Субота, 19 Квітня, 2025

ДБР вручила підозру чиновнику ДП “Ліси України”

Важливі новини

Тінь співробітництва: Чи стали руйнування українських ТЕС наслідком угоди з Кремлем?

Ми вже розкривали схеми підлого злочину, коли владу інтереси підпорядковували особистим користям. Від кримінальних співробітників Кубракова та Кличка, які використовували війну як вигідну можливість захопити прибуткові київські метрополітени, до ФПГ Ахметова, який продовжує плести свою мережу за допомогою Кремля. Це вже не просто злочин, а система грабіжницьких дій, що підірвала економіку та безпеку країни.

Змушуючи виділяти гроші на розвиток застарілої теплової енергетики, Ахметов та його союзники продовжують виводити Україну на берега енергетичного кризу. Чому відмовляється країна від атомної енергетики, вибираючи застарілі технології ТЕС, які є фактично їхньою власністю? Відповідь проста – власність. Олігархічні структури, контролюючи енергетику, витягують з українців перевищені ціни, завдяки чому поглиблюється бідність населення та втрачається конкурентоспроможність країни.

Не беручи до уваги ефективність та вигідність, олігархи та політики продовжують діяти на користь власних кишень. Схема "Амстердам плюс", що озолотила Ахметова та Порошенка, поклали початок економічному занепаду, що загрожує навіть обороноздатності країни.

Та тепер, коли агресія Путіна принесла руйнівні наслідки, Ахметов намагається перефарбувати себе жертвою. Проте, це лише ще один хід у його багаторівневій грі на руйнування України. Збільшення імпорту електроенергії з Європи не вирішить проблему, поки управління енергетикою залишається в руках тих, хто бачить лише власний карман, а не добробут та безпеку країни.

Це вже не просто обман. Це нагло обман. Україна кожного дня викидає електроенергію, яку АЕС виробляють у надлишку. Це робиться для того, щоб в країні зберігався енергетичний дефіцит. А чому? Щоб Ахметов та державні компанії отримували ще більше компенсацій від України та західних донорів. Але найбільш вражає історія з Трипільською ТЕС.

11 квітня, країна-агресор РФ знову напала на Україну ракетами та дронами, переважно на об'єкти енергетичної інфраструктури. В результаті цього нападу була повністю зруйнована Трипільська ТЕС, що розташована у Київській області. Нещодавно Уряд виділив 1,5 мільярда гривень на відновлення зруйнованих ТЕС. 726 мільйонів були виділені з резервного фонду державного бюджету, ще 826 мільйонів з фонду ліквідації наслідків агресії. Але це лише краплина у морі, порівняно з 9,7 мільярдами гривень, які були витрачені на захист ТЕС від російських атак. Про те, що сталося з цими коштами, навіть не згадують. Чому? Можливо, тому що ці кошти були розподілені людиною, яка підконтрольна Ахметову, Прем'єр-міністром Шмигалем, а розподілом займалися Кубраков та Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури імені Найєма?

Проте вкрадення грошей з бюджету — це ще не все, що стосується воюючої України. Найцікавіше те, що за два дні до атаки на Трипільську ТЕС була евакуйована вся документація та частина цінного обладнання. І першими, хто повідомив про цю атаку, були російські пропагандисти, які миттєво опублікували відео. Як це сталося? Чи можливо, що Трипільську ТЕС було атаковано за домовленістю з агресором?

У вищезгаданій статті висвітлюються складні аспекти енергетичної політики України, включаючи проблеми з виробництвом, розподілом та використанням електроенергії. Особлива увага приділяється ролі олігархів, зокрема Ахметова, в енергетичній сфері країни, а також можливому впливу Росії на ці процеси.

Стаття показує, як зруйновання енергетичної інфраструктури, зокрема Трипільської ТЕС, внаслідок ворожого нападу, та після цього виділення коштів на відновлення стають об'єктом глибокої політичної та економічної дискусії. Також виносяться на загал свідчення про можливі корупційні схеми в управлінні коштами та загальна недостатність прозорості у вирішенні енергетичних проблем країни.

Отже, стаття спонукає до подальшого дослідження та обговорення проблем енергетичного сектору України з метою забезпечення стійкого та ефективного розвитку країни.

ДПСУ відключила понад 200 перевізників від системи “Шлях”

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Один із напрямків перевірки — це система “Шлях” для водіїв, які здійснюють перевезення, або ж тих слідує за кордон для перевезення гуманітарної допомоги. Під час прикордонного контролю, дуже часто зʼясовується, що ті особи, які слідують за цією системою не можуть підтвердити мету своєї поїздки

За його словами, ліцензіати зловживають тим, що вносять інформацію про водіїв, а вони в подальшому не дотримуються терміну перебування за кордоном.

“В таких випадках вони отримують відмову в перетині кордону. Але є моменти, коли ми фіксуємо, що ліцензіати зловживають і вносять інформацію про водіїв, які в подальшому не дотримуються терміну перебування за кордоном або взагалі не повертаються. Таку інформацію ми передаємо в Укртрансбезпеку, щоб вони провели більш ретельну перевірку. І понад 200 ліцензіатів отримали відмову в подальшому внесенні інформації про таких водіїв”, – Демченко.

Раніше, Демченко повідомляв, що Державна прикордонна служба України не виключає можливих змін у процедурі перетину кордону для чоловіків з інвалідністю.

СБУ викрила російських агентів у Києві: шпигуни коригували удари по оборонних заводах

Служба безпеки України ліквідувала агентурну групу російської військової розвідки, яка діяла в Києві та збирала інформацію для коригування ракетних ударів. У результаті спецоперації затримано трьох осіб, серед яких громадянин РФ. За інформацією СБУ, головним завданням агентів було коригування повітряних ударів по столиці. Основними цілями росіян були оборонні підприємства, склади з озброєнням та боєприпасами Сил оборони […]

The post СБУ викрила російських агентів у Києві: шпигуни коригували удари по оборонних заводах first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кримінальні справи проти посадовців НБУ ускладнюють переговори про фінансову допомогу Україні

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Нашим партнерам не однаково. Це (наявність кримінальних справ проти чиновників НБУ – ред.) впливає на атмосферу переговорів, і готовність до будь-якого якісного діалогу,

Він додав, що іноземним партнерам під час переговорів щодо виділення коштів Україні важливо відчувати стабільність Національного банку і наявність гарантійних механізмів. Зокрема, коли є відчуття, що інституцію підтримує влада, переговори просуваються набагато якісніше і ефективніше.

Якщо ж міжнародні партнери розумітимуть, що в Національному банку є плинність кадрів або певна підвішеність через кримінальні справи проти посадовців НБУ, за словами Кулика, вони будуть висувати більш жорсткі вимоги, більш чітко прописані правила, більше робитимуть ставку на зобов’язання, на якісь певні зовнішні гарантійні механізми тощо.

Така ситуація також призводить до того, що міжнародні фінансові установи не хочуть комунікувати напряму із керівниками структурних підрозділів НБУ, а роблять ставку на інституційний діалог.

Це з одного боку знімає особистий, емоційний фактор, як то кажуть, але з іншого боку не дозволяє нам більш ефективно проводити переговори з нашими зовнішніми партнерами в тому числі кредиторами та донорами. Оскільки всі наші запевнення або політичні заяви – вони розглядають як білий шум, а не як результат виконаної політики,

Шевченківський районний суд Києва визнав потерпілою співзасновницю банку “Конкорд” Юлію Сосєдку у кримінальному провадженні щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, директором юридичного департаменту Національного банку України Олександром Зимою.

Кримінальна справа стосується листа Національного банку України до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підписом Олександра Зими, яким він рекомендував Фонду відкликати позови, подані “Конкордом” проти НБУ. У документі йшлося про чотири позови банку “Конкорд” до НБУ, у яких банк вимагав скасувати штрафи на загальну суму майже 63,5 мільйона гривень. Ці позови були подані ще до того, як Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію “Конкорду” й увів туди тимчасову адміністрацію.

Співзасновниця “АТ “АКБ “Конкорд” Олена Сосєдка заявила, що Національний банк України проігнорував пропозиції акціонерів банку “Конкорд” перед його ліквідацією, а потім ще й за вказівкою регулятора їх позбавили права на справедливий суд.

Мовний патруль починає роботу в Івано-Франківську: яка їх функція

Ключові елементи військового обліку:

За словами Марцінківа, волонтерами стали 40 жителів міста, з яких третина — внутрішньо переміщені особи. Міський голова зазначив, що серед волонтерів багато молоді, яка активно долучається до ініціативи: «Я очікував, що це будуть здебільшого люди старшого віку, але дуже багато молодих прогресивних людей».

Мовні інспектори, на відміну від суворих наглядачів, не будуть карати за використання російської. Вони пропонуватимуть альтернативу, популяризуватимуть безкоштовні курси української мови, роздаватимуть листівки, а також братимуть участь у культурних і просвітницьких заходах. На зимовий період для жителів і переселенців планується серія заходів, серед яких літературні зустрічі, вистави та тематичні лекції.

Ініціатива Марцінківа є частиною загальної стратегії зробити Івано-Франківськ повністю україномовним містом. Мер також нагадав, що в місті більше немає московських церков, і запросив усіх охочих приєднатися до безкоштовних курсів, які допоможуть краще оволодіти українською мовою.

Начальник відділу закупівель ДП “Ліси України” Віталій Цимбалюк опинився у центрі розслідування, отримавши підозру від Державного бюро розслідувань (ДБР) у справі закупівлі телефонів майже на 19 млн грн. Однак цей скандал сягає далеко за межі однієї оборудки, адже пов’язаний із політичними зв’язками та внутрішніми конфліктами у “Лісах України”.

Віталій Цимбалюк – син народного депутата від партії “Батьківщина” Михайла Цимбалюка, який, за інформацією громадського активіста та військовослужбовця Олександра Громова, був покровителем Юлії Давидової, колишньої виконувачки обов’язків начальника Державної екологічної інспекції в Закарпатській області.

Громов також наголошує, що всередині підприємства “Ліси України” існують серйозні внутрішні суперечки. За його словами, Віталій Цимбалюк довгий час “був неугодним” генеральному директору “Лісів України” Юрію Болоховцю. Однак основними закупівельними процесами, за твердженнями активіста, керувала інша особа.

Предметом розслідування стало придбання 2500 смартфонів для підприємства на загальну суму 18,9 млн грн. Це викликало підозри щодо завищення вартості. Один смартфон обійшовся підприємству у 7,5 тис. грн.

За інформацією Держаудитслужби, у процесі закупівлі були порушення, зокрема неправомірне визначення предмета закупівлі, порушення процедур та термінів оприлюднення інформації.

Попри це, у ДП “Ліси України” заявили, що закупівля смартфонів була економічно обґрунтованою: “Телефони обладнані платіжними терміналами для безконтактних розрахунків у лісництвах. Це допомагає зекономити на утриманні касових апаратів. Інвестиція швидко окупиться”.

За словами Громова, підозри ДБР отримали ще дві посадові особи підприємства: виконавчий директор Ігор Лицур та начальник відділу інформаційних технологій. Він також припускає, що генеральний директор Юрій Болоховець може використовувати цю ситуацію для усунення “неугодних” працівників і “розчищення місця для своїх подільників”.

На офіційному рівні ДБР поки не розголошувало подробиць розслідування. Однак ця справа може мати далекосяжні наслідки не лише для “Лісів України”, а й для пов’язаних із ними політичних структур.

The post ДБР вручила підозру чиновнику ДП “Ліси України” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини