Четвер, 24 Липня, 2025

Чистки в КМДА: у Києві звільнили одразу кілька високопосадовців

Важливі новини

Верховна Рада вводить жорстке покарання для водіїв-порушників

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Щорічно в Україні фіксується тисячі випадків порушення правил дорожнього руху, що призводить до численних дорожньо-транспортних пригод (ДТП) та високої смертності. Згідно з даними Департаменту патрульної поліції, у 2023 році внаслідок аварій загинули понад 3000 осіб, а майже 30 000 отримали травми різного ступеня тяжкості. Більше половини випадків смертельних ДТП сталося через перевищення швидкості.

Пропоновані заходи в рамках нового законопроєкту включають:

Додатково, повноваження щодо накладання штрафів та позбавлення водійських прав отримають не лише поліцейські, а й представники військової інспекції дорожньої безпеки. Ці зміни покликані зменшити кількість грубих і систематичних порушень правил дорожнього руху та, у перспективі, знизити рівень смертності і травматизму на українських дорогах.

Сьогодні смертність у ДТП в Україні становить 97 випадків на мільйон населення, що суттєво перевищує середній показник у країнах Європейського Союзу. Прийняття цього законопроєкту може стати важливим кроком у напрямку підвищення безпеки на українських дорогах.

Медик ЗСУ пояснив, чому військові тікають з частин

Відсутність мотивації та елементарної координації — головні причини того, чому військові залишають частини без дозволу, тобто опиняються в категорії СЗЧ (самовільне залишення частини). Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів військовий медик Гліб Бітюков. За його словами, у перші місяці великої війни до армії йшли свідомо — стояли черги до військкоматів. Але перша хвиля вмотивованих […]

Адвокат назвав умови за яких ТЦК може анулювати бронювання

Військовозобов’язані українці, які отримали відстрочку від мобілізації завдяки роботі на критично важливих підприємствах, все частіше отримують повістки з вимогою пройти військово-лікарську комісію. Це викликає у багатьох занепокоєння: чи не стане такий виклик підставою для скасування броні? Як пояснив адвокат Юрій Айвазян на порталі «Юристи.UA», сам факт проходження ВЛК не анулює бронювання. За його словами, територіальні […]

У парламенті зареєстрували законопроект про бронювання 100% співробітників ДСНС від мобілізації

У Верховній Раді України внесено на розгляд законопроект, який пропонує заборонити мобілізацію 100% працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у зв'язку з їх вирішальною роллю у проведенні рятувальних операцій та ліквідації наслідків російських атак. Враховуючи необхідність постійної готовності до дій в умовах надзвичайних ситуацій та важливість швидкого реагування на загрози безпеки, ініціатори закону стверджують, що захист кваліфікованого персоналу ДСНС є запорукою національної безпеки та внутрішнього спокою. Водночас, враховуючи недостатній кадровий резерв у сфері рятувальних служб, прийняття цього закону має на меті зберегти оперативну ефективність та готовність до дій в умовах можливих загроз.

“100% працівників ДСНС повинні отримати бронь від мобілізації. Подав відповідний законопроєкт №11323 до Верховної Ради,” – повідомив нардеп Олексій Гончаренко у Telegram.

Він зазначив, що рятувальники, які щодня та щоночі рятують українців та розбирають завали після атак росіян, мають отримати бронь від мобілізації.

Раніше Олексій Гончаренко повідомив, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка передбачає бронювання частини працівників ДСНС.

Українців після 60 не мобілізують, але що робити, якщо отримали повістку

В Україні мобілізація триває з 2022 року, охоплюючи всіх військовозобов’язаних чоловіків віком від 25 до 60 років. Призов молодших за 25 законом не передбачений, але що робити, якщо повістку отримав чоловік після 60 років? Адвокатка Тетяна Савченко пояснює, що відповідно до статті 22 закону “Про військовий обов’язок та військову службу” 60 років є граничним віком […]

The post Українців після 60 не мобілізують, але що робити, якщо отримали повістку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У столиці відбулися масштабні кадрові чистки – одразу низка високопосадовців КМДА та керівників комунальних підприємств втратили свої посади. Схоже, що Київ готується до серйозних змін у системі міського управління, а перевірки у різних департаментах ще не завершені.

Зокрема, були звільнені заступник голови КМДА Петро Оленич, заступник керівника КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта, а також заступник директора КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов (офіційно буде звільнений із завтрашнього дня). Депутат Київради та голова земельної комісії Михайло Терентьєв написав заяву про звільнення з посади директора КП «Інженерний центр».

Кадрові перестановки торкнулися й комунальних підприємств:

  • Ігор Долинський, директор КП «Київський інститут земельних відносин»
  • Володимир Шарій, директор КП «Спецжитлофонд»
  • Віктор Погребний, директор КП «Фінансова компанія «Житлоінвест»
  • Валентина Святина, заступниця директора Департаменту містобудування та архітектури
  • Юрій Бахмат, генеральний директор одного з міських підприємств
  • Олексій Лукаш, перший заступник генерального директора «Київзеленбуду»
  • Олександр Гора, заступник начальника управління капітальних вкладень Комунального обʼєднання

Причини масштабних звільнень офіційно не коментуються, проте очевидно, що в Києві триває масштабна перевірка діяльності посадовців та комунальних підприємств. Оскільки процес ще не завершився, можна очікувати нових звільнень та можливих розслідувань щодо ефективності роботи столичних управлінців.

The post Чистки в КМДА: у Києві звільнили одразу кілька високопосадовців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини