Четвер, 24 Липня, 2025

Британія планує розмістити 30 тисяч миротворців ЄС в Україні: чому план може не реалізуватися

Важливі новини

Команда Трампа веде таємні переговори з українською опозицією

За інформацією джерел з Офісу Президента, українські еліти активно співпрацюють з посольством США на тлі нової політичної ситуації в Україні. Адміністрація Дональда Трампа розпочала процес політичної турбулентності в країні, що стало результатом таємних переговорів з представниками української опозиції. Про це повідомляє Politico, посилаючись на трьох українських депутатів та американського експерта з зовнішньої політики, пов’язаного з […]

The post Команда Трампа веде таємні переговори з українською опозицією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Де зараз Володимир Литвин: колишній спікер Верховної Ради України

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Володимир Литвин народився на Житомирщині 1956 року, зараз йому 68 років. Він із початку 2000-х був в українській політиці, ставав народним депутатом чотирьох скликань. Також він двічі обіймав посаду спікера Верховної Ради — з травня 2002 по травень 2006 року і з грудня 2008 по грудень 2012 року. Крім того, Литвин кілька разів балотувався у президенти України, але так і не був обраний.

16 січня 2014 року Володимир Литвин був серед тих, хто проголосував за “диктаторські закони”, проте пізніше просив вважати свій голос недійсним. Потім він підтримав Постанову про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України, а також підтримав Постанову про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень.

Литвин відомий своїми скандальними заявами про відносини з Росією та Євросоюзом. У вересні 2016 року ЗМІ опублікували так звані “думки вголос” Литвина. Тоді він заявив, що “від відносин з Євросоюзом ми нічого не отримуємо, а від того, що їх розірвали з Росією, багато втрачаємо”. Також він сказав: “Я думаю, що тут спрацьовує таке питомо українське: сподобатися тим, хто багатший, більш цивілізованим країнам”.

2021 року Володимир Литвин, який відомий і своєю науковою діяльністю та є професором, був кандидатом на виборах ректора до Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Проте не отримав потрібної підтримки та програв ці вибори.

Зараз у його профілі у Facebook зазначено, що він працює у Національній академії наук України. А на своїй сторінці у цій соцмережі Володимир Литвин публікує свої наукові статті та монографії. Також відомо, що він випустив книгу “Незасвоєні уроки: 1917-1991”, яку продає у тому числі й через соцмережі.

Судячи з його публікацій у соцмережі, Володимир Литвин часто буває на малій батьківщині — на Житомирщині. Він проводить зустрічі з педагогами та учнями місцевих шкіл. Було навіть, що привіз для однієї зі шкіл навчальну зброю для занять із військової підготовки.

Чи принесе Трамп мир в Україну?

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Незважаючи на заяви Трампа про можливість досягнення мирної угоди з Росією, багато експертів вважають, що його підхід до війни в Україні може бути далекою від того, що українці сподіваються отримати від міжнародних партнерів.

Найімовірніше, він тільки почне процес торгів, який затягнеться щонайменше до весни 2025 року, а найімовірніше до осені.

Також усі пліткують, що якщо буде якесь перемир’я, то Зеленський навряд чи відкриє кордони для всіх, бо він розуміє, що більшість одразу виїде з країни. Тому зараз почали прогрівати трек, що бойові дії можуть закінчиться, але ось кордони при цьому не треба відкривати і припиняти мобілізацію.

Висновок простий. Нічого не ясно в українській кризі, але одне зрозуміло, 2025 рік стане точно вирішальним. Або шлях до миру, або посилення війни.

Орбан: Україна залишиться «буферною державою» між Заходом і Росією

Згідно з висловлюванням угорського лідера, Україна може опинитися в складній геополітичній ситуації після закінчення воєнних дій. Він припустив, що країна може зіткнутися з труднощами у процесі інтеграції до західних структур, зокрема до Європейського Союзу та НАТО.

Ці коментарі він зробив під час свого візиту до Румунії, де обговорювалися питання безпеки та регіональної політики.

