Понеділок, 14 Липня, 2025

Ціни ростуть, попит змінюється: що відбувається на ринку нерухомості в червні

Важливі новини

Експерти попереджають про високий ризик аварій на українських АЕС

Наші джерела надають тривожну інформацію: усі експерти енергетики тривожаться, бо ймовірність аварійних ситуацій на українських атомних електростанціях (АЕС) надзвичайно висока. Інфраструктура АЕС вже протягом двох років працює на межі своїх можливостей, а місцеві ремонтні роботи не в змозі вирішити цю проблему. У таких умовах зростає ймовірність непередбачених відмов у роботі енергоблоків та супутньої інфраструктури АЕС.

Банкова про це в курсі, але продовжує свій «експеримент». Запущена Банковою інфраструктурна війна може дуже дорого обійтися Україні.

“Дефіцит, якого ми були позбавлені протягом кількох днів, на цьому тижні повернеться. І повернеться в досить серйозному обсязі. Він не може фізично бути перекритий імпортом електроенергії з Європи.”, – заявив голова НЕК “Укренерго” Кудрицький.

На це вплинуть три фактори:

Перший фактор, який може ускладнити ситуацію в енергосистемі України, полягає у плановому ремонті двох блоків атомних електростанцій.

Друга причина – це наслідки російських обстрілів енергетики протягом 31 травня та 1 червня. Зокрема, окупанти атакували Дніпропетровську гідроелектростанцію, технічний стан якої оцінюється як складний, що впливає на неможливість стабільної роботи ГЕС.

Третій фактор, який вплине на ситуацію в енергосистемі, пов’язаний з тим, що українці почнуть вмикати кондиціонери через спеку, тому прогнозовано збільшиться споживання електроенергії. За словами Володимира Кудрицького, повернеться дефіцит в досить серйозному обсязі.

Суддю Верховного суду підозрюють у держзраді

Скандал у Верховному Суді набирає обертів. Як стало відомо з джерел в Офісі Генерального прокурора, судді ВС Владиславу Шиповичу планують вручити підозру за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України — державна зрада. Що відомо про справу? Початок розслідування: Провадження було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) 12 листопада 2024 року. Заявник: Народний депутат Кирило Нестеренко, […]

The post Суддю Верховного суду підозрюють у держзраді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

МОН дозволило виїзд студентам-чоловікам та викладачам за кордон: деталі нових правил

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

З 2024 року українські хлопці-студенти та викладачі можуть виїздити за кордон, заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

“Для виїзду військовозобов’язаних науково-педагогічних працівників потрібен лист МОН до Державної прикордонної служби з проханням розглянути можливість перетинання кордону. З 1 січня до 30 вересня 2024 року міністерство підготувало 1297 таких листів. За цей період вчасно не повернувся з-за кордону аж один науково-педагогічний працівник”, – зазначив Винницький.

Стосовно студентів-юнаків він нагадав, що від початку повномасштабного наступу російських окупаційних військ на Україну вони не могли виїжджати за кордон для участі у міжнародних навчальних програмах. Однак із 2024 року вони отримали можливість виїзду для навчання в іноземних закладах вищої освіти.

За словами заступника міністра освіти, українські ЗВО з 1 січня до 1 квітня 2024 року направили 561 студента за кордон для участі в програмах академічної мобільності, з-за кордону повернулися всі без винятку чоловіки-студенти. Вінницький назвав це дуже хорошою статистикою.

Після вступу в дію закону про мобілізацію в Державній прикордонній службі України повідомляли, що уряд може внести зміни до правил перетину кордону.

Незабаром у Кабінеті міністрів України заявили, що правила перетину кордону оновлено для студентів. Зазначалось, що стало можливим не тільки для дівчат, а й для хлопців також виїжджати на навчання за програмами академічної мобільності.

НАЗК викрило посадовця БЕБ на приховуванні майна на 7,76 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило повну перевірку декларації члена дисциплінарної комісії Бюро економічної безпеки (БЕБ) Станіслава Бондаренка. Виявлено недостовірні відомості на 7,76 млн грн, що може мати ознаки кримінального правопорушення. Бондаренко не задекларував квартиру у Києві площею 125,4 кв. м, у якій зареєстрований і проживає. Власником нерухомості є Лариса Гриценко, мати його […]

The post НАЗК викрило посадовця БЕБ на приховуванні майна на 7,76 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сибіга про ракетну атаку РФ: “Це відповідь військового злочинця”

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Сибіга наголосив, що Росія продовжує свою агресивну політику, і закликав міжнародну спільноту до рішучих дій:

“Це справжня відповідь військового злочинця Путіна всім, хто останнім часом телефонував і відвідував його. Нам потрібен мир через силу, а не умиротворення,” – написав міністр у соцмережі X.

За даними Повітряних сил України, атака розпочалася о 05:42 ранку. В небі було зафіксовано щонайменше 45 ракет, включно з “Калібрами” та “Кинджалами”. Цілі російських ударів включали Київ, Одесу, Кривий Ріг, Кропивницький, а також інші регіони України, такі як Миколаївщина, Житомирщина, Хмельниччина, Полтавщина та Чернігівщина.

В Міненерго заявили, що РФ атакувала критичну інфраструктуру, зокрема об’єкти генерації та передачі електроенергії. Через це оператор системи передачі змушений був запровадити режим екстрених відключень.

Президент Володимир Зеленський раніше застерігав про можливість нових масованих ударів з боку РФ, які спрямовані на підрив енергосистеми та морального духу українців. Масована атака 17 листопада стала черговим підтвердженням цього сценарію.

Український ринок нерухомості в червні демонструє нестійкі тренди. Згідно з даними аналітичного звіту DIM.RIA, попит на новобудови знижується по всій країні, вартість вторинного житла зростає, а ринок оренди залишається найбільш динамічним – особливо у прифронтових регіонах.

Ціни на квартири в новобудовах залишаються відносно стабільними – коливання в межах кількох відсотків не змінюють загальної картини. Найдорожчий квадратний метр, як і раніше, у Києві – 1 407 доларів. Найдешевші новобудови – у прифронтових регіонах, зокрема в Запорізькій і Сумській областях.

Однак попит на первинку стрімко падає: Чернігівщина (-29%), Житомирщина (-27%), Волинь (-25%). Виняток – лише Закарпаття, де інтерес до новобудов зріс на 19%.

Ціни на вторинне житло зростають майже по всій Україні. Лідером у динаміці стала Херсонська область (+8%), хоча вона й залишається найдешевшою. Найдорожчі квартири, звісно, у Києві – середня ціна однокімнатної становить 93,3 тис. доларів. Найдешевший столичний район – Деснянський (50 тис. дол.), а найдорожчий – Печерський (понад 140 тис. дол.).

Попит на вторинку також стрімко зростає. Найбільше – у Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях.

Ринок оренди демонструє найбільшу активність. У Сумській (+79%) та Чернігівській (+60%) областях кількість нових оголошень значно зросла, хоча пропозиція все ще залишається обмеженою. Натомість у Запорізькій та Волинській кількість оголошень впала на 22%, у Києві – на 3%.

Середня орендна вартість у Києві в червні сягнула 18,4 тис. грн, з рекордом у 23,3 тис. грн у Шевченківському районі. Найдешевшим залишається Деснянський – 10,2 тис. грн.

У більшості регіонів орендні ціни зберігають відносну стабільність. Помітні винятки: зростання у Полтавській, Запорізькій та Миколаївській (+7%) і падіння у Кіровоградській (-27%) та Закарпатській (-8%) областях.

У Києві співвідношення попиту до пропозиції на ринку оренди становить 1:7, але в деяких регіонах цей дисбаланс значно вищий: наприклад, у Черкаській області — 1:52. Це свідчить про серйозний дефіцит доступного житла в оренду за межами столиці.

Останні новини