Середа, 23 Липня, 2025

ДБР розслідує переховування активів керівником податкової у Сумській області

Важливі новини

Ремонтна розкіш: Прокурор Андрій Андрєєв оновлює два оселі у Конча-Заспі за $1,5 млн кожна

Прокурор Офісу Генерального прокурора, Андрій Андрєєв, наразі займається ремонтом у двох елітних будинках, розташованих у престижному районі Конча-Заспи, кожен з яких обійшовся йому та його родині у 1,5 мільйони доларів. Проте, за цим видатком ховається цілий ланцюг подій, що викликає серйозні питання.

За даними поліції, будинки, які належать прокурору, розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, незважаючи на відсутність відповідної документації. Це стимулює інтерес до того, як саме сім'я прокурора здійснила придбання цих нерухомостей, а також хто саме з його колег брав участь у цьому процесі та продовжує надавати допомогу.

Наразі кримінальне провадження стосовно цієї справи знаходиться у розгляді київської поліції. Поліцейські розслідують обставини захоплення та забудови елітними будинками території, при цьому кваліфікуючи дії прокурора за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу як шахрайство в особливо великих розмірах, що є особливо тяжким злочином.

Під час розслідування виявлено, що щодо власника дитячого оздоровчого комплексу ЗАТ "Київгума" порушено справу про банкрутство, після чого було призначено управителя, який незаконно почав відчужувати землю та недобудовані об'єкти на цій території. Цей процес був прикритий заступником начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національною поліцією України та органами, що борються з організованою злочинністю, який, за словами слідства, отримав у подяку за це два елітні будинки.

Незважаючи на намагання перешкодити розслідуванню, на ділянки було накладено судовий арешт, але керівництво прокуратури вирішило не клопотати про передачу майна до Агентства з питань управління непублічним майном, а натомість прокурор Андрій Андрєєв разом із дружиною почав ремонт у заарештованих будинках, висловивши вдячність друзям із Київської місцевої прокуратури.

Несподівано для прокурора, його радість від майбутнього новосілля може бути затронута діями Національного агентства з питань запобігання корупції, яке розпочало перевірку на предмет можливого незаконного збагачення. Крім того, Державне бюро розслідувань розпочало своє провадження за фактом незаконного збагачення та недостовірного декларування активів прокурором Андрієвим.

Отже, намічається не лише нове місце проживання, але й можливі юридичні та кримінальні проблеми, які можуть стати серйозним випробуванням для прокурора та його друзів-прокурорів.

У висновку можна зазначити наступне:

• Ситуація навколо ремонту елітних будинків у Конча-Заспі, які належать прокурору Андрієву та його родині, викликає серйозні питання та обурення у громадськості.

• Ці будинки розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, що викликає сумніви щодо легальності їх придбання та забудови.

• Кримінальне провадження стосовно цієї справи було розпочате поліцією, а також Національним агентством з питань запобігання корупції та Державним бюро розслідувань, що свідчить про серйозність ситуації.

• Політичні та корпоративні зв'язки прокурора Андрієва, які можуть використовуватися для уникнення відповідальності, також стають об'єктом уваги слідства.

• Зростаюча увага громадськості та розслідувальних органів до цієї справи свідчить про необхідність в прозорості та відповідальності у владі та судочинстві.

Отже, справа про ремонт елітних будинків у Конча-Заспі стала не лише справою про нерухомість, але й про відстоювання принципів правової держави та боротьбу з корупцією в Україні.

“Тузлівська Амазонія” – дивовижний куточок природи України

Національний природний парк “Тузлівські лимани”, розташований в Одеській області, приховує у своїх межах справжнє природне диво – “Тузлівську Амазонію”. Це унікальне місце заворожує своєю красою та біологічним різноманіттям, яке приваблює як науковців, так і туристів. “В нацпарку є чудове місце з неймовірними краєвидами, лиманами, внутрішніми озерами, угрупованнями тварин та рослин під назвою Кордон “Тузлівська Амазонія”. […]

The post “Тузлівська Амазонія” – дивовижний куточок природи України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна в умовах безробіття: 8 мільйонів громадян не працюють і не шукають роботу

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Про це під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі повідомила заступник міністра економіки Тетяна Бережна.

За її словами, серед непрацюючих є люди з інвалідністю та ветерани, які «не знайшли себе на ринку праці», а також жінки, які не можуть поєднувати «виконання сімейних та робочих обов’язків».

Заступник міністра наголосила, що держава має спрямовувати зусилля на те, щоб повернути цих людей на ринок праці, оскільки дефіцит працівників в економіці становить 4,5 млн осіб.

У Верховній Раді достатньо голосів для ратифікації угоди про корисні копалини

Як повідомляють наші джерела, Верховна Рада найближчим часом ратифікує скандальну угоду про корисні копалини. Для цього уже “зібрано” 230 голосів народних депутатів. Водночас, за повідомленням джерел, інвестиційний фонд відбудови США–Україна, створення якого передбачає угода про корисні копалини, не зможе розпочати  повноцінну роботу до кінця цього року. При цьому в медійному плані планується широке висвітлення всіх […]

В Україні підтримали законопроєкт про створення приватних військових компаній

За наявною інформацією, жінка, яка працювала нянею, звинувачується у неприпустимих діях щодо 4-річної дівчинки, яка перебувала під її наглядом. Ситуація набула широкого розголосу після того, як відеозапис події з'явився в мережі інтернет, викликавши хвилю обурення серед користувачів соціальних мереж та громадськості в цілому.

У висновку Міністерства оборони сказано, що у запропонованій редакції законопроєкт не узгоджується з Конституцією України, законами України “Про оборону України” та “Про розвідку”. Також він суперечить міжнародним договорам та рекомендаціям документа Монтре, в якому розкриваються питання функціонування приватних військових компаній в період збройного конфлікту. Зазначається, що Україна є однією із 17 держав, які взяли участь у його підготовці.

В міністерстві наголошують, що необхідне створення нормативно-правової бази для здійснення військово-консалтингової діяльності із залученням міжнародного передового досвіду. В Міноборони пропонують доопрацювати проєкт, залучивши до роботи над законопроєктом фахівців міноборони.

Автором законопроєкту є “слуга народу” Сергій Гривко. Документ визначає правовий статус та організаційно-правові засади діяльності міжнародних оборонних компаній, які створюються в Україні, та беруть участь у здійсненні оборонних заходів.

Зазначається, що такі компанії також надаватимуть оборонні послуги й за межами України. Проєкт Закону пропонує створити Державну службу України у справах міжнародних оборонних компаній, яка займатиметься регулюванням та управлінням у сфері діяльності міжнародних оборонних компаній. Вона підпорядковуватиметься Головному управлінню розвідки Міноборони України.

Новий державний орган контролюватиме діяльність приватних компаній, реєструватиме угоди щодо оборонних послуг, а також обліковуватиме наявне на їхньому балансі озброєння та техніку.

Державне бюро розслідувань (ДБР) виявило в одного з керівників Головного управління Державної податкової служби (ГУ ДПС) у Сумській області активи на мільйони гривень, походження яких не має обґрунтованих підстав.

Йдеться про Артема Снєжка, який донедавна виконував обов’язки начальника ГУ ДПС у Сумській області.

За даними слідства, Снєжко незаконно заволодів активами на понад 7 мільйонів гривень. Суд уже наклав арешт на автомобіль Lexus RX 350 2022 року випуску, вартістю 3,1 млн грн, яким фактично користувалася його дружина. Однак авто записано на сторонню особу, що може свідчити про спробу приховати майно.

Також під арешт потрапили чотири об’єкти нерухомості (три квартири та паркомісце) загальною вартістю 3,9 млн грн. Усі ці об’єкти зареєстровані на матір дружини посадовця, що вказує на можливе приховування статків.

Попри кримінальне провадження та підозри у незаконному збагаченні та відмиванні доходів, Снєжко продовжує обіймати високу посаду у ГУ ДПС у Сумській області.

Хоча НАЗК, ДБР та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вже зібрали достатньо доказів для кримінального переслідування, податкова служба не вживає жодних заходів. Натомість, як зазначають джерела, керівництво ДПС покриває посадовця, даючи йому можливість ховатися за лікарняними та відпустками.

Раніше керівництву ДПС вказували на необхідність звільнення Снєжка, але це так і не було зроблено. Корупційний ресурс, яким він володів, ймовірно, став спокусою навіть для його безпосереднього керівництва.

Виявлені активи можуть стати основою для повного відсторонення посадовця та подальших судових процесів. Громадськість та правоохоронці очікують, що ДПС України нарешті відреагує і не дасть можливості посадовцю уникнути відповідальності.

Якщо факт незаконного збагачення буде доведений у суді, Снєжку загрожує реальне тюремне ув’язнення відповідно до українського законодавства.

The post ДБР розслідує переховування активів керівником податкової у Сумській області first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини