

«Якщо ви зосередитеся на утриманні Курська, це може піддати інші частини фронту більшому ризику», – сказав військовий експерт Роб Лі, старший науковий співробітник інституту зовнішньої політики у Філадельфії.

Він пише, що Росія просувається на сході України найшвидшими темпами з 2022 року.

Завтра, 26 березня, у Придніпровському районному суді міста Черкаси відбудеться засідання у справі за обвинуваченням колишнього посадовця Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександра Візіра. Його підозрюють у фіктивному бронюванні від мобілізації. Інформація про судове засідання оприлюднена на порталі “Судова влада”.

За даними Черкаської обласної прокуратури, Олександр Візір, будучи військовозобов’язаним, працевлаштувався на підприємство критичної енергетичної інфраструктури Черкащини, щоб отримати бронювання від мобілізації.

Упродовж 2023 року він отримував заробітну плату, не виконуючи жодних робочих обов’язків, що було узгоджено з керівництвом підприємства.

Це є класичною схемою ухилення від служби, коли компанії критичної інфраструктури використовуються для фіктивного бронювання осіб, які не мають наміру працювати за призначенням.

Олександр Візір є бізнес-партнером сім’ї Тетяни Крупи, колишньої голови Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), яка наразі перебуває під арештом.

За даними слідства, компанії Візіра використовувалися для легалізації коштів родини Крупи у сфері відновлюваної енергетики.

Крім того, до 2019 року Візір був помічником депутата від БПП Ігоря Кононенка, якого називали “смотрящим за енергетикою” в період президентства Петра Порошенка.

Це лише підсилює резонанс у справі, оскільки Візір має довгі зв’язки у політичних і бізнесових колах.

Якщо його провину буде доведено, за фіктивне бронювання від служби в ЗСУ він може отримати від 3 до 8 років позбавлення волі.

Судове засідання стане ключовим моментом у справі, яка може пролити світло на масштабні схеми ухилення від мобілізації серед бізнес-еліт та чиновників.

Чи будуть розкриті інші фігуранти схеми бронювання – питання, яке залишається відкритим.

The post Бізнес-партнер Крупи постане перед судом за ухилення від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини