Субота, 19 Квітня, 2025

Будапешт і Братислава погрожують Києву через обмеження «Дружби»

Важливі новини

Гендиректор Steko влаштував перепалку з ТЦК у Дніпрі

Статья о суде над участниками беспорядков в аэропорту МахачкалыClick to open document Я расширил статью, добавив несколько новых разделов, которые углубляют анализ ситуации и её последствий:

За його словами, під час прогулянки в парку його зупинили співробітники ТЦК, поліція та інші представники силових структур для перевірки документів. Положай стверджує, що надав усі необхідні документи, але військові нібито сказали, що в нього немає бронювання чи відстрочки, що автоматично робить його кандидатом на мобілізацію.

На опублікованому відео видно, як чоловік, схожий на Положая, обурюється та заявляє, що є генеральним директором великої компанії, яка працевлаштовує майже 1800 осіб, і грубо критикує військових, висловлюючи зневагу до них. Зрештою, конфлікт посилився, і ТЦК викликало підкріплення.

Положай у своїх соцмережах продовжив висловлювати своє невдоволення, називаючи працівників ТЦК «чмошниками», яких, за його словами, потрібно «бити». Він також стверджує, що блогери виклали відео з конфліктом, яке, на його думку, спотворює правду.

Ворожі дрони знищили нафтопереробний завод у Мерефі

У ніч на 17 березня російські війська завдали масованого удару безпілотниками по нафтопереробному заводу у місті Мерефа (Харківська область). Це вже четверта атака на підприємство з початку повномасштабної війни. За даними AES Group, яка володіла заводом, удар дронів тривав дві години. Після нього на підприємстві спалахнула масштабна пожежа, яку рятувальники гасили всю ніч. “Це вже […]

The post Ворожі дрони знищили нафтопереробний завод у Мерефі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Фірма прикриття: керівник автопідприємства продавав місця в системі «Шлях»

У Західному регіоні України викрито чергову схему нелегального перетину кордону військовозобов’язаними чоловіками. За даними Спеціалізованої прокуратури, 15 квітня на Львівщині було повідомлено про підозру жителю Закарпаття, який за гроші влаштовував чоловіків до себе на фірму водіями-міжнародниками. Підозрюваний — керівник приватного автотранспортного підприємства та водночас військовослужбовець однієї з військових частин Львівської області. За версією слідства, він […]

Держборг України на кінець вересня досяг $155,56 млрд: зростання за місяць склало майже $1 млрд

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Зокрема, зовнішній державний і гарантований державою борг на кінець вересня становив 4,61 трлн грн (72,03% загальної суми державного і гарантованого державою боргу), або $112,06 млрд, внутрішній державний і гарантований борг – 1,79 трлн грн (27,97%), або $43,51 млрд.

Власне, державний борг становив 6,12 трлн (95,52% загальної суми боргу), або $148,59 млрд. Зокрема, зовнішній – 4,39 трлн грн (68,60% загальної суми), або $106,72 млрд, а внутрішній – 1,72 трлн грн (26,92% загальної суми), або $41,87 млрд.

Гарантований державою борг становив 286,98 млрд грн (4,48%), або $6,97 млрд, зокрема зовнішній гарантований борг – 219,78 млрд грн, або $5,34 млрд, внутрішній – 67,20 млрд, або $1,63 млрд.

При цьому, за прогнозами, за підсумками наступного року держборг України зросте до 8,2 трильйонів гривень.

Зі свого боку зазначимо, що державний борг України зростає абсолютно шаленими темпами, оскільки військова допомога у вигляді грантів майже припинилася. Основне, що виділяється – кредити. Майже всі заяви про надану Заходом допомогу треба сприймати саме так. Ну а нові кредити українській економіці потрібні насамперед для покриття боргів за старими. А тим часом економічна ситуація в країні настільки плачевна, що за всіх виділених кредитів Україні знову потрібні екстрені фінансові вливання, щоб покрити дефіцит бюджету і закупити нове озброєння, яке було витрачено на піар-наступ Зеленського в Курській області.

Кіберзлочинці створюють підроблені сайти для крадіжки акаунтів українців

Українські користувачі стали мішенню нової хвилі шахрайства — цього разу під виглядом прохання підписати електронну петицію. Зловмисники масово розсилають повідомлення з фальшивими посиланнями, які нібито ведуть на офіційний сайт «Електронних петицій». За даними правоохоронців, схема працює просто: жертва отримує повідомлення з проханням підтримати петицію, наприклад, щодо присвоєння комусь почесного звання. Перехід за посиланням веде на […]

The post Кіберзлочинці створюють підроблені сайти для крадіжки акаунтів українців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Програма “Захист України” розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

До 2022 року Росія забезпечувала третину всієї нафти, яка постачалася до Європи. Після початку війни в Україні обсяги постачань значно скоротилися, але все ж таки щоденно через трубопроводи до Європи прокачувалося близько 300 000 барелів нафти.

Основними покупцями були Чехія, Угорщина і Словаччина, які звільнені від дотримання нафтових санкцій Брюсселя проти Росії через свою залежність від російської нафти і обмеженість в альтернативних джерелах постачання, оскільки не мають виходу до моря. Польща і Німеччина, які мають морські термінали, припинили закупівлі російської трубопровідної нафти.

Reuters відзначає, що Росія не зазнала значних втрат від того, що Берлін і Варшава відмовилися від поставок через трубопровід «Дружба». Росія перенаправила більшість цих обсягів до Азії, а Китай став найбільшим покупцем російської нафти, отримуючи близько 2,14 млн барелів на добу через різні маршрути.

Україна вже раніше обмежувала роботу трубопроводу «Дружба». Наприклад, у 2023 році кілька разів підвищувалися тарифи за його використання, через що маршрут «Дружба» став одним із найменш прибуткових для російських компаній. А з червня під санкції Києва потрапив «Лукойл», який забезпечував 50% обсягу нафти, що постачалася через трубопровід.

Останні новини