Середа, 23 Липня, 2025

“БРСМ-Нафта” повернула державі 140 мільйонів гривень несплачених податків

Важливі новини

Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів

Правоохоронці затримали в.о. заступника начальника — начальника відділу митного оформлення одного з постів Одеської митниці, який систематично вимагав хабарі від юридичних та фізичних осіб за прискорення процедури митного оформлення товарів. Цей випадок став черговим підтвердженням наявності корупційних схем у державних органах, що займаються контролем та регулюванням міжнародної торгівлі. За різні суми хабарів він «гарантував» якнайшвидше […]

The post Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Безкарність і корупція чиновників податкової служби України

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Кожна країна прагне до побудови справедливої та прозорої системи оподаткування, яка забезпечує рівні умови для бізнесу та сприяє економічному розвитку, і Україна не виключення. Проте в нашій державі податкові органи часто асоціюються з корупцією, тиском на підприємців та зловживанням владою. Навіть при існуючих рішеннях судів правоохоронці не поспішають розслідувати злочини посадовців Державної податкової служби.

Ймовірно, однією з головних причин, через яку злочини податківців залишаються без належної уваги правоохоронців, є корупційні зв’язки всередині державного апарату і політичний вплив. Адже не таємниця, що посадовці у різних органах влади мають спільні інтереси або фінансові зв’язки, що ускладнює ефективне розслідування та покарання чиновників. Відсутність незалежного контролю призводить до того, що справи проти податківців просто “зливаються” на рівні правоохоронних органів і не доходять до суду.

Не виключено, що так відбувається через покровительство податкової, яке, як стверджують експерти, здійснює голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він не лише визначає кадрову політику ДПС через ручних керівників органу, але, ймовірно, захищає їх від кримінальних переслідувань, зокрема, вироків.

Інакше як пояснити той факт, що колишній помічник Гетманцева, а нині в.о. заступника голови ДПС Євгеній Сокур систематично порушує закон і досі за це не покараний, як і інше керівництво податкової?

Систематичність порушень

УНН раніше розповідав, що проти Сокура 4 листопада 2022 року було відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень). В.о. заступника голови ДПС 26 жовтня 2022 року прийняв розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ “Укртатнафта” на виробництво пального. На думку слідства, такі його дії спричинили тяжкі наслідки компанії, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави.

Офіс Генерального прокурора підтвердив, що слідчими Державного бюро розслідувань розслідується справа, у якій фігурує виконувач обов’язків заступника голови Державної податкової служби України Євгеній Сокур.

Минуло два роки з моменту відкриття кримінального провадження, проте Сокура досі не притягнули до відповідальності і він продовжує працювати на керівній посаді.

Більше того, зʼясувалося, що це не поодинокий випадок і дії в.о. заступника голови ДПС можуть мати систематичний характер. Адже відповідно до рішення Київського окружного адміністративного суду він ще й незаконно позбавив ліцензії “Червонослобідський спиртзавод”.

ЗМІ не виключають, що таким чином ставленик Гетманцева змушує бізнес платити за те, щоб йому податкова дозволяла працювати.

Недоторканість керівництва

Експерти вказують на те, що податкова стала інструментом тиску в руках Гетманцева. Окрім позбавлень ліцензій за надуманими приводами ДПС тисне на підприємців ще й через блокування податкових накладних і віднесення їх до ризикових. Представникам бізнесу регулярно доводиться в судах скасовувати незаконні постанови ДПС. Проте ще жоден посадовець не був притягнутий до відповідальності за примусову зупинку роботи підприємств таким чином.

Влада не реагує на хвилю обурення, яку викликають дії податківців. А правоохоронці, ймовірно, мають вказівку не чіпати керівництво ДПС. І тут мова не лише про те, що силовики роблять вигляд боротьби з корупцією, вимаганням і хабарництвом на місцях, а по факту такі справи не мають логічного завершення. Слідство навіть не намагається встановити учасників всього ланцюга руху готівки коридорами податкової.

Одним з прикладів недоторканості ДПС є рішення суду, яким Державне бюро розслідувань ще у квітні зобовʼязали відкрити справу проти керівництва податкової за перевищення службових повноважень і підроблення документів.

Йдеться і про те, що посадові особи ДПС України, зокрема керівництво, у тому числі Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великим платниками податків, використовували владу чи службове становище всупереч інтересам служби, а також внесли завідомо недостовірні відомості в офіційний документ. Йдеться, зокрема, про результати податкової перевірки банку “Конкорд”, який перебуває у процесі ліквідації. Такі дії податкової нанесли великі збитки акціонерам фінустанови.

Печерський районний суд Києва зобовʼязав ДБР внести відомості про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань ще 11 квітня. Однак попри те, що слідчі мали розпочати розслідування відразу після цього, віз і нині там.

Тобто податкові перевірки стали ще одним дієвим інструментом знищення бізнесу.

Чи буде світло в кінці тунелю

Фахівці і народні депутати вказують на те, що така ситуація стала можливою через відсутність реформ і необхідність повного перезавантаження податкової. Попри численні обіцянки та програми реформування податкової служби, на практиці зміни фактично так і не відбуваються. Часто оголошувані реформи залишаються лише на папері або мають косметичний характер. Експерти переконані, що відсутність системних змін сприяє збереженню старих корупційних схем та підриває довіру до всієї податкової системи.

Ігнорування злочинів податківців має серйозні наслідки для економіки та суспільства в цілому. Це підриває довіру до державних інституцій, створює несправедливі умови для ведення бізнесу та сприяє відтоку капіталу з країни. Малий та середній бізнес, який є основою економічного зростання, особливо страждає від податкового тиску та корупції, що ускладнює розвиток підприємництва та знижує рівень економічної активності.

Для подолання ситуації, що склалася, необхідно впроваджувати справжні, а не декоративні реформи. Перш за все, потрібен незалежний контроль за діяльністю податкових органів, а також ефективна система покарання за корупційні дії. Необхідно розірвати корупційні зв’язки всередині державного апарату, забезпечити прозорість у прийнятті рішень та захистити бізнес від неправомірного тиску з боку податківців.

Лише тоді Україна зможе побудувати справедливу та ефективну податкову систему, яка буде сприяти розвитку економіки, а не гальмувати її.

Мар’яна Безугла заявила про можливу загрозу життю Зеленського з боку США

Скандально відома своїми гучними заявами народна депутатка Мар’яна Безугла опублікувала новий пост, в якому висловила припущення, що Сполучені Штати Америки можуть усунути президента України Володимира Зеленського. За її словами, мета США — призначити нового лідера країни, який буде готовий до компромісів із адміністрацією Дональда Трампа. Це все нардепка написала у власному каналі Telegram. На думку […]

The post Мар’яна Безугла заявила про можливу загрозу життю Зеленського з боку США first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Депутатки Київради декларують мільйони і люксові авто

П’ять років тому депутатка Київради Катерина Глімбовська обіцяла перетворити Святошинський район на «красивий і комфортний для життя». Сьогодні у столиці мало що змінилося на краще, зате у деклараціях деяких обранців можна побачити зовсім інші «перетворення» — особистих статків. Катерина Глімбовська, членкиня Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, задекларувала дохід у понад 5,5 […]

Путін прагне переговорів із позиції сили: Росія готує наступ на Сумщину, Харківщину і Запоріжжя

Російська армія готується до нових наступальних дій проти України, концентруючи сили на Сумському, Харківському та Запорізькому напрямках. Про це заявив президент Володимир Зеленський, наголосивши, що Кремль намагається використати будь-які переговори як засіб для затягування часу та перегрупування військ. За даними української розвідки, російські війська нарощують присутність поблизу кордонів України, плануючи чергову спробу прориву. Зеленський наголосив, […]

The post Путін прагне переговорів із позиції сили: Росія готує наступ на Сумщину, Харківщину і Запоріжжя first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мережа автозаправних станцій “БРСМ-Нафта” виплатила до державного бюджету 140 мільйонів гривень у межах справи про усунення від сплати податків. Про це повідомили правоохоронні органи, підприємці, які службові особи підприємств, які входять до групи, приховували у податкових деклараціях операції на всіх мільйонів гривень.

Про це повідомляє enkorr з посиланням на свої джерела.

За інформацією Офісу генерального прокурора та Бюро економічної безпеки (БЕБ), службові особи підприємств у 2021-2023 роках приховали у фінансовій звітності операції на загальну суму 435 млн грн і 560 млн грн. Це дозволило їм уникнути сплати 140 млн грн податку на додану вартість (ПДВ).

“За висновками слідства, такі дії призвели до заниження податкових зобов’язань і ненадходження до державного бюджету понад 140 млн грн”, – йдеться в офіційному повідомленні.

Завдяки проведеним досудовим розслідуванням 140 млн грн було повністю відшкодовано підприємствами, і ці кошти вже надійшли до державного бюджету.

У межах кримінального провадження директору та бухгалтеру підприємств оголошено підозру. Однак після повного погашення завданої шкоди до суду подано клопотання про звільнення їх від кримінальної відповідальності.

Це не єдина кримінальна справа, пов’язана з компанією. Правоохоронці також розслідують ухилення від сплати 5 млрд грн податків Фастівським заводом органічних розчинників, який входить до групи “БРСМ”.

Крім того, за даними Консалтингової групи “А-95”, у 2023-2024 роках компанія щомісяця не доплачувала до бюджету понад 100 млн грн операційних податків, серед яких ПДВ, податок на прибуток, ПДФО та ЄСВ.

Розслідування триває, і правоохоронці перевіряють інші можливі порушення з боку компанії.

Нагадаємо, антирейтинг платників податків поміж мереж АЗС очолює мережа БРСМ, власник якої Андрій Біба – розкошує в Італії та співпрацює з рф.

The post “БРСМ-Нафта” повернула державі 140 мільйонів гривень несплачених податків first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини