Вівторок, 15 Липня, 2025

Чим небезпечний високий холестерин і які продукти його провокують

Важливі новини

Розкрито велику аферу: Укрзалізницю ошукали на 11 мільйонів гривень за допомогою хитрої схеми при закупівлі пневмоінструменту, повідомили САП та НАБУ

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) разом з Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розкрили довготривалу злочинну діяльність групи, яка протягом трьох років вчиняла крадіжки у Укрзалізниці на загальну суму 11,4 мільйона гривень. Інформацію про це оприлюднила пресслужба НАБУ у понеділок, 26 лютого. За даними слідства, розслідування охоплює період з 2018 по 2021 рік. У 2018 році голова злочинної організації, який на той момент був підприємцем, почав маніпулювати товарами та грошовими потоками Укрзалізниці. За допомогою своїх зв'язків серед представників уряду, він забезпечив призначення членів своєї групи на керівні посади в Укрзалізниці. Протягом 2018-2021 років ці особи маніпулювали тендерами на закупівлю пневматичного інструменту, де підконтрольна групі компанія завдяки спеціальним маніпуляціям завоювала перемогу. Після цього товар поставлявся філіям Укрзалізниці за завищеними цінами, що призвело до переплати на суму 11,4 мільйона гривень. Згодом ці кошти були розподілені серед учасників групи. Підозру у цій справі оголошено дев’яти особам, зокрема двом керівникам групи, шістьом посадовцям Укрзалізниці та бенефіціару приватної компанії. Лідера організації вже затримано, проводяться розслідування щодо інших епізодів їхньої злочинної діяльності.

Розкриття злочинної схеми, яка діяла у межах Укрзалізниці, є важливим кроком у боротьбі з корупцією в Україні. Результати розслідування, проведеного Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), свідчать про систематичні порушення та зловживання в організації державних закупівель. Затримання та оголошення підозр у діях дев'яти осіб, включаючи керівників та посадовців Укрзалізниці, свідчать про серйозний крок у напрямі відновлення законності та прозорості в сфері управління державними фінансами. Виявлення та припинення подібних корупційних схем є важливим завданням для забезпечення ефективного функціонування державних підприємств та збереження довіри громадян до державної влади.

Стратегії збереження українських танків: як уникнути втрати моделі Абрамс

Останні атаки на танки "Абрамс" підтверджують серйозну уразливість бронетехніки перед атаками дронів. Незважаючи на наявні технології захисту, Україна не поспішає їх впроваджувати. Це створює серйозні загрози для безпеки військових і бронетехніки, що знаходиться на передовій. Велика частина втрат танків і артилерії зумовлена атаками дронів, що використовуються як засоби для знищення цілей. Українські танки, а також артилерійські установки потребують ефективного захисту від таких атак, проте поки ця проблема залишається недооціненою. Важливо активізувати роботу з розробки та впровадження ефективних захисних конструкцій для бронетехніки, які дозволять зменшити втрати та зберегти військову потужність.

Наразі проблема захисту бронетехніки від атак дронів є актуальною та нагальною. Історія свідчить, що існують різноманітні рішення для захисту, але їх впровадження затримується. Ініціативи у цьому напрямку розробляються як на рівні військових підрозділів, так і за участю приватних компаній. Захист бронетехніки від дронів може зменшити втрати та підвищити ефективність у веденні бойових дій. Наразі в Україні існують прогресивні технології для цього, але їх потрібно активно впроваджувати та розвивати. Забезпечення бронетехніки надійним захистом є питанням життя і смерті для військових, тому вирішення цієї проблеми потребує негайних дій та системного підходу з боку військового керівництва.

Українські військові постійно стикаються з проблемою захисту бронетехніки від атак дронів, що стає загрозою для їхньої ефективності та безпеки. Незважаючи на наявність різних технологій та рішень у цьому напрямку, їх впровадження затримується. Важливо звернути увагу на досвід інших військових підрозділів та приватних компаній, які вже розробили ефективні заходи захисту. Наразі необхідно активно впроваджувати і розвивати існуючі технології для забезпечення безпеки бронетехніки, що допоможе у підвищенні ефективності ведення бойових дій та зменшенні втрат.

Злочинна група банкірів на Львівщині привласнила більше 5 мільйонів гривень

На Львівщині завершено досудове розслідування у справі організованої злочинної групи банкірів, які впродовж 2023-2024 років незаконно заволоділи коштами клієнтів. Згідно з інформацією кіберполіції, працівники банку, ймовірно, мали доступ до рахунків громадян, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, і скористалися цією ситуацією для скоєння злочинів. Згідно з даними слідства, схема діяла за вказівкою керівника відділення банку: […]

The post Злочинна група банкірів на Львівщині привласнила більше 5 мільйонів гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як виїхати з України: поради адвоката щодо перетину кордону для чоловіків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Указ президента України № 64/2022 свідчить, що під час дії воєнного стану військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років не можуть покинути територію України, оскільки триває мобілізація. УНІАН з’ясував, хто став винятком і як зараз можна перетнути кордон тим, хто не хоче, щоб їх торкнулася мобілізація.

Колишній депутат київської обласної ради, адвокат Роман Сімутін ексклюзивно в коментарі УНІАН розповів про тонкощі процедури.

Щоб безпечно і законно перетнути кордон України, важливо знати не тільки про те, зі скількох років можна виїхати за кордон, а й про те, якими шляхами це можна зробити. Вік тут не такий важливий – під час мобілізаційних заходів чоловіки до 18 років і після 60 років спокійно можуть переміщатися світом. За словами експерта, для виїзду за кордон, насамперед, у людини має бути довідка від ТЦК про надану відстрочку від мобілізації.

Для всіх інших вікових категорій необхідні підстави, визначені ч. 1 ст. 23 закону про мобілізацію, зокрема, такі:

Чи може студент виїхати за кордон? Так, якщо він навчається за денною формою, є учасником програми академічної мобільності та не вважається призовником. Усім студентам, які бажають виїхати з України, необхідно мати ступінь бакалавра або магістра за будь-якою спеціальністю будь-якого фармацевтичного, медичного або ветеринарного ВНЗ країни.

Однак Сімутін акцентує увагу на тому, що студентам від 18 до 22 років дуже складно покинути країну.

Чинні законопроєкти і постанови КМУ сходяться в тому, що будь-який співробітник із бронею від підприємства може виїхати за межі країни. Причин може бути дві – службове відрядження або відпустка з поверненням назад. Заброньований співробітник не може перебувати за кордоном довше терміну, прописаного у відрядному листі.

Актуальний військово-обліковий документ зі штрих кодом у письмовій формі або електронному вигляді, наказ про відпустку або документи на відрядження, документи, що підтверджують право на бронь – ось що потрібно, щоб виїхати за кордон із таким статусом.

Мало хто з військовозобов’язаних точно знає, чи можна з відстрочкою виїхати за кордон, якщо її отримано на законних підставах. За законодавчими нормами України зрозуміло, що відстрочка від мобілізації не є причиною для виїзду з країни. Цей документ може лише перенести термін призову на пізніший. Навіть якщо відстрочка є, до неї мають додаватися й інші документи, які прикордонна служба вважатиме вагомим аргументом для того, щоб пропустити людину.

Сімутін навів два приклади чоловіків, яким в існуючих реаліях найпростіше покинути країну. За його словами, це люди з інвалідністю і ті, хто не придатний до несення служби з виключенням з військового обліку.

Якщо людина втратила громадянство України або досягла граничного віку перебування в запасі, а також не придатна до несення служби, її може бути виключено з військового обліку – чи можна виїхати за кордон у такому разі? Так, але йому обов’язково потрібно мати при собі військово-обліковий документ, що підтверджує це.

Тим, кому більше 60, не потрібен військово-обліковий документ, така особа може перетнути кордон за паспортом. Особи без громадянства України теж можуть виїхати з території країни, якщо пред’являть паспорт іншої держави.

Виконуючий обов’язки мера Чернігова Олександр Ломако підозрюється у привласненні коштів Червоного Хреста

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це пише видання 360ua.news.

Як повідомляють джерела у правоохоронних органах Чернігівської області, Олександр Ломака причетний до схеми незаконного заволодіння частиною коштів на купівлю генеруючого обладнання, у розмірі біля 5 мільйонів гривень. Міська рада під керівництвом Олександра Ломако прийняла рішення про купівлю нового обладнання, але як виявилось, замість нового обладнання було закуплено вживане.

Так, за інформацією джерел в правоохоронних органах, 29.11.2022 року між Чернігівською міською радою та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста укладено Меморандум з метою реконструкції системи постачання палива (вугілля) Чернігівської ТЕЦ за рахунок надання фінансової допомоги у розмірі 25402,67 тис. грн. Червоним Хрестом.

На виконання Меморандуму 09.12.2022 між Чернігівською міською радою, ТОВ «КОТЛОТУРБОПРОМ» та ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» укладено договір про виконання робіт №375/091222. Предметом договору є «Капітальний ремонт (відновлення) будівельних конструкцій та технологічного обладнання головного корпусу котлотурбінного цеху, пошкодженого в результаті збройної агресії РФ. Сума договору склала 25402,67 тис. грн.

ТОВ «КОТЛОТУРБОПРОМ» із залученням субпідрядника ТОВ «ПРОМИСЛОВО СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «ВІК» при виконанні зазначених ремонтних робіт використовували вживане та пошкоджене обладнання/ запчастини, які зазнали руйнувань внаслідок військової агресії з боку РФ. Також, проведення ремонтних робіт здійснювалось з порушенням будівельних норм та недотримання проектної документації капітального ремонту об’єкту.

В результаті виявлених правопорушень Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження.

Водночас за повідомленнями місцевих ЗМІ, Олександр Ломако купує двокімнатну квартиру в Ніцці за 250 тисяч євро, для переїзду разом з сім’єю, а його дружина активно цікавиться вивченням мови та ресторанною справою у Франції.

“Тепер стало зрозуміло, чому чета Ломако так полюбляє мандрувати в Париж за бюджетні кошти. Насправді, Париж був не фінальним пунктом призначення) і мав на меті декілька цілей: вивозити потиху гроші та обирати нерухомість. Ну що ж, ми вітаємо випадкового мера з випадковим щастям і таким плідним дерибаном бюджету, що аж на Ніцу наскріб”. – Новини Чернігівщини.

Нагадуємо також, що сім’ї Ломако у Чернігові належить приватна пекарня, яка ймовірно внесена до списку “важливих стратегічних об’єктів”, так як під час блекаутів у ній ніколи не відключають електроенергію.

Як повідомляють ЗМІ, будинок, де мешкає Ломако, а його дружина влаштувала міні-пекарню, до графіків відключення електроенергії так і не потрапив. Як показала практика, “справедливі” відключення обіцяні урядовцями та й самим керівником обленерго, обраних не стосуються.

Як бачимо, повноцінне відновлення роботи Чернігівської ТЕЦ, постраждалої від атак російських ракет та дронів, Олександра Ломако цікавить мало. На роботі його міні-пекарні блекаути ніяк не відображаються, так як електроенергія там ніколи не відключається, а сам Ломако з сім’єю готується до безхмарного життя у французькій Ніцці.

Закупорка артерій і серцеві напади часто стають наслідком підвищеного рівня холестерину. А головною причиною цього небезпечного стану є харчування — зокрема, надмірне споживання продуктів із насиченими жирами.

Коли в крові накопичується “поганий” холестерин (ЛПНЩ), він відкладається на стінках судин і з часом утворює бляшки. Це ускладнює кровообіг, підвищує артеріальний тиск і створює ризик інфаркту.

Щоб уникнути таких ускладнень, медики радять відмовитися або значно обмежити в раціоні наступні продукти:

  • молочний та білий шоколад

  • випічка, булочки, пироги

  • торти, пудинги, печиво

  • жирне червоне м’ясо

  • ковбаси, сосиски, бекон

  • вершкове масло, маргарин, сало

  • кокосова й пальмова олії

  • жирні молочні продукти (вершки, сир, молоко, йогурт)

Ці продукти мають високий вміст насичених жирів, які сприяють росту рівня “поганого” холестерину.

Що їсти замість

Натомість у меню краще додати корисні альтернативи з ненасиченими жирами, які сприяють нормалізації рівня холестерину:

  • оливкова, ріпакова, соняшникова олії

  • курятина або індичка без шкіри

  • бобові, горіхи

  • нежирні молочні продукти

  • хумус, овочеві палички

  • сушені фрукти

  • темний шоколад

Також важливо стежити за загальним калоражем, пити достатньо води та регулярно проходити профілактичні обстеження. Пам’ятайте: здорове харчування — це інвестиція в серце.

Останні новини