Вівторок, 22 Липня, 2025

Чому ми прокидаємося вночі і як з цим впоратись без пігулок

Важливі новини

Financial Times: Наступного тижня може вирішитися доля мирного врегулювання війни

Наступний тиждень може стати ключовим у питаннях мирових переговорів щодо України, після чого провідні світові лідери готуються до важливих дипломатичних зустрічей. 17 лютого в Парижі відбудеться саміт лідерів Європи, а в Саудівській Аравії заплановані переговори між дипломатичними представниками США та Росії. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела в дипломатичних колах. Представники США і […]

The post Financial Times: Наступного тижня може вирішитися доля мирного врегулювання війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київрада планує віддати організацію ярмарків приватним операторам

Через інтриги депутатів Київради Дмитра Білоцерковця та Вагана Товмасяна  кияни лишаться доступу до дешевих фермерських продуктів на столичних продуктових ярмарках. Як повідомляє наше джерело в КМДА, “ударовець” Дмитро Білоцерковець підготував проект рішення Київради щодо функціонування продуктових сільськогосподарських ярмарків у столиці. Ідея на перший погляд “благородна” – продавати місця для пересувної торгівлі (на ярмарках) приватним операторам, […]

Неиварто очікувати припинення атак “шахедами” – військовий експерт

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Вони б’ють постійно. Очевидно, що росіяни накопичували “шахеди” до опалювального сезону, адже об’єкти інфраструктури для них мають найвищий пріоритет”, – зазначив Нарожний. Експерт також вважає, що Росія збільшує виробництво дронів, хоча офіційно озвучувані ними цифри можуть бути перебільшені.

На думку Нарожного, не варто очікувати, що ворог зупиниться у своїх атаках. “Вони б’ють абсолютно по всіх напрямках, і нам потрібно бути готовими відбивати всі атаки”, – наголосив він. Військовий експерт закликав до підготовки до нових загроз з боку російських сил, оскільки активність ворога продовжуватиметься.

У вересні Київ вже вчетверте став ціллю для повітряних атак з боку окупантів. У ніч на 30 вересня ворог застосував ударні безпілотники типу Shahed, які заходили в місто хвилями з різних напрямків. Повітряна тривога у столиці тривала понад п’ять годин, але сили протиповітряної оборони змогли знешкодити всі ворожі дрони, які загрожували Києву.

Сьогодні вночі російські війська завдали удару по Україні ракетами різних типів та ударними дронами. Загалом, радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили та супроводили 76 засобів повітряного нападу противника. В результаті протиповітряного бою було збито одну керовану авіаційну ракету Х-59/69 і 67 ударних БпЛА типу Shahed у різних регіонах, включаючи Київ, Черкаси, Вінницю, Кіровоград, Житомир, Полтаву, Чернігів, Суми, Харків, Дніпро та Миколаїв.

Адвокати і судді зливали інформацію про слідчі дії фігурантам справ НАБУ

У справі адвокатської компанії «Гарантія ваших прав», очолюваної Дмитром Борзих, виявлено далеко не єдиний випадок витоку інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень. Як заявив в інтерв’ю ZN.UA директор НАБУ Семен Кривонос, мова йде про масову й системну компрометацію доступів до ЄДРСР, зокрема з боку суддів і посадовців. За його словами, ситуація значно серйозніша, ніж […]

Росія обстріляла Київ дронами і балістикою: постраждало щонайменше 8 осіб

У ніч на 22 травня Київ зазнав комбінованої атаки з боку Росії: по столиці вдарили балістичними ракетами та дронами-камікадзе. Наслідком атаки стали численні пожежі в житлових будинках та нежитлових спорудах. Восьмеро людей постраждали, ще кілька звернулися по допомогу з ознаками гострого стресу. За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, у Солом’янському районі в результаті влучання […]

Багато людей знайомі з ситуацією, коли прокидаються щоночі о третій годині — і не можуть заснути знову. Це явище не є рідкісним, і в нього є наукове пояснення. Воно пов’язане як із роботою біологічного годинника, так і з зовнішніми чинниками, які впливають на якість сну.

Наш сон підпорядкований циркадним ритмам — природним біологічним циклам, які визначають, коли ми засинаємо і прокидаємось, коли відчуваємо голод, коли зростає тиск чи рівень гормонів. Ці ритми регулюються не волею людини, а хімічними процесами в організмі, зокрема — рівнями гормонів мелатоніну (гормону сну) та кортизолу (гормону бадьорості).

Пік вироблення мелатоніну припадає на період між 23:00 і 3:00 ночі. Саме після цієї години його рівень починає падати, тоді як кортизол поступово зростає, готуючи тіло до пробудження. Водночас відбувається природне завершення одного з циклів сну, після якого організм може короткочасно прокинутись.

З віком структура сну змінюється: глибокі фази стають коротшими, а легкі — довшими. Це пояснює, чому старші люди частіше прокидаються серед ночі. Але навіть у молодому віці можуть бути фактори, що сприяють нічним пробудженням:

  • Стрес і тривога: психіка не розслабляється навіть уві сні.

  • Алкоголь і кофеїн: порушують глибокі фази сну.

  • Переїдання на ніч: активізує травлення і нервову систему.

  • Спека або задуха в кімнаті: тілу важко відновлюватися.

Що робити, якщо прокидаєтесь о третій ночі?

  1. Перегляньте раціон: уникайте простих вуглеводів (булки, хліб, солодке) щонайменше за 2 години до сну.

  2. Відмовтесь від гаджетів і світла, якщо прокинулися. Не стимулюйте нервову систему.

  3. Не плануйте справи перед сном — це активізує мозок.

  4. Створіть комфортний мікроклімат: охолодіть спальню, замініть ковдру, подбайте про провітрювання.

  5. Не вживайте алкоголь або напої з кофеїном увечері.

Якщо ситуація повторюється регулярно і супроводжується тривожними симптомами — серцебиттям, утрудненим диханням, панікою — варто звернутися до лікаря. Це може свідчити про порушення сну або інші проблеми зі здоров’ям.

Останні новини