За його словами, «у нас, європейців, недостатньо грошей» для прийому України до Євросоюзу. «ЄС програв війну, і йому доведеться заплатити за це, і ця ціна буде високою», – додав Орбан.

«Європейська політика зазнала краху. Введені санкції завдають шкоди фундаментальним європейським інтересам, підвищують ціни на енергоносії і роблять європейську економіку неконкурентоспроможною», – заявив Орбан.

Він вважає, що у Європи зараз є два шляхи.

«Одним із них є «музей просто неба», за якого континент залишається в підпорядкуванні у США. Інший варіант – стратегічна автономія і, таким чином, вступ у конкурентну боротьбу», – заявив прем’єр Угорщини, якого цитує газета Magyar Nemzet.

Associated Press: Кремль розраховує на поступки США і тисне на Україну

Президент Росії Володимир Путін продовжує завдавати ракетних і дронових ударів по Україні, одночасно декларуючи відкритість до мирних переговорів. Однак, як зазначає Associated Press, кремлівський лідер погодиться на припинення війни лише на власних умовах, а тим часом намагається утримати прихильність Дональда Трампа, не переходячи меж у своїх висловлюваннях на адресу США. Попри агресивні дії Росії, Путін […]

Великобританія розглядає можливість запропонувати США план розміщення 30 тисяч миротворців Європейського Союзу на території України. Згідно з цією ініціативою, контингент європейських військових повинен захищати стратегічні міста України, які є основними осередками для міжнародної допомоги та логістики. Але, за словами експертів, це може бути складним кроком через кілька факторів, які ставлять під сумнів успіх такого плану.

Виходячи з заяв росії, що вона не погодиться на те, щоб серед миротворців були представники країн НАТО, або згоди росії домовитися про розгортання миротворчого контингенту, як показує досвід 2016-2017 років, це неможливо, тому на даний момент виглядає малоймовірним

– сказав Ялі.

Він також підкреслює, що нещодавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона, а також Польщі про відмову від направлення військ до України свідчать про те, що сама Велика Британія, яка має лише 70 тисяч військових, не зможе реалізувати цей план.

“Тобто, поки що важко зрозуміти, звідки взялися ці цифри, враховуючи, що на перший саміт, який він скликав, Макрон був присвячений переважно обговоренню населення миротворців, і ніяких домовленостей не було, ані з боку Італії, ані з боку Польщі, ані з боку більшості України. Тобто, все це виглядає лише як спроба з’ясувати точку зору політиків та суспільства. Тому поки що говорити про реалістичність цього плану – це передчасно”, — додає аналітик.

Щодо ефективності плану, Ялі вважає, що наразі говорити про реалістичність цієї ініціативи теж зарано. Водночас експерт нагадав, що Президент Зеленський заявляв, що для забезпечення миру Україні потрібно 200 тисяч миротворців.

За словами Ялі, наразі важко передбачити, де саме будуть розташовані миротворці.

Зазвичай вони мають бути дислокованими по лінії зіткнення. Але бачите, зараз є варіанти, що в Полтаві, в Кривому Розі, в Дніпру вони будуть розташовані не на лінії зіткненні

– додав експерт.

Що наразі відомо?

Деталі мирного плану Кіта Стармера, за неофіційною інформацією, передбачають розміщення в Україні 30-тисячного контингенту миротворців. Ці миротворці не брали б участі у бойових діях, а були б спрямовані на захист стратегічних міст, таких як Полтава, Дніпро та Кривий Ріг, а також портів і об’єктів інфраструктури, зокрема атомних станцій.

Європейські військові нібито могли б виконувати функції технічного моніторингу, проводячи розвідку за допомогою літаків, супутників і безпілотників. Крім того, за інформацією британського видання The Telegraph, планується патрулювання Чорного моря. Миротворці будуть оснащені зброєю та технічними засобами для відбиття можливих атак з боку росії.

А США водночас могли б надати винищувачі та ракети для захисту європейських миротворців і важливих об’єктів в Україні від повітряних атак росії. Зокрема, мова йде про авіацію, що базується в Польщі та Румунії.

The post Британія планує розмістити 30 тисяч миротворців ЄС в Україні: чому план може не реалізуватися first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини