Середа, 23 Липня, 2025

Ціни на яблука і виноград змінились: що відбувається на ринку фруктів

Важливі новини

Бізнес в Україні стає активнішим у боротьбі з проявами корупції

За результатами дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність», минулого року бізнес продемонстрував найвищу активність у викритті корупційних проявів. Результати цього дослідження свідчать про зростаюче усвідомлення проблеми корупції серед підприємців, а також про їхню участь у боротьбі з цією проблемою. Основні висновки: Корупція – серйозна проблема: 76% представників бізнесу у 2024 році вважають корупцію […]

The post Бізнес в Україні стає активнішим у боротьбі з проявами корупції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Єврокомісія закликає Україну провести реформи Нацполіції та ДБР у найближчому році

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Депутат Верховної Ради України Ярослав Железняк повідомив про це у своїх коментарях, підкреслюючи, що реалізація цих реформ є критично важливою для досягнення євроінтеграційних цілей країни.

Зокрема, ЄК закликає запровадити відбір за участю «незалежних експертів», тобто, рекомендованих західними партнерами, на керівні посади в поліції та ДБР, як у центральному, так і в регіональному офісах.

«Впровадити прозорі та засновані на заслугах процедури добору та призначення на керівні посади в центральних і регіональних офісах Національної поліції та Державного бюро розслідувань із залученням незалежних експертів. Ці процедури мають супроводжуватися суворими дисциплінарними та антикорупційними правилами, адаптованими до місцевого контексту і спрямованими на усунення реальних корупційних ризиків», – ідеться в документі.

Железняк допускає, що цей пункт у майбутньому стане умовою для отримання нової допомоги.

Нагадаємо, у звіті йшлося про те, що Єврокомісія готова почати переговори з Україною щодо вступу до ЄС у 2025 році.

Заступника голови Федерації профспілок ув’язнено за спробу підкупу

Вищий антикорупційний суд визнав винними у спробі підкупу суддів заступника голови Федерації профспілок України Володимира Саєнка та його спільника. Їм призначено покарання — по 4 роки позбавлення волі, а також конфіскацію половини всього належного їм майна. Справу розслідувало Державне бюро розслідувань. За даними слідства, Саєнко, перебуваючи під вартою, намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт […]

Чотири фактори які впливатимуть на відсутність електроенергії взимку

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Ракетні обстріли залишають найбільший слід на енергосистемі. За словами Рябцева, усунення руйнувань може займати від кількох днів до кількох тижнів, залежно від масштабів ушкоджень. Наприклад, після атаки 26 серпня енергосистему відновлювали 13 діб, і цей період супроводжувався віяловими відключеннями.

Зимові холоди також серйозно впливають на стабільність енергопостачання. Якщо температура опуститься нижче -5°C, ймовірність погодинних відключень значно зросте, зазначає експерт. Зниження температури збільшує споживання електроенергії для обігріву, створюючи додаткове навантаження на систему.

Заметілі, хуртовини, сильний вітер і налипання мокрого снігу можуть викликати обмерзання ліній електропередач і вихід з ладу обладнання. Це призводить до аварійних ситуацій, які вимагають термінового втручання.

Енергетична інфраструктура України залишається вразливою через старе обладнання. Його зношеність збільшує ризик поломок на електростанціях, що може знизити доступну генерацію енергії.

На думку Рябцева, з урахуванням усіх зазначених факторів, ситуація цієї зими може бути схожою на минулий сезон. Він закликав уникати паніки та працювати над пом’якшенням ризиків. Водночас, експерт наголосив на важливості оперативного реагування на будь-які загрози та готовності громадян до можливих перебоїв.

Що робити громадянам? Експерти радять підготуватися до зими: мати вдома альтернативні джерела світла та тепла, планувати енергоспоживання з урахуванням можливих графіків відключень і зберігати спокій у складних ситуаціях.

Ситуація під Кураховим загострюється: російські війська тиснуть із трьох напрямків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

1. Північ

За інформацією пабліка, на північ від міста російські війська продовжують спроби закріпитися в селі Сонцівка і повністю його зайняти.

«Дотискають вони і Новоселидівку, але найбільша увага північного фасаду Курахова прикута до відрізка Берестки-Іл’їнка… Незважаючи на заяви і спростування на основі брехливих доповідей, що йдуть на гору, Іл’їнка окупована, а окремі одиниці піхоти візуально помітні вже навіть у районі Берестків», – ідеться в повідомленні.

На думку DS, завдання армії РФ у цьому районі – дійти до Старих Тернів, щоб заблокувати основну дорогу, яка йде до Курахового із заходу.

2. Схід

Паблік повідомляє, що східні околиці Курахового перебувають постійно під тиском росіян, які здійснюють механізовані штурми.

Повідомляється, що вони «намагаються залетіти на околицю міста, десантувати піхоту, яка намагається закріплюватися в приватному секторі».

«Один з останніх штурмів закінчився успіхом і закріпленням у школі №3, але наразі відомо, що будівля була зачищена від ворога», – додає DS.

Також він звертає увагу на ситуацію в районі між Дальнім і Успенівкою, де українські війська опинилися під загрозою оточення.

««Кишеня», що утворилася по лінії Антонівка-Катеринівка-Єлизаветівка-Ільїнка-Романівка-Аннівка перебуває під загрозою майбутнього контролю з боку ворога, адже росіяни дуже наполегливо лізуть через Дальнє на Успенівку, маючи успіхи. Останнє село відіграє важливу роль у логістиці та загалом контролю ситуації для угруповання військ СОУ в «кишені». І вкотре маємо проблему з доповідями наверх, які не відповідають дійсності, що, скоріш за все, і є причиною відсутності звернення уваги на проблему флангів у цьому місці. Ситуація погіршується і одного разу всі можуть прокинутися і побачити, що ворог дійшов до Успенівки, але може бути пізно», – ідеться в повідомленні.

3. Південь

За інформацією DS, на південь від Курахового ситуація незмінна: армія РФ намагається просуватися відрізком Ясна Поляна-Максимівка в бік траси Н15 Запоріжжя-Донецьк, «що в майбутньому може стати наслідком перекриття логістики підрозділів СОУ, взявши її як мінімум під вогневий контроль».

На початку 2025 року в Україні спостерігається зростання цін на окремі категорії фруктів, зокрема на яблука та виноград. За даними порталу “Мінфін”, станом на 7 січня виноград подорожчав на значні 21% порівняно з груднем 2024 року.

Динаміка цін

  • Виноград: середня ціна зросла з 206,11 грн/кг у грудні до 249,08 грн/кг на початку січня.
  • Яблука: середньомісячна ціна піднялася з 34,25 грн/кг до 34,63 грн/кг.

Попри те, що подорожчання яблук є менш помітним, тенденція до зростання викликає занепокоєння серед споживачів.

Прогнози експертів

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прогнозує подальше зростання цін на продукти харчування. Основні причини — інфляція, збільшення виробничих витрат і коливання на ринку сировини.

  • Овочі: можуть подорожчати на 30-50%.
  • Яйця: ціни зростатимуть через високу вартість кормів.
  • М’ясо: подорожчання обмежиться 2-5% через зниження попиту.
  • Хліб і молочні продукти: прогнозується зростання цін на 10-15%.

Газові тарифи як каталізатор

Олег Попенко, голова Союзу споживачів комунальних послуг, додав, що підвищення тарифів на транспортування газу спричинить зростання цін практично на всі категорії товарів. За його словами, у першому півріччі варто очікувати подорожчання на 20% на тлі зростання виробничих витрат.

The post Ціни на яблука і виноград змінились: що відбувається на ринку фруктів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини