Середа, 23 Липня, 2025

Брудна правда про чисте ліжко: чому постільну білизну потрібно прати частіше

Важливі новини

10 років “Коростишівська банда” тримала у страху Житомирщину

Експерти з кримінології відзначають, що тривале існування такого угруповання свідчить про його складну структуру та професійний підхід до злочинної діяльності. Вони наголошують на необхідності вдосконалення методів боротьби з організованою злочинністю в Україні.

На території України розкрито діяльність небезпечної злочинної групи, відомої як “Коростишівська банда”, яка протягом довгого часу здійснювала жорстокі злочини, такі як зґвалтування, викрадення та катування своїх жертв. Ця банда діяла на території України від 2014 року і викликала страх серед місцевого населення.

“Коростишівська банда” орудувала на Житомирщині і її нейтралізували СБУ та Нацполіція. Члени банди роками документували свої злочини.

Одній із постраждалих, імені якої ЗМІ не називає, зараз двадцять п’ять років. Дев’ять років тому її разом із подругою викрали із-під студентського гуртожитку і вивезли на берег річки Тетерів. Там сильно побили та зґвалтували.

“Мене дістали з машини і почали хапати за волосся і бити об машину, в один із моментів мою голову підіймають від машини і я бачу, що б’ють Аню, я бачу як у неї з носа стікає кров, вона плаче. Мене ще раз б’ють об машину я втрачаю свідомість”, – згадує дівчина.

Учасники банди вибивали “борги” та брали у рабство місцевих

Тоді їй було 16 років і вона вчилася на вчительку молодших класів. Чи не кожен вечір до неї приходив місцевий кримінальник Коля. Спочатку він незграбно залицявся. А коли дістав відкоша – вирішив брати бажане силою.

“Ґвалтували мене по черзі вдвох при чому продовжували бити. І на свій телефон знімали все на камеру. Поки один ґвалтує, другий знімає”, – згадує дівчина.

Відео ґвалтівники збиралися використати для шантажу. Дівчат попередили – якщо звернуться в поліцію, зйомку розповсюдять серед студентів. Наша героїня заяву написала. Її подруга – ні. Із технікуму довелося піти.

“Я зразу пішла. Я морально не могла тут знаходитись. Всі про це дізнались і Кузьомко (один з нападників) пустив слух, що ми поїхали на шашлики, що це він мені не дав, а я образилась і пішла написала заяву”, – каже потерпіла.

А далі за Колю почали просити. Спочатку його батьки, потім місцевий поліціянт. Дев’ять років тому справу закрили.

“До мене приходили батьки Колі Кузьомко, пропонували гроші, щоб я забрала заяву. А потім слідчий нас почав задовбувати, щоб ми забрали заяву”, – пояснює дівчина.

Лише зараз, після спецоперації СБУ та Нацполіції – двоє ґвалтівників заарештовані. Третій до СІЗО не дожив. Він кілька років тому помер від вживання анаболіків. Дівчина лікується й досі. Не тільки морально: кістки щелепи загоїлися неправильно і вона збирає гроші на операцію.

“Я хочу, щоб вони були максимально покарані. Всі троє”, – каже дівчина. Зловмисники 10 років тероризували місцевих

Політик вимагав від сина місцевого бізнесмена 2000 доларів

Другий потерпілий просить називати себе Іваном. Він – син місцевого бізнесмена. Шість років тому вчився в місцевому коледжі на фармацевта. Бандити викрали його з дому.

“Це саме це місце, куди нас взимку вивезла банда рекетирів, погрожували життям, побили, знущалися, заставили зняти весь верхній одяг, в холодну зиму, заставляти іти купатися і знімали це все на відео. Мінус 5 точно було”, – каже Іван.

Члени “Коростишівської банди”

Викрадачі вимагали від Івана, щоби той зізнався в зґвалтуванні сестри місцевого депутата від “Радикальної партії” Михайла Лукомського.

“Вони так сказали, але у мене з нею нічого не було”, – каже він.

Згодом слідство з’ясує – політик входив до складу банди. І схему з надуманим зґвалтуванням його рідної сестри використовували для шантажу.

“Через деякий час, вони подзвонили батькам, і повідомили про неіснуючий борг. У розмірі 2000 доларів. Дали термін – добу”, – каже він.

Тільки-но гроші сплатили, банда відчепилася. Заяву в поліцію та в СБУ Іван наважився написати, лише після того, як дізнався про затримання кримінальників. Зараз Лукомський у СІЗО.

“Я розраховую, щоб ці люди сиділи за гратами і відповідали за все”, – каже він.

Бандити поставили на “лічильник” військового та жорстоко побили його

Назар – військовослужбовець однієї із десантно-штурмових бригад. Разом із побратимами він захищає Україну на Донеччині. Із початком війни потрапив як-то кажуть на “лічильник” до банди.

“Я попав в боргову яму, накрутили мені майже 200 тисяч гривень”, – каже Назар.

Хлопець згадує, спочатку мав сплатити вигаданий борг у сто доларів. За тиждень відстрочки це вже були двісті доларів.

“Потім він сказав що уже не 200, а 500 доларів, я йому винен. Я йому почав віддавати потроху. Щось там чи 500 гривень віддав. Ну дрібниці. Потім сказав, що з 500 виходить штука. Це за місяць я попав в боргову яму. Коли я спитав, скільки я винен, сказали 190 тисяч. Віддав йому за 4 місяці майже 70 тисяч”, – каже військовий.

У 2023 році Назар із побратимами поїхав на Донеччину. Бандити продовжили шантажувати його. Уже через вагітну дружину.

“Мені дзвонить дружина, каже що приїжджав Коля Кузьомко із хлопцями і сказали, якщо я не вийду на зв’язок, то сяде вона з ними в машину і буде вона розраховуватись”, – каже він.

Коли воїн повернувся у відпустку, його викрали і сильно побили.

“Коли я приїхав, мене відвезли Твардовський Руслан на гаражі, там був спортзал, вділи бітки, перчатки без пальців, і Діма Кукса, почали бити мене. У мене два зламаних ребра було. Потім туди вклинився Лавриненко. Приїхав він і почав – де бабки, коли будуть бабки”, – каже він.

Хлопець поділився проблемою з побратимами і йому порадили звернутися до СБУ. Спецоперація із затримання відбулася місяць по тому.

Затримання учасника банди

Злочинці також мали рабів

ЗМІ зустрілась також з оперативником СБУ на місцевій каменярні. Бандити звозили сюди боржників і примушували відробляти вигадані борги працею. Таких в’язнів називали рабами і селили тут же.

“Один із співорганізаторів злочинної організації їм погрожував, що в разі несплати відсотків вони будуть працювати тут довічно”, – каже працівник СБУ.

Поряд із людьми кримінальники тримали свиней.

“Людей тримали у таких умовах. Разом зі свинями. Поруч свині, поруч працівники ночували і працювали”, – каже він.

До тих, хто пробував вирватися з полону – застосовували особливий метод катувань

“Чоловіків, які не відробляли, підвішували прямо на балку і знущалися. Мішок, він зверху зав’язується і підвішували людину на балці і завдавали ударів кнутом”, – каже працівник СБУ.

Наразі основні керівники “Коростишівської банди” заарештовані: ватажок синдикату Анатолій Моргунов і семеро його спільників, зокрема і ґвалтівник Кузьомко перебувають у СІЗО.

Суд продовжив відсторонення мера Ірпеня Маркушина ще на два місяці

Печерський районний суд Києва продовжив відсторонення Олександра Маркушина від посади міського голови Ірпеня ще на два місяці. Про це сам Маркушин повідомив у Facebook, назвавши ухвалу “черговим продажним рішенням” та частиною масштабної схеми рейдерського захоплення влади в місті. За словами Маркушина, ситуація навколо його усунення є результатом дій колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка. Він стверджує, […]

Мобілізація жінок в Україні: реакція Олексія Арестовича

Ключові елементи військового обліку:

«Почало проступати справжнє обличчя всіх цих Берлінських, Корчинських, Портникових та інших Янін Соколових.

Вони відчули наближення агонії системи, в якій вони вже бачили себе в дамках – розпорядниками ваших життів і смертей, тому що вони – «державною» і «патріоти». І вони готові вас усіх потягнути із собою в могилу, аби не виникло світу, в якому ви, ви самі розпоряджаєтеся своїм життям, свободою, майном, майбутнім і сьогоденням, а не борці з Булгаковим», – заявив Арестович.

Він вважає, що таким, як Берлінська, «вигідний стан війни».

«Тільки в цій ситуації ці обсоси щось із себе представляють, і їх хоч хтось слухає. Вони отримують аудиторію і гроші. І вони швидше поховають вас усіх і Україну загалом, ніж добровільно це віддадуть», – сказав Арестович.

НАЗК не помітило незаконного збагачення депутатів, попри мільйонні квартири та нові авто

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За весь час існування НАЗК тільки у двох депутатів було виявлено «ознаки необґрунтованих активів чи незаконного збагачення».

Мова про Кормишкіну Ірину Валеріївну та результати перевірки її декларації за 2022 рік, а також про нардепа Бабенка Миколу Вікторовича й підсумки вивчення його декларації за 2021 рік.

Тобто, станом на кінець 2024 року, серед депутатів, які у 2023 році, багатіли на нові квартири, машини, інші активи, НАЗК поки що так і не побачило порушників антикорупційного законодавства.

І це попри той факт, що про сумнівні та вартісні активи, набуті низкою народних обранців під час війни, у ЗМІ писали дуже багато.

Наприклад, нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк оселився у новій столичній квартирі вартістю понад 11 млн грн, а його дружина народна депутатка Ольга Коваль почала пересуватися на новому «Лексус».

Або інший приклад: нардеп Олександр Фельдман (група “Відновлення України”) не задекларував 500 тис. гривень за проживання в готелі на Мальдівах.

Також, нещодавно стало відомо про те, що нардеп від “Слуги народу” Роман Каптєлов не вказав у своїй декларації набуту московську нерухомість та доходи дружини-громадянки РФ від державної установи у Москві.

Крім того, елітним авто BMW та ще й облігаціями на 11 мільйонів гривень у 2023 році розжився депутат-“слуга” Олександр Бакумов.

Загалом же, за даними ЕП, у третини народних депутатів під час війни з’явилися нові авто та нерухомість. І найбільше обросли цінними активами представники “Слуги народу” та бізнес-група “Довіра”.

УПЛ: коли і де дивитися дербі “Шахтар” – “Динамо” 27 квітня

У неділю, 27 квітня, у Львові відбудеться центральний матч 26-го туру української Прем’єр-ліги — київське “Динамо” зустрінеться з донецьким “Шахтарем”. Поєдинок прийме “Арена Львів”, початок гри — о 18:00. Цей матч може стати вирішальним у чемпіонській гонці: “гірники”, які наразі відстають від киян на 10 очок, у разі поразки втратять навіть теоретичні шанси на “золото”. […]

Ми проводимо у ліжку близько третини свого життя, і, здавалося б, ця частина має бути найчистішою. Але насправді саме постіль часто виявляється найбруднішим місцем у домі. І мова не про плями — а про колонії бактерій, грибків і пилових кліщів, які ми щодня годуємо власним потом і змертвілими клітинами шкіри.

Як повідомляє IFLScience, експерти закликають переглянути звички догляду за постіллю: прати простирадла та наволочки потрібно не рідше ніж раз на тиждень, максимум — раз на два тижні. Все, що рідше, може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Ліжко — ботанічний сад бактерій

За словами нью-йоркського мікробіолога Філіпа Тьєрно, наше ліжко поступово перетворюється на мікроскопічний «зоопарк». Вологе середовище, тепло і постійний контакт із тілом створюють ідеальні умови для розмноження бактерій, грибків і пилових кліщів.

Ці «сусіди» здатні викликати:

  • екзему;

  • алергію;

  • загострення астми.

І навіть якщо у вас ніколи не було подібних симптомів, імунна система з часом може дати збій через постійний контакт з мікрофлорою ліжка.

Фактори ризику

Дерматолог Алок Віджа зазначає, що є кілька ознак, за яких прати постільну білизну потрібно значно частіше:

  • ви багато потієте вночі;

  • спите з домашніми тваринами;

  • у вас є алергія чи астма;

  • ви не переодягаєтесь у піжаму перед сном.

А влітку, додає психолог Ліндсі Браунінг, регулярність прання взагалі варто збільшити — через високу вологість, піт і поширення пилку в повітрі.

Як прати правильно?

Доктор Манал Мохаммад із Вестмінстерського університету радить прати постільну білизну при температурі від 40 до 60°C — це оптимальний діапазон для знищення шкідливих мікроорганізмів. Наволочки — взагалі бажано змінювати кожні кілька днів.

Також важливо щоранку «провітрювати» ліжко: просто відкиньте ковдру, щоб дати волозі випаруватися. Це ускладнює життя кліщам і бактеріям.

Як часто люди насправді змінюють білизну?

Опитування у Великій Британії показало: лише 28% опитаних перуть постільну білизну щотижня. Більшість (36%) роблять це раз на два тижні. Але ще тривожніше те, що 10% змінюють білизну раз на місяць, а 45% самотніх чоловіків зізналися, що можуть не прати простирадла до чотирьох місяців.

Регулярне прання постільної білизни — не просто естетичне питання, а реальна турбота про здоров’я. Це просте правило може позбавити вас алергії, висипів і хронічного недосипу. Бо як добре ти спатимеш — залежить не лише від матраца, а й від того, з ким (або чим) ділиш подушку.

Останні новини